Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μεγάλο πρόβλημα είναι στον Λόπεζ και στον Μίντλετον όταν δεν τραβάει. Τώρα στα επόμενα ίσως ο Μίντλετον  επανέλθει, αλλά ο Λόπεζ θα είναι συνεχώς μισ-ματς !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1517

  • ilos

    1374

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Δεν Μ αρέσει ο young , αλλά όταν εχεις ένα τέτοιο γκαρντ όλα γίνονται πιο εύκολα. Ο τύπος δεν κουράστηκε καν . Κ στο nba ότι κ να λέμε το μπάσκετ παίζεται με small ball . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω πραγματικά ποια ήταν η οδηγία του Bud για young. Στην αρχή τον έπαιζε με κάτι teague και Pat 🤣 που πηγαίναν κάτω από τα screens ή τους πέρναγε σαν σταματημένους. Μετά έβαλε τον holiday, αλλά όσο είχε τον Lopez ήταν λες και δε του έπαιζε κανεις άμυνα στα picnroll και τις λόμπες. Προσπάθησε και με τον Portis χειρότερα ξεφτυλίκια, είχαμε και shimmys κλπ. Ε στο τέλος είπε δε γαμιέται ας χάσω τα rebound, έπαιξε μόνο με Γιάννη στο 5 και έκανε switch τα πάντα. Αλλά την έφαγε από τα επιθετικά μετά. Η λύση θεωρητικά είναι Γιάννης-Portis και switch τα πάντα αλλά ο δεύτερος είναι αλλού για αλλού αμυντικά.

Σε αυτή τη σειρά φαίνεται πολύ η απουσία του Di vicenzo. Θα βοήθαγε πάρα πολύ στα rebound.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό δεν ήθελα Χοκς εγώ, Σίξερς καλύτερες μονάδες στα χαρτιά αλλά τουλάχιστον ματσαρουν καλά με Μπακς. Τώρα έχεις μια ομάδα που σου αχρηστεύει τα σέντερ αλλά και τον Τάκερ θα έλεγα που δν νιώθω ότι κολλάει σε αυτό το matchup, και ουσιαστικά πρέπει να τους κάνουμε outscore σε κάθε παιχνίδι. Με τα ποσοστά που βαράμε τρίποντα ως τώρα δύσκολα είμαστε. Νομίζω το καλό σενάριο είναι το γκειμ σεβεν εκτός αν αρχίζει να χτίζει ο γιανγκλινος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Armored είπε

Για αυτό δεν ήθελα Χοκς εγώ, Σίξερς καλύτερες μονάδες στα χαρτιά αλλά τουλάχιστον ματσαρουν καλά με Μπακς. Τώρα έχεις μια ομάδα που σου αχρηστεύει τα σέντερ αλλά και τον Τάκερ θα έλεγα που δν νιώθω ότι κολλάει σε αυτό το matchup, και ουσιαστικά πρέπει να τους κάνουμε outscore σε κάθε παιχνίδι. Με τα ποσοστά που βαράμε τρίποντα ως τώρα δύσκολα είμαστε. Νομίζω το καλό σενάριο είναι το γκειμ σεβεν εκτός αν αρχίζει να χτίζει ο γιανγκλινος.

Αν δε κάνεις switches ή πας συνέχεια under στα screen και απλά μετά παρακαλάς να τα χάνει, καλά Χριστούγεννα. Θα τη πάθουν όπως με τους heat πέρσι.

Ο Bud αν κρίνω από όλη τη χρονιά πως παίζει τέτοιου είδους ομάδες στα pic n roll, απλά αφήνει αμαρκάριστη τη λόμπα με τον brook. Το πρόβλημα είναι ότι ο young δε πρόκειται να χάσει πολλά τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα συνολικά είναι ότι οι bucks δυσκολεύονται όταν έχει η αντίπαλη ομάδα σοβαρά γκαρντ σε συνδυασμό με αξιομαχα 4-5 άρια . Κ ο  young είναι ένας πολύ σοβαρός γκαρντ από τι φαίνεται . Με το που κλεβει την μπάλα στο τέλος δεν πάει για επίθεση τρώει τον χρόνο και τσιμπάει κ το φάουλ του . Δύο βολές κ τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν πολύ άστοχος ο Midl  αν είχε βάλει έστω 2 στα 9 θα είχαν κερδίσει.

Πάντως τα play που κάνανε,,, μερικά ειναι καλά.

Και που τους βλέπεις να κάνουν ένα καλό play στην επόμενη επίθεση αγαλματάκια ακούνητα αμίλητα ....

