Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε θα συμβιβαστώ κι εγώ με τον θείο και Χριστούγεννα που θα πάω Vegas, θα αγοράσω από εκεί τη συλλεκτική. Και μόνο η μετατροπή ευρώ-δολαρίου, αξίζει την αναμονή, συν τα items που αναφέρει ο snoob. ;)

Δεν το βλέπω να βρίσκεις τη Collector's Edition το Δεκεμβριο. Ηδη ειναι sold-out σε πολλα καταστηματα. Υπαρχει η πληρης CE παντου εκτος απο UK πάντως. Το Amazon.de σιγουρα την εχει(περιεχει και Αγγλικη και Γερμανικη εκδοση)αλλά σε ακριβή τιμή. Καποιοι στα φορουμ της Bioware ειδα οτι παρήγγειλαν απο Πολωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θελω να φτιαξω εναν blood mage και εναν ranger,ειναι αυτο δυνατό? Να ξεκινησω δηλαδη με εναν ranger και στη συνεχεια να προστεθει και ενας δευτερος στο party ο οποιος θα ειναι blood mage..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ γουστάρω αλλά έχω μείνει στεγνός lol!!!!! Από 20 Σεπτέμβρη μέχρι σήμερα έχω χαλάσει τρελά φράγκα για games (κυρίως) για ps3 και pc. Επόμενο παιχνίδι βλέπω να παίρνω σε 2,3 μήνες πάλι εκτός και αν βρω καμιά προσφορά πουθενά :P.

 

Kαι έλεγα να πάρω το tekken να ξεκωλωθώ στο mindless pew pew με την παρέα, αλλά προτίμησα το dragon age. Μια ώρα μαζί του ήταν αρκετή για να με πείσει ότι θα ήταν πραγματικά κρίμα και άδικο να μην επιβραβεύσω τους ανθρώπους που εργάστηκαν γι' αυτό :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε ότι τρέχει ΧΑΛΙΑ στο σύστημα μου @1920 και όλα maxed ( και χωρίς ΑΑ, και με medium textures και με v-sync off με το οποίο είχαν κάποιοι πρόβλημα = πάλι ΧΑΛΙΑ)...Μήπως βασίζεται τόσο πολύ στη CPU ;;

 

Risen, Borderlands κλπ, πετάνε.

 

 

Επίσης...ΔΕΝ ΕΧΕΙ 5.1 ήχο ;;;;

 

wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως βασίζεται τόσο πολύ στη CPU ;;

Ναι όντως η απόδοση του παιχνιδιού κρίνεται κυρίως από τον επεξεργαστή.

 

The processor is the most important component for a lag free Dragon Age: Origins experience. The CPU shouldn't just run at least 2.8 GHz but also have four cores. In our test the performance was increased by 29 percent when we replaced our C2D E6600 (dual-core) with the C2Q Q6600 (quad-core) which also runs at 2.4 GHz.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Κάποια μαλακία γίνεται στα Windows 7 ! ( το διάβασα κι εγώ το άρθρο, αλλά μιλάει για αμελητέες διαφορές από 6600 και πάνω επεξεργαστές, το 29% που λέει είναι ελάχιστα καρέ διαφορά και σε μικρότερες αναλύσεις από τα 1920 νομίζω )

 

Πήγα και το έτρεξα από τα XP και ΠΕΤΑΕΙ (!) Κάτι άλλο γίνεται. Και στα XP το έτρεξα με τους beta 8.66 !

 

Οι διαφορές ήταν 2

 

1 = Win Xp Sp3

 

2 = Catalyst 8.66 beta

 

Και πλέον 1920χ1080 όλα τέρμα + 2 AA = 1 χαρά!!

 

Δεν έχω ιδέα γιατί γίνεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν φταίει ο επεξεργαστής σου. Και εγώ είμαι με διπύρηνο (6850) και τρέχει άψογα με όλες τις ρυθμίσεις στο max.

 

Ούτε και οι drivers της κάρτας σου είναι. Έχω τους τελευταίους catalyst για την 5870 και πρόβλημα κανένα (διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά νομίζω πως 5870 και 5850 τρέχουν τους ίδιους).

 

Για λειτουργικό δεν γνωρίζω εγώ σε vista το τρέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και πιο νέους beta 9.11v4 και πάλι τα ίδια, οπότε κάτι άλλο τρέχει. Στα XP τρέχει τζάμι, ποιος ξέρει τι γίνεται.

 

Εν τω μεταξύ ΔΕΝ ΕΧΕΙ 5.1 ήxo;;

 

Θα μας κουφάνει τελείως;;

 

Ενώ αναγνωρίζει ότι έχω 5.1, δε βλέπω πουθενά επιλογή για 5.1 ή surround και παίζει μόνο ΣΤΕΡΕΟ ήχο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αναγνωρίζει ότι έχω 5.1, δε βλέπω πουθενά επιλογή για 5.1 ή surround και παίζει μόνο ΣΤΕΡΕΟ ήχο :lol:

 

Το ανάποδο! έχει επιλογή να κάνεις τον ήχο stereo, από default φαίνεται να έχει ανοικτό το πολυκάναλο.

 

Είμαι σίγουρος δηλαδή ότι μέσα στο παιχνίδι αυτό που ακούω είναι περιφερειακός ήχος :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε6750, 4870, Win 7 32bit, και τρέχει άψογα full 1680 x8 ΑΑ στα 60 fps, vsync on. Cool game το combat με χαλάει λίγο που δεν είναι interactive σαν το witcher η OB αλλα κατά τα αλλα cool game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανάποδο! έχει επιλογή να κάνεις τον ήχο stereo, από default φαίνεται να έχει ανοικτό το πολυκάναλο.

 

Είμαι σίγουρος δηλαδή ότι μέσα στο παιχνίδι αυτό που ακούω είναι περιφερειακός ήχος :-)

 

Σε εμένα, realtek onboard + z5500 5.1, παίζουν μόνο τα 2 μπροστά ηχεία, είτε στα XP, είτε στα Win 7.

 

Είναι πολύ κουφό, δε ξέρω τι έκαναν, μόνο σε αυτό το παιχνίδι γίνεται αυτό. Έβαλα και τους τελευταίους Realtek και πάλι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...