Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο πράγμα που έκανα σε κάθε μάχη ήταν earhquake - lighting storm, έτσι οι σκελετοί δεν με πλησίαζαν γρήγορα έτρωγαν και damage και έδινα προτεραιότητα στο miasma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο χειρισμός/κάμερα αλλάζει με κάποιο τρόπο που μου διαφεύγει; Θέλω πιο πολύ ποντίκι μέσα. Υπάρχει τρόπος να περιστρέφεται η οπτική γωνία με το ποντίκι και όχι με τα WSAD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω την τελευταια 1 ωρα προσπαθοντας να βρω τροπο να γινει κατι και τιποτα. My ass is getting handed to me απο ολους και ολα απο αυτα που εμειναν. Δεν υπαρχει κανενας τροπος για να γινει κατι.

 

Εχω 2 επιλογες.

 

1. Ξεκιναω νεο παιχνιδι σε easy mode.

 

2. Cheats.

 

Καμια απο τις 2 αυτες λυσεις δεν μου αρεσει αλλα ειναι αναγκαιο κακο.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:34 ----------

 

Ο χειρισμός/κάμερα αλλάζει με κάποιο τρόπο που μου διαφεύγει; Θέλω πιο πολύ ποντίκι μέσα. Υπάρχει τρόπος να περιστρέφεται η οπτική γωνία με το ποντίκι και όχι με τα WSAD;

 

Κρατας δεξι κλικ πατημενο και εχεις free camera ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω (rogue χωρις specialization ακομα), Morigga, Alistair και η βλαμμενη η Bard (δεν θυμαμαι το ονομα της, τοξοτρια την εχω). Το προβλημα μου ειναι οτι -κανεις- απο την ομαδα μου δεν μπορει να τα βαλει με κανεναν. Αν στειλω Alistair να tankarei μιλουνια τοτε το Miasma τον κανει 2-shot και τελος χωρια τα μιλουνια που ξεσκιζονται στο shield bash και τον ριχνουν κατω. Με τον δικο μου "μοιραζω" poison bombs και flasks δεξια και αριστερα ενω η morrigan αμολαει lighting storms και cone of colds (και οχι μονο). Η αλλη προσπαθει να ριξει κανενα τοξο αλλα αν της την πεσουν 2 σκελετοι, τελος.

 

Βασικα ψωφαω υπερβολικα ευκολα. Δεν προλαβαινω να κανω σχεδον τιποτα. Το Miasma αν τους μαζεψω ολους σε ενα σημειο τους σκοτωσε μεσα σε 2 fireballs. Εχω σπασει το κεφαλι μου γιατι το πραγμα βρωμαει απο μακρια "δεν πρεπει να εισαι εδω σε αυτα τα level ηλιθιε" αλλα δεν μπορω να φυγω κιολας απο το dungeon (ξερεις γιατι) και εχω και τους χαρακτηρες μου φουλ στα injuries χωρις πλεον kits για να τους "φτιαξω".

 

 

Παιζει να κολλησα ασχημα. Δεν βρισκω και την εισοδο στο Werewolf lair και τα παιρνω ακομα περισσοτερο. Το γαμημενο το revenant επισης με εχει στο πολυ ανετο. Δεν μπορω να του κανω το παραμικρο damage, ουτε με spells αλλα ουτε και melee. Το Miasma ειναι ακομα δυσκολοτερο. Level 8 ειμαι με ολους.

 

Ελπίζω να έχεις κρατήσει παλαιότερο save, καλού κακού ας πούμε. Εγώ με έναν Elven μάγο και με το Arcane Bolt απο απόσταση κατάφερα να τον σταχτοποιήσω.Ευτυχώς που η ΑΙ δεν σκέφτηκε να με πλησιάσει. Δοκίμασε με την Morrigan απο απόσταση. Μόνη της.

 

 

Πάντως την είσοδο για τη φωλιά θα τη βρείς μετά από την μάχη.

 

 

Η οπτική γωνία αλλάζει με πατημένο το δεξί κλικ και περιστροφή του ποντικιού.

 

@xorxi

Ψάχνω ακόμα το τρόπο για blood mage!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω την τελευταια 1 ωρα προσπαθοντας να βρω τροπο να γινει κατι και τιποτα. My ass is getting handed to me απο ολους και ολα απο αυτα που εμειναν. Δεν υπαρχει κανενας τροπος για να γινει κατι.

 

Εχω 2 επιλογες.

 

1. Ξεκιναω νεο παιχνιδι σε easy mode.

 

2. Cheats.

 

Καμια απο τις 2 αυτες λυσεις δεν μου αρεσει αλλα ειναι αναγκαιο κακο.

Μπορεις επισης να αλλαξεις το difficulty απο τα options, να περασεις το σημειο κοι να το αλλαξεις και παλι :P BTW που πας χωρις healer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xorxi

Ψάχνω ακόμα το τρόπο για blood mage!

