Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ γιατί είσαι Knicks;

 

Εγώ είμαι Bulls επειδή έχω γεννηθεί Σικάγο. Οπότε...

 

Οκ, για σενα πασο

 

Εγω ειμαι Νικς γιατι μου αρεσε οτι ηταν η πιο fighter ομαδα, δεν ηταν η καλυτερη αλλα ήταν αυτη που παλευε περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1382

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

σικαγο, σκοτι πιππεν στιβ κερ , τζον παξον , χορας γραντ , ντενις ροντμαν λουκ λονγκλει τονι κοκουτς. ολοι αυτοι σου εχουν κλεισει το σπιτι πολλακις.
Το '68-'72 ομως Ριντ, Φρεηζερ, Μπραντλευ και αλλοι εσενα σε ειχαν για φαπες.

 

Και μην μου πεις "Που τα θυμηθηκες" γιατι εσυ πρωτος με πας μια 10ετια πισω

 

 

το γιουναιτεντ σεντερ θα ειναι παντα ο εφιαλτης σου.
Καλα μην τρελενεσαι...Σε εχω γλεντησει και εκει μεσα

η νεα υορκη τι ειχε τον γιουινγκ τον οακλει και τον σταρκς που ηταν ο μονος που αξιζε.

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΝΙΣΤΟΡΙΤΕ???Ουιλις Ριντ, Γουαλτ Φρεηζερ, Ντεηβ Ντεμπουσερ, Αντονυ Μεησον, Ντερεκ Χαρπερ, Λαρυ Τζονσον και μπορω να συνεχισω γιατι σε αντιθεση με σενα εγω και οι Σελτικς δεν ειμαστε ομαδα της 10ετιας, ειμαστε απο την αρχη στο ΝΒΑ, με το ιδιο ονομα, στην ιδια πολη

 

εχετε φαει τοση πικρα στην δεκαετια του 90 που δεν ξερατε που να κρυφτειτε. βολτουλα περναγαμε απο την νεα υορκη παντα. και οταν ερχοσουν στο σικαγο καλως τα παιδια παρε 30 ποντους. ρε πρωταθλημα δεν παιρνετε ουτε σε 2000 χρονια. ειστε γενημενοι για την ηττα.

Ρε μηπως εισαι γαυρος???

Μονο οι γαυροι μιλανε για μπασκετ '92-'97 και ξεχνανε ολες τις αλλες περιοδους. Γεννημενοι για ηττα η ομαδα που απο 8η στην Περιφερεια πηγε τελικο. Και το λεει ποιος? Αυτος που του εκατσε μια φοβερη φουρνια, πηρε δικαια 6 τροπαια αλλα απο τοτε δεν εχει καταφερει να παει ουτε τελικο Περιφερειας. Και για να μην λεμε για φουρνια, Πιπεν, Κουκοτς, Ροντμαν καλοι παικτες, αλλα θυμαμαι οτι τα 2 χρονια που ο Μαικ ελειπε ο Πιπεν δεν εβαλε πολλα δαχτυλιδια στα χερια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το '68-'72 ομως Ριντ, Φρεηζερ, Μπραντλευ και αλλοι εσενα σε ειχαν για φαπες.

 

Και μην μου πεις "Που τα θυμηθηκες" γιατι εσυ πρωτος με πας μια 10ετια πισω

 

 

Καλα μην τρελενεσαι...Σε εχω γλεντησει και εκει μεσα

 

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΝΙΣΤΟΡΙΤΕ???Ουιλις Ριντ, Γουαλτ Φρεηζερ, Ντεηβ Ντεμπουσερ, Αντονυ Μεησον, Ντερεκ Χαρπερ, Λαρυ Τζονσον και μπορω να συνεχισω γιατι σε αντιθεση με σενα εγω και οι Σελτικς δεν ειμαστε ομαδα της 10ετιας, ειμαστε απο την αρχη στο ΝΒΑ, με το ιδιο ονομα, στην ιδια πολη

 

 

Ρε μηπως εισαι γαυρος???

