Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σφιξαν τα γαλατα και το ροτεισον πηγε βολτα ...

μπραβο στους μπακς για την επιστροφη,μεγαλη υποθεση και ελπιζω ο μπουντενφαπεν να καταλαβε οτι με επιθεση δεν παει πουθενα στην post season ,ξυλο ξυλο ξυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1517

  • ilos

    1380

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

18 λεπτά πριν, vargas είπε

Μόλις πάει σε super team κ ο Γιάννης γτ αλλιώς τίτλο δεν βλέπει τότε θα αλλάξουν τροπαριο οι οπαδοί του .. φοβερός στο να καρφώνει και να κυριαρχεί τίποτα άλλο. Μπασκετικό IQ δεν έχει το παλικάρι και μπασκετ δεν γνωρίζει

Είναι εξίσου ισοπεδωτικό και αυτό που λες. Δεν είναι όλοι οι παίκτες ιδιοφυίες όπως ο Κιντ ή ο Μάτζικ ή δεν ξέρω ποιος άλλος. Δεν υπολείπεται σε iq ενός μέσου παίκτη του NBA, όπως και δεν είναι μόνο τα αθλητικά του προσόντα, έχει δουλέψει κινήσεις, ντρίμπλα, μπορεί να βγάζει πάσες και να βλέπει γήπεδο περισσότερο από πολλούς παίκτες. Το σουτ του τον περιορίζει σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και για να τελειώσει το αστείο με τον KD, δείτε αυτό το video από προπόνηση της team USA  το 2018. King of the court, δλδ 1vs1 μέχρι 2 ντρίμπλες και σουτ.

 

 

Επεξ/σία από Weiss
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Καλά εσύ έχεις ψυχολογικό μεγάλο με Αντέτο.

Ευτυχώς ο υπόλοιπος πλανήτης έχει άλλη άποψη.

Ακόμα και ο Charles Barkley είπε προχθές ότι είναι κατά των super teams.

Δεν έχει νόημα να ξέρεις το αποτέλεσμα από πριν.

Τι ψυχολογικό να έχω? λες να ξενυχτάω επειδή τον αντιπαθώ τόσο πολύ για να τον κράξω εδώ πέρα που διαβάζει 3 και ο κούκος?😁 Απλά επειδή τον παρακολουθώ τόσα πολλά χρόνια, ξέρω πάνω κάτω τι να περιμένω. Ειδικά στην post season.

Αν διάβαζες το topic από την αρχή θα έβλεπες πόσο αντιπαθώ και εγώ τα super teams, όχι από πλευράς των πρωτοκλασάτων που θέλουν να κάνουν team up για τους x,y,z λόγους αλλά για όλο το πλαίσιο που διευκολύνει μετά την σύνθεση τέτοιων ομάδων με τα buy outs κλπ. Όσο είδες τον JJ Reddick εσύ με τους mavs, αλλό τόσο τον είδε και ο Luka. Ακόμα παίζει να περιμένει μη γίνει trade, αν τραυματιστεί ο Mike James.

Τι άποψη έχει όλος ο πλανήτης για τον Αντέτο? Πιστεύεις είναι διαφορετική από την δικιά σου και την δικιά μου? Ένας top 10 player είναι, αλλά δεν είναι ούτε Lebron ούτε KD. Πως να το κάνουμε δηλαδή. Και ο ίδιος το παραδέχεται. Το θέμα είναι να δουλέψει, να βελτιώσει τις αδυναμίες του για να τους φτάσει κάποτε.

Το basket δεν είναι μόνο ταχύτητα, δύναμη, άλμα.  Δε συγκρίνουμε αθλητικά προσόντα μόνο. Υπό αυτή την έννοια ναι είναι ο καλύτερος παίχτης του γαλαξία τώρα που γέρασε ο Lebron.

Και μόνο αυτό σκέψου, όταν στα τελευταία 2 λεπτά του παιχνιδιού ένας παίχτης δεν ακουμπάει ΚΑΘΟΛΟΥ μπάλα, είναι τέλειος? Γιατί να γίνεται αυτό, λες ο Bud να του κρατάει μούτρα? Τροφή για σκέψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα φτάνει με KD, ότι πιο unguardable υπάρχει, water is wet. 

NBA σου λέει, υπερσύγχρονα προπονητικά κέντρα, ανάλυση στα πάντα, προπονητές για κάθε πτυχή του παιχνιδιού κλπ κλπ και μετά βλέπεις τη ρουτίνα σε βολές και τη μηχανική του Γιάννη στα σουτ (η οποία ήταν αρκετά smooth ως ρούκι).

Δικαίωση Παπαγιάννη που γύρισε χειρότερος από ΝΒΑ 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στα δυο πρωτα παιχνιδια οι νετς σουταραν με 52 και 47% και στο τελευταιο με 37%, αντοιστιχα οι μπακσ με 44,44 και 36. Το θεωρω εξαιρετικα απιθανο να ξανασυμβει να εχουν οι νετς 25% στα τριποντα και τοσο χαμηλο γενικα ποσστο,οπως και το να ξαναβαλει 30 ποντους ο μιντλετον.

