Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ μεγάλη χοντράδα, πρώτη ημέρα κυκλοφορίας DLC...

 

Και είμαι σίγουρος πως οι κύριοι θα "μεταφράσουν" τα 7 δολάρια (€4,76) σε 7 ευρώ.

 

Γενικά, έχουν βαλθεί να με κάνουν να ακυρώσω την προπαραγγελία: πρώτα τα βλαμμένα βιντεάκια με τη μουσική του Manson, μετά οι ερωτικές ιστορίες που συναγωνίζονται τα σενάρια του Γκουσγκούνη και τώρα άρχισε το άρμεγμα πριν την κυκλοφορία;

 

Πέστα Χρυσόστομε!!!

Με κάλυψες απόλυτα φίλε μου...

Το χει γα@@σει η ΕΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εχω πει πολλες φορες στο παρελθον και εντος και εκτος του φορουμ. Αυτη η εταιρια πραγματικα πρεπει να κλεισει. Ειναι πραγματικα "big bad monster" και κανει συνειδητα αυτο που κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετσι... τώρα κάτι γίνεται. Γιατι είχαν επιδοθεί σε πραγματικό αγώνα να ξενερώσουν τον κόσμο τόσο καιρό

 

 

Και ένα first look, αρκετά εκτενές.

 

http://www.giantbomb.com/quick-look-dragon-age-origins/17-1477/

 

Looking good (είμαι στη δουλειά και δεν έχω ήχο :P αλλά φαίνεται καλό)

Επεξ/σία από FocusX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το trailer απλά τα έσπασε!!!

 

Βλέποντας το βιντεάκι πάντως μπορώ να πω ότι όλη αυτή η σπλατεριά μου άρεσε. Γενικά σε βάζει σε μία θέση που νοιώθεις την ένταση της μάχης θεωρώ.

Επεξ/σία από LuxJaja
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το trailer απλά τα έσπασε!!!

 

Βλέποντας το βιντεάκι πάντως μπορώ να πω ότι όλη αυτή η σπλατεριά μου άρεσε. Γενικά σε βάζει σε μία θέση που νοιώθεις την ένταση της μάχης θεωρώ.

Nαι, λες και τα γραφικά του trailer, θα έχουν μεγάλη σχέση με του game..

 

Παρατήρησα σε video ότι σε κάθε μάχη γίνεται pause. Αυτό είναι το gameplay του παιχνιδιού??? Οι μάχες δεν είναι real time???

To κάνει ο παίκτης, γιατί έτσι τον βολεύει, όπως λέει στο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε δει τα γραφικα του παιχνιδιου κανονικα. Μια χαρουλα ειναι. Το θεμα ειναι τι μας παρουσιαζαν τον τελευταιο καιρο και τι βλεπουμε τωρα με το τελευταιο βιντεακι. Παντως οπως και να εχει Bioware ειναι. Δεν μπορω να πω οτι την φοβαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οπως και να εχει Bioware ειναι. Δεν μπορω να πω οτι την φοβαμαι.

 

Παίζει να το έχεις γράψει αυτό 20 φορές μέσα στο θέμα , τέτοια τυφλή εμπιστοσύνη δεν έχω ξαναδεί. Και από τη στιγμή που είναι πλέον υπό τη σκέπη της ΕΑ δεν ξέρω αν δικαιολογείται. Επίσης, οι προηγούμενες αποδόσεις δεν διασφαλίζουν τις μελλοντικές :P

 

Πέρα από την πλάκα, οι Bioware/EA θέλουν ξεκάθαρα να θεμελιώσουν franchise με το συγκεκριμένο παιχνίδι, εξ ου και τα βιβλία, pnp game, dlc κλπ κλπ. Το οποίο δεν βρίσκω απαραίτητα κακό αν το game είναι τόσο καλό όσο δείχνει. Το κακό θα είναι να το χειριστούν με τον ίδιο ερασιτεχνικό τρόπο που παρατηρώ σε αρκετά στοιχεία που έχουν να κάνουν με αυτό. Όσοι παρακολουθούν στενά το παιχνίδι ίσως καταλαβαίνουν τι εννοώ (collectors edition, preorder items/bonuses κλπ κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και οι παλιοτερες επιτυχιες δεν εξασφαλιζουν τις σημερινες αλλα μιλαμε για μια εταιρια που μας εφερε οχι πριν πολυ καιρο το Mass Effect που αν δεν κανω λαθος και τοτε ηταν κατω απο τη σκεπη της ΕΑ. Ατομα δεν εχουν αλλαξει οποτε το μυαλο και το μερακι διχνει οτι υπαρχει. Βαλε και το γεγονος οτι δεν εχει κακο παιχνιδι στο ενεργητικο της και ετσι και εγω εχω την εμπιστοσυνη που της εχω.

 

Να εισαι σιγουρος οτι αν δεν ειναι ετσι τα πραγματα πρωτος θα βγω να την κραξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δε διαφωνώ σε τίποτα απο αυτά που λες, απλά εγώ εστιάζω στο κακό ενεργητικό της ΕΑ ενώ εσύ στο καλό της Bioware. Αντε να δουμε αυτό το πάντρεμα τι θα φέρει. Σαν παιχνίδι πάντως είμαι σχεδόν βέβαιος ότι θα είναι καλό, αυτό που δε μου αρέσει είναι το PR και η προώθηση του μέχρι τώρα. Όταν βέβαια θα παίζουμε και (αν όλα πάνε καλά) θα λιώνουμε σε αυτό το παιχνίδι, λίγα απ'όλα αυτά θα έχουν σημασία :-)

 

Α και το Mass Effect δε μου πολυάρεσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...