Μονο οι γαυροι μιλανε για μπασκετ '92-'97 και ξεχνανε ολες τις αλλες περιοδους. Γεννημενοι για ηττα η ομαδα που απο 8η στην Περιφερεια πηγε τελικο. Και το λεει ποιος? Αυτος που του εκατσε μια φοβερη φουρνια, πηρε δικαια 6 τροπαια αλλα απο τοτε δεν εχει καταφερει να παει ουτε τελικο Περιφερειας. Και για να μην λεμε για φουρνια, Πιπεν, Κουκοτς, Ροντμαν καλοι παικτες, αλλα θυμαμαι οτι τα 2 χρονια που ο Μαικ ελειπε ο Πιπεν δεν εβαλε πολλα δαχτυλιδια στα χερια του

 

μερικους παιχτες τους ξεχασα ναι εχεις δικιο. τον λαρυ τζονσον απο την σαρλοτ δεν τον ειχες φαει? τωρα ο αντονυ μεισον απλα παλευε κατω απο την ρακετα δεν μπορεις να τον βαλεις με αυτους που σου εγραψα εγω. εκτος και αν δεν θυμαμαι καλα. απλα εγω ξεκινησα να βλεπω το 89 και εβλεπα φανατικα μεχρι το 98. μετα ξεκοψα για λιγα χρονια και αρχισα να βλεπω γυρω στα 4 χρονια μετα. αυτους τους παλιους που λες δεν ειναι δυνατον να τους ξερω δεν γνωριζω και ολη την ιστορια του πρωταθληματος απλα σου περιγραφω τι παραστασεις εχω απο τους αγωνες που εβλεπα. και αυτο που εβλεπα ηταν οτι σε ειχα για πλακα. Στο διαταυτα ακομα και τωρα καλυτερος ειμαι απο εσενα. ουτε στα πλευ οφφ δεν περασες και εγω πηγα να γυρισω αγωνα απο 3-0. ιστορικη ομαδα η νεα υορκη και ειναι καλο να ειναι δυνατη αλλα δεν εχει καταφερει και τιποτα στην τελικη. και μπορει να κολησα με τον αιρ αλλα μετα κολησα ακομα περισοτερο με σκοτι , κουκοτς στιβ και τα αλλα παιδια. δεν ηταν μονος του ο ανθρωπος απλα αυτος εκανε την διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ο αντονυ μεισον απλα παλευε κατω απο την ρακετα δεν μπορεις να τον βαλεις με αυτους που σου εγραψα εγω.
Δηλαδη δεν χωραει ο Μεησον στην ιδια προταση με τον Περντιου και τον Λονγκλευ?Μην τρελαθουμε
απλα εγω ξεκινησα να βλεπω το 89 και εβλεπα φανατικα μεχρι το 98. μετα ξεκοψα για λιγα χρονια και αρχισα να βλεπω γυρω στα 4 χρονια μετα. αυτους τους παλιους που λες δεν ειναι δυνατον να τους ξερω δεν γνωριζω και ολη την ιστορια του πρωταθληματος απλα σου περιγραφω τι παραστασεις εχω απο τους αγωνες που εβλεπα. και αυτο που εβλεπα ηταν οτι σε ειχα για πλακα.

Καταλαβες τι λεω?Οτι εγινες Μπουλς λογω Τζορνταν. Σιγα μην ειχα προλαβει τον Ριντ και τον Φιλ Τζακσον(ναι, τον γνωστο) εγω, το '68 δεν ημουν ουτε σκεψη, ποσο μαλλον σπερματοζωαριο. Αλλα Νικς γουσταρω τρελα, γιατι μια ζωη-με εξαιρεση την μαυρη περιοδο Βαν Γκαντι και Νελσον-παντα παλευαν μεχρι να πεθανουν. Και εψαξα και βρηκα ιστορικα πραγματα γιαυτους. ΝΑΙ την περιοδο που αναφερεις με ειχες-ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΤΑ ΟΣΟ ΛΕΣ, τοτε τα εδειχνε το Μεγκα και καθε αλλο παρα ανετα με ειχες.

