Προς το περιεχόμενο

Aids..αληθεια ή ψεμματα?


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο που ήθελα να πω αυτή την εβδομάδα, είναι ότι υπάρχει μια ταινία στη διάθεσή σας. Δεν χρειάζεται να τη ζητήσετε από την Αμερική, μπορώ να σας τη στείλω σε όποια διεύθυνση μου δώσετε. Από τώρα μπορείτε να πάρετε μια ιδέα από τo εικοσάλεπτο τρέιλερ υποτιτλισμένο. Και ναι, το έχω στείλει σε όλα τα ποστ. Ελπίζω ακόμη ότι θα ξοδέψετε 20 λεπτά από τον πολύτιμο χρόνο σας, όλοι εσείς οι κυβερνοναύτες. Θα μπορούσαμε να αλλάξουμε τον κόσμο, να πάρει η ευχή. Εχει ήδη τις απαντήσεις σε όλα ερωτήματα που θέτετε ξανά και ξανά.

 

Κάτι ακόμα. Το να παίρνεις τα φάρμακα του AIDS, είναι μια απόφαση που αναιρείται ανά πάσα στιγμή. Το τι έχω κάνει εγώ, φανταστείτε το. Δεν μπορώ να σας τα λέω όλα πια.

 

Της πατρίδας μου η σημαία έχει χρώμα γαλανό κλπ.κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
  • Super Moderators

Ενημερωτικά:

 

Σε ηλικία 47 ετών έφυγε από τη ζωή η δημοσιογράφος Μαίρη Παπαγιαννίδου, η οποία έδωσε σκληρή μάχη με το Aids γράφοντας γι' αυτό, εκθέτοντας αλήθειες και ψεύδη για τη νόσο - κατά τη δική της κρίση και εμπειρία - , ενημερώνοντας και αναζητώντας.

 

Ο θάνατος της επήλθε, σύμφωνα με πληροφορίες, από πνευμονική εμβολή και θρόμβωση του δεξιού ποδιού τα οποία συνδέονται με το Aids.

 

Σύμφωνα με το "Βήμα" για το οποίο αρθρογραφούσε, την είδηση του θανάτου της έκανε γνωστή μέσω Twitter η συνάδελφός της, Λώρη Κέζα, ανήμερα του Πάσχα γράφοντας: "Πέθανε σήμερα το πρωί η Μαίρη Παπαγιαννίδου, συνάδελφος στο αντικριστό γραφείο στο Βήμα. Adieu".

 

Γεννήθηκε τον Ιανουάριο του 1965 από γονείς καθηγητές. Σπούδασε ελληνική φιλολογία στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και έκανε μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο του Λονδίνου.

 

Υπήρξε αρθρογράφος του "Βήματος" από το 1989. Το 1995 διαγνώστηκε "οροθετική" πράγμα που αντιμετώπισε ως ένα ρεπορτάζ, δείχνοντας πάντως ότι η ζωή - προσωπική και επαγγελματική - συνεχίζεται και υπό αυτές τις συνθήκες.

 

Το 2006 κυκλοφόρησε από τις εκδόσεις Καστανιώτη το βιβλίο της "Πώς νίκησα το Aids: Μία υπέροχη περιπέτεια με τον ιό HIV". Από το 2005 διατηρούσε την ιστοσελίδα www.hivwave.gr που έχει να κάνει με τον ιό.

 

Πηγή: nooz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά:

 

 

 

Πηγή: nooz.gr

Κανονικά θάπρεπε αφού άνοιξες το μαυσωλείο,να το κλειδώσεις ταυτόχρονα,γιατί τώρα θα πέσουν όλοι οι γύπες πάνω του,μυρίστηκαν ψοφίμι.

 

rip στη κοπέλα,κρίμα να φεύγουν έτσι τα παιδιά σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρίμα είναι να προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου (ακόμα χειρότερα και άλλους) πως δεν υπάρχει aids και ότι πρέπει να σταματήσεις να παίρνεις τα φάρμακα που μπορούν να σε βοηθήσουν να ζήσεις περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα δει στην εκπομπή της Μπήλιως Τσουκαλά. Η γυναίκα ήταν σε παράκρουση, έπαιρναν γιατροί την ώρα της εκπομπής να αντικρούσουν τις ασυναρτησίες της και τους κατηγορούσε οτι ήταν πληρωμένοι πράκτορες φαρμακευτικών εταιρειών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παίρνεις τα φάρμακα του AIDS, είναι μια απόφαση που αναιρείται ανά πάσα στιγμή. Το τι έχω κάνει εγώ, φανταστείτε το. Δεν μπορώ να σας τα λέω όλα πια.

 

so much win

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν in denial απ ότι φαίνεται... Κρίμα.

Ίσως να κατάφερνε να ζήσει πολύ περισσότερο.

 

Θα γίνω κακός, αλλά το κρίμα για εμένα πάει σε όσους πίστεψαν τις ασυναρτησίες της και θα μπορούσαν να ζήσουν (ή να είχαν ζήσει) περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...