Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε ένα σημερινό άρθρο του The Ringer γράφουν πως ο Γιάννης πρέπει να καταλάβει την επιρροή που μπορεί να έχει μέσα στον οργανισμό των Μπακς. Και αν αρχίσει να ασκεί πίεση απο φέτος, θα δει τις διαθέσεις τους, για το αν θα κάνουν το έξτρα βήμα για να τον βοηθήσουν να πάρει τον τίτλο ή αν θα πρέπει να μαζέψει τα μπαγκάζια του για άλλες πολιτείες.

Είναι πιθανό ο Γιάννης να είναι ακόμα ψαρωμένος με τους Μπακς, αντικειμενικά τον έχουν βοηθήσει πολύ να φτάσει στο σημερινό επίπεδο. ΑΛΛΑ πριν δεσμευτεί μαζί τους μακροπρόθεσμα, πρέπει να δει που το πάνε. Αν πάει το Μιλγουόκι με τη σημερινή κατεύθυνση και δεν έχουν διάθεση για αλλαγές, ελπίζοντας να γίνει το θάυμα και να φτάσει στους τελικούς, τότε καλύτερα να πάει σε έναν πιο καλό οργανισμό, τύπου Μαιάμι. Οι Μπακς δε καταφεραν να ξεπεράσουν τη φετινή Ανατολή και του χρόνου προστίθενται και οι KD/Kyrie. Πρέπει να δείξουν με πράξεις πως θέλουν να είναι contenders.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1382

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Το μονο που μπορεσαν να κανουν οι Bucks ειναι να φερουν τον αδερφο του Γιάννη για να τον ψησουν . Μιλαμε για τακτικες ομαδων τοπικων πρωταθληματων ποδοσφαιρου. 

Από την αλλη πρεπει κ ο Γιαννης να βελτιωθει ατομικα. Ας βρει βετερανους να του κανουν προπονηση στο σουτ, στο να βλεπει γηπεδο στο να εχει plan B στο μυαλο του και να μην ορμαει σαν κριαρι στα σωματα οταν τον κλεινουν 3 μαζι. Ξαναλεω το σωμα του δε θα ειναι το ιδιο σε 2-3 χρονια με την καταπονηση και τους τυχον τραυματισμους. 

Σε αλλα νεα αλλη μια μερα στη δουλεια για τον Ιησου Χριστο Λεμπρον Τζειμς , τον προφητη απο το Ακρον του Οχαιο που ηρθε να μαθει μπασκετ στον πλανητη γη. We are witnesses..

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φτάνει ο Γιάννης, όσο και να βελτιωθεί. Ποτέ δε θα φτάνει, δεν υπάρχει ομάδα που να έφτασε να πιει νερο με ένα αστέρι. Ο Λεμπρον το 09 με το Ορλαντο είχε 38π μ.ο. σε 6 παιχνίδια. Και πάλι η πιο "γεμάτη" ομάδα τον άφησε έξω. Έστω οτι του χρόνου θα πετάνε πάλι στην κανονική περίοδο και θα φτάσουν στους τελικούς της Ανατολής. Πόσους να βάλει ο Γιάννης να κερδίσει το δίδυμο Durant/Irving συν όσους μαζέψουν τριγύρω στο Μπρούκλιν; Εδώ δεν κέρδισαν τους φετινούς Χιτ χωρίς σουπερσταρ τέτοιου επιπέδου.

5 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

Αφηνιασμένος ο LeBron..

NBA Memes on Twitter: "You know LeBron is focused when he puts on this  face.… "

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γενικά για κατσίκες και λοιπά ζωντανά, πάντως εμένα κανένας δεν μπορεί να μου βγάλει την ιδέα ότι εδώ και μια 15ετία ο Λεπρός σε playoff mode είναι μακράν ο GOAT και δεν σηκώνω καμία κουβέντα επ' αυτού.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Δεν ξέρω γενικά για κατσίκες και λοιπά ζωντανά, πάντως εμένα κανένας δεν μπορεί να μου βγάλει την ιδέα ότι εδώ και μια 15ετία ο Λεπρός σε playoff mode είναι μακράν ο GOAT και δεν σηκώνω καμία κουβέντα επ' αυτού.