Πως γίνεται αυτό ρε παιδάκι μου.... καθόλου γύρω γύρω.... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Ηταν πολύ άστοχος ο Midl  αν είχε βάλει έστω 2 στα 9 θα είχαν κερδίσει.

Πάντως τα play που κάνανε,,, μερικά ειναι καλά.

Και που τους βλέπεις να κάνουν ένα καλό play στην επόμενη επίθεση αγαλματάκια ακούνητα αμίλητα ....

Πως γίνεται αυτό ρε παιδάκι μου.... καθόλου γύρω γύρω.... ?

Ισχύει ότι ήταν πολύ άστοχος ..και είναι κ ό πιο αξιόπιστος περιφερειακός σουτέρ της ομάδας .από την άλλη ο holiday έβαλε ότι δεν έχε βάλει σε όλα τα playoff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Ηταν πολύ άστοχος ο Midl  αν είχε βάλει έστω 2 στα 9 θα είχαν κερδίσει.

Πάντως τα play που κάνανε,,, μερικά ειναι καλά.

Και που τους βλέπεις να κάνουν ένα καλό play στην επόμενη επίθεση αγαλματάκια ακούνητα αμίλητα ....

Πως γίνεται αυτό ρε παιδάκι μου.... καθόλου γύρω γύρω.... ?

Αυτό γίνεται γιατί τόσα χρόνια ήταν τσίρκο με τον bledose και τους έχουν μείνει κατάλειπα. Όταν ζοριζόντουσαν πάντα τα plays ήταν:

1) Γιάννης από την κορυφή του τριπόντου και drive ή kick out. Στα play off με wall αυτό ενίοτε μεταφράζεται, σε επιθετικό foul, strip ή λάθος πάσα.😁

2) Handoff ή iso middleton με 1 screen το πολύ πολύ για switch.  Και ο θεός βοηθός μετά αν είναι στη μέρα του και δεν έχουμε ανάδρομο Ερμή όπως σήμερα.

3) Pic n roll Middleton με Γιάννη, Αυτό αν γινόταν σωστά execute ήταν και το πιο αποδοτικό play τους. Αλλά εντάξει μη περιμένεις και pic n rolll επιπέδου CP3 ή Jaskevicious.😁 1/2 να το κάναν σωστά.

4) Ένας τρελός να τρέχει αλά curry μετά από 1-2 screens και να παίρνει το handoff από τον Γιάννη στα 9-10 μετρά και να το μπουμπουνάει όπως όπως. Αυτός είναι ο Forbes φέτος.

Από την στιγμή που ήρθε ο Holiday που ξέρει καντάρια basket παραπάνω και από τους 2 σαν playmaker, αλλάξαν κάποια πράγματα. Υπάρχει λίγο πιο ποικιλία αραιά και που. Επίσης άρχισαν να παίζουν λίγο και με τον Σλόπεζ στο post, αλλά το ξέχασαν και αυτό πάλι.

Το πρόβλημα είναι ότι όταν τους πιάνει η μ@κ@κία και είναι πολύ προβλέψιμοι, τους διαβάζει ο αντίπαλος και προσαρμόζεται. Ειδικά αν είναι καλός προπονητής όπως ο McMillan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όμιλια στα αποδυτήρια τραγική . Ενώ δεν πιστεύω οτι φταίει για όλα ο bud , πιο χεσμενη όμιλια σε αποδυτήρια δεν έχω δει .ένας ο bud ,  κ ένας ο pacino στο any given Sunday 

 

Κλάμα

FB_IMG_1624515027145.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ηρεμήστε λίγο χάσαμε ένα ματς που δεν μας βγήκε που είμαστε κάκιστοι στα τρίποντα και ο γιανκ έκανε εμφάνιση καριέρας. Δεν χρειάζονται ευθύνες κ πικρόχολα σχόλια. Εγώ θεωρώ άνετη επικράτηση για μπακς στην χειρότερη να γίνει 4-2. Φαινόταν σε όλη τη διάρκεια ό,τι είχαμε το πάνω χέρι άπλα στράβωσε στις λεπτομέρειες. Και στοιχηματικα να το δείτε οι μπουκ μας δίνουν ακλόνητο φαβορί για τελικό. Και γενικά δεν ήταν όπως το πρώτο ματς με νετς που αναρωτιόμουν που έμπλεξα τι είναι αυτά τα τέρατα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα ρε σεις για τον ΠΑΤ

εκανε και την τάπα που έκανε φάουλ ο άλλος

Να πώ κι εγω κάτι ακόμη να γελάσουμε

 

Ολα αυτά γίνανε παρουσία ρετζι μίλερ....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...