Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντεν πληρώνω φράγκο τσακιστό για πειρατεία. :lol::P

 

Torrents FTW :-D

 

Άσε που ψήθηκα άσχημα να πάω να το αγοράσω αύριο original αφού βλέπω ότι το steam το έχει στην ίδια τιμή - κοροϊδία και να ξεμπερδεύω. Εξάλλου εγώ 2-3 games το χρόνο αγοράζω original, ε, ας είναι αυτό ένα από τα 3.

 

Έχω και mage 80 lvl τώρα, θα σου κάνω τα νεύρα νερό με spamsheep, spellsteal και counter. Θα σε τρελάνω τόσο πολύ, που θα μου στείλεις το account σου και θα πας να παίζεις με τις ιπτάμενες σερβιέτες.:lol:

 

LOL ρε, θα με κλάς το benediction :lol:!!!!! Μην συγκρίνεις torrents με filehosting......καμία μα καμία σχέση.

 

Το steam κλασσικά μαμιέται στις τιμές. Αλλά τουλάχιστον η deluxe του steam κάτι αξίζει με όλα τα ingame extra, τα dlc και επιπλέον καλούδια που περιέχονται στο επιπλέον dvd της CE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

LOL ρε, θα με κλάς το benediction :lol:!!!!!

 

Epic post :lol::lol:

 

Μην συγκρίνεις torrents με filehosting......καμία μα καμία σχέση.

 

Ναι ρε, αλλά εγώ δεν κατεβάζω σχεδόν τίποτα και συνεπώς δεν με συμφέρει να έχω megaupload account π.χ.

Εντούτοις, αν δεν διορθωθεί η κατάσταση σήμερα με το seeding, με βλέπω να υποκύπτω.

 

Το steam κλασσικά μαμιέται στις τιμές. Αλλά τουλάχιστον η deluxe του steam κάτι αξίζει με όλα τα ingame extra, τα dlc και επιπλέον καλούδια που περιέχονται στο επιπλέον dvd της CE.

 

Να πα να μαμηθεί το steam και τα ingame extras. Me wants tin case και cloth map. Μάλλον πάμε για collectors από Αμέρικα στα 64€ από amazon και περιμένω τον θείο να μου φέρει το game. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω το play να με λυπηθεί, να κάνει την έκπληξη και να μου ρθει σε καμιά βδομάδα..Μέχρι τότες να το πω στο θείο ή να μη το πω?

 

Παντα συζηταω πρωτα με θειο και μετα προβαινω σε επισημη αγορα.Εχω βαρεθει να γινομαι beta tester και να πληρωνω απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα συζηταω πρωτα με θειο και μετα προβαινω σε επισημη αγορα.Εχω βαρεθει να γινομαι beta tester και να πληρωνω απο πανω.

 

έτσι κ αλλιώς θα το έπαιρνα καθώς προβλέπεται έπος (αν και σπάνια αγοράζω παιχνίδια πιστεύω αυτό το αξίζει). Μέχρι να μου έρθει θα έχουν βγει και patch οπότε no harm done

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντούτοις, αν δεν διορθωθεί η κατάσταση σήμερα με το seeding, με βλέπω να υποκύπτω.

 

Δηλαδή έχεις πρόβλημα και με private trackers ή χρησιμοποιείς μόνο public;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή έχεις πρόβλημα και με private trackers ή χρησιμοποιείς μόνο public;

 

Από τον γνωστό ελληνικό κατεβάζω και έχω μεγάλο πρόβλημα, όπως και όλοι οι υπόλοιποι. Με 8άρα γραμμή και 130 σιδερς κατεβάζω με 39 :shock:

 

Ποτέ public :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και έγινε η βλακεία με τις 3 διαφορετικές CE (μεταλλικό κουτί + χάρτη στην Αμερική,

πλαστικό κουτί χωρίς χάρτη στην Αγγλία, ξύλινο κουτί στην Ασία), αν φυσικά δεν

είναι λάθος οι περιγραφές στις ιστοσελίδες, γνωρίζετε από που μπορούμε να

προμηθευτούμε την Αμερικανική έκδοση ?

