Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1517

  • ilos

    1380

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

13 τελικά. Πρεπει να τον ήθελε πολυ ο Ντιβατς :-D 


Τα ειπαμε, το ύψος δεν μαθαίνεται. Αφου στο καμπ της Φιλαδελφεια τους αφησε όλους ικανοποιημενους ήταν λογικό να τον επιλεξουν νωρίς. 


Να δωσουμε απο τώρα την επιστροφη Μπογρη στον Παο; 3.5Μ για 2 χρόνια. Καπου 2 καθαρα για τον Παπαγιαννη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεγε ο Παπαϊωάννου και το gazzetta, αλλά δεν το περίμενα με αυτά που διάβαζα στο mock drafts.

Θεωρώ ότι είναι μεγαλύτερο project από Zizic, Zubac κλπ που ήταν από πάνω του.

Λέτε να πάει από φέτος με Boogie-Κουφό? Ή θα κάτσει ένα χρόνο? 600k $ το buy-out.

 

Για το trade του Butler συμφωνώ και γω θα το έκανα, αλλά θέλουν να ανταλλάξουν τον Rubio. Ομαδάρα θα έφτιαχναν και όχι στο μέλλον, εδώ και τώρα.

 

Θυμάμαι που έβλεπα πριν μερικά χρόνια βιντεάκια του Thon Maker, πριν ανακαλύψουμε τον Γιάννη και έλεγα τι παικτάρα είναι αυτή.

Μου έκανε εντύπωση που στα mock draft τον έδιναν late 1st - early 2nd. Σήμερα βγήκε φήμη ότι δεν είναι 19 χρονών αλλά 21-23... Παρόλο αυτά αν βγει και αυτός θα μιλάμε για τρομερή ομάδα με πανύψηλους παίχτες οι Bucks. Γιάννης-Middleton-Parker-Maker-Henson δείτε wingspans.

 

Για το trade του Ibaka, νομίζω ότι είναι πολύ καλό για τους Thunder. Ναι μεν χάνουν έναν τρομερό αμυντικό, με καλό σουτ και σημαντικό στον κορμό της ομάδας, αλλά του χρόνου μαζί με  RWB+Adams+Robertson και πιθανόν KD (1+1) μπορεί να μην μπορούσαν να τον ανανεώσουν. Ενώ παίρνουν Oladipo (παιχτάρα και νέος), Ilyasova (καλός ρολίστας με καλό σουτ) και Sambonis στο 4-5. I like it.

 

Ερώτηση: στις ανταλλαγές οι παίχτες άποψη έχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Cousins για το pick του Παπαγιάννη: 

Lol...

Ξέχασα και τον Cauley-Stein πριν.

Παίζει να γίνει trade o Boogie, δεν το αποκλείω.

Επίσης για το #13 (Παπατζών) οι Kings έδωσαν το #8 (Chriss 2o PF μετά τον Bender why?) και πήραν επιπλέον Bojan Bogdanovic, #28 (Skal Labissiere, ο οποίος ναι μεν έκανε κακή χρονιά, αλλά λένε ότι ήταν επιπέδου Simmons-Ingram) + μελλοντικό 2nd rounder. Καλό deal μου φαίνεται, ειδικά αν ήθελαν τον PapaG από το #8.

Σε συνδυασμό με το trade του Belinelli για το #22 (Richardson), ίσως πάνε για tanking (ή για μεγάλα πράγματα στην FA lol)

 

https://v.cdn.vine.co/r/videos/E9403928A11357943847522549760_59c128efcaa.25.0.419B2068-C710-4B35-AC34-F90660DCC816.mp4?versionId=8uV4hEPbMnhIK3xIgBl3N1jYWVXMf7M0

Επεξ/σία από ms13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια δικαίωση Τζορτζεβιτς που τον ξεκουραζε για να κανει καλα camps ορίστε, μάθετε μπασκετακι

Αν εχουν χιούμορ στο Σακραμέντο θα πάρουν τον Κουζμιτς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερη επίδοση δε περιμενα να παει τοσο ψηλα αν και οντως ο συνδυασμος τετοιο υψος με γρηγορα ποδια, δε βρισκεται.

 

Εξαιρετικο γι αυτον οτι φευγει σε τοσο νεαρη ηλικια. Ελπιζω μονο να μη τον κανουν απλα γομάρι, και να παραμείνει ενας mobile ψηλος

Απαραδεκτο αυτο που εγραψε ο Καζινς στο Twitter...

"Θεε μου δως μου δυναμη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια δικαίωση Τζορτζεβιτς που τον ξεκουραζε για να κανει καλα camps ορίστε, μάθετε μπασκετακι

Αν εχουν χιούμορ στο Σακραμέντο θα πάρουν τον Κουζμιτς

 

Kαι με τον Ιβανοβιτς ακομα χειρότερα ηταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μεταξύ μας τώρα, αμα μείνει Σακραμεντο ο Καζινς δεν θα περάσει καθόλου καλα ο Παπατζον. Ελπίζω να έχει το χαρακτήρα και την τύχη να ανταπεξέλθει, όπως ο Πορζινγκις με το αντίστοιχο κωλοπαιδο Μελο.

Και να αποτύχει δλδ αν καταφέρει να δουλέψει το σωμα του και να μαθει να ποσταρει, ως εθνική είμαστε καλυμμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερη επίδοση δε περιμενα να παει τοσο ψηλα αν και οντως ο συνδυασμος τετοιο υψος με γρηγορα ποδια, δε βρισκεται.

 

Εξαιρετικο γι αυτον οτι φευγει σε τοσο νεαρη ηλικια. Ελπιζω μονο να μη τον κανουν απλα γομάρι, και να παραμείνει ενας mobile ψηλος

Απαραδεκτο αυτο που εγραψε ο Καζινς στο Twitter...

"Θεε μου δως μου δυναμη"

ε λογικο ρε, σου λεει ειχα που ειχα το ενα ταγαρι, θα μου φερουν κι αλλο; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι κι αλλιως δυσκολα να μεινει ο Καζινς στο Σακραμεντο. Βεβαια ο Ντιβατς μετά τον Webber μπορει να θελήσει να συνετίσει και τον Καζινς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναει αμεσα ο Παπαγιαννης στους Σακραμεντο. Από ότι ειπε και ο Ντιβατς θα πληρωσουν το μπαι αουτ και θα τον εχουν στην ομαδα απο φετος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι με τον Ιβανοβιτς ακομα χειρότερα ηταν.

Τοτε ηταν ενα χρονο μικροτερος και ειχε Μπατιστα-Μαυροκεφαλιδη

Τωρα του ετρωγε τη θεση ο τεραστιος Κουζμιτς με τον πορωμενο Ραντουλιτσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, ειδικα φετος δεν υπήρχε καμια δικαιολογια.. Παντως συνολικα σε 2 χρονια επαιξε 30' στην Ευρωλιγκα.. Λογικο να μην σκεφτεται καν το ενδεχομενο να μεινει στην Ελλάδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...