Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1512

  • ilos

    1342

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Οντως καλό αλλά μου κανει εντυπωση που δινουν τη δεδομένη χρονική στιγμή τόση σημασία στο fit. Έπονται αρκετες αλλαγές ακομα ωστε καποιοι από αυτους να γινουν οντως καλα fit για τις ομάδες που τους επελεξαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fit έχει σημασία όταν στο trade περιλαμβάνονται παίκτες που προορίζονται για βασικοί, ειδικά σε ομάδες που έχουν ως στόχο τα playoffs.

 

Πόσο μάλλον σε ομάδες που θέλουν να διεκδικήσουν τον τίτλο.

 

Στο draft συνήθως παίρνεις απλά τον παίκτη με το μεγαλύτερο potential αλλά δεν μπορείς να έχεις και 5 παίκτες που παίζουν στην ίδια θέση σαν τους Kings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω αλλά ειναι 25/6, Μεχρι τις 25/10 που ξεκιναει το πρωταθλημα, δλδ σε 4 μηνες ακριβώς τότε θα δουμε το fit. Σαφώς και τώρα παίζει ρόλο αλλά κολλάει και ένα αν διπλα του γιατι πολλες από αυτες τις κινησεις ήταν η αρχή μιας αλυσίδας κινήσεων που θα ακολουθησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά μου θυμίζουν εμένα στο manager. Τελειώνει η σεζόν, ξέρω ότι έχω πρόβλημα πχ. στο σκοράρισμα και αρχίζω να κλείνω επιθετικούς με το τσουβάλι. Είναι, δεν είναι καλός, φέρ' τον εδώ αν είναι ελεύθερος ή σε καλή τιμή ή αν προταθεί από κάποιο scout , όλοι χωράνε. Στο τέλος ξεκινάει η σεζόν κι έχω μαζέψει 5-6 παίκτες για μία θέση που δεν ξέρω τι να τους κάνω.

 

Χάθηκε να με πάρουν για GM στο NBA...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα χαρτιά η ανταλλαγή chi - NY συμφέρει τους Knicks... αλλά κατα πόσο πραγματικά χρειάζονται ενα PG που είναι σκόρερ και θέλει την ρημάδα στα χέρια του... μαζι με Καραμέλο? Καλύτερο φιτ θα ήταν ο Rondo IMHO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...