 

Την έχω βρει στα εξής καταστήματα:

1) Gamestop (Δεν στέλνει Ελλάδα και στις άλλες χώρες έλεγε 54$ ταχυδρομικά),

2) EA store (δεν μπόρεσα να καταλάβω τι γίνεται και αν στέλνει Ελλάδα),

3) Amazon.de (Αναφέρει ότι έχει μεταλλικό κουτί αλλά γενικά υπάρχει μια σύγχυση

π.χ στην απλή έκδοση έχει μία "UK import" και μία Uncut οπότε δεν μπορώ να

βασιστώ ότι είναι η σωστή CE),

4) Amazon.com (Την δίνουν κάποια λαμόγια sellers >92 δολάρια αντί για 64

και δεν στέλνουν και όλοι Ελλάδα).

 

Στα κλασσικά play, blahdvd, sendit, κτλ έχω βρει μόνο την απλή έκδοση.

Αν έχει βρει κάποιος άκρη με το χάλι της ΕΑ τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον γνωστό ελληνικό κατεβάζω και έχω μεγάλο πρόβλημα, όπως και όλοι οι υπόλοιποι. Με 8άρα γραμμή και 130 σιδερς κατεβάζω με 39 :shock:

 

Ποτέ public :X

 

Γι' αυτό τον λόγο υπάρχουν και οι ξένοι private trackers.

Οι ταχύτητες πολύ καλύτερες, άλλωστε έχουν και 'μπουριά' γραμμές για up speed ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις παρήγγειλα τη συλλεκτική από ebay και μαζί με τα μεταφορικά ήρθε 62€.Είναι από Καναδά αυτός που τη πουλάει.

 

Χτες το βράδυ το play-asia είχα τη συλλεκτική αλλά δεν είχα λεφτά στη κάρτα για να τη παραγγείλω και σήμερα το πρωί που μπήκα είχε εξαντληθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εγώ μόλις παρήγγειλα τη συλλεκτική από ebay και μαζί με τα μεταφορικά ήρθε 62€.Είναι από Καναδά αυτός που τη πουλάει.

 

Χτες το βράδυ το play-asia είχα τη συλλεκτική αλλά δεν είχα λεφτά στη κάρτα για να τη παραγγείλω και σήμερα το πρωί που μπήκα είχε εξαντληθεί.

 

Δεν πήγε καθόλου στο ebay το μυαλό μου για κάτι τόσο καινούριο. Δεν βρήκα αυτόν

από καναδά αλλά βρήκα 2 από Ταϋλάνδη (Η χώρα και το γεγονός ότι έχουν

υποτίθεται πουλήσει 14 και 5 κομάτια αντίστοιχα ενώ αλλού δεν μπορούμε να βρούμε

ούτε 1 με κάνει να ανησυχώ αλλά έχουν μεγάλη αξιολόγηση και οι 2).

 

http://cgi.ebay.com/Dragon-Age-Origins-Collectors-Edition-PC-DVD-Game-New_W0QQitemZ350273670856QQcmdZViewItemQQptZAU_PC_Video_Games_Games?hash=item518df00ec8

http://cgi.ebay.com/DRAGON-AGE-ORIGINS-COLLECTOR-EDITION-NEW-DVD-PC-GAME_W0QQitemZ160373364356QQcmdZViewItemQQptZAU_PC_Video_Games_Games?hash=item2556ff5684

 

Edit: Με ξύλινο κουτί είναι. Εδώ η εικόνα. http://ea.com.sg/blockbusters09/images/dragonage_collectors.jpg

 

Αν δεν την βρω σε κάποιο κατάστημα θα την πάρω και εγώ από ebay αν είναι.

Επεξ/σία από imitheos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό τον λόγο υπάρχουν και οι ξένοι private trackers.

