Προς το περιεχόμενο

Aids..αληθεια ή ψεμματα?


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεταμφιεσμένη σε 20χρονο μη οροθετικό αγόρι με τσακίρικα μάτια....

Σε λίγο μπορεί να σκάσει και κανείς άλλος με 0 posts να πεί τη γνώμη του (και να γίνει τρισυπόστατη η συγγραφεύς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς σε παρακαλώ να με βάζεις πρώτο στη σειρά από τους άλλους άντρες;

Είμαι κάργα κυριαρχικός και κάτι τέτοιες λεπτομέρειες μου χαλάνε τη μέρα.

 

:) :) :)

Έλα, σε αλφαβητική σειρά τα έβαλε, όχι προτιμήσεως.

Εξάλλου μπορείς να παρηγορηθείς και με το Ευαγγελικό:

Και οι έσχατοι έσονται πρώτοι.

:) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταμφιεσμένη σε 20χρονο μη οροθετικό αγόρι με τσακίρικα μάτια....

Σε λίγο μπορεί να σκάσει και κανείς άλλος με 0 posts να πεί τη γνώμη του (και να γίνει τρισυπόστατη η συγγραφεύς).

 

Χμ, αυτό με βάζει σε σκέψεις.

Πρώτον ότι τελικά είμαι πιο αγαθός/αθώος από ότι θέλω να πιστεύω.

Και δέυτερον, ότι πρέπει να βάλω τελικά το extension του ελληνικού spell checker που μου είχε προτείνει ο Eusebius, για να μη γράφω μαλακίες του στυλ "δυσιπόστατος"

 

:) :) :)

Έλα, σε αλφαβητική σειρά τα έβαλε, όχι προτιμήσεως.

Εξάλλου μπορείς να παρηγορηθείς και με το Ευαγγελικό:

Και οι έσχατοι έσονται πρώτοι.

:) :) :)

 

Θέλω να αλλάξω το nickname μου σε Ααβόρα/Αβαντάζ λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταμφιεσμένη σε 20χρονο μη οροθετικό αγόρι με τσακίρικα μάτια....

Σε λίγο μπορεί να σκάσει και κανείς άλλος με 0 posts να πεί τη γνώμη του (και να γίνει τρισυπόστατη η συγγραφεύς).

 

Παρανόησες λίγο... :} ;}

Μου φαινονται αρκετα λογικά τα περισσοτερα απο οσα γραφει και δεν ειναι η πρωτη φορα που τα ακουω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχώνεσαι. Είμαι σίγουρος ότι από τη φούρια του να ποστάρει, έκανε σαρδάμ στο registration ο ίδιος.

 

Χαχαχαχα...Ω ναι, αυτό είναι αλήθεια. Ξέχασα να γυρίσω τους αγγλικούς χαρακτήρες.

 

 

 

Θα συμφωνήσω εδώ. Αν και πάλι δεν έχω καταλάβει αν ο φίλος μας έχει αποδεχθεί πλήρως τη θεωρία ή αν απλά υποστηρίζει ότι αξίζει τον κόπο να της ρίξουμε μια ματιά.

 

Μα βρε παιδιά το είπα ήδη 10 φορές. Αξίζει να ρίχνουμε όλοι μια ματιά πίσω πριν είμαστε βέβαιοι ότι μας λένε την αλήθεια. Χαίρομαι που το κάνατε και ειλικρινά δεν το περίμενα. Δεν θέλω να δώσω συνέχεια στη δικηγορία του διαβόλου εδώ μιας κι έχω πείσει αρκετούς ότι είμαι υποστηρικτής της άλλης θεωρίας (ενώ κάτι τέτοιο δεν ισχύει). Το τελευταίο που έχω να πω είναι ότι πολλά "1+1" δεν μας κάνουν "2" και στην επίσημη θεωρία.Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση (κατά το "Η αλήθεια βρίσκεται εκεί έξω")

 

Όσο για το ότι δεν πεθαίνουμε από AIDS πια, αρκεί να αναφέρω τους 30 συνανθρώπους μας που έφυγαν το 2006. Κάποια στιγμή τα φάρμακα δεν προσφέρουν τίποτα γιατί κάποια στιγμή εξαντλείς όλους τους πιθανούς συνδυασμούς. Τέλοσπάντων παιδιά μου, συγγνώμη αν υπήρξα αγενής. Θα χαρώ να τα πούμε σε κάποιο άλλο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταμφιεσμένη σε 20χρονο μη οροθετικό αγόρι με τσακίρικα μάτια....

