Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ακρίβεια, πρέπει να πας Deep Roads.

 

Περί arcane warrior...

 

 

Αυτός ο τύπος χαρακτήρα ήταν πάντα ο αγαπημένος μου (warrior-mage). To μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να τον κάνω dual-wielder.

Με το σπαθί που παίρνεις από... νομίζω από έναν Arcane Horror στο Urn of Sacred Ashes και το Shimmering Shield που δεν κλείνει ποτέ είναι απλά φοβερός.

Βλέπεις κόσμο, ρίχνεις inferno ή blizzard και ορμάς στον πατσά. Έβγαλα όλο το Deep Roads έτσι και τα βρήκα σκούρα μόνο στη Brood Mother.

Έτσι, ενώ ξεκίνησα μάγος, έχω και την εμπειρία του fighter.

Άντε, γιατί έπαιζα τις μάχες τέρμα zoom-out και έχανα το ψητό.

Είναι πάντως πολύ εκνευριστικό να πάω να βαρέσω κάποιον μπροστά μου και αυτός να περνάει σχεδόν από πάνω μου για να πάει στο tank και εγώ να τρέχω από πίσω με το σπαθί σηκωμένο. "Ε, περίμενε που πας..."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κανείς που

αρνήθηκε να "βοηθήσει" τη Morrigan πριν την τελική μάχη; :-D

 

Την πρώτη φορά που έφτασα, αρνήθηκα αλλά κράτησα σώσιμο για να δω τι γίνεται.

Δεν μου άρεσε ο Morrigan way.

 

Orzammer πηγες? :P

 

Μόλις τώρα έφτασα και εγώ (την 2η φορά που παίζω). Έχω βαλθεί αυτή τη

φορά να έχω όσο το δυνατό μεγαλύτερο ποσοστό ολοκλήρωσης.

 

Για την ακρίβεια, πρέπει να πας Deep Roads.

 

Περί arcane warrior...

 

 

Αυτός ο τύπος χαρακτήρα ήταν πάντα ο αγαπημένος μου (warrior-mage). To μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να τον κάνω dual-wielder.

Με το σπαθί που παίρνεις από... νομίζω από έναν Arcane Horror στο Urn of Sacred Ashes και το Shimmering Shield που δεν κλείνει ποτέ είναι απλά φοβερός.

Βλέπεις κόσμο, ρίχνεις inferno ή blizzard και ορμάς στον πατσά. Έβγαλα όλο το Deep Roads έτσι και τα βρήκα σκούρα μόνο στη Brood Mother.

Έτσι, ενώ ξεκίνησα μάγος, έχω και την εμπειρία του fighter.

Άντε, γιατί έπαιζα τις μάχες τέρμα zoom-out και έχανα το ψητό.

Είναι πάντως πολύ εκνευριστικό να πάω να βαρέσω κάποιον μπροστά μου και αυτός να περνάει σχεδόν από πάνω μου για να πάει στο tank και εγώ να τρέχω από πίσω με το σπαθί σηκωμένο. "Ε, περίμενε που πας..."

 

 

 

Το κακό είναι ότι για Arcane Warrior υπάρχουν πολύ λίγα αντικείμενα. Πέραν

από το σπαθί που παίρνεις από τον Overseer δεν πρόσεξα κάτι άλλο. Επίσης,

και Blood Mage είναι δύσκολα γιατί σε μισεί το σύμπαν.

 

Όσον αφορά το να πέφτουν όλοι οι εχθροί πάνω σου και όχι στο tank, οι εχθροί

πάνε σε όσους έχουν μεγαλύτερο threat. Υπάρχουν αντικείμενα που μειώνουν

το hostility (ένα που μου έρχεται στο μυαλό είναι το Bard's dancing boots ή κάπως

έτσι όχι για tank όμως). Επίσης οι warriors έχουν talents που αλλάζουν το threat

(Τα threaten,taunt αυξάνουν το hostility και το disengage το μειώνει).

Οπότε αν έχεις το disengage λογικά οι εχθροί θα επιτίθενται στον Mage.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα είναι τα HD textures αλλα η διαφορα δεν ειναι κάτι τρομακτικό.

 

Για την ακρίβεια, πρέπει να πας Deep Roads.

 

είμαι Ortan Thaig το εχω καθαρίσει σχεδον.. τιποτα σπουδαίο ειδικά συγκριτικά με την αρχη ζητημα να πεθανε το party 2 φορες.

 

Ειναι πολυ δυνατοι οι χαρακτηρες .. 2 mages και 2 warrior που να μασησουν ολα πεθαίνουν με aoe spells. Earthquake ,Fireball , inferno , blizzard, Blood Wound και οτι (αν) ξεφυγει κατι το αρπάζουν οι warrior (champion tank + berzerker)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Στην αρχη σχετικα,οταν σε στελνουν να αναψεις την φωτια στον πυργο και πας με ενα party:alistair,warrior k mage,φτανεις πανω κ εχει ενα μπλε ψηλο τερας..πως σκατα το νικας αυτο??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Στην αρχη σχετικα,οταν σε στελνουν να αναψεις την φωτια στον πυργο και πας με ενα party:alistair,warrior k mage,φτανεις πανω κ εχει ενα μπλε ψηλο τερας..πως σκατα το νικας αυτο??

