Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, ilos είπε

Η δική μου οπτική είναι ότι στο τέλος της 4ης μια χαρά τις ίδιες παθογένειες είδαμε τους Bucks που τους ταλαιπωρούν τόσα χρόνια (όχι βέβαια σε τόσο μεγάλο βαθμό όπως με bledsoe). Iso's, ασυννενοησία μετά από time out (Ο Lopez νόμιζε ότι ήταν ακόμα 8 δεύτερα) και θα την πατάγανε πάλι όπως στο game 5 αν ο KD δε πάταγε 1 τρίχα την γραμμή.

Από την άλλη η τύχη και οι τραυματισμοί είναι μέρος του game. Όπως και ο Γιάννης όταν τραυματίστηκε πέρσι με τους Heat, δε τους δώσαμε συγχωροχάρτι, έτσι και δε θα δώσω και στους Nets που το υπόλοιπο cast πλην KD ήταν απαράδεκτοι και περιμένανε από 1 κούκο να φέρει την άνοιξη.

Ο Γιάννης έχει τις αδυναμίες και τα ελαττώματά του. Όπως όλοι οι παίχτες. Πχ και ο KD ήταν mismatch από πλευράς δύναμης για να μπορέσει να τον μαρκάρει στο Hook στην κρίσιμη επίθεση της OT. Η δουλειά του προπονητή είναι να τα μασκαρέψει κάπως αυτά και να βάλει τους παίχτες του στα spots που είναι effective.

Δε κρίνουμε με "νουμεράκια" αλά NBA2K. Εξάλλου νομίζω δεν είναι δυνατόν να κάνεις airball σε βολή εκεί. Ίσως αλλάξουν το game code λόγω Γιάννη και Simmons.😁

Για την ταμπακιερα παλι τιποτα. Πως εγραψε ρε φιλε ο γιαννης 40 ποντους και πως περασαν οι Μπακς αφου ουτε βολες εβαλε, εκανε και ερμπολς που λες, εχασε και τα τριποντα!

Μηπως τελικα για να αρχισουμε να παιρνουμε μυρωδια απο το αθλημα, να ξεπερασουμε τις κριτικες με τις βολες και τα chokes και να προσπαθησουμε να δουμε λιγο πως παιζεται αυτο το ρημαδι το αθλημα! Λεω εγω, μια σκεψη κανω. 
 

Για τo 2k εσυ πες μας, εγω δεν εχω παιξει ποτέ. Προτιμουσα το κανονικο μπασκετακι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1382

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

11 ώρες πριν, xgol είπε

Εγραψες εκ παραδρομης SF, εξου και η απορια μου.  
 

Ξερω οτι θα συμμετεχουν, αλλα απο αυτο το ροστερ που αναμενεται να παραταχθει και πλην του γιαννη, η απουσια του Παπαπετρου ειναι κομβικοτατη. Ειναι ο πιο σημαντικος μας παικτης μετα απο Σλουκα και Καλαθη!

Παναθηναικος εισαι φιλε μου? Στον Πριντεζη καμια αναφορα, δεν τον θεωρεις σημαντικο?

SF το εγραψε ο φιλος στον οποιο απαντησα, οποτε το μετεφερα ακριβως ετσι για να γινω αντιληπτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, rus είπε

Παναθηναικος εισαι φιλε μου? Στον Πριντεζη καμια αναφορα, δεν τον θεωρεις σημαντικο?

SF το εγραψε ο φιλος στον οποιο απαντησα, οποτε το μετεφερα ακριβως ετσι για να γινω αντιληπτος.

Κοιτα, βασικα ειμαι Ολυμπιακος απο εποχες Μπακατσιά! Οποτε λιγο δυσκολο να ειναι biased η γνωμη μου υπερ του γιαννακη!

Ο πριντεζης εχει υπαρξει το καλυτερο 4 αρι της Ευρωλιγκας για μια σειρα ετων. Αλλα ειναι πλεον στα 36, και το κυριοτερο, υπαρχει απο πισω ο Μητογλου σαν κορμι (βεβαια επιθετικα δεν εχει καμια σχεση με τον καλο Πριντεζη ακομα). Αν δεν παιξει ο Παπαπετρου, λειπει και ο Παπανικολαου, ποιον θα βαλει στο 3; Τον Κασελακη;!

