Προς το περιεχόμενο

Aids..αληθεια ή ψεμματα?


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Το δόγμα ότι ο ιός HIV προκαλεί το AIDS αποτελεί τη μεγαλύτερη και ίσως την ηθικά περισσότερο καταστροφική απάτη που διαπράχτηκε εις βάρος των νέων ανδρών και γυναικών του Δυτικού Κόσμου» Dr Charles Thomas, πρώην καθηγητής Βιοχημείας του πανεπιστημίου Harvard και John Hopkins, Sunday Τimes Λονδίνου, 3 Απριλίου 1994.

 

Δηλαδή ο ιος hiv (που μεταδιδεται με την ανταλλαγη σωματικων υγρων αν δεν κανω λαθος) δεν εχει σχεση με το aids (καταρευση του ανοσοποιητικου συστηματος αν παλι δε κανω λαθος) . Και τοτε τι προκαλει το aids? :?

 

 

Υπαρχουν καποιες ερευνες, απο καποιο διεθνη φορεα που να το δειχνουν αυτο; Δε συμμετειχα στη συζητηση απο την αρχη και θα προσπαθησω να σας προφτασω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπίζω κάποια στιγμή η αγαπητή Μαρία να μας εξηγήσει και γιατί ακριβώς συνεχίζει να παίρνει τα φάρμακά της κανονικότατα, όταν θεωρεί πως "με τα νέα φάρμακα παρατείνεται η περίοδος που περιμένεις να πεθάνεις. Εχει μειωθεί η τοξικότητά τους, οπότε αντί να γίνεσαι σκιάχτρο και να πεθαίνεις μέσα σε τρεις μήνες, πρέπει να παραμένεις αόρατος στην κοινωνία για πολύ καιρό και κανείς να μην μάθει ποτέ ότι πέθανες από AIDS". Η απάντηση "δεν ξέρω γιατί το κάνω" που είχε δώσει, λυπάμαι αλλά δε μου αρκεί.

 

Επίσης θα ήταν χρήσιμο να πείσει πρωτίστως τον φίλο μου τον Κώστα που μολονότι ετεροφυλόφιλος, κουβαλάει τον "ιό" από μία κοπέλα που πέρασε από τη ζωή του, και με την οποία δεν χρησιμοποίησε προφυλακτικό.

 

Θυμάμαι τη συνέντευξη που έδωσε στον Κούλογλου, μαζί με τον Βαλλιανάτο κι έναν σχετικό γιατρό...μου είχε προκαλέσει αλγεινέστατη εντύπωση η προφανέστατη αδυναμία της να στηρίξει τις θέσεις της. Βλέπεις και το βιβλίο της δεν προσφέρει απαντήσεις, αλλά ερωτήματα. Διαθέτει δε την ίδια επιστημονική κατάρτιση που φέρουν και τα συνωμοσιολογικά φληναφήματα του Λιάκουρα, αλλά κι η πραγματεία του Πητ Παπαδάκου "Έτσι Νίκησα Το Σατανά".

 

Μαρία...δεν έχεις αφήσει forum για forum και message board για message board, στην προσπάθειά σου να ανοίξεις τα μάτια των απανταχού αφελών και θυμάτων της ιατροσιωνιστικής σκευωρίας, μέσα από την προτροπή "αγοράστε το βιβλίο μου". Πολύ marketing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήθηκα και την περίπτωση που κέρδισε την πρώτη θέση στο "The Anus Maximus Award:

 

Could you imagine using your own children as weapons in the lunatic denial of the connection between HIV and AIDS? Could you imagine being HIV positive and publicly breastfeeding your baby as a statement that the possibility of causing harm to the child was non existent? How you would feel if your three-year-old daughter died of an AIDS-related illness, something which you denied could happen?

 

Sane people like you or me would do nothing to harm our children, and we would be horrified at the death of one of them. If we didn't believe in the disease before the child died, we would certainly believe in its existence afterwards. But we are not AIDS-denier Christine Maggiore, whose web site was still talking about her two healthy children months after one of them had been killed by the mother's stupidity and arrogance.

 

The usual collection of clowns pretending to be doctors has been brought out to say why Eliza Jane died of things that she did not die of and the usual lies have been told about what was in the autopsy report. To nobody's surprise, familiar names from the anti-vaccination crusade have appeared here as well, such as Harold Buttram and Mohammed Al-Bayati who were both waist-deep in defending murderer Alan Yurko. To these whores working for expert witness fees it is almost irrelevant that a child has died as long as they can use the death to further their agendas and line their pockets.

 

AIDS is a serious illness, and anyone denying a link between AIDS and HIV is complicit in the deaths of those who don't get effective treatment or who believe the lies. To allow your ignorance to kill your own child and to continue the denial after the child's death indicates the kind of psychopathology that should never be seen outside a very secure mental institution or a cell on death row.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία...δεν έχεις αφήσει forum για forum και message board για message board, στην προσπάθειά σου να ανοίξεις τα μάτια των απανταχού αφελών και θυμάτων της ιατροσιωνιστικής σκευωρίας, μέσα από την προτροπή "αγοράστε το βιβλίο μου". Πολύ marketing.

