Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1518

  • ilos

    1382

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Ο μυθικότερος παίχτης που έχω δει στη ζωή μου... Έχω 2 φανέλες του από Αμερική, μεγάλη καψούρα και μπασκετικός έρωτας. Το NBA χάνει μια θεϊκή μονάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεραστιος παιχτης, περα απο την τεραστια καριερα στο ΝΒΑ, δεν ξεχναμε και την παντοτε συγκινητικη του προσπαθεια με την εθνικη του ουτε και τα πρωτα του βηματα με την Κιντερ Μπολονια διπλα σε ενα σωρο παιχταραδες της τοτε αφροκρεμας του ευρωπαικου μπασκετ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Πάρκερ, Ντάνκαν, Τζινόμπιλι. Πολλά κιλά μπάσκετ. 

και πολλα κιλα χαρακτηρες (με την καλη εννοια) και οι 3 τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλος παικτης,μεγαλη καριερα αλλα ολα εχουν ενα τελος,θα εμενε πια μονος απο την παλια φρουρα στην ομαδα οποτε νομιζω πως ηταν η σωστη αποφαση να σταματησει.Σε λιγα χρονια που θα σταματησει και ο Popovich θα κλεισει και επισημα η χρυση εποχη αυτης της ομαδας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ κριμα γιατι αυτη ηταν Ομαδα συνολου και οχι σουπερ σταρ... 

 

Τυχεροι οσοι προλαβαν και απολαυσαν ομαδικο μπασκετ απο ομαδα του Pop...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψέμματα παιχτης σαν τον Τζινομπιλι δυσκολα θα ξαναδουμε. Απαράμιλλο πάθος, ηγέτης, εξαιρετική αντίληψη του παχνιδιου, μεγάλος σκόρερ και ακομα μεγαλύτερος πασερ, μοναδική στόφα νικητή, ντελικάτος. Απιθανος συνδυασμός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας συμβούλευα να μην ξεγραφετε τους Spurs ακόμα... Οι παίκτες αποχωρούν αλλά η κουλτούρα μένει. Περισυ με τόσα προβλήματα ήταν για το μεγαλύτερο διάστημα της σαιζόν 3-4οι σε όλο το NBA, μέχρι που άρχισε το πανηγύρι με τον Leonard που αποπροσανατόλισε την ομάδα. Φέτος θα είναι πολύ καλυτεροι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο υπαρχει Pop στον παγκο κανεις δεν τους ξεγραφει. Εχω τις αμφιβολιες μου για το ποσο καλος θα ειναι ο DeRozan.. δεν τον πολυεμπιστευομαι, δεν ξερω, νομιζω δε θα ταιριαξει με Aldridge. Αν υπαρχει καποιος κοουτς αυτη τη στιγμη που μπορει να τους ταιριαξει, αυτος ειναι ο Pop.

απλα με την αποχωρηση Manu/Parker, ακομη κι αν πηραν εναν all star στη θεση ενος που δεν επαιξε καθολου περσι (Kawhi) πιστευω οτι ειναι αποδυναμωμενοι (καθαρα απο αποψη χημειας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλος παίκτης,ποιοτικά λεπτά ακόμα και στα 40 του(Και ποιος δεν θυμάται την τάπα στον harden).Έφυγε και ο anderson φέτος απο Σπερς που για μένα ήταν πολύ συμβατικός για την άμυνα.Δεν τους ξεγράφω,άλλωστε μεταβατική χρονιά είναι για την ομάδα μου.Παρόλα αυτά,με τον ανταγωνισμό στην Δύση το να μην πάμε πλειοφ είναι σενάριο υπάρκτο μετά απο πολλααα χρόνια.

Επεξ/σία από mad15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 θεσεις στα Playoffs πιστευω ειναι καπαρωμενες απο GSW, Rockets, Lakers, Jazz.. απο κει και περα, λογικα μια θα παει Pelicans, αλλη μια Portland και νομιζω 1 θα παει Spurs. Δε νομιζω να μεινουν εκτος Playoffs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Rabican είπε

4 θεσεις στα Playoffs πιστευω ειναι καπαρωμενες απο GSW, Rockets, Lakers, Jazz.. απο κει και περα, λογικα μια θα παει Pelicans, αλλη μια Portland και νομιζω 1 θα παει Spurs. Δε νομιζω να μεινουν εκτος Playoffs..

Εκτός από Νταμπς, Ρόκετς λογικά οι Λέικερς με Λεμπρόν δε μένουν έξω. Για τους υπόλοιπους δεν υπάρχουν προγνωστικά στη Δύση. Παίζουν 7 ομάδες για 5 θέσεις. Πέρσι ο 3ος από τον 9ο είχε 3 νίκες διαφορά.

image.png.80b4ddbef97cd45d104bef32e88f50ee.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...