Με τον Πριντεζη, αυτα που χανει η Εθνικη ειναι το spacing που θα προσφερει με το τριποντο (σε μια p&r based επιθεση, ειναι παρα πολυ σημαντικο να εχεις stretch 4) καθως και σε καταστασεις γρηγορου ποστ, που κανει εδω και χρονια στον ΟΣΦΠ. 
 

Χωρις δυναμικο τριαρι χανουμε παρα πολλα στην αμυνα κυριως. Στις αλλαγες στους περιφερειακους αλλα και στη ρακετα, σε βοηθειες και αλληλοκαλυψεις, καθως και υπαρχει σοβαρος κινδυνος να μας ποσταρει οποιοδηποτε δυνατο τριαρι υπαρχει στη διοργανωση. 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παντως ειμαι ενθουσιασμενος με την προοπτικη τελικων φοινιξ με μπακς ή ατλαντα,θα ειναι μια μεγαλη νικη του process και της σκληρης δουλειας και να πανε να ...οι σουπερτιμς!

και μακαρι να το φορεσει ο γιαννης και να τον ζηλευουν πιο πολυ οι ευκολακηδες που πηγαν σε σουπερτιμς για να παρουν δαχτυλιδι.Μεσω του process γινεσαι θρυλος,αθανατος.

Αμα το παρει για μια βδομαδα στη δουλεια θα φοραω μπλουζα 34

Επεξ/σία από 3DJIN
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τραυματισμοί συμβαίνουν και στην regular.

Οι νετς δε παίξανε και πολύ μαζί .... και προσταυτευτήκανε

Επίσης αυτό που έγινε με τον Γρκίφιν είναι απάτη. Ξαφνικά άρχισε να πηδάει!!!!! πριν δεν είχε καρφώσει. Θα έπρεπε να υπάρχει μία επιτροπή ηθικής που να τον τιμωρήσει για τη συμπεριφορά τους στους Πίστονς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xgol είπε

Για την ταμπακιερα παλι τιποτα. Πως εγραψε ρε φιλε ο γιαννης 40 ποντους και πως περασαν οι Μπακς αφου ουτε βολες εβαλε, εκανε και ερμπολς που λες, εχασε και τα τριποντα!

Μηπως τελικα για να αρχισουμε να παιρνουμε μυρωδια απο το αθλημα, να ξεπερασουμε τις κριτικες με τις βολες και τα chokes και να προσπαθησουμε να δουμε λιγο πως παιζεται αυτο το ρημαδι το αθλημα! Λεω εγω, μια σκεψη κανω. 
 

Για τo 2k εσυ πες μας, εγω δεν εχω παιξει ποτέ. Προτιμουσα το κανονικο μπασκετακι.  

Τι γιατί έβαλε 40 πόντους? 30 είχε average στη σειρά και 40 στη regular με τους Nets. 😁 Και 30 μ.ο. γενικά. Τι περίμενες δηλαδή? Αυτά είναι τα φυσιολογικά του νούμερα. Αυτά περιμένουν όλοι από αυτόν. Το παράλογο είναι εμφανίσεις με Miami πέρσι και Toronto πρόπερσι.

Αυτό δηλαδή τι σημαίνει ότι δε παραμένει κακός σε βολές και τρίποντα? Για την ακρίβεια στις βολές είναι all time low.

Δεν έχω ιδέα από 2Κ.😁

 

Εκτός αν προσπαθείς να μου εκμεεύσεις ότι δεν είναι Simmons πχ και μπορεί να σκοράρει. Οπότε Duh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ilos είπε

Τι γιατί έβαλε 40 πόντους? 30 είχε average στη σειρά και 40 στη regular με τους Nets. 😁 Και 30 μ.ο. γενικά. Τι περίμενες δηλαδή? Αυτά είναι τα φυσιολογικά του νούμερα. Αυτά περιμένουν όλοι από αυτόν. Το παράλογο είναι εμφανίσεις με Miami πέρσι και Toronto πρόπερσι.

