Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σίγουρος ότι αν διάβαζες κανέναν διάλογο ή κανένα journal θα έβρισκες την λύση.

 

Έτσι όπως το παίζεις θα σου έλεγα να το αφήσεις και να πιάσεις κανένα pacman :-)

 

Να σου πω και από τώρα την όλη πλοκή μην σου ξεφύγει και τίποτα :lol: : "Ήταν κάτι rogues,mages,warriors σε groupάκι σφάζανε beasts σφάζανε ogres σφάζανε dragons, σφάζανε ότι σκέφτηκε ο Tolkien και η Games Warkshop μαζί, τους έσφαζαν και αυτούς καμιά φορά βέβαια αλλά το auto save τους επανέφερε. Στο τέλος σφάξαε κάτι μεγάλο και καό νίκησαν και έφεραν την ειρήνη. Αμήν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες επειδη εχω αρχισει και φορτωνω,πειτε μου πως θα βγω απο το bracilian forest .πως περναω το barier που εχει κατι σαν συνεφο.εκλεψα κατι απο τον ερημιτη (τον σκοτωσα κιολας)και πρεπει να το χρισημοποιησω αλλα δεν βγαζω ακρη,γυρναω γυρω γυρω ωρες.

 

 

Υπάρχει ένα δέντρο που μιλάει, πρέπει να πας να του δώσεις αυτό που πήρες από τον μπάρμπα και θα φύγει η ομίχλη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα δέντρο που μιλάει, πρέπει να πας να του δώσεις αυτό που πήρες από τον μπάρμπα και θα φύγει η ομίχλη.

 

το εχω βρει αδερφε,ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα δεν τα διαβαζω ολα ρε ,αμεσως να ειρωνευτειται.ριχνω παλη με τον δρακο τωρα,και τον φτασαμε 3 φορες στα 2 hit.ωραιος ο δρακουλινος

 

Πλακίτσα κάνω

 

Απλά θεωρώ βασικό σημείο ενός rpg, τους διαλόγους, τα journals, το όλο background story ακόμα και του τελευταίου κομπάρσου npc. Τουλάχιστον εγώ μόνο έτσι το απολαμβάνω :-).

 

fixed... :P

 

Ε κάτι έκανε και η GW αλίμονο. Και όχι δεν εννοώ τους.....space marines :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που μπαινοβγαινω σε σπιτια και καθε φορα που παω σε αλλες περιοχες και κανει load το παιχνιδι,ο χαρακτηρας μου --> Elf man wizard <-- κανει τα skils Rock Armor , Arcane Shield kai Spell Wisp και η μπαρα με MP μενει συνεχεια στο μισο εκανα εγκατασταση το patch v 1.01 και δεν αλλαξε τιποτα , εκανα εγκατασταση και το DLC ( και λειτουργει μια χαρα εχς ολα τα extra antikeimena ) και παλι ο χαρακτηρας κανει τα δικα του.Δοκιμασα να κανω disable τα tactics και παλι τα ιδια.Ελπιζω να βγαλουν συντομα καποιο καινουργιο patch.Δεν θελω να κανω re-install το game ... την G@#$#$% εκτος και αν μπορειτε να μου πειτε καποιο τροπο να κρατησω τα save ( να κανω copy-paste to bin ? )

 

Windows 7 x64 εχω.

 

Σας παρακαλω πολυ βοηθηστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που μπαινοβγαινω σε σπιτια και καθε φορα που παω σε αλλες περιοχες και κανει load το παιχνιδι,ο χαρακτηρας μου --> Elf man wizard <-- κανει τα skils Rock Armor , Arcane Shield kai Spell Wisp και η μπαρα με MP μενει συνεχεια στο μισο εκανα εγκατασταση το patch v 1.01 και δεν αλλαξε τιποτα , εκανα εγκατασταση και το DLC ( και λειτουργει μια χαρα εχς ολα τα extra antikeimena ) και παλι ο χαρακτηρας κανει τα δικα του.Δοκιμασα να κανω disable τα tactics και παλι τα ιδια.Ελπιζω να βγαλουν συντομα καποιο καινουργιο patch.Δεν θελω να κανω re-install το game ... την G@#$#$% εκτος και αν μπορειτε να μου πειτε καποιο τροπο να κρατησω τα save ( να κανω copy-paste to bin ? )

 

Windows 7 x64 εχω.