Οι ταχύτητες πολύ καλύτερες, άλλωστε έχουν και 'μπουριά' γραμμές για up speed ;)

 

Και από public βρίσκεις ταχύτητες καλές αρκεί να ξέρεις από ποιον uploader θα πάρεις :P. Εγώ είχα βρει έναν Ρώσο που ανέβαζε με αστρονομικές ταχύτητες σε public tracker (τον γνωστότερο). Και το υπερηφανευόταν κιόλας "max speed from mother Russia" :lol:. Στους private πρέπει να seedάρεις για ratio κιόλας so.....NO!!!!!!

 

On topic πάλι. Το steam τα έκανε μνι καλλιγραφία :mad:. Σκανδιναβία έδωσε release date μια μέρα νωρίτερα στις 00:00 σήμερα το βράδυ και όλη την υπόλοιπη Ευρώπη την πήγε μια μέρα αργότερα στις 00:00 ξημερώματα Παρασκευής προς Σάββατο. Δηλαδή ήμαρτον. Χώρια που εξαφανίστηκαν και 2 preorderd items αυτή τη στιγμή από το page τους........Ελπίζω μη γίνει καμιά λαλακία και δεν τα δώσουν γιατί θα τους πάρει ο διάολος. Στα fora του steam οι χρήστες ρωτούν σχετικά με το συγκεκριμένο ζήτημα και κανένας από τους υπευθύνους δεν έχει δώσει απάντηση :mad:. Κάποιες φορές είναι να απορεί κανείς πραγματικά με το steam............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από public βρίσκεις ταχύτητες καλές αρκεί να ξέρεις από ποιον uploader θα πάρεις :P. Εγώ είχα βρει έναν Ρώσο που ανέβαζε με αστρονομικές ταχύτητες σε public tracker (τον γνωστότερο). Και το υπερηφανευόταν κιόλας "max speed from mother Russia" :lol:. Στους private πρέπει να seedάρεις για ratio κιόλας so.....NO!!!!!!

 

On topic πάλι. Το steam τα έκανε μνι καλλιγραφία :mad:. Σκανδιναβία έδωσε release date μια μέρα νωρίτερα στις 00:00 σήμερα το βράδυ και όλη την υπόλοιπη Ευρώπη την πήγε μια μέρα αργότερα στις 00:00 ξημερώματα Παρασκευής προς Σάββατο. Δηλαδή ήμαρτον. Χώρια που εξαφανίστηκαν και 2 preorderd items αυτή τη στιγμή από το page τους........Ελπίζω μη γίνει καμιά λαλακία και δεν τα δώσουν γιατί θα τους πάρει ο διάολος. Στα fora του steam οι χρήστες ρωτούν σχετικά με το συγκεκριμένο ζήτημα και κανένας από τους υπευθύνους δεν έχει δώσει απάντηση :mad:. Κάποιες φορές είναι να απορεί κανείς πραγματικά με το steam............

 

Μια-δυο φορες θα seedαρεις γερα σε private και μετα εισαι καλυμμενος με τα extras που δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πριν πλέον δεν ασχολούμαι με torrents. Έβαλα rs για έναν μήνα το καλοκαίρι μιας και έψαχνα κάτι που δεν μπορούσα να βρω σε torrents και στα καπάκια ανανέωσα μέχρι το ...... επόμενο καλοκαίρι. 2mb/s d/l δεν βρίσκεις εύκολα χωρίς ανταπόδοση (seeding δηλαδή του οποίου ποτέ δεν ήμουν οπαδός :-)). Και το κόστος? Πραγματικά μηδαμινό.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και πριν πλέον δεν ασχολούμαι με torrents. Έβαλα rs για έναν μήνα το καλοκαίρι μιας και έψαχνα κάτι που δεν μπορούσα να βρω σε torrents και στα καπάκια ανανέωσα μέχρι το ...... επόμενο καλοκαίρι. 2mb/s d/l δεν βρίσκεις εύκολα χωρίς ανταπόδοση (seeding δηλαδή του οποίου ποτέ δεν ήμουν οπαδός :-)). Και το κόστος? Πραγματικά μηδαμινό.........

 

χοτφαιλ φιλε,το ραπιντ πεθανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...