Σε λίγο μπορεί να σκάσει και κανείς άλλος με 0 posts να πεί τη γνώμη του (και να γίνει τρισυπόστατη η συγγραφεύς).

 

Α, αυτό δεν το είδα.. Υποθέτω ότι εσύ είσαι ο Sherlock μεταμφιεσμένος σε τύπο με περίπλοκο nick.. Μπήκα προβληματισμένος στο google προχθές, πάτησα γεμάτος χαρά "οροθετικός ετεροφυλόφιλος" στο search engine και βρήκα αποσπάσματα απο αυτή τη συζήτηση τα οποία προχθές με ενόχλησαν. Ήθελα να συμμετάσχω και να'μαι. Δεν μπορώ να πείσω κανέναν ούτε κ το θέλω πλέον. Σας χαιρετώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θυμήθηκα το παρόν thread καθώς και τις θέσεις της συγγραφέως, πριν 2-3 μέρες που είδα στην τηλεόραση ότι της έχει αφιέρωμα το Life & Style.

 

Νομίζω καταλαβαίνει κανείς πλέον προς τι ο ντόρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δεν είναι θέμα περιέργειας, αλλά σωτηρίας. Εγώ, η Mαρία Παπαγιαννίδου - Σεν Πιερ, οροθετική εδώ και είκοσι χρόνια και φρεσκοπαντρεμένη (με μη οροθετικό άντρα), ζήτησα από την εταιρεία Hazel Wood Productions τα δικαιώματα προβολής του βραβευμένου ντοκιμαντέρ

The other side of AIDS του Robin Scovill, Λος Αντζελες 2004, για δύο εβδομάδες - από τις 18 Ιουνίου ως τις 2 Ιουλίου. Κατεβλήθη το σχετικό ποσό για να παιχθεί το ντοκιμαντέρ οπουδήποτε στην Ελλάδα, δόθηκε για υποτιτλισμό και ήδη ανακοινώνουμε ότι θα παίζεται τις δύο τελευταίες βδομάδες του Ιουνίου στους κινηματογράφους Τριανόν (σταθμός μετρό Βικτορία, 7.20 μ.μ.) και Μικρόκοσμος (σταθμός μετρό Φιξ, 12.30 τα μεσάνυχτα) στην Αθήνα. Και στην Πάτρα, στον πολυχώρο Ιντεάλ (Αγ. Νικολάου 4), στις 27 Ιουνίου, στις 9 το βράδυ.

 

Αν θέλετε να το παρουσιάσετε στην πόλη σας, καλέστε μας στο http://www.hivwave.gr Είναι χωρίς χρέωση για τους κινηματογράφους.

Αλλά πρέπει να είναι πριν από τι 2 Ιουλίου, οπότε και λήγει το συμβόλαιό μας.

 

Ενα σχόλιο μόνο από την ελληνική πρεμιέρα του ντοκιμαντέρ "The other side of AIDS", που έγινε στην Αθήνα στις 18 Ιουνίου, στον Μικρόκοσμο. Με ρώτησε ένας καινούργιος φίλος ανάμεσα στους άλλους που εμφανίστηκαν εκεί "ποιά η διαφορά μεταξύ του HIV και του AIDS; Δεν είναι το ίδιο πράγμα;" Λοιπόν όχι μόνο δεν είναι το ίδιο πράγμα, αλλά και όλα δείχνουν 25 χρόνια τώρα ότι δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους:

«Το δόγμα ότι ο ιός HIV προκαλεί το AIDS αποτελεί τη μεγαλύτερη και ίσως την ηθικά περισσότερο καταστροφική απάτη που διαπράχτηκε εις βάρος των νέων ανδρών και γυναικών του Δυτικού Κόσμου» Dr Charles Thomas, πρώην καθηγητής Βιοχημείας του πανεπιστημίου Harvard και John Hopkins, Sunday Τimes Λονδίνου, 3 Απριλίου 1994. Αντλώ τη ρήση αυτή από την καινούργια ηλεκτρονική εγκυκλοπαίδεια ανασκευής του AIDS http://www.antidogma.gr/wiki/doku.php?id=acquired_immune_deficiency_syndrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλα ,

απο το να προσπαθεις να πεισεις τον απλο κοσμο και να γινεται ντορος

θα πρεπει πρωτα να πεισεις τον ευαγγελατο και μετα τους υπόλοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο απλός κόσμος είναι ανώτερος από τον Ευαγγελάτο και τους υπόλοιπους. Μια ιδέα μπορείτε να πάρετε από τo εικοσάλεπτο τρέιλερ υποτιτλισμένο. Αλλιώς μπορείτε να διαβάσετε αποσπάσματα λόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...