Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς κανένα νέο, τί παίζει με την collector σε multirama και plaisio? Έχω παραγγείλει από το πρώτο αλλά μέχρι στιγμής καμία ενημέρωση! Τουλάχιστον να μας πούν ότι "δεν", να τσιμπήσουμε το απλό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εμενα crash δεν μου εκανε ως τωρα παρα 1 φορα που ετρεχα απο πισω Steam (με XP ειμαι και για καποιο λογο οταν τρεχει steam απο πισω η αποδοση του παιχνιδιου πεφτει δραματικα και δεν ξερω γιατι αλλα μικρο το κακο) και επειδη ο δισκος μου ηταν fragmented μεχρι τα μπουνια.

 

Εδω και 32 ωρες κανενα απολυτως προβλημα με crashes. Ο roguas μου σπερνει (περα απο τη μαλακια που εκανα να του δινω strength στην αρχη και εφτασα αισιως τους 25 ποντους, 28 cunning και 36 agility), η ιστορια καλα κρατει, ο Alistair και η Moriggan ειναι απλα απολαυση να τους ακους να μαλωνουν και να μιλαν ο ενας στον αλλο σαρκαστικα, οι περιοχες ειναι απολαυση να τις βλεπεις και να τριγυρνας αναμεσα τους.

 

Να μερικα καλα του παιχνιδιου ως τωρα που εχω παρατηρησει

 

- Ο Alistair και η Moriggan

- O αρκουδοσκυλος

- Τρομερη ατμοσφαιρα με σωστη αρχιτεκτονικη στα κτηρια, τερατα ως σχεδιο και μεγεθος

- Μουσικη αψογη

- Οι σωστες τακτικες κανουν τη διαφορα περισσοτερο απο "τουμπανο" εξοπλισμο

- Βαθεια στην ιστορια και γεματο λεπτομερειες για απαντησεις για τα παντα στον κοσμο του

- Μπολικοι ανθρωποι για voice overs, οχι μονο 3-4, με απο μετρια ως εξαιρετικη ηθοποιια

- Cut scenes που πραγματικα ανεβαζουν το επιπεδο παρουσιασης των γεγονοτων (στο παιχνιδι ντε)

 

και τα κακα

 

- Δεν μπορεις να εχεις παραπανω απο 1 κινηση στη μαχη ανα pause

- Γενικη δυσκολια αρκετα αυξημενη στο Normal

- λεφτα......δεν υπαρχουν.....

- θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη "ανοιχτοσια"

- οι πρωτες 20 ωρες του παιχνιδιου ειναι σχεδον δεδομενο οτι θα ακολουθησεις την ιδια διαδρομη εκτος και αν εισαι ο ιδιος healer (αλλιως χωρις healer δεν παιζει να πας πολυ μακρια).

- ορισμενα "κολληματα" σε σκαλες, γυρω απο εχθρους και φιλους, και απο πραγματα στο χωρο

- λογο δυσκολιας ειναι ακομα δυσκολοτερο να καταλαβεις αν οι δικες σου τακτικες απλα ειναι fail ή αν απλα δεν εισαι ακομα για εκεινο το σημειο που σου σπανε τα μουτρα.

 

Αυτα τα ολιγα τις 32 αυτες ωρες που εχω παιξει το παιχνιδι. Καλα κρατει μεχρι τωρα το παιχνιδι παντως. Με τα αναλογα patch σιγουρα πολλα απο τα παραπανω "προβληματα" θα φτιαξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα κολλήματα, μήπως φταίει κάποιος οδηγός ?

 

Εγώ το τρέχω από το wine επειδή δεν έχω Windows οπότε δε θα ήταν παράξενο να

έχει πολλά προβλήματα. Παρόλα αυτά δεν έχει κολλήσει ποτέ ούτε memory leak

ούτε θερμοκρασία ανεβάζει η κάρτα (Intel C2D, Geforce 9400GT).

 

Τώρα σχετικά με τα DLC έχουν serial number και τα κάνεις unlock από κάποια

σελίδα ή απλά τα βάζεις και παίζουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύση για τις Ζωντανές Πανοπλίες

 

 

Ανοίγεις τις πύλες και βάζεις τους ιππότες μέσα και οι πανοπλίες είναι piece of cake μετά.