Τα νουμερα επιβεβαιωνουν το προφανες. Οταν σταματησει βλεπω να ειναι 1ος σε συμμετοχες, ποντους, νικες , ριμπαουντ , ασιστ και τι αλλη κατηγορια υπαρχει. Και αυτο που τον κανει GOAT ειναι οτι 17 χρονια σερι κανει το ιδιο πραγμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ομως που στο πιο σημαντικο στατιστικο ειναι 3-5 ενω ο κονονικος GOAT ειναι στο 6-0

παρολαυτα ανετα δευτερος ολων των εποχων για μενα κατι που εννοειται δεν ειναι και λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα δύο χαμένα το ενα είναι του ντιρκ, χρόνια ορόσημο για τον λεμπρον που ωριμασε, και το άλλο όταν τα βάζε με τους warriors μόνος του. Αυτό το δεύτερο δε μπορεί να συγκριθεί με την υπερομαδα που είχε στημένη γύρω του ο τζορνταν. Βέβαια πάλι ξεκινάει μια ατέρμονη κουβέντα που απλά θα συμφωνησουμε ότι διαφωνούμε οι μεν με τους δε. Απλά ας χαρούμε τον λεμπρον για τα δύο τρία χρόνια που θα παίξει ακόμα και θα δούμε μέχρι που θα φτάσει το legacy του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κι ο Russell με το 11-0 σε 13 χρόνια.

Τελοσπάντων, να δούμε τι θα γίνει και φέτος και πιάνουμε πάλι την κουβέντα. Άλλωστε εγώ δεν λέω ότι ο LBJ είναι συνολικά GOAT γιατί τις κατσίκες προτιμώ να τις υπολογίζω ανά θέση και ανά εποχή (όπως κάνουν στο NFL καλή ώρα). Λέω απλώς ότι όταν μπει σε playoff mode σε κάποιους αγώνες των playoff (όχι σε όλους), τότε ξεφεύγει εντελώς σε σχέση με άλλους μνηστήρες. Αλλά ιδανικά θα πρέπει να πάρει 1-2 δαχτυλίδια ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gas83 είπε

ελα ομως που στο πιο σημαντικο στατιστικο ειναι 3-5 ενω ο κονονικος GOAT ειναι στο 6-0

παρολαυτα ανετα δευτερος ολων των εποχων για μενα κατι που εννοειται δεν ειναι και λιγο

Το πιο σημαντικό στατιστικό σύμφωνα με τα fanboys των Μπουλς. Ο Τζόρνταν πήγε 6 φορές τελικούς με μια ομαδάρα με Φιλ Τζάκσον προπονητή και ο Λεπρός μπορεί να πάει στους τελικούς ομάδα με βασικό σέντερ Μπόγρη και σουτέρ τον Μάικ Μπράμο.

Κι ο ανταγωνισμός της εποχής του Λεμπρόν δεν είχε σχέση με τα 90ς, ασε που τα δύο πρωταθλήματα τα πήρε ο Τζόρνταν απέναντι στους Τζαζ που θα έβαζαν καλάθι στον εαυτο τους προκειμένου να χάσουν, τόσο λούζερ ήταν. Ο Λεμπρον πήρε πρωτάθλημα απο την ομάδα των 70+ νικών ενώ ο Τζόρνταν ήταν η ομάδα των 70+.

Δε λέω πως είναι καλύτερος συνολικά ο Τζέιμς και δεν υπάρχει απάντηση Ναι/Οχι σε αυτό το ερώτημα γιατί είναι και παίκτες άλλης εποχής. Αλλά η επίδραση που έχει σε οποιαδήποτε ομάδα και πως ένα μάτσο fillers τους κάνει contenders νομίζω είναι κάτι που δεν έχει ξανασυμβεί κι ούτε πρόκειται να την ξαναδούμε απο άλλο παίκτη.

