Προς το περιεχόμενο

Xbox Live και Live Gold - Απορίες και προβλήματα


lefteragas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν εχεις κωδικο για 14αρα τον "βαζεις" κανονικα και ισχυουν οι ημερες, εάν παλι παρεις καρτα για 1,3,12 μηνες και μετα θες να βαλεις τον 14αρι κωδικο και παλι γινεται και προστιθεται στο "υπολοιπο" σου.

στο ONE απο οτι εχω διαβασει δεν γινεται μετα απο κανονικη συνδρομη (1-3-12 μηνες) να βαλεις trial,

βεβαια αυτο που ρωταω ειναι οτι, εγω εχω βαλει ηδη μια φορα trial 14 μερες, αν παρω αλλο ενα key για trial 14 μερες θα μου το περασει η θα μου πει οτι εχω βαλει ηδη μια φορα συνδρομη και δεν μπορω να βαλω trial παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά. 3 μέρες τώρα προσπαθώ να αγοράσω μέσω Paypal συνδρομή gold και όλο λέει "Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα από την πλευρά μας. Αν περιμένετε λίγο, μπορεί να λυθεί."

 

Τι γίνετε? :/ έχει χρήματα το paypal κανονικά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Πώς να βάλω πιστωτική κάρτα στο xbox live

 

Καλημέρα στην παρέα 

 

Έχω το xbox one. Και τόσο καιρό από δωρεάν παιχνίδια κατεβάζω κανονικά τα παιχνίδια της κονσόλας αλλά δεν κατέβασα ποτέ τ 360 λόγο της χρεωστικης που ήθελε να βάλω.

 

Μετά από καιρό είπα να βάλω μιας κι έχω PayPal. Έχω βάλει κανονικά μέσω κονσόλας την κάρτα. Αλλά όταν πάω να κατεβάσω το παιχνίδι με βγάζει πάλι σε μια σελίδα της Microsoft που πρέπει να συμπληρώσω διεύθυνση τ.κ και πόλη αλλά στις χώρες Αγγλία Σκωτία βόρεια Ιρλανδία κ Ουαλία.

 

Κάνω κάτι λάθος στην καταχώρηση ή σε κάποια ρύθμιση?

 

Ας με βοηθήσει κάποιος παρακαλώ . Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Xbox one live πληρωμές με πιστωτική

 

Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω αγορές με πιστωτική για το XBOX Live; Προσπαθώ να προσθέσω τη κάρτα μου αλλά η χώρα είναι κολλημένη στο USA.

Μήπως οι αγορές γίνονται μόνο από κάρτες xbox live;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω αγορές με πιστωτική για το XBOX Live; Προσπαθώ να προσθέσω τη κάρτα μου αλλά η χώρα είναι κολλημένη στο USA.

Μήπως οι αγορές γίνονται μόνο από κάρτες xbox live;

αυτό το έχω πάθει κι εγώ γενικά με την ms (παίζω σε pc αλλά το πρόβλημα είναι το ίδιο)

 

έχει ως εξής.. 

 

κάπου κάπως κάποτε που έφτιαξες το hotmail σου ή τεσπά το mail σου στην ms έβαλες τοποθεσία us, ή το ίδιο και όταν άνοιξες λογαριασμό στο live  (αν και νομίζω είναι το ίδιο) 

 

googleαρε πώς να αλλάξεις τοποθεσία στο λογαριασμό σου γενικά και αφού το κάνεις (υπάρχει διαδικασία να μεταφέρεις το λογαριασμό σου στην χώρα σου, απλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες μόλις το βρεις πάντως είναι γρήγορη η φάση) τότε θα μπορείς να βάλεις ελληνική πιστωτική/χρεωστική κάρτα 

 

απλά δε θυμάμαι αν μου έφταιγε το Hotmail μου (που έχω από το 1998) ή αν μου έφταιγε ο λογαριασμός μου στο live (από το 2007), ή αν αυτά τα δύο είναι το ένα και το αυτό (νομίζω είναι το ένα και το αυτό) 

 

πάντως το βρήκα μπροστά μου όταν θέλησα να συνδέσω κάρτα για να πάρω παιχνίδια από το μαγαζί της, αλλά πλέον είναι ΕΛ ο λογαριασμός μου

 

m031-sm-360x240.jpgliako5.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Έχω μια απορία σχετικά με το Live. Έχω 2 λογαριασμούς, ο ένας Ελληνικός, ο άλλος κατά λάθος Τσέχικος(με Gold). Οι απορίες είναι δύο. Στην μία κονσόλα(Xbox360) πως γίνεται να μπορεί ο λογαριασμός χωρις Gold να μπορεί να παίξει Online(ο τσέχικος είναι primary σε Xbox One). Επιπλέον για να κατεβάσω τα Games with Gold για το Xbox360, θέλει πιστωτική, αλλά δεν έχω τσέχικη κάρτα. Τι μπορώ να κάνω για αυτό; Αλλαγή στο Region δεν μπορώ να κάνω γιατί δνε είναι δικός μου και δεν ξέρω αν θέλουν. Υπόψην, έχω όλους τους απαραίτητους κωδικούς. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Πώς μπορώ να μοιραστώ το account μου με xbox live gold με συγγενή σε άλλη πόλη ή άλλη χωρα και τι περιορισμούς θα έχω; Θα παίζει με δικό του account απλά να έχει τα gold προνόμια τα τσαμποgame και τα αγορασμένα του δικού μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να μοιραστώ το account μου με xbox live gold με συγγενή σε άλλη πόλη ή άλλη χωρα και τι περιορισμούς θα έχω; Θα παίζει με δικό του account απλά να έχει τα gold προνόμια τα τσαμποgame και τα αγορασμένα του δικού μου...

βαζει email k pass τα δικα σου σαν νεο λογαριασμο και κανει login με αυτον.

μετα πηγαινοντας settings/account/personalitation κανει ΟΝ το make my xbox home

και οτι εχεις θα του εμφανιστουν στα ready to install

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε mikele13 για την απάντηση. Και άλλη μια απορία, μετά μπαίνει στο δικό του account κανονικά και παίζει τα δικά μου; Υπάρχει περιορισμός να είμαστε ταυτόχρονα online και οι δύο; Εγώ από την πλευρά κάνω κάτι στην δικιά μου κονσόλα; Για πόσα άτομα υπάρχει περιορισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε mikele13 για την απάντηση. Και άλλη μια απορία, μετά μπαίνει στο δικό του account κανονικά και παίζει τα δικά μου; Υπάρχει περιορισμός να είμαστε ταυτόχρονα online και οι δύο; Εγώ από την πλευρά κάνω κάτι στην δικιά μου κονσόλα; Για πόσα άτομα υπάρχει περιορισμός;

ναι παιζει απο τον δικο του λογαριασμο αυτα που εχει κατεβασει απο το "μοιρασμα"

δεν υπαρχει περιορισμος,παιζετε κανονικα και οι δυο.

εσυ δεν κανεις τιποτα,ΑΝ ο φιλος σου εχει παιχνιδια που δεν εχεις εσυ,τοτε κανεις το αντιστοιχο μοιρασμα.

βαζεις στην κονσολα σου τον λογαριασμο του φιλου και κανεις home

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Region locked games στο Xbox live gold!

Εβαλα προσφατα xbox live υπηρεσια.Πηγα να κατεβασω το army of two και μου εβγαλε μνμ οτι ειναι region locked.Υπαρχει λυση μα το κατεβασω?Η οχι.τα αλλα δυο παιχνιδια του Xbox one τα κατεβασε διχως προβλημα!!!!ευχαριστω εκ των προτερων..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...