Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλα τα πειρατικά sites, των απανταχού πειρατών (αγίων ανθρώπων-Ρομπέν των παιχνιδιών), ώστε όσοι γουστάρουν να μπορούν να κατεβάζουν τα πάντα στο τζαμπέ και να μην πλερώνουν ούτε φράγκο στους μεγαλοκαρχαρίες και τα golden boys των πολυεθνικών, που έχουν ρουφήξει το αίμα του κοσμάκη με το μπουρί της σόμπας προκειμένου να βγάλουν τα υπερκέρδη τους, τα οποια επενδύουν σε βίλες και Φεράρι χωρίς να δίνουν δεκάρα για το αν ο εκάστοτε φτωχο-gamer έχει περίσσευμα για να αγοράσει το παιχνίδι του, οπότε είναι παραπάνω από προφανές ότι ο Θείος είναι ο καλύτερος Θείος του κόσμου, ο Θείος όλων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το έχω κάνει ;)

 

Επίσης πειραματίζομαι ακόμα με την επιλογή παικτών και βρήκα αρκετά βολικό να στέλνω μπροστά τα γομάρια μου ενώ εγώ κοντρολάρω

ως κύριο χαρακτήρα τη μάγισσα (του σεναρίου) από ασφαλή απόσταση.

Ίσως σε βοηθήσει κάτι τέτοιο μιας και θα έχεις μια παραπάνω ευκαιρία για health spell στους αντιστοίχους παίκτες που κινδυνεύουν.

 

Ανάλογα και τη class έχεις βέβαια (εγώ παίζω με human warrior οπότε βολεύει)

 

Thankz για τα tips. Κι εγώ τυχαίνει να έχω human warrior και βοήθησε το να χειρίζομαι την Morrigan μέσα στο werewolf lair.

Δυστυχώς, ο Alistair χάνει με το παραμικρό! Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω μέλη στο party μου, διώχνοντας τον σκύλο και τον Alistair ή κάνοντάς τον 'τούμπανο', με κάποιον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το αρχισα και αν και μου αρεσει το παιχνιδι ,εχει πολυ μπιρι μπιρι ρε παιδακι μου.ολη την ωρα μιλανε και λενε τα ιδια και τα ιδια.θελω δραση!πολλα ζηταω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψυχή αυτών των παιχνιδιών είναι η υπόθεση και το "μπίρι μπίρι" που λες. Αν βαριέσαι να διαβάζεις τους διαλόγους και θέλεις δράση, καλύτερα δοκίμασε άλλο είδος παιχνιδιού, γιατί πολύ αμφιβάλω αν θα αλλάξει κάτι όταν το προχωρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το είδος, είναι ο τίτλος. Και άλλα c-rpg είχαν "μπίρι μπιρι" και το combat τους ήταν endless. (Neverwinternights, baldur's gate, icewind dale κ.α)

 

Αυτό που μοιάζει με το game είναι το oblivion, το οποίο έχει ΔΡΑΣΗ. Ακόμα και το fable καλύτερο το θεωρώ από αυτό το πράγμα (πότε βγήκε το fable είπαμε; ).

 

μην κατηγορείτε το παιδί επειδή εσείς είστε βιτσιόζοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
παιδια το αρχισα και αν και μου αρεσει το παιχνιδι ,εχει πολυ μπιρι μπιρι ρε παιδακι μου.ολη την ωρα μιλανε και λενε τα ιδια και τα ιδια.θελω δραση!πολλα ζηταω?

 

ναι, ευτυχώς ζητάς πολλά διότι τα hardcore RPGs είναι έτσι και όχι Diablo style...

 

Αυτό που μοιάζει με το game είναι το oblivion, το οποίο έχει ΔΡΑΣΗ.

 

καλά το Oblivion έφαγε τέτοια "κονσολοποίηση" που αρκετοί απογοητεύτηκαν σε σχέση με το Morrowing που ήταν χαλαρά πιο RPG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηθελα να θιξω κανεναν ,εχω ξαναπαιξει τετοια παιχνιδια και ξερω πως ειναι.απλα μου φανηκε υπερβολικο δε αυτο και το ανεφερα.τελος παντων.happy gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
παιδια το αρχισα και αν και μου αρεσει το παιχνιδι ,εχει πολυ μπιρι μπιρι ρε παιδακι μου.ολη την ωρα μιλανε και λενε τα ιδια και τα ιδια.θελω δραση!πολλα ζηταω?

 

Αν εξαιρέσεις τα Icewind Dale που είχαν πιο πολύ σφάξε-σκότωσε, πάντα οι τίτλοι

της Bioware/Black Isle είχαν πολλούς/καλούς διαλόγους και ιστορία.

Άλλωστε τι RPG θα είναι χωρίς ιστορία.

 

(Diablo και άλλα τέτοια "σφάξε τους πάντες" παιχνίδια δεν είναι RPG)

 

Edit: Δεν μας έθιξες (εμένα τουλάχιστον). Συζήτηση κάνουμε

 

Edit2: Ίσως να είμαι βιτσιόζος που λέει και ο GameStyle αλλά πολύ θα

ήθελα να δω BGII SoA+ToB με αυτό το engine και τα γραφικά.

Επεξ/σία από imitheos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το αρχισα και αν και μου αρεσει το παιχνιδι ,εχει πολυ μπιρι μπιρι ρε παιδακι μου.ολη την ωρα μιλανε και λενε τα ιδια και τα ιδια.θελω δραση!πολλα ζηταω?

 

Συγνωμη κιολας αλλα παιζεις RPG παιχνιδι και ζητας λιγοτερο μπιρι μπιρι και περισσοτερη δραση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...