Προς το περιεχόμενο

Aids..αληθεια ή ψεμματα?


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεκτό, αλλά η κατεστραμμένη ψυχολογία είναι αυτή που σε κάνει να ανοίγεσαι. Το έχω δει να γίνεται με τα ίδια μου τα μάτια σε άνθρωπο που άκουγε τέτοιου είδους μπαρούφες και γελούσε.

 

Ο τύπος μιλάει για κριτική σκέψη και αναφέρεται σε ανθρώπους που ίσως ούτε αυτό δεν τους έχει μείνει. Σε τέτοιες ασθένειες, ειδικά στα τελευταία στάδια, δεν έχεις πια να κάνεις με έναν μετρημένο και ψύχραιμο άνθρωπο, αλλά με κάποιον που θα δοκιμάσει τα πάντα για να ζήσει λίγο παραπάνω.

 

Εκεί ακριβώς πατάνε οι κομπογιαννίτες. Άλλοι θέλουν να βγάλουν λεφτά, άλλοι να πουλήσουν βιβλία, στο σύνολό τους το ίδιο επικίνδυνοι μπορούν να γίνουν. Αυτό ξεχνάει ο κύριος Zyklon, καταλογίζοντας μάλιστα στους ασθενείς και το σύνολο της ευθύνης.

 

Το "έξω από τον χορό" ταιριάζει γάντι στην περίπτωσή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορώ να το κρίνω με βάση τα λεγόμενά του.

 

Χλωμό μου φαίνεται σε ανάλογη περίπτωση να γύρισε και να είπε στον άρρωστο συγγενή ή φίλο του "καλά να πάθεις που εμπιστεύτηκες τον κομπογιαννίτη, δεν φταίει αυτός αλλά εσύ".

 

Γαμώ δηλαδή, εδώ πονάει το δόντι μας και ψαχνόμαστε με κρεμμύδια και παγάκια στο χέρι να ανακουφιστούμε. Τόσο αλλόκοτο του φαίνεται ο απεγνωσμένος να πιαστεί από οπουδήποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να το κρίνω με βάση τα λεγόμενά του.

 

Χλωμό μου φαίνεται σε ανάλογη περίπτωση να γύρισε και να είπε στον άρρωστο συγγενή ή φίλο του "καλά να πάθεις που εμπιστεύτηκες τον κομπογιαννίτη, δεν φταίει αυτός αλλά εσύ".

 

Βασικά σε αυτή την περίπτωση, παίρνεις τον κομπογιαννίτη μαζί σου, εαν με πιάνεις..;ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να το κρίνω με βάση τα λεγόμενά του.

 

Χλωμό μου φαίνεται σε ανάλογη περίπτωση να γύρισε και να είπε στον άρρωστο συγγενή ή φίλο του "καλά να πάθεις που εμπιστεύτηκες τον κομπογιαννίτη, δεν φταίει αυτός αλλά εσύ".

 

Γαμώ δηλαδή, εδώ πονάει το δόντι μας και ψαχνόμαστε με κρεμμύδια και παγάκια στο χέρι να ανακουφιστούμε. Τόσο αλλόκοτο του φαίνεται ο απεγνωσμένος να πιαστεί από οπουδήποτε;

 

Καθολου αλλοκοτο δεν του φαινεται και ειμαι σιγουρος οτι ξερει και τα αιτια πισω απο αυτο, αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν μπορει να το κατακρινει.

 

Οπως και να χεις μην τα λες σε μενα αν θες σιγουρα την αποψη του κλπ αφησε σχολιο σε αυτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου, αν ήθελε να κατακρίνει, για εμένα τουλάχιστον, ας κατακρίνει το σύστημα υγείας, την έλλειψη συμπαράστασης από φίλους ή/και οικογένεια, τους ίδιους τους κομπογιαννίτες (που ώρες ώρες προσυλητίζουν χειρότερα και από το κατηχητικό) και άλλα τόσα που μπορούν να οδηγήσουν τον άρρωστο στην διαιώνηση της άρνησής του.

 

Όχι τον ίδιο. :rolleyes:

 

Τέλος πάντων προσωπική γνώμη λεω, μην ξεφεύγουμε από το θέμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση καθαρα απο περιεργεια.

 

Απο οτι γνωριζω,γιατι δεν ειμαι γιατρος αλλα εχω φιλους γιατρους και που και που συζηταμε γενικα θεματα υγειας,θρομβοεμβολη μπορει να παθει ο καθενας ανθρωπος,ανεξαρτητου ηλικιας και υγειας αν και περισσοτερο το παθαινουν οι παχυσαρκοι και οσοι ζουν πολυ καθιστικη ζωη.

 

Το αρθρο αναφερει οτι σχετιζεται με το το aids.Πως το ξερουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να σχετίζεται, δες εδώ αν θές, βρίσκει μερικά site με πληροφορίες και άρθρα

 

https://www.google.g...a0c154556b6580d

 

Οκ, Βασιλη θα το διαβασω.

 

Απλα αναρωτιεμαι η διαγνωση ειναι πορισμα της νεκροψιας η απλα ο αρθρογραφος υπεθεσε οτι επειδη ηταν ασθενης με το AIDS αυτο προκαλεσε το θανατο της.Θα του στειλω ενα email να μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...