 

Άσε που άρχισε να δράττει και την γκλαμουριά του πράγματος. Life & Style κτλ. Άντε και σε Τατιάνα και Βάνα Μπάρμπα με το καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εννοείς όταν προκαλέσει AIDS??

Ενας οροθετικός (αυτός/η που έχει έρθει σε επαφή με τον ιό και δεν κάνει αγωγή) αργά ή γρήγορα το ανοσοποιητικό του σύστημα θα αρχίσει να κάμπτεται και διάφορες ευκαιριακές λοιμώξεις θα αρχίσουν να εμφανίζονται με τελικό αποτέλεσμα την ....κατάληξη.

Το ότι δεν έχει εμφανίσει (προς το παρόν) συμπτώματα (ασυμπτωματικός) απλά βοηθά στο αρχίζοντας νωρίτερα αγωγή (όταν το κρίνει ο γιατρός του) να "κρατήσει" περισσότερα χρόνια με λιγότερα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας οροθετικός (αυτός/η που έχει έρθει σε επαφή με τον ιό και δεν κάνει αγωγή) αργά ή γρήγορα το ανοσοποιητικό του σύστημα θα αρχίσει να κάμπτεται και διάφορες ευκαιριακές λοιμώξεις θα αρχίσουν να εμφανίζονται με τελικό αποτέλεσμα την ....κατάληξη.

Το ότι δεν έχει εμφανίσει (προς το παρόν) συμπτώματα (ασυμπτωματικός) απλά βοηθά στο αρχίζοντας νωρίτερα αγωγή (όταν το κρίνει ο γιατρός του) να "κρατήσει" περισσότερα χρόνια με λιγότερα προβλήματα.

 

Ετσι ξέρω και γω.

Υπάρχει κάποιος με τον ιο HIV που δε κάνει αγωγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς πληροφοριακά ΝΑΙ υπάρχουν.Παρακολουθούνται ιατρικά σε πολύ τακτά χρονικά διαστήματα κι εφόσον τα CD4 (Τ λεμφοκύτταρα) βρίσκονται σε υψηλά επίπεδα σε σχέση με το φορτίο του ιού είναι σε χαμηλά επίπεδα παραμένουν δίχως αγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nick[;1668950'']HIV δεν συνεπάγεται AIDS. Πολλοί φορείς ΗΙV δεν εκδηλώνουν ποτέ AIDS.

 

Μόνο πολλοί δεν είναι αυτοί οι φορείς που δεν εκδήλωσαν ποτέ aids.... κατά 99.99999% αν είσαι φορέας και δεν πάρεις αγωγή, θα εκδηλώσεις aids.

Και ασθενείς με κάποιες μορφές καρκίνου υπάρχουν που δεν πεθαίνουν τελικά ποτέ απ'αυτό (λίγες) επειδή ο καρκίνος μένει στάσιμος και δεν εξελίσσεται, τι πάει να πει αυτό....

 

nick[;1669033'']Από μόνο του (αν δεν κάνω λάθος) τίποτα, τα προβλήματα αρχίζουν αν προκαλέσει AIDS κ αυτός είναι ο φόβος ενός φορέα του HIV.

 

O ιός HIV προκαλεί σε βάθος χρόνου εγκεφαλικές βλάβες εκτός άλλων βλαβών αν ο φορέας δεν παίρνει αγωγή για να κρατήσει τα επίπεδα του ιού χαμηλά (ο ίδιος ο ιός, όχι οι ευκαιριακές λοιμώξεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ήθελα να πω αυτή την εβδομάδα, είναι ότι υπάρχει μια ταινία στη διάθεσή σας. Δεν χρειάζεται να τη ζητήσετε από την Αμερική, μπορώ να σας τη στείλω σε όποια διεύθυνση μου δώσετε. Από τώρα μπορείτε να πάρετε μια ιδέα από τo εικοσάλεπτο τρέιλερ υποτιτλισμένο. Και ναι, το έχω στείλει σε όλα τα ποστ. Ελπίζω ακόμη ότι θα ξοδέψετε 20 λεπτά από τον πολύτιμο χρόνο σας, όλοι εσείς οι κυβερνοναύτες. Θα μπορούσαμε να αλλάξουμε τον κόσμο, να πάρει η ευχή. Εχει ήδη τις απαντήσεις σε όλα ερωτήματα που θέτετε ξανά και ξανά.

 

Κάτι ακόμα. Το να παίρνεις τα φάρμακα του AIDS, είναι μια απόφαση που αναιρείται ανά πάσα στιγμή. Το τι έχω κάνει εγώ, φανταστείτε το. Δεν μπορώ να σας τα λέω όλα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα...έλα όμως που ακόμα δεν έχει αναιρεθεί μολονότι υπάρχει η απόλυτη βεβαιότητα πως τα φάρμακα είναι άχρηστα και οι λήπτες τους πειραματόζωα αδηφάγων πολυεθνικών.

 

Υφέρπει μια υποκρισία που δεν έχει να κάνει με τη φαντασία μου, αλλά με τη δική σου διαβεβαίωση σε τηλεοπτική εκπομπή πως συνεχίζεις να παίρνεις τα φάρμακα κι αναρωτιέσαι γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...