Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως η ΕΑ το έχει παρακάνει με τα ξεκωλα και τις λοιπές αγαμιτες μαλακίες..Όταν είδα το red alert3 πρώτη φορά αηδίασα μόνο και μόνο από το γεγονός οτι μας έχουν για εντελώς αγαμιτους χλεχλεδες που είναι όλη μέρα χωμένοι σε μια σπηλιά και παίζουν το...joystick βλέποντας ολοστρόγγυλα ψηφιακά κωλαρακια στο pc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι το target group για τους gamers απο αυτες τις εταιριες ειναι τα 12 - 20 ετων παιδια. Αν δεν εχουν λιγο ψηφιακο "στρογγυλο κωλαρακι" μεσα απλα δεν θα περασουν τον "ποιοτικο ελεγχο" της εταιριας. Δεδομενου οτι, κατα κυριο λογο, η συγκεκριμενη εταιρια βγαζει παιχνιδια απο αμερικανους ΓΙΑ αμερικανους μπορουμε να περιμενουμε τετιου ειδους καφριλιες απο μερους τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ksaplostra, το τελειότερο game να έβγαζε πάλι κάτι θα έβρισκες :P

 

Όχι ρε φίλε,απλά όταν σου πετάνε όλα τα ξεκωλέ ολέ στη μάπα,έτσι φόρα παρτίδα,είναι σα να σε υποβιβάζουν..Δηλαδή όλες οι γυναίκες σε ένα παιγνίδι πρέπει να είναι πορνοσταρ,με τον κώλο έξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ksaplostra αμφιβάλεις ότι υπάρχει παιχνίδι που δεν θα γκρινιάζεις? :P

 

bioshock,world in conflict,supreme commander,blitzkrieg,half life2,portal,dawn of war(s),dead space(αν εξαιρέσω λίγο τον χειρισμό),αυτά τα λίγα πρόχειρα.

Επίσης μη μπερδεύεσαι,δεν είπα οτι το παιγνίδι θα είναι μάπα κλπ,απλά είπα ότι μας θεωρούν τελειωμένα όντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η άποψη οτι τα παιχνίδια σιγά σιγά σπάνε τα όρια και τους φραγμούς που είχαν...

Πορνεία και αίμα για να γίνονται πιο ελεύθερα...εξ'άλλου η εταιρία δέν σε υποχρεώνει να το αγοράσεις...αλλα εγώ προσωπικά σαν τρελλός Rpg gamer (και ναί έχω παίξει πολλά) τα βυζιά και οι κώλοι είναι το τελευταίο πράγρα που κοιτάζω σε τέτοιου είδους παιχνίδια... περισσότερη αίσθηση μου κάνει το εφφέ του αίματος και η γυαλάδα στις πανοπλίες και η υπόθεση παρά τα βυζιά που δείχνουνε.

Μπορεί μέσα στο παιχνίδι να έχει μια με δύο σκηνές τέτοιου είδους έτσι για να σπάει η μονοτονία του Buchering.... και απλά τις έβγαλαν στα βίντεο σάν "νέο" feature.... μήν κρινετε απο τώρα είναι νωρίς...τα Baldures Gate άλλο μας έχουν αποδείξει και οι άνθρωποι αυτοί ΞΕΡΟΥΝ οτι έχουμε υψηλές απαιτήσεις γιατι τον πήχη τον έβαλαν τόσο ψηλά που μόνο το Diablo μπωρεί να φτάσει πλέων.

 

Tip: Ξαναέλιωσα στο έπος SEVERANCE: Blade of Darkness και απο ότι είδα θα βγεί ένα παρόμοιο με όνομα Elveon.Αλλα πότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
bioshock,world in conflict,supreme commander,blitzkrieg,half life2,portal,dawn of war(s),dead space(αν εξαιρέσω λίγο τον χειρισμό),αυτά τα λίγα πρόχειρα.

Επίσης μη μπερδεύεσαι,δεν είπα οτι το παιγνίδι θα είναι μάπα κλπ,απλά είπα ότι μας θεωρούν τελειωμένα όντα.

 

δεν είπα ότι το βρίσκεις μάπα, αλλά ότι γκρινιάζεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα Η Ρωσίδα ηταν όλα τα λεφτά... Μη μπαίνετε σε τέτοια τριπάκια ρε σεις... Πχ πολλές ταινίες -ειδικά επικές (Κοναν κλπ) εχουν γκομενάκια ξέκωλα. Παει να πει οτι απευθύνονται σε πήθικους? Relax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα Η Ρωσίδα ηταν όλα τα λεφτά... Μη μπαίνετε σε τέτοια τριπάκια ρε σεις... Πχ πολλές ταινίες -ειδικά επικές (Κοναν κλπ) εχουν γκομενάκια ξέκωλα. Παει να πει οτι απευθύνονται σε πήθικους? Relax

 

Το κοναν το είχε γράψει ένα εντελώς προβληματικό άτομο,το οποίο δεν είχε πάει ποτέ με γυναίκα στη ζωή του,η μοναδική γυναίκα που αγάπησε ήταν η μάνα του.