Αυτό δηλαδή τι σημαίνει ότι δε παραμένει κακός σε βολές και τρίποντα? Για την ακρίβεια στις βολές είναι all time low.

Δεν έχω ιδέα από 2Κ.😁

 

Εκτός αν προσπαθείς να μου εκμεεύσεις ότι δεν είναι Simmons πχ και μπορεί να σκοράρει. Οπότε Duh.

ΠΩΣ ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ 40 ποντους ειναι το ερωτημα;;; Παροτι δε βελτιωθηκε σε βολες/τριποντα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xgol είπε

ΠΩΣ ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ 40 ποντους ειναι το ερωτημα;;; Παροτι δε βελτιωθηκε σε βολες/τριποντα;;;

Σε σχέση με τι? Τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς?

Πιο πολύ είναι θέμα συνολικού χρόνου imo. Μισό να σου πω με ακρίβεια.

1ο game 35 λεπτά 16/24 34 πόντοι

2ο game 30 λεπτά (το blowout) 8/15 18 πόντοι

3ο game 42 λεπτά 14/31 33 πόντοι

4ο game 38 λεπτά 14/26 34 πόντοι

5ο game 41 λεπτά 14/22 34 πόντοι

6ο game 41 λεπτά 12/20 30 πόντοι

και

7ο game 50 λεπτά 15/24 40 πόντοι

10 λεπτά παραπάνω (παρόλο που δεν πήρε περισσότερες προσπάθειες σε σχέση με game 3+4).

Όμως τα game 3,4,6 που ήταν στην έδρα τους οι Bucks είχαν καλύτερο τέμπο σε σχέση με τα εκτός έδρας. Που σημαίνει παραπάνω επιθέσεις. Οπότε αναλογικά στα ίδια ήταν.

Όπως και να έχει consistent ήταν όλη τη σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ηταν θεμα συνολικου χρονου, και οχι πως απο ενα σημειο και μετα απειλουσαν περισσοτερο οι αλλοι, οποτε πηρε τις προσπαθειες του απο ευνοϊκότερα για αυτον σημεια, βρισκοντας και καλυτερο ρυθμο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ilos είπε

Δε κρίνουμε με "νουμεράκια" αλά NBA2K. Εξάλλου νομίζω δεν είναι δυνατόν να κάνεις airball σε βολή εκεί. Ίσως αλλάξουν το game code λόγω Γιάννη και Simmons.

Τι είπες τώρα..😏     Εντάξει, είσαι τεράστιος "hater" και του λόγου σου!😄

Nα αλλάξει εντελώς το "game-code", να ακούγεται το πλήθος να μετράει αντίστροφα κιόλας στον Giannis..!

*{εκεί κάπου ο κουτσο-Harden να δυσανασχετεί δεόντως, κάνοντας ενίοτε και τα θεατρινίστικά του..αξία ανεκτίμητη!}

 

3 ώρες πριν, 3DJIN είπε

μακαρι να το φορεσει ο γιαννης και να τον ζηλευουν πιο πολυ οι ευκολακηδες που πηγαν σε σουπερτιμς για να παρουν δαχτυλιδι.

για κάτι Χάρντεν και Γκρίφιν κυρίως, συμφωνώ οτι 100%, θα πρέπει να υπάρξουν πολύ σκληρότεροι κανόνες απεμπλοκής απτις ομάδες τους..

Ήταν πραγματικά γελοιότητες όλα όσα μεσολάβησαν και αφορούσαν τις μεταγραφές τους..κακοσκηνοθετημένο ελεεινό σίριαλ θαρρείς! {κοινώς καραγκιοζλίκια...}

Απλά ο silver αφήνει πολλά, αλλά ξεφτυλίζεται εντέλει η λίγκα.

Ευτυχώς δεν τους πέρασε,.φέτος τουλάχιστον..

45 λεπτά πριν, xgol είπε

Δηλαδη ηταν θεμα συνολικου χρονου, και οχι πως απο ενα σημειο και μετα απειλουσαν περισσοτερο οι αλλοι, οποτε πηρε τις προσπαθειες του απο ευνοϊκότερα για αυτον σημεια, βρισκοντας και καλυτερο ρυθμο;;

Ε, καλα, αφού στα εξηγεί με το νι και με το σίγμα..!

