Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αυτό εννοώ

There you go:

 

πρέπει να βρεις το δωμάτιο με ένα fountain στην μέση, και μια μεγάλη κλειδωμένη πόρτα μπροστά, όπου βρίσκεται και ο στόχος αυτού του Quest. Κάνεις examine στο fountain, παίρνεις το earthen jug, το γεμίζεις με νερό, και το παίρνεις μαζί σου. Στα αριστερά, υπάρχει ένα elven altar (πάτα το ΤΑΒ και θα το δεις), κάνεις examine εκεί, βάζεις το jug πάνω στο altar,γονατίσε για να προσευχηθείς, μετά examine στο jug, πάρε μια γουλιά (take a sip) και τέλος πάρε το jug. Φεύγεις από το altar, πας πάλι στο fountain, και ρίχνεις μέσα το jug. Ξεκλειδώνει η πόρτα, και μετά συνεχίζεις μέσα ;). Good Luck!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Gifts for Sten

 

Sten has a preference for paintings.

 

Ε όχι και το γομάρι να είναι φαν της υψηλης τεχνης...αυτο δε το περιμενα. Γι αυτο καθε φορα μου πεταγε τα δωρα μου στα μουτρα. Ειδα κ αποειδα με τη παρτυ του και τωρα παω για λεσβειακο με Morrigan :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

There you go:

 

πρέπει να βρεις το δωμάτιο με ένα fountain στην μέση, και μια μεγάλη κλειδωμένη πόρτα μπροστά, όπου βρίσκεται και ο στόχος αυτού του Quest. Κάνεις examine στο fountain, παίρνεις το earthen jug, το γεμίζεις με νερό, και το παίρνεις μαζί σου. Στα αριστερά, υπάρχει ένα elven altar (πάτα το ΤΑΒ και θα το δεις), κάνεις examine εκεί, βάζεις το jug πάνω στο altar,γονατίσε για να προσευχηθείς, μετά examine στο jug, πάρε μια γουλιά (take a sip) και τέλος πάρε το jug. Φεύγεις από το altar, πας πάλι στο fountain, και ρίχνεις μέσα το jug. Ξεκλειδώνει η πόρτα, και μετά συνεχίζεις μέσα ;). Good Luck!

 

 

έλεος εγώ το ήπια όλο μια κι έξω :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gifts for Sten

 

Sten has a preference for paintings.

 

Ε όχι και το γομάρι να είναι φαν της υψηλης τεχνης...αυτο δε το περιμενα. Γι αυτο καθε φορα μου πεταγε τα δωρα μου στα μουτρα. Ειδα κ αποειδα με τη παρτυ του και τωρα παω για λεσβειακο με Morrigan :-)

 

 

εχω την εντύπωση οτι η Morrigan δεν κάνει τέτοια πράγματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντύπωση οτι η Morrigan δεν κάνει τέτοια πράγματα...

 

 

 

Bi αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο η Leliana και ο Zevran, οπότε ναι η Morrigan δεν

κάνει τέτοια.

 

 

 

Μεγάλωσε με μια μάγισσα που μπαίνει στο σώμα νεότερων γυναικών, χειραγωγεί

όλο τον κόσμο, σε χρησιμοποιεί για να κάνει παιδί με την ψυχή ενός παλιού θεού

αλλά με γυναίκες δεν πάει. Έχει αρχές η κοπέλα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, εγώ

 

απέρριψα την πρόταση που μου έκανε την τελευταία βραδιά να πώ στο warden πλέον Loghain να την πετσώσει, και αυτή μας παράτησε κι έφυγε στραβωμένη απ' το δωμάτιο, ε, μόλις βγήκε απ' την πόρτα πήρε ένα πονηρό υφάκι, μεταμορφώθηκε σε σκυλί κι έφυγε! Εγώ σκέφτηκα αμέσως "γουάου, θα πάει να κουνήσει την ουρά της στον αρκουδόσκυλο, για να ζευγαρώσουν και να κάνει παιδί έτσι κι αλλιώς, ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΓΑΜΑΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ;" και περίμενα να με επιβεβαιώσει το φινάλε. Αλλά

στο τέλος λέει οτι κανείς δεν ξαναείδε τη Μόριγκαν, αλλά είδαν στο Orlais κάποια που της έμοιαζε, και δεν αναφέρει τπτ για παιδί. Και μετά σκέφτηκα οτι μαλακία ήταν αυτό που νόμισα στην αρχή, αφού δε θα είχε νόημα να τη γκαστρώσει ο σκύλος, εφ' όσον ο πατέρας του παιδιού θα έπρεπε να ήταν κάποιος grey warden. Πφ, εγώ έπρεπε να είχα γράψει το σενάριο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα ενα bug αλλα δεν ξερω αμα το ξερετε ;)

πριν λιγο που επαιζα πατησα ενα γρηγορο save και αγορασα ενα βιβλιο ειδηκοτητα

πχ templar να δω τι κανει(ειναι για να τον κανεις τετοιον) και λεω απο μεσα μου σιγα μην δοσω 15 χρυσα για αυτο και κανω ενα load και οταν παω στον εμπορο βλεπω και δεν υπαρχει το βιβλιο ενω τα χρυσα τα εχω ;)

ετσι αγορασα 2 βιβλια με 0 χρυσα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλα αυτο το παιχνιδι ειναι τελείως τα φαινόμενα απατουν...

Η Leiana η μοναχή κ θεοσεβούμενη κάνει τέτοια πράματα? Τον Shale έμεινε μόνο να δω γκέι...

