Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού διευκρίνισω ότι θεωρώ και εγώ καλύτερο τον MJ, θα σου πω ότι δεν μου λέει τίποτα το 6/6.

Γιατί θεωρώ μεγαλύτερη επιτυχία το να παίζεις κάθε χρόνο τελικό κι ας χάνεις, παρά το να χάνεις στους τελικούς της περιφέρειάς σου ή πιο πριν στα πλέι-οφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1517

  • ilos

    1380

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

  • Super Moderators
3 hours ago, james9tito said:

Το σωμα που εχει ο Λεμπρον ειναι πολυ κοντα -μην πω ιδιο- με αυτο που ειχε ο Malone. Δειτε λοιπον βιντεακια του Malone και δειτε και του Λεμπρον . Το πως κανει αυτες τις κινησεις με αυτο το κορμι ειναι κατι εξωπραγματικο. 

Βρειτε μου καποιον με αυτο το size να τρεχει , να πασαρει , να σουταρει οπως ο Λεμπρον. Δεν υπηρξε και δεν υπαρχει . 

Δίνει βέβαια και 1.5μύριο το χρόνο για το "σώμα". 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, coyote2 είπε

στο τέλος εγινε PG

οι τελικοί με dalas και spurs... ειναι τα μεγάλα χαμένα σωστα? 

Με Dalas ναι. Απαράδεκτος. Με Σπερς είδαμε ωραία ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο το 6/6 το οποίο είναι ασύλληπτο αλλά και τα εξής γεγονότα:

o MJ είχε βγει πρώτος σκόρερ στο nba καμιά 10αριά χρόνια.

ποτέ δεν είχε meltdown σε τελικούς περιφέρειας ή nba (όπως ο LBJ με Dallas)

έπαιζε σε μια λίγκα που ήταν πολύ πιο σκληρή σωματικά

κατ' ουσίαν δεν είχε αδυναμίες στο παιχνίδι του (όπως πχ ο LBJ έχει ασταθές σουτ και κακές βολές)

Κατά τα άλλα εγώ γουστάρω πολύ το παιχνίδι του Lebron και τον κατατάσσω στο top 5, σε καμία περίπτωση παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, ~mxls~ said:

Δεν διαφωνώ με όσα λες ψιτ, αλλά δεν είναι τόσο αποκλειστικά έργο Κερρ. Έτυχε να βρεθούν ταυτόχρονα οι σπλας, και ξεκωλόθηκαν σταδιακά όλοι στα 3π.

Θα συμφωνούσα με το σχόλιο για τον Kerr, αν δεν τον είχαμε δει να παίζει μπάσκετ ή αν έπαιρνε σεντερ (e.g., AD ) αντί του Durant. Υπάρχει το μπάσκετ πριν τους Warriors (που έχουν στοιχεία Spurs, e.g., no dribble) και μετά τους Warriors, αλλά αυτή είναι μία διαφορετική συζήτηση.

Επεξ/σία από Ψιτ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προφανως με 4/10  σε τελικους,ηττες με την εθνικη,κανενα tp  δε βλεπω greatness και ειναι ντροπη να αναφερονται στην ιδια προταση το ονομα λεμπρον με το χαρακτηρισμο goat

1 ώρα πριν, jp77s είπε

Αφού διευκρίνισω ότι θεωρώ και εγώ καλύτερο τον MJ, θα σου πω ότι δεν μου λέει τίποτα το 6/6.

Γιατί θεωρώ μεγαλύτερη επιτυχία το να παίζεις κάθε χρόνο τελικό κι ας χάνεις, παρά το να χάνεις στους τελικούς της περιφέρειάς σου ή πιο πριν στα πλέι-οφ.

καθε χρονο σε τελικο με βολτα στο παρκο regular season δεν λεει κατι,ακομη και τα all star games των 90's ηταν πολυ πολυ σκληροτερα απο τους τελικους των τελευταιων 10 ετων,οταν κανεις διακοπες στη regular φυσικα και θα πας πιο μακρυα στα play offs.

Mεγαλυτερη αποτυχια και απο την ηττα απο νταλας θεωρω το οτι τα παρατησε περισυ οταν ειδε τα δυσκολα.

δεν εχει το refuse to lose που χαρακτηριζει τους goat

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

προφανως με 4/10  σε τελικους,ηττες με την εθνικη,κανενα tp  δε βλεπω greatness και ειναι ντροπη να αναφερονται στην ιδια προταση το ονομα λεμπρον με το χαρακτηρισμο goat

καθε χρονο σε τελικο με βολτα στο παρκο regular season δεν λεει κατι,ακομη και τα all star games των 90's ηταν πολυ πολυ σκληροτερα απο τους τελικους των τελευταιων 10 ετων,οταν κανεις διακοπες στη regular φυσικα και θα πας πιο μακρυα στα play offs.

Mεγαλυτερη αποτυχια και απο την ηττα απο νταλας θεωρω το οτι τα παρατησε περισυ οταν ειδε τα δυσκολα.

δεν εχει το refuse to lose που χαρακτηριζει τους goat

Τι κανάλι βλέπεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες ακουσα τον Τζαμπαρ που τον ειχε το καναλι καλεσμενο

ειπε ,δεν εχει σημασια τι εκανα εγω η ο τζορνταν  ,οι εποχες εχουν αλλαξει οπως εχουν αλλαξει οι κανονισμοι με τους οποιους εμεις μπορει να ειχαμε προβλημα γιατι ηταν και ποιο αργο το μπασκετ

ειπε επισης το να λεμε εγω η ο αλλος η ο αλλος ειναι καλυτερος ειναι μονο για συζητηση οταν πινουμε μπυρες για να διαφωνουμε,αυτη τη στιγμη ο ΛΒ ειναι ο κορυφαιος παικτης

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2020 στις 5:27 ΜΜ, ~mxls~ είπε

Ο Χάμιλτον είναι ένα ταλέντο από αυτά που βγάνουν ανα 20 χρόνια (και λίγα ίσως λέω).

Άσχετο, αλλά @Tilemaxx ψάχνω ένα ποστ σου :D

Τι ποστ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν δειλά δειλά πάλι οι φήμες για τις μετακινήσεις των παιχτών κυρίως για δευτερότριτους ή για αναμασήματα αφού καλά καλά δεν ξέρουμε πότε θα ξεκινήσει η σεζόν, ακούγεται από Γενάρη μέχρι Μάρτη.

Ένα από αυτά τα αναμασήματα που ακούστηκε πριν από ένα-δυο μήνες ξαναρθε στην επιφάνεια από τα χείλη του Brian Windhorst, σύμφωνα με τον οποίο οι Mavs δε θα κινηθούν για παίχτη φέτος ώστε να κάνουν χώρο στο salary cap και να φέρουν τον Γιάννη του χρόνου στο Dallas. Η τριάδα Luka-Γιάννη-KP μοιάζει τρομακτική για οποιοδήποτε Fantasy League αλλά προσωπικά βλέπω να υπάρχουν αρκετά προβλήματα για να δουλέψει, πέρα από τις ελάχιστες πιθανότητες που υπάρχουν για να συμβεί αυτή η κίνηση. Ό,τι το Dallas θεωρητικά κερδίζει στην άμυνα και στο transition θα χάνει αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Τι ποστ;

Πρέπει να'ναι 6-7 χρόνια πριν ή κάτι τέτοιο που έλεγες βαρέθηκα να βλέπω Λεμπρόν τελικούς. Που να'ξερες πόσα χρόνια ακόμα είχαμε μπροστά 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...