Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για ποιο λόγο βάζετε όριο στο upload; εγώ δε βάζω κανένα όριο κι ανεβάζω και κατεβάζω full. άλλωστε το νόημα των torrents είναι όσο παίρνεις να δίνεις!

 

Το όριο δεν μπαίνει για να "κοροϊδέψουμε" κάποιον ή κάτι.

Είναι καθαρά τεχνικός ο λόγος. Στις xDSL γραμμές δεν είναι 100% ανεξάρτητο το upload από το download. Αν αφήσεις το upload να τερματίζει στη θεωρητική ταχύτητα της σύνδεσης σου, επηρεάζει αρνητικά πάρα πολύ το download.

 

Ούτως ή άλλως αν δεν είσαι με sDSL, το upload σου θα είναι κατά πολύ χαμηλότερο από το download οπότε πάλι θα πρέπει να αφήσεις το αρχείο να ανεβαίνει για αρκετή ώρα -αφού έχει κατέβει ολόκληρο- μέχρι να φτάσει τουλάχιστον ratio 1:1 (όσο πήρες να δώσεις).

 

 

p.s. Shadow chill, άσε τον καθένα να πιστεύει ότι θέλει.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το Wink σου είπα επειδή νόμισα ότι σου άρεσε που το είδες. Αν θες για παρουσίαση με 5-10 εικόνες, έτσι όπως το έχεις τώρα είναι πολύ ωραίο. Άμα θες κάτι πιο αναλυτικό, τότε είναι που βολεύει το Wink -- ούτε σκρολ ούτε τίποτα -- απλά πας μπρος-πίσω.

 

Eusebius Φυσικά και μου άρεσε το wink, μου θυμίζει πολύ το περιβάλλον της visual basic, μάλλον για αυτό είπα ότι είναι δύσκολο. Αλλά μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται να βάλω χρώμα π.χ δες αυτόν τον οδηγό που δημιούργηθηκε από τον madsc

 

στη δεύτερη εικόνα που έχει create SFX archive, create solid archive κλπ,κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση...όταν ανοίγω το πρόγραμμα και έχω ήδη κάποια διακοπτόμενα dowloads και κάποια τελειωμένα που κάνω seed αρκετές φορές δεν κατεβάζει και δε βρίοσκει κανένασ seeder-leecher.

Έτσι πρέπει να το κλείνω και να το ξανανοίγω συνέχεια μέχρι να βρει.

Ακόμα και free πόρτα από τη σελίδα του οδηγού να έχω στη σύνδεση στις ρυθμίσεις,ακόμα και που έχω σψστά ανοιγμένη τη πόρτα από το kaspersky και είναι πράσινο το εικονίδιο τίποτα το κάνει πολύ συχνά πλέον...Αναγκάζομαι να το επανεκινώ συνέχεια μέχρι να βρει seeders-leechers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trifonas2, agoraki_23 oι περιπτωσεις σας ειναι παρομοιες... Απλα πρεπει να περιμενετε να μπουν seeders ή leechers που εχουν το κομματι που σας λειπει ωστε να ολοκληρωθει το download σας κανονικα... agoraki_23 αν το αφησεις το utorrent θα βρει μονο του τους καταλληλους seeders/leechers ανοιγοντας και κλεινοντας το ισα ισα που καθυστερεις αυτη την διαδικασια...

 

Καλο ειναι παντως να ψαχνετε για torrent με αρκετους seeders ωστε να μην αντιμετωπιζετε τετοιες καταστασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eusebius Φυσικά και μου άρεσε το wink, μου θυμίζει πολύ το περιβάλλον της visual basic, μάλλον για αυτό είπα ότι είναι δύσκολο. Αλλά μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται να βάλω χρώμα π.χ δες αυτόν τον οδηγό που δημιούργηθηκε από τον madsc

[...]

Δεν ξέρω με τί το έφτιαξε και δεν έχω ιδέα από επεξεργασία εικόνας. Γιατί δεν ρωτάς τον ίδιο;

 

ΥΓ.

Αν εννοείς να το κάνεις έτσι στο Wink, ούτε εκεί ξέρω πώς γίνεται αυτό... :-( Το έχω δουλέψει δυο-τρεις φορές το Wink και έκανα μόνο τα πολύ βασικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alani_gr το uploaded σου δειχνει ποσο απο το αρχειο που κατεβαζεις εχεις δωσει και εσυ σε αλλους χρηστες. Για να βλεπεις ακριβως ποσα εχεις κατεβασει, κανε δεξι κλικ στην μπαρα που λεει τα ΕΤΑ και uploaded και επελεξε Downloaded. Αυτη ειναι η στηλη που ζητας ;-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να βρώ το ονομα ενος torrent στον tracker???εχω κατεβασει καποια τορεντ και μου λεει unknown passkey και οτι πρεπει να τα ξανακατεβασω αλλα δεν μπορω να τα βρώ.

Οποιος μπορει ας με βοηθήσει!

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry δε σε καταλαβα στην αρχη...Δοκιμασε να κατεβασεις οποιοδηποτε torrent απο το ιδιο site για να ανανεωθει το passkey σου... Κατεβασε και ξεκινα το και μετα στο αλλο torrent κανε δεξι κλικ-> Update tracker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα αυτό αλλά πάλι δεν δουλεύει.Βασικα με ειχαν διαγραψει απο το site λόγω του χαμηλού ratio και τώρα που ξαναγραφτηκα δεν μου βγάζει αυτό που είπα πριν στα torrent που ήδη ειχα κατεβασει.Θέλω να βρώ κάπως τα ονοματα των παλιών torrent ωστε να τα ξανακατεβάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...