(Stats, "more often than not" dont lie..😉)

Τι άλλη ερμηνεία μπορεί να υπάρχει, είδες μήπως ο Giannis να σπάει το ρεκόρ του Κlay, στα τρίποντα ;;;

(Να με συγχωράς..τέτοιο θαύμα δεν έγινε ακόμα!

Σε κάποιο παράλληλο σύμπαν, ίσως..😏)

Επεξ/σία από Prismatic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xgol είπε

Ο πριντεζης εχει υπαρξει το καλυτερο 4 αρι της Ευρωλιγκας για μια σειρα ετων. Αλλα ειναι πλεον στα 36, και το κυριοτερο, υπαρχει απο πισω ο Μητογλου σαν κορμι (βεβαια επιθετικα δεν εχει καμια σχεση με τον καλο Πριντεζη ακομα). Αν δεν παιξει ο Παπαπετρου, λειπει και ο Παπανικολαου, ποιον θα βαλει στο 3; Τον Κασελακη;!

Με τον Πριντεζη, αυτα που χανει η Εθνικη ειναι το spacing που θα προσφερει με το τριποντο (σε μια p&r based επιθεση, ειναι παρα πολυ σημαντικο να εχεις stretch 4) καθως και σε καταστασεις γρηγορου ποστ, που κανει εδω και χρονια στον ΟΣΦΠ. 
 

Χωρις δυναμικο τριαρι χανουμε παρα πολλα στην αμυνα κυριως. Στις αλλαγες στους περιφερειακους αλλα και στη ρακετα, σε βοηθειες και αλληλοκαλυψεις, καθως και υπαρχει σοβαρος κινδυνος να μας ποσταρει οποιοδηποτε δυνατο τριαρι υπαρχει στη διοργανωση. 

Aρα το πας με τη θεση, 4ρια εχουμε, 3ρια δεν εχουμε.

Η ηλικια απο μονη της δε λεει κατι. Απ οτι φαινεται 3ρι θα ειναι ο... Κωστας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Thresh είπε

Επιστρέφει ο Chris Paul...

Ναι δεν έχει συμπτώματα, οπότε τι τα θέλουμε τα πρωτόκολλα;.....

Τι λέτε παιδιά; Έτσι υποτίθεται ότι έπρεπε να γίνει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, coyote2 είπε

Ναι δεν έχει συμπτώματα, οπότε τι τα θέλουμε τα πρωτόκολλα;.....

Τι λέτε παιδιά; Έτσι υποτίθεται ότι έπρεπε να γίνει;

 

Έχει εμβολιαστεί το Φλεβάρη, αν κάνει και δεύτερο τεστ και δεν είναι θετικός παίζει στο τρίτο παιχνίδι

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αντί να κοιτάνε φαντάσματα και Haters στον Kareem και τον Miller, τα ελληνικά media θα έπρεπε πιο πολύ να κοιτάζουν τι παίζει έξω γενικότερα με τα "big markets", που έχουμε φτάσει ECF, WCF και ακόμα ασχολούνται με το αν ο Durant είναι καλύτερος παίχτης από τον Lebron και αν χρειάζονται extra βοήθεια οι lakers και οι nets (εδώ γελάμε). Αν κάποιος ανοίξει τα κωλοκάναλα θα νομίσει ότι το φετινό είναι ως μη γενόμενο που λέει και ο Τάκης, και ετοιμαζόμαστε από τώρα για του χρόνου που θα έχουμε Nets Lakers.😁

Αν δεν είχε γίνει το choke job των sixers και η γκρίνια με Simmons και τα trade rumours, θα νόμιζε κανένας ότι 2 ομάδες συμμετέχουν μόνο στο πρωτάθλημα (που έχουν βγει και οι 2 knockout). Άρχισαν λίγο τώρα και το bandwagoning με τους knicks (μη τους ξεχάσουμε) επειδή ο πατριός του Zion είπε ότι δε του αρέσει να κόβει βόλτες εκεί κάτω.Τραγικοί, μπορεί να σκοτώνονται και να πέφτουν κορμιά σε ECF,WCF και να είναι 4η-5η είδηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...