Στο διαταυτα ακομα και τωρα καλυτερος ειμαι απο εσενα. ουτε στα πλευ οφφ δεν περασες και εγω πηγα να γυρισω αγωνα απο 3-0. ιστορικη ομαδα η νεα υορκη και ειναι καλο να ειναι δυνατη αλλα δεν εχει καταφερει και τιποτα στην τελικη. και μπορει να κολησα με τον αιρ αλλα μετα κολησα ακομα περισοτερο με σκοτι , κουκοτς στιβ και τα αλλα παιδια. δεν ηταν μονος του ο ανθρωπος απλα αυτος εκανε την διαφορα.

 

Τωρα ναι εισαι καλυτερος, ή μαλλον εισαι λιγο καλυτερος και αρκετα ιο τυχερος. Πηγα να φτιαξω αξιοπρεπη ομαδα με Κερτ και Τιμ Τομας, με Βαν Χορν και Μαρμπερυ και ξαφνικα ο Αζαια εκανε κατι ανταλλαγες κλαφτα. Φετος βρηκα ενα σεντερ ΓΑΜΑΤΟ-επιτελους, μετα τον Πατ-και αν δεν εχανα στο τελος, εκει που επιασα μεχρι και 7η θεση, απο τραυματισμο τον κροφορντ, τον Φρανσις και τον Μπαρμπερυ(για λιγο) θα τα λεγαμε στα πλευοφς

 

Ευτυχως φετος ο Αιζαια εκανε το σωστο, ξεφορτωθηκαμε το τρελο παλτο aka "μεγαλο ταλεντο", τον Τσανινγκ Φραι και πηραμε ενα παικτη που στην ουσια ηταν ολοι οι Μπλεηζερς. Τωρα στην ρακετα δεν φοβαμαι καμια ομαδα του ΝΒΑ, σοβαρα.

 

Αν ο Μαρμπερυ και ο Κροφορντ δεν χτυπησουν, μου λειπει μονο ενα SF για να εχω 5αδα για τελικο Ανατολης. Φετος δεν βλεπω να χανω τα πλευοφς, ραντεβου εκει λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees!!!!

Celtic Pride ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

 

Τα καλύτερα νέα που άκουσα τον τελευταίο χρόνο....

 

εχουνε παρει και ρευ αλλεν. εχουν και πωλ πιρς αν θυμαμαι καλα. καλη τριπλετα αλλα απο παγκο μηδεν. βασικα αυτες οι ομαδες πρεπει να παρουν τα πανω τους ειναι ιστορικες. δεν μπορω να βλεπω αλλο σαν αντονιο και νταλας μαβερικς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, η ανταλλαγή Γκαρνέτ άδειασε εντελώς τον πάγκο.

 

Και πραγματικά θα μου άρεσε, όπως είπες, να έβλεπα κάποιες σοβαρές μάχες μεταξύ ιστορικών ομάδων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, η ανταλλαγή Γκαρνέτ άδειασε εντελώς τον πάγκο.

 

Και πραγματικά θα μου άρεσε, όπως είπες, να έβλεπα κάποιες σοβαρές μάχες μεταξύ ιστορικών ομάδων...

 

ε τωρα ειναι δυνατον να πρωταγωνιστει ολο το τεξας? βοστωνη, σικαγο νεα υορκη( λουζερς αλλα ιστορικοι καιζερ) λος αντζελες , ιντιανα σιατλ πρεπει να ανεβουν γρηγορα. και το ντιτροιτ πρεπει να χτυπησει τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφιερωμενο στον καιζερ και τους λουζερ του. η καλυτερη παρουσιαση σικαγο που εχω δει. 6ος τελικος 96 με σιατλ. ακουστε τα ντεσιμπελ πως ανεβαινουν οταν ακουγετε το from north carolina....

 

http://www.youtube.com/watch?v=z-IKkpVLY4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

8 μήνες έξω ο Οντεν!!!

 

Κριμα, δεν εχω καμια σχεση -καλή ή κακη-με το Πορτλαντ αλλα ειχα να δω σεντερ να ξερει μπασκετ απο τον Ντανκαν. Και λεγανε οτι ο πιτσιρικας ηταν καλυτερος οτυ.Κριμα...

 

Τουλαχιστον ας μας αποζημιωσει ο Ντουραντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...