 

Εάν θες να γίνεις blood mage

 

 

Μπορείς να το κάνεις στο κάστρο (Redcliff; ) με το δαιμονισμένο το παιδάκι τον Connor, το ζητάς σαν χάρη από τον δαίμονα αν θυμάμαι καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να έχεις κρατήσει παλαιότερο save, καλού κακού ας πούμε. Εγώ με έναν Elven μάγο και με το Arcane Bolt απο απόσταση κατάφερα να τον σταχτοποιήσω.Ευτυχώς που η ΑΙ δεν σκέφτηκε να με πλησιάσει. Δοκίμασε με την Morrigan απο απόσταση. Μόνη της.

 

 

Πάντως την είσοδο για τη φωλιά θα τη βρείς μετά από την μάχη.

 

 

Η οπτική γωνία αλλάζει με πατημένο το δεξί κλικ και περιστροφή του ποντικιού.

 

@xorxi

Ψάχνω ακόμα το τρόπο για blood mage!

 

Δεν παιζει παλιοτερο save :cry: Παντως εχω δοκιμασει απο μακρια με την Morrigan αλλα τα spells δεν του κανουν καθολου damage χωρια που τα περισσοτερα τα κανει resist. Ενα φουλ σετ απο hex of weakness, cone of cold, lighting storm (καμια 120 points of damage) ισα που του μειωσε 5% απο το συνολικο HP του....Δεν παιζει δηλαδη να τον βγαλω ετσι.

 

Healer δεν βρηκα ακομα. Σκεφτηκα να κανω την morrigan αλλα τελικα αποφασισα στο lighting storm γιατι οι undead ειναι immune στο frost damage (αν και παγωνουν) και το κυριο damage spell της morrigan ειναι ακριβως αυτα, τα frost spells.

 

Δεν το σκεφτηκα να το βαλω στο easy παντως. Παω ΤΩΡΑ να δοκιμασω μπας και δω ασπρη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει παλιοτερο save :cry: Παντως εχω δοκιμασει απο μακρια με την Morrigan αλλα τα spells δεν του κανουν καθολου damage χωρια που τα περισσοτερα τα κανει resist. Ενα φουλ σετ απο hex of weakness, cone of cold, lighting storm (καμια 120 points of damage) ισα που του μειωσε 5% απο το συνολικο HP του....Δεν παιζει δηλαδη να τον βγαλω ετσι.

 

Healer δεν βρηκα ακομα. Σκεφτηκα να κανω την morrigan αλλα τελικα αποφασισα στο lighting storm γιατι οι undead ειναι immune στο frost damage (αν και παγωνουν) και το κυριο damage spell της morrigan ειναι ακριβως αυτα, τα frost spells.

 

Δεν το σκεφτηκα να το βαλω στο easy παντως. Παω ΤΩΡΑ να δοκιμασω μπας και δω ασπρη μερα.

σε αυτο το σημειο ειμαι και εγω,απο χτες το βραδυ.υπερβολικα δυσκολο κομματι...εχω κανει save πριν συναντησω το σατανοπαιδο.εγω με 2 healer και δεν τα βγαζω περα.ο allistair δεν μπορει να τankαρει γιατι ειναι παρα πολλοι σκελετοι.το βαζω και εγω στο easy και τα λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikaruga24 τον περασα με τη πρωτη αφου ξαναδοκιμασα οπως σου πα.

 

Εβαλα σε ολους τους μη spellcasters τοξα με fire βελη η οτιδηποτε σχετικο,και φορτωσα με τη Morrigan (μαγισσα) οτι ειχα και δεν ειχα και τον χτυπησα απο πολυ μακρυα.Κοιταξα να μην ακουμπησω τα σκαλια γιατι τοτε αρχιζει τους σκελετους και τα βαρια spells του,και ετσι το περασα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπών είμαι 28% εξερεύνηση κόσμου με 40 ώρες παιχνιδιού.

Όποιος δεν βρήκε που το γράφει, ας πάει στο character record και μετά δεξιά στο κουμπί heroic accomplishments, κάτω κάτω στα στατιστικά.

 

Εσείς ; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13% εξερεύνηση

12% ολοκλήρωση

15 ώρες παιχνιδιού ακριβώς, σύμφωνα με το steαm counter

 

Πολύ μικρό φαίνεται να είναι ffs

.

.

.

.

.

.

.

Oh wait :lol:

 

Το μόνο bug που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι ότι δεν απεικονίζεται το head που φοράει ο char σου κατά τη διάρκεια των διαλόγων. Μπορεί και ηθελημένα να το έκαναν έτσι, δεν ξέρω.

 

Enchants μπορώ να κάνω μόνο σε melee όπλα? Γιατί ότι και αν έχω βρει δεν μου βγάζει διαθέσιμο προς enchant, το staff που έχω στην mage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο bug που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι ότι δεν απεικονίζεται το head που φοράει ο char σου κατά τη διάρκεια των διαλόγων. Μπορεί και ηθελημένα να το έκαναν έτσι, δεν ξέρω.

 

Enchants μπορώ να κάνω μόνο σε melee όπλα? Γιατί ότι και αν έχω βρει δεν μου βγάζει διαθέσιμο προς enchant, το staff που έχω στην mage.

 

Δεν νομίζω να είναι bug, το κάνει σε όλους τους χαρακτήρες ειδικά όταν μιλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...