Γιαυτό και όλα αυτά τα ξεκωλέ κλπ,κλασσική περίπτωση

 

Υγ,Δεν κάνω πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, χαλάρωσε, ξέρω καλά την ιστορία του Χάουαρντ, για την μητερα του κλπ. Δεν ξέρω αν πήγε ποτε με γυναίκα αλλα δεν με ενδιαφέρει κ'ολας γιατι δεν ειναι αυτο το θέμα.

Όταν κάποιος μπαίνει σε τέτοια τριπάκια και νοιώθει αηδία επειδή μια γυναίκα σε εναν υποτιθέμενο μεσαίωνα δεν φοράει πολλά ρουχα κλπ απορώ με τι κριτήρια το κάνει και γιατι του προκαλεί αυτά τα συναισθήματα. Τόσα χρόνια έχουν περάσει και ακομα δεν εχουμε καταλάβει οτι το ωραίο πουλάει και για αυτο χρησιμοποιήται.

Δηλαδη έπρεπε να βάλουν χοντρές με μάσκες? λολ μαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, χαλάρωσε, ξέρω καλά την ιστορία του Χάουαρντ, για την μητερα του κλπ. Δεν ξέρω αν πήγε ποτε με γυναίκα αλλα δεν με ενδιαφέρει κ'ολας γιατι δεν ειναι αυτο το θέμα.

Όταν κάποιος μπαίνει σε τέτοια τριπάκια και νοιώθει αηδία επειδή μια γυναίκα σε εναν υποτιθέμενο μεσαίωνα δεν φοράει πολλά ρουχα κλπ απορώ με τι κριτήρια το κάνει και γιατι του προκαλεί αυτά τα συναισθήματα. Τόσα χρόνια έχουν περάσει και ακομα δεν εχουμε καταλάβει οτι το ωραίο πουλάει και για αυτο χρησιμοποιήται.

Δηλαδη έπρεπε να βάλουν χοντρές με μάσκες? λολ μαν.

Είναι καθαρά ιδεολογικόπολιτικόφιλοσοφικό το ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όταν κάποιος μπαίνει σε τέτοια τριπάκια και νοιώθει αηδία επειδή μια γυναίκα σε εναν υποτιθέμενο μεσαίωνα δεν φοράει πολλά ρουχα κλπ απορώ με τι κριτήρια το κάνει και γιατι του προκαλεί αυτά τα συναισθήματα. Τόσα χρόνια έχουν περάσει και ακομα δεν εχουμε καταλάβει οτι το ωραίο πουλάει και για αυτο χρησιμοποιήται.

Δηλαδη έπρεπε να βάλουν χοντρές με μάσκες? λολ μαν.

 

Να σου πω τη γνώμη μου: αηδιασμένος δε νοιώθω, προσβεβλημένος νοιώθω που νομίζουν οι προγραμματιστές και οι παραγωγοί ότι πρέπει να δω ψηφιακό μπούτι και βυζί ως επιπλέον "δέλεαρ" για να αγοράσω το παιχνίδι. Έχουν καταντήσει κουραστικές οι γκομενάρες με τα πελώρια στήθη και τα ατελείωτα πόδια.

 

Ακριβώς επειδή έχουν περάσει τόσα χρόνια, και επειδή ο αριθμός των γυναικών gamers έχει αυξηθεί και θα συνεχίσει να αυξάνεται, νομίζω ότι θα έπρεπε να υπάρχει μια πιο σοβαρή απεικόνιση των γυναικών στα παιχνίδια. Με αυτή τη λογική, να κυκλοφορούν και οι άντρες paladin με τσίγκινα σορτσάκια και τους 6-pack κοιλιακούς τους σε δημόσια θέα για να γουστάρουν τα κορίτσια.

 

Γενικά, ενοχλούμαι όταν ένα παιχνίδι επιχειρεί να απευθυνθεί σε "ώριμο" κοινό ντύνοντας τις γυναίκες σαν πρωταγωνίστριες αποτυχημένης τσόντας και αντιμετωπίζοντας τους άντρες σαν λιγούρια. Για τις "ρομαντικές" σχέσεις μεταξύ των χαρακτήρων έχω εκφραστεί σε προηγούμενο μήνυμα, δεν θα επανέλθω.

 

Σε κάθε περίπτωση, τίποτε από τα παραπάνω δε θα με οδηγούσε στο να απορρίψω εξαρχής ένα παιχνίδι, όμως δεν παύει να είναι ενοχλητικό. Και σαφώς υπάρχει μέση οδός μεταξύ ενός ψηφιακού hooters girl και μιας χοντρής με τριχωτή κρεατοελία στη μύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...