Προς το περιεχόμενο

Xbox Live και Live Gold - Απορίες και προβλήματα


lefteragas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απορια αξιζει να συνδεθω στο ελληνικο;

θα χασω κατι αν συνδεθω ;

να κανω την αλλαγη η οχι ;;

 

 

Οχι τιποτα...απλα θα εισαι λιγο ακομα ποιο καμενος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Πρόσφατα αγόρασα το 360 slim και άρχισα να παίζω fable 2. Με πετάει από το Xbox Live κάθε 5-10 λεπτά ενώ η σύνδεση είναι οκ. Μπορώ να κάνω connect αμέσως. Χρησιμοποιώ το wireless και στο Test Live connection είναι όλα πράσινα. Το ρούτερ (netfaster IAD) είναι στο διπλανό δωμάτιο. Δεν μπορώ να τραβήξω καλώδιο γιατί δεν έχω χώρο για άλλο καλώδιο στο ρούτερ. Έχω ανοίξει τα ports, το UPNP είναι disabled.

Δοκίμασα να συνδέσω με καλώδιο το 360 με το pc μου και μετά να κάνω bridge connections για να μπαίνει στο ίντερνετ αλλά πάλι τα ίδια.

 

Έχουμε και άλλο ένα 360 στο ίδιο δωμάτιο με το ρούτερ αλλά συνδέεται με καλώδιο και δεν έχει πρόβλημα. Δεν νομίζω να φταίει το wireless από το ρούτερ γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν συνδέω το pc ή το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα το 360 slim και άρχισα να παίζω fable 2. Με πετάει από το Xbox Live κάθε 5-10 λεπτά ενώ η σύνδεση είναι οκ. Μπορώ να κάνω connect αμέσως. Χρησιμοποιώ το wireless και στο Test Live connection είναι όλα πράσινα. Το ρούτερ (netfaster IAD) είναι στο διπλανό δωμάτιο. Δεν μπορώ να τραβήξω καλώδιο γιατί δεν έχω χώρο για άλλο καλώδιο στο ρούτερ. Έχω ανοίξει τα ports, το UPNP είναι disabled.

Δοκίμασα να συνδέσω με καλώδιο το 360 με το pc μου και μετά να κάνω bridge connections για να μπαίνει στο ίντερνετ αλλά πάλι τα ίδια.

 

Έχουμε και άλλο ένα 360 στο ίδιο δωμάτιο με το ρούτερ αλλά συνδέεται με καλώδιο και δεν έχει πρόβλημα. Δεν νομίζω να φταίει το wireless από το ρούτερ γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα όταν συνδέω το pc ή το ps3.

 

UPNP είναι disabled.

Ενεργοποιησε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ τώρα το βλέπω ότι είναι enabled. Προχθές που έψαχνα λύση το είχα δεί disabled και μου έκανε εντύπωση. Και πάλι όμως γίνονται πολλά disconnects χωρίς κάποιο εμφανή λόγο. Θα δοκιμάσω και ένα reset γιατί δεν έχω πειράξει το ρούτερ πέρα από τα ports.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα ακόμα :-(

Τί ρόλο παίζει το "transmission power" και "channel" στις επιλογές του ρούτερ? Transmission power είναι στο 1 (πάει μέχρι το 5) και channel:6 (πάει μέχρι το 13). Μήπως να αλλάξω κάτι από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα ακόμα :-(

Τί ρόλο παίζει το "transmission power" και "channel" στις επιλογές του ρούτερ? Transmission power είναι στο 1 (πάει μέχρι το 5) και channel:6 (πάει μέχρι το 13). Μήπως να αλλάξω κάτι από εκεί?

Δοκιμασε να βαλεις το channel στο 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, δοκίμασα όλα τα channels και συνεχίζει το πρόβλημα. Πάω να δώ το άλλο 360 (fable 2 πάλι) στο διπλανό δωμάτιο και βλέπω ότι έχει το ίδιο πρόβλημα τώρα. Τουλάχιστον αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην κονσόλα αλλά κάπου αλλού. Όταν έπαιζα Lego Batman δεν θυμάμαι να είχα disconnects οπότε πρέπει να γίνεται σε συγκεκριμένα παιχνίδια. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι,μάλλον δεν έγινα κατανοητος.Έχω ορίσει να γίνεται αυτοματη ανανέωση της συνδρομής μηνιαίως αλλα πλέον θέλω να την ανανεωνω οπότε εγω θέλω.Ξέρει κανεις τι πρπεπει να κάνω για να απνεργοποιησω την αυτόματη ανανέωση;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...