Προς το περιεχόμενο

NBA Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 22,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • nzeppos

    1517

  • ilos

    1357

  • patrickdrd

    1072

  • ~mxls~

    1043

Πιο πολυ το Τοροντο ειχε βαρυ προγραμμα και απο οτι εχω διαβασει εχει απο τα πιο ευκολα μεχρι το τελος της σεζον. Αλλα απο οτι ειδα υπαρχει τρελη γκρινια, μετα και την ηττα απο τους Ροκετς. Ο Λεοναρντ εμεινε 4 παιχνιδια εξω για "ξεκουραση", ο Λαουρι παλι πνιγηκε με το Λεοναρντ μεσα και εχουν χασει ολα τα σοβαρα ματς τελευταια, με Μποστον, Ιντιανα και Χιουστον. Πιστευω οι Μπακς δυσκολα θα χασουν την πρωτια στην Ανατολη. Το θεμα ειναι αν θα κρατηθουν μπροστα απο τους Ουοριορς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος έχει το καλύτερο ρεκόρ έχει το πλεονέκτημα μέχρι το τέλος?

 

Σήμερα παίζουν στη Οκλαχόμα

Ωραίο ματς

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gazzetta.gr/stili/ellines-toy-exoterikoy/article/1318470/thanter-mpaks-118-112   

 

 

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ξεκίνησε πολύ άσχημα το ματς με τους Θάντερ. Χαρακτηριστικό είναι ότι δέχτηκε 7 τάπες, ενώ το πρώτο ημίχρονο το έκλεισε με μόλις τρεις πόντους (3/6 βολές). Ωστόσο, ο «Greek Freak» ανέβασε στροφές και με 3/5 τρίποντα (που δεν είναι το δυνατό του σημείο), τελείωσε το ματς με 27 πόντους, 18 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 35'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τον έπαιξαν πολύ καλή άμυνα οι Thunder. Συνεχώς πήγαιναν πολύ γρήγορα βοήθειες μόλις έπιανε τη μπάλα στο ποστ, εξ' ου και οι 7 τάπες που δέχτηκε (αρνητικό ρεκόρ για οποιονδήποτε φέτος στο ΝΒΑ). Τουλάχιστον μπήκε σε ένα πολύ ωράιο πόστερ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/basket/bomba-zitise-adallagi-apo-tous-pelikans-o-nteibis/3956740

Αυτά καλό είναι να γίνονται νωρίτερα.

Και θα πω τώρα εγώ με το φτωχό μου μυαλό...

Ασ δώσουν οι Μπακς θον Μέικερ και ότι νούμερα ντραφτ έχουν για επόμενςε χρονιές και να τον φέρουν στο Γιάννη. πρωτάθλημα θα έρθει σίγουρα. Ομάδα ονείρωξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά Lakers θέλει να πάει, το έγραφαν εδώ και κάποιες εβδομάδες. Προφανώς και θα ήθελα να πάει στους Μπακς, αν ενσωματωθεί γρήγορα, ίσως χτυπήσουν πρωτάθλημα και φέτος. 

Πάντως αν και έχασαν οι Μπακς μου άρεσε το πως έφυγε εκνευρισμένος ο Γιάννης από το γήπεδο. Έχει αποκτήσει στόφα νικητή, δεν του αρέσει να χάνει και θεωρώ ότι είναι καλό αυτό για το μέλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Και να θελε να πάει Bucks δεν έχουν ανταλλάγματα για αυτόν, με έναν maker και κάτι picks δεν παίρνεις Davis.

Αν έβαζαν και έναν Μίντλετον η Μπλέτσο στο ντιλ ?  Ο Γιάννης θα πέθαινε να παίξει μαζί με Davis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το ματσάκι χθες των ελαφιών με τους κεραυνούς αν και υποστηρίζω κεραυνούς από εποχές Σιάτλ με κεμπ-πειτον χθες ήμουν 50-50 νομίζω φάνηκε ξεκάθαρα ότι τα ελάφια θέλουν ακόμα έναν σούπερσταρ δίπλα στον Γιάννη φαινόταν χθες ότι η άμυνα έχει στηθεί 100% για τον Γιανναρο 

Υγ:καλό είναι ότι και στην κακη του μέρα πήγε μόνος να γυρίσει το παιχνίδι

Υγ2:Πολ Τζορτζ υπερπαιχτη η καλύτερη σεζόν της καριέρας του με διαφορά έχει πάρει από το χέρι τους Θάντερ

Υγ3:σε αγαπάω σε θαυμάζω αλλά τα σουτ δεν τα έχεις ρε Westbrook ενώ είσαι πιο ομαδικός και παίζεις και άμυνα με συνεχόμενα deflection στην επίθεση παίρνεις σουτ αψυχολογιτα

Υγ4:τους Θάντερ με έναν καλό σουτέρ και ένα καλό backup 4αρι τους έχω να φτάνουν τελικούς στην δύση αρκεί να παίζει μυαλο ο ρασελ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Edel είπε

Αν έβαζαν και έναν Μίντλετον η Μπλέτσο στο ντιλ ?  Ο Γιάννης θα πέθαινε να παίξει μαζί με Davis

Για να πάρουν Davis θα πρέπει να χαλάσουν τελείως την ομάδα, και γιατί να το κάνουν εφόσον αυτό το σχήμα τους βγαίνει και οδηγάνε την λίγκα; Αξίζει το ρίσκο;

Σίγουρα Γιάννης με Davis θα ήταν τρελό δίδυμο και ελπίζω να τους δω στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...