Αλλα απο την αλλη ειχα προβλεψη αποκλεισμο των μπακς στο πρωτο γυρο. λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Τι ψυχολογικό να έχω? λες να ξενυχτάω επειδή τον αντιπαθώ τόσο πολύ για να τον κράξω εδώ πέρα που διαβάζει 3 και ο κούκος?😁 Απλά επειδή τον παρακολουθώ τόσα πολλά χρόνια, ξέρω πάνω κάτω τι να περιμένω. Ειδικά στην post season.

 

δεν περίμενα να μιλήσεις ποτέ έτσι για μένα..... 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Armored είπε

Έλα φτάνει με KD, ότι πιο unguardable υπάρχει, water is wet. 

NBA σου λέει, υπερσύγχρονα προπονητικά κέντρα, ανάλυση στα πάντα, προπονητές για κάθε πτυχή του παιχνιδιού κλπ κλπ και μετά βλέπεις τη ρουτίνα σε βολές και τη μηχανική του Γιάννη στα σουτ (η οποία ήταν αρκετά smooth ως ρούκι).

Δικαίωση Παπαγιάννη που γύρισε χειρότερος από ΝΒΑ 😛

Μια χαρά σουτάρει ο Γιάννης και κυρίως καρφώνει οπότε δεν παίρνει ο ύπνος τον θεατή.

Τι να πει και ο Ντουράν που με τόσα προπονητικά κέντρα δεν έχει κάνει μισό βαράκι στη ζωή του.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι θεωρητικά αποφασισμένοι και τσαντισμένοι Bucks, έβαλαν πάλι ακριβώς τους ίδιους πόντους στο Game3 με αυτό του Game 2 (86), τότε για εμένα, δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να περάσουν στην επόμενη φάση. Θα έλεγα, οτι πάμε για 4-1.

Μακάρι να είμαι λάθος τελείως, γιατί τον γουστάρω πολύ τον Γιάννη, και τους συμπαθώ τους Bucks, αλλά δυστηχώς λείπει το mentality και ο couch.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Sorath είπε

Αν οι θεωρητικά αποφασισμένοι και τσαντισμένοι Bucks, έβαλαν πάλι ακριβώς τους ίδιους πόντους στο Game3 με αυτό του Game 2 (86), τότε για εμένα, δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να περάσουν στην επόμενη φάση. Θα έλεγα, οτι πάμε για 4-1.

Μακάρι να είμαι λάθος τελείως, γιατί τον γουστάρω πολύ τον Γιάννη, και τους συμπαθώ τους Bucks, αλλά δυστηχώς λείπει το mentality και ο couch.

 

Εξαφανίστηκε πάλι και το playmaker στα play offs όπως και πέρυσι.

Τι κατάρα και αυτή.

Κρίμα γιατί έχει και δύναμη και τεχνική κατάρτιση.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, skiabox είπε

Μια χαρά σουτάρει ο Γιάννης και κυρίως καρφώνει οπότε δεν παίρνει ο ύπνος τον θεατή.

Τι να πει και ο Ντουράν που με τόσα προπονητικά κέντρα δεν έχει κάνει μισό βαράκι στη ζωή του.

Χαχα ξεκόλλα ρε με τα σώματα, δεν είναι μίστερ Ολυμπια. Μαγκιά του Ντουράντ που κάνει πλάκα όντας "αγυμναστος". Άσε που σε θέμα conditioning, που μετράει περισσότερο από το physique, ο Γιάννης δεν είναι και ότι καλύτερο. Αν δεν έχεις ανάσες και καθαρό μυαλό στα κρίσιμα τι να σου κάνουν τα μπράτσα. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Μια χαρά σουτάρει ο Γιάννης και κυρίως καρφώνει οπότε δεν παίρνει ο ύπνος τον θεατή.

Τι να πει και ο Ντουράν που με τόσα προπονητικά κέντρα δεν έχει κάνει μισό βαράκι στη ζωή του.

Γτ για ξύλο θα πάει κ τον θέλουμε μουσκουλα; Ο Γιάννης που δεν μπορεί να παίξει κάτι άλλο γι'αυτό τα έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vargas είπε

Γτ για ξύλο θα πάει κ τον θέλουμε μουσκουλα; Ο Γιάννης που δεν μπορεί να παίξει κάτι άλλο γι'αυτό τα έχει 

Πως θα παίξεις άμυνα χωρίς μυικό σύστημα;Πως θα κανείς screen?Εσεις τα έχετε ισοπεδώσει όλα εδώ στο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Armored είπε

Χαχα ξεκόλλα ρε με τα σώματα, δεν είναι μίστερ Ολυμπια. Μαγκιά του Ντουράντ που κάνει πλάκα όντας "αγυμναστος". Άσε που σε θέμα conditioning, που μετράει περισσότερο από το physique, ο Γιάννης δεν είναι και ότι καλύτερο. Αν δεν έχεις ανάσες και καθαρό μυαλό στα κρίσιμα τι να σου κάνουν τα μπράτσα. 

 

 

Και τα μπράτσα χρειάζονται, με το ζόρι κυρίως αν θές να σηκώσεις οικοδομή !

Ρώτα τον Westbrick, τόσα χρόνια στο σερμπέτι ..έχει χτίσει..!!.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δευτερος σε bloc o KD στα playoff πισω απο gobbert. Οσο να ναι ξερει να παιζει αμυνα οταν θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...