 

 

 

Ένα Ogre μόνο δεν έχει εκεί ?

Αν θυμάμαι καλά είσαι εσύ, ο Alistair και παίρνεις και 2 φρουρούς στην είσοδο,

σωστά ? άρα συνολικά 3 warriors και ο μάγος σου.

 

Στείλε τους warriors να το χτυπούν και ο μάγος να βαράει ό,τι επιθετικό spell έχεις.

Νομίζω το μόνο σπαστικό που κάνει και σου καίει πολύ ενέργεια είναι το Slam.

 

Δεν θυμάμαι τι level είναι κάποιος όταν είναι εκεί αλλά αν έχεις cone of cold δεν

προλαβαίνει καν να σε δει ο Ogre.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Στην αρχη σχετικα,οταν σε στελνουν να αναψεις την φωτια στον πυργο και πας με ενα party:alistair,warrior k mage,φτανεις πανω κ εχει ενα μπλε ψηλο τερας..πως σκατα το νικας αυτο??

 

 

 

Εγω με warrior στο hard δοκιμασα καμια 10ρια φορες.

Ειναι να μη σου κατσει και πιασει εναν γιατι τοτε τον σκοτωνει σιγουρα.

Γενικως παντως ηπια σχεδον ολα τα health potions και στο τελος μου σκοτωνε τους 3 απο τους 4 και ο τελευταιος οριακα ζουσε. Προσπαθουσα να τους εχω ζωντανους οσο γινεται για να βαρανε ολοι.

Ο μαγος να δινει flaming weapons, χρησιμοτατο. Και οι warriors συνεχεια τα bash, pummel κλπ skills

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κουράζεσαι τζάμπα ,

 

http://www.fileplanet.com/207200/200000/fileinfo/Dragon-Age:-Origins---Respec-Mod

 

αλλάζεις τα talents σε ότι γουστάρεις ΧΩΡΙΣ να κλέβεις η να παίρνεις κάποιο talent παραπάνω.

 

To κατέβασε κάποιος γνωστός μου, έκανε εγκατάσταση το αρχείο dazip, του το βγάζει στη σελίδα με τα dοwnloadable content, αλλά δεν μπορεί να καταλάβει πως δουλεύει.

Μπορείς να βοηθήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κατέβασε κάποιος γνωστός μου, έκανε εγκατάσταση το αρχείο dazip, του το βγάζει στη σελίδα με τα dοwnloadable content, αλλά δεν μπορεί να καταλάβει πως δουλεύει.

Μπορείς να βοηθήσεις;

 

Εκει πισω απο τον σκυλο στο camp εχει ενα μαυρο κορακι. Ας του κανει μια επισκεψη, θα καταλαβει τοτε τι παιζει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ρε παιδια δεν μπορω με τιποτα..

 

εβαλα τον μαγο να χτυπα απο μακρια,και τους αλλους απο κοντα,αλλα με χει ξεσκισει κανονικα

 

 

Τα Org όπως ξέρεις έχουν χαμηλή νοημοσύνη :P

άκου λοιπόν τη θα κάνεις (τη έκανα εγώ δηλαδή) πλησιάζεις με έναν παίκτη το Org μέχρι να του τραβήξεις την προσοχή και να σε πάρει στο κυνήγι και τον τραβάς στην άκρη της πίστας να σε κυνηγά σε απόσταση ασφαλείας ώστε να μην σε πιάνει αλλά και να μη σε χάνει και από το range του,ενώ εσύ κάνεις κύκλους όσο πιο άκρη γίνετε στην πιστά ...τους υπόλοιποι χαρακτήρες τους στέλνεις στο κέντρο της πίστας να χτυπάνε από απόσταση (spell ή bow) έτσι τον είχα ψαρώσει και σε 5 λεπτά έπεσε χωρίς να αγγίξει κανέναν :o

χρειάστηκα δυο προσπάθειες ώστε να βρω τις κατάλληλες αποστάσεις,οπότε ψάχτο λίγο ;)

 

Υ.Γ αυτός φυσικά δεν είναι ο ορθόδοξος τρόπος και θα σε συμβούλευα σιγά σιγά να αρχίσεις να δουλεύεις το Pause mode και την τακτική σου!

 

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει πισω απο τον σκυλο στο camp εχει ενα μαυρο κορακι. Ας του κανει μια επισκεψη, θα καταλαβει τοτε τι παιζει ;)

 

Μου είπε ότι πήγε στο camp, αλλά πίσω/δίπλα από τον σκύλο δεν υπάρχει κάποιο κοράκι.

Μήπως δεν κατάλαβα εγώ κάτι και του είπα ό,τι να 'ναι :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...