Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω βοήθεια PLZ... Έχω στο Dragon age έναν Elf Warrior dual wield level 8 και έχω πάρει ένα πόντο για να τον βάλω σε talent (Templar , Berserker , Champion klp) άλλα σε όλα τα talents μ λέει: not yet unlocked και θέλω να τα ξεκλειδώσω... Σας παρακαλώ κάποιος ας με βοηθήσει

 

Champion, σωσε τους παντες στο Redcliff Τemplar στο μαθαινει ο Alistair. Beserker μπορεις να το αγοράσεις απο το Dwarf στο Denerim Market.(tip. κανε save, αγορασε το για το ξεκλειδωσεις και κανε reload μετα για να μην χασεις τα φραγκα ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Champion, σωσε τους παντες στο Redcliff Τemplar στο μαθαινει ο Alistair. Beserker μπορεις να το αγοράσεις απο το Dwarf στο Denerim Market.(tip. κανε save, αγορασε το για το ξεκλειδωσεις και κανε reload μετα για να μην χασεις τα φραγκα ;) )

 

φίλε συγγνώμη αλλά μήπως μπορείς να μου πεις που είναι αυτός ο γαμω-νάνος γιατί δν μπορώ να τον βρω και thnx για τη βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε συγγνώμη αλλά μήπως μπορείς να μου πεις που είναι αυτός ο γαμω-νάνος γιατί δν μπορώ να τον βρω και thnx για τη βοήθεια

 

Gorim λεγεται, αριστερα ετσι οπως μπαινεις στη πλατεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gorim λεγεται, αριστερα ετσι οπως μπαινεις στη πλατεια

 

και κάτι τελευταίο αν γίνεται να μου πεις ... αυτό το tip που μου είπες για να μην χάσω τα χρήματα θα πιάσει σίγουρα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έπαιξα έναν warrior two-handed berserker.

Εντάξει, πολύ damage αλλα τρώει και πολύ ξύλο, με χάλασε όμως οτι έχανα πολλά loot λόγω open lock.

Οπότε αποφάσισα να κάνω εναν Dalish rogue archer με μερικά στο dual-wield.

Εξάλλου υπάρχει ο Alistair που πραγματικά γίνεται φρούριο! Δεν πεύτει!

Και νομίζω τα αμυντικά spells για μάγο είναι καλύτερα, π.χ. revive, group heal, group rejuvenation.

 

Και για να ξέρετε, Ranger δέν θα βρείτε σαν βοηθό.

Κατα την ταπεινή μου άποψη δηλαδή κάντε ένα Class το οποίο δέν θα συναντήσετε.

20090724081719!Dalish_Elf.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την δυσκολία που λέτε εγω στο hard δεν εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα αν και ακόμα είμαι νωρίς στο παιχνίδι (level 9 mage) στο elf camp στο δάσος με τα warewolves. Θα δούμε στην πορεία. Προς το παρόν μου φαίνεται όπως πρεπει να είναι για hard επίπεδο.

 

To παίζω parched to game πάντως.

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να ξέρετε, Ranger δέν θα βρείτε σαν βοηθό.

Κατα την ταπεινή μου άποψη δηλαδή κάντε ένα Class το οποίο δέν θα συναντήσετε.

 

Η Leliana και ο Zethran μπορούν να γίνουν Ranger ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Leliana και ο Zethran μπορούν να γίνουν Ranger ;)

 

Που στο δι!@#$λο βρίσκεται αυτή η Leliana ρε παιδιά.

Μάλλον φτάνω προς τον τερματισμό και δεν την έχω συναντήσει ή έχω τόση γκαβομάρα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στην ταβέρνα στο πρώτο χωριό που πάς (Lothering), γίνεται ένας τζερτζελές νομίζω με κάτι νταήδες του Loghain και έρχεται η Lelianna (κοντό, κόκκινο μαλλί) να σε βοηθήσει, σου λέει οτι είναι πρώην Chanter και προσφέρεται να έρθει μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που στο δι!@#$λο βρίσκεται αυτή η Leliana ρε παιδιά.

Μάλλον φτάνω προς τον τερματισμό και δεν την έχω συναντήσει ή έχω τόση γκαβομάρα :-D

 

Στο Lothering αν δεν κάνω λάθος...

 

 

Σε ένα Inn για την ακρίβεια όπου είναι κάτι μπαγλαμάδες Knights και τα πίνουν, θα σε πουλήσουν τρέλα, και θα ορμήξει και αυτή να σε υπερασπιστεί:-D

 

 

Αλλά αν φτάνεις προς τον τερματισμό, πολύ φοβάμαι πως το Lothering θα ΄χει καταστραφεί..

 

Busted by freedubus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο στη μετέπειτα εξέλιξη της ιστορίας αν θα δώσω στη Morrigan το Black Grimoire (βιβλίο της Flemeth) ή όχι;

 

 

Μπα..απλά ανεβαίνει το interest, και σου δίνει κι΄αυτή μετα ένα δαχτυλίδι η περιδέραιο κάτι τέτοιο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει ρόλο στη μετέπειτα εξέλιξη της ιστορίας αν θα δώσω στη Morrigan το Black Grimoire (βιβλίο της Flemeth) ή όχι;

 

 

ΝΑΙ!!!!

Το συγκεκριμενο βιβλιο ανοιγει το προσωπικο quest της Morrigan που ειναι...κρατησου............να σκοτωσεις τη Flemmeth....και να της πας ένα αλλο βιβλίο.Η ολη υποθεση περιπλέκει τα πραγματα..Το δαχτυλιδι που ειπε ο φιλος πιο πανω στο δινει οταν κοιμηθεις μαζι της (μονο οταν εισαι αντρας) και συνηθως πρεπει να το επιλέξεις για να συμβει...Γενικα η όλη υπόθεση περιπλέκει και τον τερματισμό του παιχνιδιου και πιθανά DLC που θα βγουν στο μέλλον γιατι μένουν πόλλα αναπάντητα ερωτήματα...Γενικά γύρω απο τη Morrigan υπάρχει πολύ μυστήριο να διαλευκανθεί...Η επιλογή αυτη με το Black Grimoire κατα τη γνώμη μου είναι κρίσιμη για την έκβαση της τελικής μάχης καθώς και της ιστορίας του παιχτη σου..

 

 

Επεξ/σία από reinhart84
Εκανα χοντρη βλακεια με τα spoiler....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο βιβλιο ανοιγει το προσωπικο quest της Morrigan που ειναι...κρατησου............να σκοτωσεις τη Flemmeth....και να της πας ένα αλλο βιβλίο.Η ολη υποθεση περιπλέκει τα πραγματα..Το δαχτυλιδι που ειπε ο φιλος πιο πανω στο δινει οταν κοιμηθεις μαζι της (μονο οταν εισαι αντρας) και συνηθως πρεπει να το επιλέξεις για να συμβει...Γενικα η όλη υπόθεση περιπλέκει και τον τερματισμό του παιχνιδιου και πιθανά DLC που θα βγουν στο μέλλον γιατι μένουν πόλλα αναπάντητα ερωτήματα...Γενικά γύρω απο τη Morrigan υπάρχει πολύ μυστήριο να διαλευκανθεί...Η επιλογή αυτη με το Black Grimoire κατα τη γνώμη μου είναι κρίσιμη για την έκβαση της τελικής μάχης καθώς και της ιστορίας του παιχτη σου..

 

 

Χμ το μπέρδεψα εγώ μάλλον...Το black Remoire δεν είναι αυτό που παίρνεις αφού σκτώσεις/κάνεις μπινιά (με) την Flemeth; Αλλιώς λέγεται αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...