Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ανεβάζεις τόσο πολύ ρε. Ασε και τους άλλους να ανεβάσουν και αυτοί κάτι. Θα σε μπανάρουν για overseeding

 

xo-xo-xo. ten points. τοσο δινει η γραμμη μου, τοσο δινω. καλυτερα πΟΤΕ παρα off telecoms..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω και εγώ το uTorrent 1.8 αλλά εμένα μια χαρά λειτουργεί, ακόμα και όταν κατεβάζω με 600 kb/s το internet explore μου λειτουργεί μια χαρά. Πως γίνεται σε εσας να κάνει προβλήματα και σε μένα όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγώ το uTorrent 1.8 αλλά εμένα μια χαρά λειτουργεί, ακόμα και όταν κατεβάζω με 600 kb/s το internet explore μου λειτουργεί μια χαρά. Πως γίνεται σε εσας να κάνει προβλήματα και σε μένα όχι ?

 

μηχανακια του διαβολου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το GL664T router της D-Link και το port forward γινεται στο 192.168.1.1 με τον γνωστο τροπο.Το προβλημα υπαρχει οταν μου πεφτει η συνδεση (με συχνοτητα μια φορα το διημερο για λογους τους οποιους δεν γνωριζω...η συνδεση μου ειναι στα 8mbps)...ο μονος τροπος για να την επαναφερω ειναι να βγαζω το router απο την πριζα γιατι με restart του modem δεν νιωθει...το θεμα ειναι οτι μετα απο αυτη την διαδικασια οταν παω να κανω port forward δεν με αφηνει να κανω apply τις ηδη αποθηκευμενες ρυθμισεις απο το port forward που ειχα κανει πριν το ''restart'' του router,ουτε να κανω νεο port forward oυτε να κανω delete το παλιο port forward που ειχα φτιαξει στο user....μου βγαζει error κ ενα μηνυμα οτι η port χρησιμοποιειται απο μια αλλη IP την 192.168.1.4...ο μονος τροπος για να κανω παλι Port forward ειναι να κανω uninstall το μ torrent (με ολο ιστορικο) κ ξαναμανα Install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και απο μενα. Εχω παρομοιο προβλημα με το φιλο, αλλα σε μενα συνεχιζει να σερνεται η συνδεση και μολις κλεισω το Azureus (με αρχειο-εξοδος οχι απλα με το κουμπι Χ). Λες και συνεχιζει να κατεβαζει αλλα τα λαμπακια του ρουτερ μου ειναι κανονικα κ δεν αναβοσβηνουν οπως κανει ενω κατεβαζει... Με επανεκκινηση διορθωνεται αλλα ειναι πολυ κουραστικο καθε φορα να τον επανεκκινω. Εχετε καμια ιδεα;

Απεγκατεστησα τοπ azureus και ολα τα java μαζι με τα updates και ειπα να δοκιμασω το u-torrent. Το προβλημα μου παραμενει, η συνδεση σερνεται μολις κλεισει ο torrent client. Και reset του US Robotics 9108 να κανω δε διορθωνεται το προβλημα, παρα μονο με επανεκκινηση του υπολογιστη... Τι μπορει να φταιει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπανω προτεινω στον φιλο να βαλει την 1.6 η 1.6.1, την

οποια δουλευα και εγω με WIN XP SP3 VISTA ULTIMATE.

Επειδη τα βαρεθηκα και ειχαν "παραβρωμισει" απο τα συνεχη

βγαλε βαλε προγραμματων, ειπα να βαλω καθαρα XP SP3,

τα εβαλα, εγκατεστησα ολα τα προγραμματα μου, και οταν ηρθε η

ωρα να κατεβασω, το utorrent 1.6.1 δεν κατεβαζε!:cry:

Προσπαθησα να κατεβασω γνωστα torrents που ειχα ηδη κατεβασει, τιποτα.:mad:

Κανω backup τα νεα windows και επαναφερω τα παλια, δοκιμαζω το 1.6.1 με torrent που δεν κατεβαινε, σε 2 λεπτα πιανει το μαξιμουμ της ταχυτητας μου!

Αυτη η διαδικασια εγινε 4 φορες με τα ιδια αποτελεσματα...

Υπ οψιν οτι το utorrent 1.6.1 εχει τις ΙΔΙΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

και στις 2 περιπτωσεις....

Καποιος φιλος παραπανω μιλησε για μηχανηματα του διαβολου,

ΛΑΘΟΣ, τα μηχανηματα ειναι μια χαρα...

Τα Windows ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Service Pack 3 μάλλον είναι υπερβολικά για τα Windows XP.

Στο UTorrent 1.8 κάνατε σωστές στις ρυθμίσεις, πήγατε στο Speed Guide να ελένξετε τη σωστή ταχύτητα ίντερνετ που έχετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι restart το pc? μονο το router..

Ναι το ανεφερα αυτο οτι και να κανω επανεκκινηση το router δε γινεται τιποτα! Μονο τα windows επανεκκινηση διορθωνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...