Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

my 2 cents:

Δύση, με LeBron όπως ήταν πέρσι, οι LAL φτάνουν τελικό, ασχέτως αντιπάλου. Αλλά ταλαιπωρημένο ρόστερ στη σεζόν.

Ανατολή,  Χ factor οι Χιτ, δεν μπλέκεις μαζί τους. Από κει και πέρα, προφανώς Νετς/Σίξερς/Μπακς φαβορί, με αυτή τη σειρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1517

  • ilos

    1379

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Θα κάνω την πρόβλεψη ότι το Μαιάμι φέτος δε μου άρεσει.... 

Τα λέμε το ΣΚ. Πρώτο ματς όλα τα λεφτά. Κυριακή Βράδυ υπολογίζω προς Δευτέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν δείξει αυτό που ο κόσμος θα περίμενε μετά τους τελικούς, αλλά ποντάρω στα πλέιοφς πάνω τους. Είναι άλλη ομάδα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγω λυπαμαι για τους nuggets με το murray σε καλη κατασταση θα μπορουσαν να πανε μεχρι το τελος. Τωρα υποστηριζω suns και ελπιζω να ισχυει αυτο που ειπε ο λεμπρον οτι δεν ειναι 100%.

Στους bucks δινω 25% πιθανοτητες να περασουν το μαιαμι(ισως να δινω και πολυ). Οι nets εντυπωσιακο ροστερ αλλα καποια στιγμη ενδεχεται να πληρωσουν την ανυπαρκτη χημεια τους. Οι σιξερς απλα σου δινουν την εντυπωση οτι κατι λειπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Φλίπερες πάντως κάναν ότι δεν έκαναν φέτος οι Bucks στο τέλος της regular. Τους τα έχωσε και ο εθνικός μας σταρ στο κωλοκάναλο.😁

Να δούμε αν θα τους βγει σε καλό.

 

5 ώρες πριν, Dharma108 είπε

Εγω λυπαμαι για τους nuggets με το murray σε καλη κατασταση θα μπορουσαν να πανε μεχρι το τελος. Τωρα υποστηριζω suns και ελπιζω να ισχυει αυτο που ειπε ο λεμπρον οτι δεν ειναι 100%.

Στους bucks δινω 25% πιθανοτητες να περασουν το μαιαμι(ισως να δινω και πολυ). Οι nets εντυπωσιακο ροστερ αλλα καποια στιγμη ενδεχεται να πληρωσουν την ανυπαρκτη χημεια τους. Οι σιξερς απλα σου δινουν την εντυπωση οτι κατι λειπει.

25% να περάσουν οι bucks τους heat?😁 Πότε πήγε εκεί ο Λεμπρόν και ο Ντουράντ? Που πηγάζει αυτό? Η σειρά θα είναι κάργα αμφίρροπη. Το ξαναλέω 3 παιχνίδια έχουν παίξει (και στα 3 έλειπε ο Μπάτλερ βέβαια), δε μου έχει δείξει ακόμα η Φιλιπινέζα ότι έχει σχέδιο για τον Χόλιντεϊ είτε σε pick n rolls, είτε σε cuts στην ρακέτα, είτε ακόμα και σε isos έξω στην περιφέρεια. Ο Ιγκουοντάλα παίζει λιγότερο και από πέρσι και δεν υπάρχει ο top dawg Crowder πια. Ακόμα και ο Ολένικ που ήταν κάργα χρήσιμος για το missmatch με τον Slowpez, δόθηκε στο trade του Ολεντίπο (που έχασε την season). Δεν είναι οι ίδιες ομάδες με πέρσι. Μόνο ο Bud είναι η κοινή συνισταμένη. Οπότε αν αποκλειστούν πάλι οι bucks, you know the answer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, ilos είπε

25% να περάσουν οι bucks τους heat?😁 Πότε πήγε εκεί ο Λεμπρόν και ο Ντουράντ? Που πηγάζει αυτό? Η σειρά θα είναι κάργα αμφίρροπη. Το ξαναλέω 3 παιχνίδια έχουν παίξει (και στα 3 έλειπε ο Μπάτλερ βέβαια), δε μου έχει δείξει ακόμα η Φιλιπινέζα ότι έχει σχέδιο για τον Χόλιντεϊ είτε σε pick n rolls, είτε σε cuts στην ρακέτα, είτε ακόμα και σε isos έξω στην περιφέρεια. Ο Ιγκουοντάλα παίζει λιγότερο και από πέρσι και δεν υπάρχει ο top dawg Crowder πια. Ακόμα και ο Ολένικ που ήταν κάργα χρήσιμος για το missmatch με τον Slowpez, δόθηκε στο trade του Ολεντίπο (που έχασε την season). Δεν είναι οι ίδιες ομάδες με πέρσι. Μόνο ο Bud είναι η κοινή συνισταμένη. Οπότε αν αποκλειστούν πάλι οι bucks, you know the answer.

