Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook με Intel Core 2 Duo


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στις αρχές ναι, αργότερα νομίζω πως ανέφερε 6 ώρες.

Όπως και να 'χει πάντως η διαφορά σίγουρα δεν είναι από 3 με 4 ώρες μεταξύ CD και C2D.

 

Εγώ στο macbook που έχω φτάνω τις 4 ώρες αυτονομία με WiFi on και full brightness.

 

Battery usage in arstechnica για το CD macbook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να αγορασω ενα MBP μεσα στους επομενους 6 μηνες. Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να τον αγορασω εκτος απο Rainbow, Multirama και Fnac;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν είναι πιο ακριβή η systemgraph?

 

Τουλάχιστον όταν είχα πάρει τον iMac G5 (τον Ιανουάριο 2006) ήταν ελάχιστα πιο φτηνή.

 

Γενικά, είναι ανάλογα τα μοντέλα - σε μερικά είναι πιο φτηνή σε μερικά όχι. Και προσοχή: η Systemgraph δίνει μαζί με τους περισσότερους υπολογιστές Apple και ένα πακέτο υποστήριξης: το Service Care Light, αξίας 180 ευρώ ή το Service Care Medium, αξίας 320 ευρώ. Αυτά είναι συνήθως ενσωματωμένα στην τιμή που φαίνεται στο site τους.

 

Αν δεν θέλεις, δεν παίρνεις το πακέτο υποστήριξης - οπότε αφαιρείς αντίστοιχα 180 ή 320 ευρώ από την αναγραφόμενη στο site τιμή. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδη κι εγω θελω να παρω 2 προσφορες, κι η rainbow αποκλειεται εξαρχης, εκτος απο systemgraph που αλλου να παρω προσφορα απο καταστημα που ξερει απο mac? (κι οχι απλα να τα φερνει οπως τα Multirama)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αυτα τα πακετα ειναι δικη τους 'πατεντα'?

Απ'ότι έχω καταλάβει ναι, είναι δική τους πατέντα.

 

Συγκεκριμένα, το πακέτο Service Care Light έχει (εκτός από εγκατάσταση του υπολογιστή που μάλλον είναι άχρηστη στην περίπτωση των Macintosh) τηλεφωνική υποστήριξη για 1 χρόνο, επίσκεψη τεχνικού εντός 3 εργάσιμων με μειωμένη χρέωση, εξάμηνη συνδρομή στο περιοδικό MacLand, άδεια χρήσης της οικογένειας των 150 γραμματοσειρών UB της Unibrain και CD με εργαλεία ελληνικής υποστήριξης (αυτό το τελευταίο δεν ξέρω τι έχει - σίγουρα δεν είναι το GrUpdate της Rainbow).

 

Το δε πακέτο Service Care Medium παρέχει επιπλέον 2 δωρεάν επισκέψεις τεχνικού, επίσκεψη τεχνικού εντός 2 εργάσιμων, service και επισκευή εντός 4 εργάσιμων, άδεια χρήσης 40 γραμματοσειρών CF της Cannibal Fonts και ενημέρωση μέσω mail για νέα προϊόντα.

 

Προσωπικά έκρινα ότι το μόνο που μάλλον αξίζει είναι οι γραμματοσειρές. Σε κάθε περίπτωση, διάλεξα να μην το πάρω και ως εκ τούτου μου αφαίρεσαν την αξία του από την τιμή πώλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω ότι το Apple Store στην Michigan State Av. Chicago, IL μου έκανε refund το extra ποσό που πλήρωσα για 1Gb Ram και 80Gb HD (από 512/60) πριν 4 weeks επειδή το νέο μοντέλο C2D τα έχει πλέον ως defaults :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Να αναφέρω ότι το Apple Store στην Michigan State Av. Chicago, IL μου έκανε refund το extra ποσό που πλήρωσα για 1Gb Ram και 80Gb HD (από 512/60) πριν 4 weeks επειδή το νέο μοντέλο C2D τα έχει πλέον ως defaults :)

Αυτό σημαίνει:

 

1. Εξυπηρέτηση και σεβασμός στον πελάτη.

 

και

 

2. Ότι κέρδισες μία θέση στο πάνθεον των μισητών μου ανθρώπων.

Είστε πολλοί, δεν σας προλαβαίνω όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...