 

Σας παρακαλω πολυ βοηθηστε με.

 

Εχεις κατεβασει το tools set?Αν το χρησιμοποιησες φταιει αυτο.

Εχεις original το παιχνιδι?

Εχεις ενεργοποιησει τα dlc σε εκδοση του 'θειου'?Αν ναι ισως φταιει αυτο.

Το βραδυ υπηρξε server maintenance οποτε πιθανως κατι να πειραχτηκε αν ειχες το παιχνιδι login.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα που μπαινοβγαινω σε σπιτια και καθε φορα που παω σε αλλες περιοχες και κανει load το παιχνιδι,ο χαρακτηρας μου --> Elf man wizard <-- κανει τα skils Rock Armor , Arcane Shield kai Spell Wisp και η μπαρα με MP μενει συνεχεια στο μισο εκανα εγκατασταση το patch v 1.01 και δεν αλλαξε τιποτα , εκανα εγκατασταση και το DLC ( και λειτουργει μια χαρα εχς ολα τα extra antikeimena ) και παλι ο χαρακτηρας κανει τα δικα του.Δοκιμασα να κανω disable τα tactics και παλι τα ιδια.Ελπιζω να βγαλουν συντομα καποιο καινουργιο patch.Δεν θελω να κανω re-install το game ... την G@#$#$% εκτος και αν μπορειτε να μου πειτε καποιο τροπο να κρατησω τα save ( να κανω copy-paste to bin ? )

 

Windows 7 x64 εχω.

 

Σας παρακαλω πολυ βοηθηστε με.

 

H μπαρα σου μενει στο μισο γιατι πιθανον εχεις ενεργοποιημενα καποια passive skills. Υπαρχουν αρκετα spell και skill sτο παιχνιδι οπου αν τα αναψεις σου "κρατανε" μερος απο το συνολικο mana / energy bar.

 

Ερωτηση για αυτους που το εχουν φτασει μακρια

 

 

Εφτασα στο werewolf lair αλλα η πορτα ειναι αμπαρωμενη και δεν μπορω να μπω. Πηγα παρακατω και εσφαξα εναν δρακο και πηγα ποιο βαθεια στο dungeon και εσφαξα και ενα spirit αφου εκανα το γριφο με το νερο και το Altar (εμαθα και το νεο sub-class απο το αλλο altar) αλλα τωρα βρισκομαι αρκετα βαθεια στο dungeon και επεσα πανω σε ενα Miasma που αποδεκατιζει την ομαδα μου σε χρονο DT και εχει και καμια 10 αρια σκελετους που κανεις απο τους χαρακτηρες μου δεν τα βγαζει περα 1 VS 1 με κανεναν απο αυτους. Αν παω να χτυπησω το Miasma απλα κανει Teleport και τελος....

 

Καταλαβαινω οτι δεν ειναι για το level μου ακομα σιγουρα σε εκεινο το σημειο (ειμαι 8) αλλα δεν εχω βρει πουθενα την εισοδο για το werewolf lair. Αν μπορει καποιος να μου πει που βρισκεται εχει καλως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ το πρόβλημά μου μήπως κάποιο από τα καλά παιδάκια εδώ μέσα έχει την απάντηση.

Όταν μπαίνω στην αρχική οθόνη στο παιχνίδι δεν μου δείχνει καθόλου γράμματα στα μενού. Πάτησα στην τύχη κάτι και βγήκα στην οθόνη όπου φτιάχνεις τον χαρακτήρα σου, όπου και πάλι δεν βλέπω καθόλου γράμματα.

