Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιησε την λειτουργια της αναζητησης στον tracker σου και βρες τα αρχεια που κατεβαζες. Σβησε το torrent που εχεις τωρα στην λιστα του utorrent και κατεβασε το torrent που αντιστοιχει στον νεο λογαριασμο σου. Προσεξε μονο να το αποθηκευσεις εκει που ειχες και το παλιο, ωστε να διαβασει αυτα που ειχες κατεβασει και να συνεχισει απο εκει που ειχε μεινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

na rotiso kati kai ego katevazo apo kapou se genikes grames kala ales telia ales arga.

ayto gia tous gnostous logous.

emena auto pou me endiaferi einai to eksis giati eno sindeomai me kapion px to seeder mnoumero 1,2,3,4,5 ksafnika kai eno katevazo me petai kai stamatao na katevazo apo autous opote pefti i taxitita kai perno apo alous kai stous peers tous vlepo na einai mesa kai apla den perno apo autous.meta apo ligo ksanaperno meta oxi giati ginete auto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ekana format sto pc mou kai perasa ksana ta Windows xp kai to Azureus.

Eno prin to format to Azureus douleue mia xara kai katevaza kanonika tora meta tin egkatastasi ton Windows to Azureus mou emfanizei Error sto Tracker Status kathe arxeiou pou pao na katevazo kai to Ratio exei ginei Kokkino (0.088 bad).

 

Sto Nat/Firewall Test mou emfanizei OK kai sto Kasperksy Internet Suite exo kanei aparaitites rithmiseis gia na einai ok.

 

Ti mporei na ftaiei kai pos tha to allakso gia na katevazo kanonika ?

 

Euxaristo ek ton proteron!

 

Sim. Exo ADSL 2048 KBps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ερωτήσεις:

1) Τo "Καταμερισμός Bandwidth" που πρέπει να είναι;Σε τι χρησομεύει;

 

2) Όταν επιλέξω στον "Οδηγό Ταχύτητας" τύπο σύνδεσης xx/192k μου βγάζει αυτόματα "Μέγιστος αριθμός ενεργών torrents:1".Πρέπει να το αλλάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.. Κατεβαζω την πρωτη season του Prison Break και το torrent που εχω διαλεξει εχει πολλα seeds λεει..

Στην αρχη κατεβαζα με αρκετη ταχυτητα.. ειχα φτασει 60% μετα το εσβησα κατα λαθος..

Τωρα το ξαναβαλα το ιδιο τορρεντ στον ιδιο φακελο οκ το checkarise βρηκε που ειχε σταματησει αλλα download δεν μπορω με τπτ να ανεβασω.. Μονο up κανει και δεν μου δινει seeds.. Γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na rotiso kati kai ego katevazo apo kapou se genikes grames kala ales telia ales arga.

ayto gia tous gnostous logous.

emena auto pou me endiaferi einai to eksis giati eno sindeomai me kapion px to seeder mnoumero 1,2,3,4,5 ksafnika kai eno katevazo me petai kai stamatao na katevazo apo autous opote pefti i taxitita kai perno apo alous kai stous peers tous vlepo na einai mesa kai apla den perno apo autous.meta apo ligo ksanaperno meta oxi giati ginete auto?

 

Δεν κατάλαβα τπτ φιλε γράψτο με κατανοητά ελληνικά και βάζε και κανένα σημείο στίξης:P

 

Δυο ερωτήσεις:

2) Όταν επιλέξω στον "Οδηγό Ταχύτητας" τύπο σύνδεσης xx/192k μου βγάζει αυτόματα "Μέγιστος αριθμός ενεργών torrents:1".Πρέπει να το αλλάξω;

 

Άμα θες να σου κατεβαίνουν πολλά torrents ναι... πας

 

Επιλογές-->Αναμονή και θα το ρυθμίσεις από την επιλογή...μέγιστος αριθμός ενεργών downloads

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Δεν καταλαβα τπτ φιλε γράψτο με κατανοητά ελληνικά και βάζε και κανένα σημείο στίξης:razz:''

 

 

Βλεπω οτι απο καπου που κατεβαζω καποιο αρχειο ειναι για παραδειγμα 500 seeds και 200 lechers.και βλεπω οτι στην επιλογη peer.download καποιοι κατεβαζουν με 800 και εγω κατεβαζω με 25-35 ενω εχω 1 mb γραμμη.

Τι μπορει να φταιει?αλλες φορες παει καλα,δηλαδη δεν ειναι θεμα γραμμης.

Πιστευω να καταλαβες καλυτερα τωρα και μπας και βοηθησεις καπως

Α και το αλλο προβλημα ειναι γιατι οταν εχω συνδεθει με 20 seeders και κατεβαζω με 100 γιατι με ΄ʼπετανεʼ εξω,ενω παραμενουν μεσα και δινουν σε αλλους lechers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kinitos οι Torrent Clients "προτιμουν" αυτους που εχουν πιο υψηλο upload rate επειδη συνεισφερουν πιο πολυ στο δικτυο για να μοιραστει το αρχειο πιο γρηγορα. Επισης για να κατεβαζει με 800 συνδεεται με πολυ περισσοτερο κοσμο απο οτι εσυ, μιας και η γραμμη σου δε θα το αντεχε αυτο.

 

Οι αλλοι seeders που λες οτι σε "πετανε" δε σε πετανε στην ουσια. Ετσι λειτουργει το πρωτοκολλο. Κατεβαζεις ενα κομματι του torrent απο ενα χρηστη και μολις κατεβει πας σε καποιον αλλο η μενεις στον ιδιο αναλογα την διαθεσιμοτητα που υπαρχει εκεινη την στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw thn eksis aporia:ta torrents pou otan katevenoun einia polla arxeia kai exoun ola to idio megethos kai fenonde san rar arxeia ti soei prama einai?ta enoneis me to winrar kai vgazeis ena monokomato arxeio p.x iso?'H apla makria apo afta ta torrents,mh mas bgei carbon o thysavros;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι αρχεια του Winrar τα οποια ειναι χωρισμενα σε ισομεγεθη κομματια. Αν κανεις εμφανιση καταληξεων θα δεις οτι το καθε αρχειο εχει διαφορετικη καταληξη. Εσυ πιασε το πρωτο απο αυτα και αποσυμπιεσε το και αυτοματα θα παει στο επομενο και το επομενο μεχρι να τελειωσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχαρητήρια για τον οδηγό είναι τέλειος .Παρόλα αυτά εμένα το μτορρεντ και γενικώς όλοι οι clients αρχίσανε να "χάνουν".Δεν ξέρω πως έγινε αυτό αλλά πριν δύο εβδομάδες έβαζα το τορρεντ το άφηνα και έπιανε full ταχύτητα αφού κατεβάζω σε private .Αλλά τώρα από τον ίδιο tracker ή και από διαφορετικούς δεν ξέρω τι γίνεται σε κάποια τορρεντσ πιάνει μέχρι 20 kb/ς και μετά μηδενίζεται .. και γενικώς δεν έχω καταφέρει να ολοκληρώσω τορρεντ .ΤΙ γίνεται ? να προσθέσω ότι πριν που είχα full δεν είχα πειράξει καμία ρύθμιση ..jetspeed 520i , 768/192

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...