 

Όχι και τόσο ηρωικό όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα κολλήματα, μήπως φταίει κάποιος οδηγός ?

 

Εγώ το τρέχω από το wine επειδή δεν έχω Windows οπότε δε θα ήταν παράξενο να

έχει πολλά προβλήματα. Παρόλα αυτά δεν έχει κολλήσει ποτέ ούτε memory leak

ούτε θερμοκρασία ανεβάζει η κάρτα (Intel C2D, Geforce 9400GT).

 

Τώρα σχετικά με τα DLC έχουν serial number και τα κάνεις unlock από κάποια

σελίδα ή απλά τα βάζεις και παίζουν ?

 

Oταν λεω "κολληματα" δεν το λεω με την εννοια του stuttering. Το λεω οτι εκει που ανεβαινεις σκαλες παραδειγμα στην κορυφη τους ο χαρακτηρας "κολλαει" στο περιβαλλον και δεν κινειται, πρεπει να πας πλαγια (σαν εμποδιο ενα πραγμα) για να προχωρησεις. Δεν συμβαινει παντου και οχι συχνα αλλα οποτε συμβαινει σηματοδοτει τον θανατο μου (αν υπαρχει μαχη και δεν εχω παρει πρεφα οτι καποιος απο τους χαρακτηρες μου κολλησε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του φευγάτου η μάνα ποτέ δεν έκλαψε...

 

Toυ Κιτσου η μανα ομως?

 

 

Αυτο ειναι η ιδια cheatia με το Miasma στα Werewolf ruins οπου μπορεις να το φας απο μακρια με τους 2 mages και μονο χωρις μαγια παρα μονο με τα staff. EPIC fail λεμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Λύση για τις Ζωντανές Πανοπλίες

 

 

Ανοίγεις τις πύλες και βάζεις τους ιππότες μέσα και οι πανοπλίες είναι piece of cake μετά.

 

Όχι και τόσο ηρωικό όμως!

 

Συγνώμη, διπλό post.

 

Χα, χα, χα εξαιρετική απάντηση φίλε ikaruga24!

Επεξ/σία από IoannisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Oταν λεω "κολληματα" δεν το λεω με την εννοια του stuttering. Το λεω οτι εκει που ανεβαινεις σκαλες παραδειγμα στην κορυφη τους ο χαρακτηρας "κολλαει" στο περιβαλλον και δεν κινειται, πρεπει να πας πλαγια (σαν εμποδιο ενα πραγμα) για να προχωρησεις. Δεν συμβαινει παντου και οχι συχνα αλλα οποτε συμβαινει σηματοδοτει τον θανατο μου (αν υπαρχει μαχη και δεν εχω παρει πρεφα οτι καποιος απο τους χαρακτηρες μου κολλησε).

 

Aποτελεί ένα από τα παροντικά προβλήματα του παιχνιδιού, αόρατα εμπόδια ή τοίχοι που περιορίζουν την κίνηση των χαρακτήρων, ενίοτε την σταματούν ολοσχερώς.Αυτό μαζί με την μειωμένη αλληλεπίδραση με το περιβάλλον, π.χ. δεν μπορούν να σπάσεις μία πόρτα ή ένα μπαούλο, ανυπαρξία mounts, οι χαρακτήρες δεν μπορούν να περάσουν μέσα από ένα μικρό υδάτινο εμπόδιο, να μπούν μέσα στο νερό ή να κινηθούν ελεύθερα στο χώρο π.χ. να ανέβουν ένα μικρό λόφο αποτελούν περιεχόμενα μελλοντικού patch. Gameplay,gameplay,gameplay:rolleyes:

Επεξ/σία από IoannisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβαλα cheats για δοκιμή και έκανα όλους τους χαρακτήρες μου Level 25 (max. wtf??) και ΑΚΟΜΗ στις μάχες π.χ. Redcliffe νύχτα στο Normal χάνω!

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Πάντως γουστάρω που είναι παρανοικά δύσκολο ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αφού το περάσεις κράτα ένα save πριν τη μάχη, βάλε god mode και πήγαινε με έναν χαρακτήρα μόνο και μόνο για να τους ξεκωλιάσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...