Δεν εχεις αδικο σε αυτα που λες, περισσοτερο προσωπικη εμπαθεια ειναι παρα τεκμηριωμενη αποψη γιατι προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος μαζι τους ολη την χρονια αλλα απλα δεν βλεπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dharma108 είπε

Δεν εχεις αδικο σε αυτα που λες, περισσοτερο προσωπικη εμπαθεια ειναι παρα τεκμηριωμενη αποψη γιατι προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος μαζι τους ολη την χρονια αλλα απλα δεν βλεπονται.

Όπως δε βλέπονται και οι Χιτ (ειδικά όταν δε παίζει ο Μπάτλερ).😁

Και ειδικά από αυτές τις δύο ομάδες έχω δει τα περισσότερα games φέτος. Πονέσαν τα μάτια μου.

Τουλάχιστον οι Μπακς, αν παίζει ο Χόλιντεϊ και ο Γιάννης θα σου βάλουν 110-120 πόντους βρέξει-χιονίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, ilos είπε

Όπως δε βλέπονται και οι Χιτ (ειδικά όταν δε παίζει ο Μπάτλερ).😁

Και ειδικά από αυτές τις δύο ομάδες έχω δει τα περισσότερα games φέτος. Πονέσαν τα μάτια μου.

Ναι απλα οι Χιτ σου δινουν την εντυπωση οτι οταν παιξουν πληρεις και σε mentality PO θα ανεβουν. Αντιθετα οι bucks παιζουν το ιδιο πραγμα εδω και τρια χρονια. Ισως ειναι θεμα προπονητη δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dharma108 είπε

Ναι απλα οι Χιτ σου δινουν την εντυπωση οτι οταν παιξουν πληρεις και σε mentality PO θα ανεβουν. Αντιθετα οι bucks παιζουν το ιδιο πραγμα εδω και τρια χρονια. Ισως ειναι θεμα προπονητη δεν ξερω.

Ναι θα παίξουν πολύ καλύτερα από την regular, δε διαφωνώ. Υπενθυμίζω στο πρώτο match της χρονιάς χάσανε 40κάτι πόντους μέσα στην έδρα τους από τους bucks, χωρίς τον Butler.😁

Στο back 2 back, δείξαν σφυγμό και το πήραν, αλλά στο τελευταίο που ήταν match που το ήθελαν σίγουρα για να πάνε 4 seed μου δείξανε πολύ κακή εικόνα, σε αντίθεση με τους Bucks που το θέλανε και τους έβλεπα ότι θέλουν να πάρουν εκδίκηση από πέρσι (κακώς imo). Αν αποκλειστούν πάλι θα δείξει πολύ άσχημα τώρα. Από την άλλη αν κατέβαζαν τα δεύτερα και αποκλείονταν 1st round από την Νέα Υόρκη θα ήταν ακόμα πιο τραγικό.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκόρπισμα οι Pacers τους Hornets, -2 στην ανάπαυλα οι Celtics με τους Wizzards. Νοσοκομείο η Βοστόνη, θα πρέπει να κουβαλήσει ο Tatum ακόμα και με τους Pacers αν χάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update - Μπίλ και Γουέστμπρικ πολύ λίγοι, τελικά η φανέλα και η έδρα μετράει. Αν έχεις καλύτερο προπονητή και τον καλύτερο παίχτη στο γήπεδο βοηθάει επίσης.😁 Μόνο αυτό θα πω ο Tatum έβαλε όσους πόντους είχαν μαζί Beal, Westbrook και Hachimura. Βάλε και άλλους 29 από τον Kemba που βρίσκει ρυθμό μια φορά στα 10 χρόνια και έδεσε το γλυκό. Παρόλα αυτά στην έδρα τους πιστεύω τους έχουν τους Pacers ακόμα και με τον Μπιλ να μην είναι 100% υγιής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...