Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω πως τα καταφερα,αλλα πλακωθηκα και σκοτωσα την Wynne...Υπαρχει αλλος mage παιχνιδι?

 

 

 

Στο τέλος της quest του πύργου όταν είσαι μάγος είναι ένας Templar (Cullen νομίζω)

ο οποίος σου ζητάει να σκοτώσεις όλους τους μάγους για να είσαι σίγουρος ότι

δεν έμειναν abominations. Δέχτηκες μήπως να το κάνεις ?

Ή στην urn of ashes επέλεξες να πάρεις το αίμα από τον Kolgrim και να το βάλεις

μέσα στο urn ?

 

Είσαι σε καμμιά από τις 2 αυτές quest ? Σε αυτές τις περιπτώσεις γυρνάει εναντίον

σου η Wynne. Εκτός αν υπάρχουν και άλλες που δεν μου έχουν τύχει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περι τακτικης

 

 

Θα δοκιμάσω τον alistair σαν full defense μιας και έχει αρκετά στο weapon and shield και τον sten θα τον έχω να ρίχνει ξύλο two handed. Θα τραβήξει λέτε? γιατί μια αμφιβολία την έχω καθώς μερικές φορές κατέληγα να δέρνω με μάγισσα αφού ο alistair τον έπερνε κ έγερνε. Τώρα είμαι στο camp, level 6 η elf μου και μέχρι στιγμής σε νορμαλ δυσκολια την βγάζω σχετικά άνετα με health potions μόνο. Η συνέχεια δυσκολεύει? Την δικιά μου την χρησιμοποιώ επιθετικά, άντε να κάνει κανα stun/fire στα weapons. Χρειάζομαι και healer/support mage? Επίσης το πρώτο της σειράς fire είναι καλούτσικο, ξάπλωνει κάτω 3άδες εχθρών μερικές φορές. Το 1o του πάγου είναι καλύτερο για vs 1.

Είμαι σε δίλημμα: Leiana για archer/stealing, σκυλί για περισσότερη ωμή βία ή Morrigan ως επιπλέον μάγο? Τη Leiana δε τη βρήκα τόσο κακή btw. Έχει potential ως archer

 

η morrigan εχει κ το + του show που κανει με τον alistair. Oι άλλοι μουγκα γενικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν τερματίσει το παιχνίδι, πώς θα μπορέσουν να παίξουν το DLC;

Θα πρέπει να ξεκινήσουν καινούριο παιχνίδι;

 

Μεταφέρω απο την σελίδα

To find the survivor play through Dragon Age: Origins until after the village of Lothering and Journey to Bann Loren's Lands along the Bannorn's northwest border.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex_000 ειλικρινα με εσωσες.

 

Χαιρομαι :P , το παιχνίδι είναι δυσκολο (με τον γαματο τρόπο του είναι παλούκι αλλά ξες οτι αν το νιώσεις το βγάζεις) , αλλα αν δεν εχεις σωστα spek τον πίνεις στανταρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω απο την σελίδα

To find the survivor play through Dragon Age: Origins until after the village of Lothering and Journey to Bann Loren's Lands along the Bannorn's northwest border.

 

Δεν το είχα προσέξει εκεί, κάτω από την εικόνα που το έχουν βάλει :o

Τhankz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα και εγώ χτές , παρακάτω παραθέτω τις αλλαγές .

Dragon Age: Origins v1.01b Patch

 

Description:

- Fixed potential corruption of character statistics

- Fixed portrait appearance sliders when importing a character from the downloadable Character Creator

- Fixed import for preset face settings from the downloadable Character Creator

- Made Easy difficulty easier - Slightly increased attack, defense, and damage scores for all party members at Normal difficulty

- Fixed video issues when running on a very wide screen display, including ATI Eyefinity displays

- Fixed an issue with Vista and Windows 7 Game for Windows Explorer

- Fixed an issue with Dragon Age and Windows Game Explorer

- Updated Visual C runtime libraries

 

Απο εδώ οι παραπάνω πληροφορίες :

http://www.gamershell.com/download_53234.shtml

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα και εγώ χτές , παρακάτω παραθέτω τις αλλαγές .

Dragon Age: Origins v1.01b Patch

 

Description:

- Fixed potential corruption of character statistics

- Fixed portrait appearance sliders when importing a character from the downloadable Character Creator

- Fixed import for preset face settings from the downloadable Character Creator

- Made Easy difficulty easier - Slightly increased attack, defense, and damage scores for all party members at Normal difficulty

- Fixed video issues when running on a very wide screen display, including ATI Eyefinity displays

- Fixed an issue with Vista and Windows 7 Game for Windows Explorer

- Fixed an issue with Dragon Age and Windows Game Explorer

- Updated Visual C runtime libraries

 

Απο εδώ οι παραπάνω πληροφορίες :

http://www.gamershell.com/download_53234.shtml

:-)

 

Αυτο ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα προβληματα του παιχνιδιου με το πρωτο patch. Τυχαινει καμια φορα το ποντικι μου να διπλοκλικαρει και αν κανεις διπλο κλικ πανω σε καποιο talent παιζει να σου φαει 2 talent points αντι για 1. Αυτο το παρατηρησα οταν ειχα μπολικους ποντους μαζεμενους (με το mod του Alex000) και παραδειγμα με 10 talent points θα επρεπε να εχω 10 talents και κατεληξα να εχω 6 (!!). Αυτο συμβαινει και με τα atribute points.

 

Μεγα σουπερ ενοχλητικο γιατι με αναγκαζει να κανω παντα ενα quicksave οταν ερχεται η ωρα του level up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοεβερό το game αλλά δυστιχώς παραείναι εύκολο μετα το level 12. Οι επικές παλούκια μάχες που είδα στην αρχη (werewolves / revanant) τελειωσαν η απλά οι χαρακτήρες παραέγιναν δυνατοί . Με βλέπω για nightmare από εδώ και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοεβερό το game αλλά δυστιχώς παραείναι εύκολο μετα το level 12. Οι επικές παλούκια μάχες που είδα στην αρχη (werewolves / revanant) τελειωσαν η απλά οι χαρακτήρες παραέγιναν δυνατοί . Με βλέπω για nightmare από εδώ και πέρα.

 

Orzammer πηγες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Orzammer πηγες? :P

 

Πηγα καθαρισα την arena σε κανα 20 λεπτο εχασα μια μάχη νομίζω... (στο hard ομως οχι στο nightmare). Εκτος απο την arena δεν εκανα κάτι αλλο. To orzammer είναι η τελευταία σταση που μου εμεινε στο μαζεμα του στρατου ..επλίζω να παίζει βρωμόξυλο αντε να δουμε

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...