Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.superbasket.gr/permalink/162462.html

 

Ντανκαν και Γκαρνετ μαζι και αγοράζω συνδρομη για ολα τα παιχνιδια του Σαν Αντονιο της επομενης χρονιας.

 

χαχαχα, τι να δεις; τα πουρονια; :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1517

  • ilos

    1362

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

ωραία ξενύχτι στο OTE TV ;) Ειχα και καιρό να το ανοίξω να δω. Ελπίζω να έχουν την περιγραφή των Αμερικάνων και όχι κανέναν άμπαλο.

 

στην νοβα ειναι σιγουρα παντως

 

 

 

και κατι ασχετο..

http://nba.sport24.gr/article/1811661/lebron-to-pio-plires-on

 

Lebeast ftw. πάρει δεν πάρει κούπα ο Lebrick είναι ότι πληρέστερο υπάρχει στο NBA αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι υποθετικό που σκεφτόμουν τελευταία, ποια τριάδα θα ήταν καλύτερη; Rondo+James+Howard ή CP3+Durant+Bynum;

 

Η πρώτη χαλαρά, λόγω Ρόντο ο οποίος θα έδινε έτοιμα σούτ σε Λεμπρόν και Χάουαρντ και θα τους έκανε καλύτερους γενικότερα, ο Πόλ είναι PG που κοιτάζει το σκόρ πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ήθελε ο μέσος φίλαθλος να έχει στους τελικούς. Μένει να τους δούμε στο γήπεδο :)

Κάτι υποθετικό που σκεφτόμουν τελευταία, ποια τριάδα θα ήταν καλύτερη; Rondo+James+Howard ή CP3+Durant+Bynum;

Θεωρητικως παντα:

Αυτο που λεει ο απο πανω καταρχας, ο Ροντο ειναι καθαρο πλειμεικερ και θα εδινε πολλες ασιστ σε Χαουαρντ και Τζειμς, ενω απο την αλλη ο Πολ θα "ετρωγε" σουτ απο Ντουραντ και Μπαινουμ. Αλλά υπαρχει προβλημα με Ροντο και Τζειμς καθως ο καθενας θελει μια μπαλα δικη του οποτε υπαρχει σοβαρο προβλημα χημειας.

Μπορει η πρωτη ομαδα να εχει 2 μεγαλα πλεονεκτηματα, το 1ο να εχει καθαρο πλειμεικερ Ροντο, που δεν χρειαζεται σουτ και δινει πολλες ασιστ, και το 2ο να εχει στην κατοχη της τον Τζειμς που ειναι πληρεστερος ως παικτης απο τον Ντουραντ, αλλά ο Τζειμς θα πρεπει να προσαρμοστει σε άλλα δεδομενα, των λιγων επαφων με την μπαλα και δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να το κανει αυτο.

Δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά ο Λεμπρόν θα είχε πιο spot up plays σε μια τέτοια σύνθεση. Με τον Χάουαρντ να προσφέρει σταθερά 20/10 σε επίθεση/ρημπάουντ και να κυριαρχεί ενάντια στον Μπαϊνουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά θα είχαν ένα ελαφρύ προβάδισμα στον άσο οι πρώτοι αλλά οι δεύτεροι θα τελείωναν το παιχνίδι με 40 τάπες και 30 κλεψίματα και ο Χάουαρντ και ο Λεμπρόν, θα ήταν μονίμως στον αέρα να καρφώνουν στην μάπα του Μπάινουμ. Ειδικά ο Χάουαρντ με δύο τόσο καλούς πασέρ στην ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Grizzlies αλλάζουν ιδιοκτησία.

Ο Lebron δεν έχει @@ τι ολοκληρωμένος να λέμε.

Στο υποθετικό μου ερώτημα έβαλα 3 αμυντικούς και 3 επιθετικούς, τους καλύτερους στη θέση τους φέτος. Οι 3 πρώτοι δεν μπορούν να δημιουργήσουν τίποτα μόνοι τους, δεν ξέρω γιατί δίνετε προβάδισμα. Δεν είπα Lou Williams, Melo, Cousins. O CP3 είναι passing first, δεν ξέρω που είδατε τα πολλά σουτ. Απλά μπορεί να σκοράρει και δε χάνει layup, σε αντίθεση με το αλιεν. Τέλος πάντων, κουβέντα να γίνεται, βλέπω κανείς δεν ασπάζεται τη γνώμη μου.

To haters gonna hate είναι για τους Heattles; Είναι ειδική περίπτωση, ομάδα χωρίς @@ που απλά δεν μπορεί να το πάρει. Δεν είναι ακριβώς το hate που υπάρχει σε sas+lal. Ας το σηκώσουν και θα σταματήσει το δούλεμα. Πάντως εγώ θέλω να πάρει τα σκήπτρα η γενιά του Durant, είναι χρυσή ευκαιρία φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα κάτσε τι δεν μπορεί να δημιουργήσει μόνος του ο Λεμπρόν και ο Χάουαρντ; Και άντε πες ο Χάουαρντ δεν μπορεί ο Ρόντο και ο Λεμπρόν κουλούρια πουλάνε; Ή άλλη ομάδα δεν μπορεί να παίξει άμυνα απέναντι στους καλύτερους αμυντικούς του πρωταθλήματος. Και ότι αβαντάζ επιθετικό έχει το χάνει από τον Χάουαρντ. Νομίζω ότι είναι 1000% σίγουρο ποιά ομάδα θα κέρδιζε έναν τέτοιο αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 3 πρώτοι δεν μπορούν να δημιουργήσουν τίποτα μόνοι τους,

Ο Λεμπρον και ο Ροντο δεν μπορουν να δημιουργησουν μονοι τους??????????? :shock: :shock:

 

umad.png

 

Biggest fail of the year!!!!!! :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με κόβω να το βλέπω σήμερα το παιχνίδι αν και θέλω. Μπορεί να βάλω κανένα ξυπνητήρι στις 5μιση να δω την τελευταία περίοδο. Θα έχει απαρτία εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...