Ο υποτιθέμενος "φίλος" μου Ο Johan όλο καλές προθέσεις έχει κ όλο μαλακίες κάνει

Ο Zevran με άνεση με πουλάει (όχι ότι τον χρησιμοποιώ)...

Κι ο Στεν μια φορά μου αγριεψε

Η πριγκιπέσα κι αν ήταν οχιά διμούτσουνη. Από τη Morrigan το περίμενα απ' αλλού μου ήρθε

Τι σκατά Grey Warden είμαι αν όλοι με γράφουν και με στέλνουν για χαμαλοδουλειές? Respect ma authoritah επιτέλους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ όμορφο αλλα λίγο!

και κρίμα που βάλανε τα dlc...νέα μόδα ήταν αυτή?

 

Τα troops τα έχω οταν φτάσω στον archdemon ή να τα χρισημοποιήσω απο τώρα στην καμμένη denerim πριν φτάσω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ όμορφο αλλα λίγο!

και κρίμα που βάλανε τα dlc...νέα μόδα ήταν αυτή?

 

Τα troops τα έχω οταν φτάσω στον archdemon ή να τα χρισημοποιήσω απο τώρα στην καμμένη denerim πριν φτάσω?

 

 

Τα χρησιμοποιείς κανονικά και στον archdemon.

 

Επεξ/σία από manost
spoiler tags
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι πάρα πολύ όμορφο αλλα λίγο!

και κρίμα που βάλανε τα dlc...νέα μόδα ήταν αυτή?

 

Τα troops τα έχω οταν φτάσω στον archdemon ή να τα χρισημοποιήσω απο τώρα στην καμμένη denerim πριν φτάσω?

 

όταν λες μικρό; στο hard χαλαρά περνάς 100+ ώρες άμα το ψάξεις. εννοώντας να κάνεις όλα τα side quest + τα προσωπικά των χαρακτήρων.

 

επίσης τα δύο DLC βάζουνε επιπλέον δύο μέρη/αποστολές οπότε γιατί είναι κακό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τωρα που ειναι "επιπλεον" content τα dlc ειτε εδω ειτε σε αλλα games (βλ Fallout 3)...

Κομμενα κομματια του παιχνδιου ειναι και τα δινουν ως dlc για να βγαλουν επιπλεον φραγκα τα λαμογια.Ειχα καθε καλη διαθεση να αγορασω το game αλλα αλλο το να το πληρωσω ολοκληρο και αλλο να μου το δινουν σε δοσεις που πρεπει να ξαναπληρωσω.Thanks but no thanks EA, και υστερα σας φταιει η πειρατεια λαμογια...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 09:35 ----------

 

Τον Shale έμεινε μόνο να δω γκέι...

Χμμμ...Τοτε μην ανοιξεις το παρακατω spoiler :devil: Ειναι spoil αλλα προιδοποιησα :shifty:

 

Δεν ειναι "ο" shale αλλα "η" shale και ηταν female dwarf που πηγε εθελοντικα στο anvil of the void και εγινε golem.Γι'αυτο ρωταει που και που αν την παχαινουν τα gems... :lol:

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 09:41 ----------

 

Ασχετη ερωτηση:

ξερει κανεις σε τι lvl πρεπει να παω wardens keep για να παρω την warden commander armor σε tier 6-7;Πηγα lvl 10 και την πηρα σε tier 4 και πηγε αχρηστη...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης τα δύο DLC βάζουνε επιπλέον δύο μέρη/αποστολές οπότε γιατί είναι κακό αυτό;

 

Προφανώς αναφέρεται στην πολιτική marketing των dlc...

μικρο πάντως δε το λες με τίποτα και έχει ψωμί με το επερχόμενο support (πάντα με το αζημίωτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στη τελική υποστηρίζεις τη Bioware για το διαμάντι της και τα DLC τα αποκτάς με άλλους τρόπους που δεν υποστηρίζουν τη πολιτική της ΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα troops τα έχω οταν φτάσω στον archdemon ή να τα χρισημοποιήσω απο τώρα στην καμμένη denerim πριν φτάσω?

 

 

 

Μπορείς παντού. Στον Archdemon εμένα με βόλεψαν ranged ομάδες όπως οι μάγοι

ή οι elves

 

 

 

όταν λες μικρό; στο hard χαλαρά περνάς 100+ ώρες άμα το ψάξεις. εννοώντας να κάνεις όλα τα side quest + τα προσωπικά των χαρακτήρων.

 

Με όλα τα side quest (εκτός από αυτά που παίρνεις από τον "Slim κάτι" που

μπορείς να τα κάνεις μόνο όταν είσαι rogue) γύρω στις 60 ώρες μου πήρε στο

normal.

 

Ασχετη ερωτηση:

ξερει κανεις σε τι lvl πρεπει να παω wardens keep για να παρω την warden commander armor σε tier 6-7;Πηγα lvl 10 και την πηρα σε tier 4 και πηγε αχρηστη...

 

 

 

Εγώ το έκανα στο τέλος και είμαι 22lvl και την πήρα tier7, δεν ξέρω όμως από

ποιο lvl ξεκινάει.

 

Όπως και να χει το πράγμα μπορείς να πάρεις πολλές καλές σειρές.

Massive Dwarven, Juggernaut, Legion of Dead, Wade's Superior Dragon*

 

Εγώ έχω στον Alistair την Superior Dragonscale. Μπορείς να επιλέξεις Dragonskin

(Medium), Dragonscale (Heavy) και Dragonbone (Massive). Στην Leliana έδωσα

την Superior Drakeskin που είναι leather.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...