Να σημειώσω ότι, αν και αυτό είναι ένα παιχνίδι που θα το έπαιρνα original, είπα να το δω πρώτα μέσω των γνωστών πλάγιων οδών πριν ξοδέψω 50 ευρώ .

Τα σχόλια των υπόλοιπων που είχαν χρησιμοποιήσει το ίδιο αρχείο από τον "θείο" δεν ανέφεραν πρόβλημα, άρα δεν φταίει το αρχείο που χρησιμοποίησα.

Η κάρτα γραφικών μου είναι η NVIDIA GeForce 9500 GT με τους τελευταίους drivers. Ούτε αυτή λογικά είναι το πρόβλημα.

Τί μπορεί να φταίει???? Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα??

 

HELP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα εμφανιστηκε οταν εβαλα το skill Rock Armor

χαχαχαχα το DLC + game ---> "θειος"

tool set δεν ξερω τι ειναι.Δεν εχω γνησιο παιχνιδι (Skidrow)

ναι τα passive skills ειναι ενεργοποιημενα και δεν τα θελω Γ@#@#%$@ αλλα τα κανει αυτοματα ο Γ@#%#@$

Σε παρακαλω πες μου τι να κανω.Αν το αρχισω παλι λες να εμφανισει το ιδιο προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μπεις στο tactics tab και να τα απενεργοποιησεις αν σου τη σπανε. Για το mana που λες παντως δεν ειναι "προβλημα". Επιλογη δικη σου ειναι. Για τα γραμματα που δεν τα βλεπεις ομως δεν μπορω να ξερω.

 

Για την ερωτησουλα που εκανα κανεις να μου πει? Ξερει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ikaruga στο group ποιούς έχεις; Εγώ με 2 mage 1 warrior και τον σκύλο τους είχα βγάλει με 2 προσπάθειες. Θέλει πολύ spells, γιατί όταν πας melee κάνει teleport με τη μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ikaruga στο group ποιούς έχεις; Εγώ με 2 mage 1 warrior και τον σκύλο τους είχα βγάλει με 2 προσπάθειες. Θέλει πολύ spells, γιατί όταν πας melee κάνει teleport με τη μία.

 

Εγω (rogue χωρις specialization ακομα), Morigga, Alistair και η βλαμμενη η Bard (δεν θυμαμαι το ονομα της, τοξοτρια την εχω). Το προβλημα μου ειναι οτι -κανεις- απο την ομαδα μου δεν μπορει να τα βαλει με κανεναν. Αν στειλω Alistair να tankarei μιλουνια τοτε το Miasma τον κανει 2-shot και τελος χωρια τα μιλουνια που ξεσκιζονται στο shield bash και τον ριχνουν κατω. Με τον δικο μου "μοιραζω" poison bombs και flasks δεξια και αριστερα ενω η morrigan αμολαει lighting storms και cone of colds (και οχι μονο). Η αλλη προσπαθει να ριξει κανενα τοξο αλλα αν της την πεσουν 2 σκελετοι, τελος.

 

Βασικα ψωφαω υπερβολικα ευκολα. Δεν προλαβαινω να κανω σχεδον τιποτα. Το Miasma αν τους μαζεψω ολους σε ενα σημειο τους σκοτωσε μεσα σε 2 fireballs. Εχω σπασει το κεφαλι μου γιατι το πραγμα βρωμαει απο μακρια "δεν πρεπει να εισαι εδω σε αυτα τα level ηλιθιε" αλλα δεν μπορω να φυγω κιολας απο το dungeon (ξερεις γιατι) και εχω και τους χαρακτηρες μου φουλ στα injuries χωρις πλεον kits για να τους "φτιαξω".

 

 

Παιζει να κολλησα ασχημα. Δεν βρισκω και την εισοδο στο Werewolf lair και τα παιρνω ακομα περισσοτερο. Το γαμημενο το revenant επισης με εχει στο πολυ ανετο. Δεν μπορω να του κανω το παραμικρο damage, ουτε με spells αλλα ουτε και melee. Το Miasma ειναι ακομα δυσκολοτερο. Level 8 ειμαι με ολους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...