Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 6


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 821
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

apo grafika ti leei to pes6 sto 360?

 

Να τα μας πάλι.

Εδώ είναι η συζήτηση για τα PC

Ας μείνουμε στο θέμα please

 

re paidia pws allazoun ta plhktra tou keyboard sto button configuration? den mporeis na valeis opoia theleis esy opws sto 5? gia pc milame panta

 

Θα το κάνεις από το Settings.exe ( στον folder του game )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος το εχει σε πσ ας μας πει εντυπωσεις αναλυτικα για μας που δεν το εχουμε ακομα δηλ.σε σχεση με το 5 αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο και που

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papadkn:

 

Είπα στον Δημήτρη ( LittleLouieVegos ) να απενεργοποιήσει τον ένα πυρήνα με το switch στο Boot.ini για να δεί αν παίζει ok έτσι.

Αν θες να δοκιμάσεις, πες μου να σου πω την εντολή.

[ αν και αφού δοκιμάσαμε με CPU Affinity να δώσουμε μόνο τον ένα πυρήνα στο game και αυτό δεν δούλεψε, δεν παίζει να δουλέψει ούτε αυτό δυστυχώς ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δουμε τι θα γινει γιατι εχω και εγω dual core και περιμενω καποια στιγμη να βρεθει λυση. Billpeppas αν απενεργοποιησω τον εναν πυρηνα επηρρεαζεται στις υπολοιπες εφαρμογες του το pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι επηρρεάζεται όλο το PC.

Στην ουσία κάνεις τα Windows να βλέπουν μόνο τον ένα πυρήνα της CPU.

Αλλά όπως είπα προηγουμένως δεν νομίζω πως το bug οφείλεται στους dual core CPUs, ούτε το ότι λύνεται κατ' αυτόν τον τρόπο.

Μια δοκιμή θα δείξει.

 

Φυσικά το trick αυτό δεν είναι permanent.

Όποτε θες ενεργοποιείς τον ένα πυρήνα, όποτε θες και τους δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως δοκίμασα να δώσω maximum priority στην εφαρμογή του pes αλλά και πάλι δεν διορθώθηκε κάτι. Βέβαια το πρόβλημα κρατάει τα πρώτα 2-3 λεπτά του παιχνιδιού ενώ στη συνέχεια το παιχνίδι "στρώνει". Εάν μάλιστα κάνεις re-match τότε απο την αρχή το framerate είναι πολύ καλό. Εν αναμονή λοιπόν της λύσης που θα προτείνει η Konami.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα και στο προηγουμενο thread καποιος μιλησε με την τηλεφωνικη υποστηριξη της ΚΟΝΑΜΙ και του ειπαν οτι εχουν γνωση του προβληματος και θα βγει καποιο patch για αυτο..

Δεν θελω να πιστεψω οτι στα τελη του 2006 γινεται release παιχνιδι με dual core bug, αλλα ΚΟΝΑΜΙ ειναι αυτη ολα να τα περιμενεις.. Αλλοι παλι λενε οτι επηρεαζει τις ΑΤΙ καρτες αλλα ακουσα και για Nvidia users να εχουν προβλημα..Με το affinity στον ενα core επισης δεν δουλεψε.. Ουτε με το high priority process δουλεψε

Πιστευω οτι εχει να κανει με cache instructions το προβλημα γιατι μετα απο 1-2 λεπτα αγωνα το προβλημα εξαφανιζεται σε εμενα και οσους αγωνες και να παιξω μετα δεν εχω προβλημα..

 

Οταν εχω ωρα αν δεν το εχει κανει καποιος θα ποσταρω photos..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...