Ο MJ είναι μακράν ο καλύτερος του 20ου αιώνα και ο LBJ του 21ου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πέρασε ούτε μια μέρα από τον αποκλεισμό των Bucks και παρά το γεγονός ότι έχουμε ακόμα πολύ δρόμο μέχρι την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και της postseason, οι πρώτες "σοβαρές" πληροφορίες αναφέρουν ότι το Milwaukee έχει βάλει στόχο να φέρει τον CP3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Speculoos είπε

"σοβαρές" πληροφορίες αναφέρουν ότι το Milwaukee έχει βάλει στόχο να φέρει τον CP3

Καλή κίνηση, νέο παιδί, μεγάλες προοπτικές.

Αν καταφέρουν να χτυπήσουν κάποιον εκ των Eddie Johnson, Ronaldo Blackman ή Xavier Mcdaniels, θα γίνει χαμός...
 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, eaglos είπε

Καλή κίνηση, νέο παιδί, μεγάλες προοπτικές.

Αν καταφέρουν να χτυπήσουν κάποιον εκ των Eddie Johnson, Ronaldo Blackman ή Xavier Mcdaniels, θα γίνει χαμός...
 

Ούτε 36 δεν είναι το παληκάρι. Τα σχόλια πάντως που συνοδεύουν την είδηση είναι του στυλ η ομάδα θα είναι αχτύπητη, αυτός είναι ο παίχτης που λείπει, ακόμα και αν το δίδυμο KD-Irving είναι στα καλά του δε θα μπορέσει να απειλήσει και τέτοια όμορφα.

Το θέμα βέβαια είναι ότι δεν βγαίνουν τα κουκιά για άμεσο trade. Θα πρέπει οι Bucks να δώσουν τον Μιντλετον στους Thunder ή πακέτο Μπλέντσο/Λόπεζ.

Aπό την άλλη η αλήθεια είναι ότι το Wisconsin δεν είναι και κάποιος θελκτικός προορισμός, τόσο σαν μέρος όσο και σαν μέγεθος αγοράς και αυτό κάνει δύσκολο να φέρει και να κρατήσει παίχτες και να πρέπει να πληρώνει τρελή υπεραξία τους ήδη υπάρχοντες. Αυτό όσο να'ναι συντελεί μαζί με τις διάφορες επιλογές των GM (πχ Brogdon) στο γυμνό ρόστερ και στο ότι δεν υπάρχει χώρος στο salary cap.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εντωμεταξυ ειπα οτι τον εχω δευτερο ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ τον ΜΠΡΟΝ

σα να μη διαβαστηκε ποτε αυτο.μαλλον ειναι υποτιμιτικο

EDEL ΤΟ 3-5 που γραφω δεν ειναι 3 στα 5 αλλα τρια κερδισμενα και 5 χαμενα.οσο να ναι μετραει

ΞΑΝΑΛΕΩ τον τυπο τον εχω ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ .

ειναι εκπληκτικος με απιστευτη διαρκεια

τι φανμποις και βλακειες.απεριοριστος σεβασμος στο λεμπρον

ο GOAT ομως ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ

και δε χρειαζεται να το συζητησουμε κιολας οι μεν δε ππροκυται να πεισουν τους δε

 

Επεξ/σία από gas83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gas83 είπε

εντωμεταξυ ειπα οτι τον εχω δευτερο ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ τον ΜΠΡΟΝ

σα να μη διαβαστηκε ποτε αυτο.μαλλον ειναι υποτιμιτικο

EDEL ΤΟ 3-5 που γραφω δεν ειναι 3 στα 5 αλλα τρια κερδισμενα και 5 χαμενα.οσο να ναι μετραει

ΞΑΝΑΛΕΩ τον τυπο τον εχω ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ .

ειναι εκπληκτικος με απιστευτη διαρκεια

τι φανμποις και βλακειες.απεριοριστος σεβασμος στο λεμπρον

ο GOAT ομως ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ

και δε χρειαζεται να το συζητησουμε κιολας οι μεν δε ππροκυται να πεισουν τους δε

 

 

Μετράει, υπέρ του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...