Προς το περιεχόμενο

Άρης


bonomania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λαμπριάκος: «ΑΡΗ θυμήσου μια ζωή μαζί σου» 14/06/10 16:29

36A876B9-0CD4-0E73-3C045955BFBD73EE.jpg

 

Ο Σταύρος Λαμπριάκος μετά από 1,5 χρόνο (στην δεύτερη παρουσία του) στον ΑΡΗ αποφάσισε να κρεμάσει τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια και πραγματοποίησε την παρακάτω δήλωση στο http://www.arisfc.gr. «Για κάθε επαγγελματία ποδοσφαιριστή έρχεται η στιγμή που πρέπει να πάρει την καθοριστική απόφαση να βάλει ένα τέλος στην καριέρα του. Πιστεύω ότι για μένα αυτή η στιγμή ήρθε και φυσικά δεν θα μπορούσα να κρεμάσω την φανέλα σε καμία άλλη ομάδα εκτός του ΑΡΗ. Πρώτιστα θέλω να απευθύνω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην οικογένεια μου και ιδιαίτερα στην σύζυγο μου, που ήταν δίπλα μου τόσο στις καλές όσο και στις κακές στιγμές. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους προπονητές και ποδοσφαιριστές με τους οποίους συνεργάστηκα όλα αυτά τα χρόνια. Από τα τμήματα υποδομής του ΑΡΗ μέχρι και την χρονιά που ολοκληρώθηκε πριν από λίγες μέρες. Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τους ιθύνοντες των διοικήσεων τόσο του ΑΡΗ, όσο και του Απόλλωνα Αθηνών και της Ξάνθης. Ευχαριστώ όλους τους γιατρούς, φυσιοθεραπευτές, φροντιστές και γενικότερα υπαλλήλους των ομάδων με τους οποίους συνεργάστηκα. Σε όλους τους συλλόγους που αγωνίστηκα προσπάθησα να τιμήσω την φανέλα που φορούσα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Θα ήθελα όμως να ευχαριστήσω από τα βάθη της καρδιάς και τους φιλάθλους όλων των ομάδων στις οποίες αγωνίστηκα, αλλά πάνω από όλα τον κόσμο του ΑΡΗ. Άλλωστε ποτέ δεν έκρυψα ότι αποτελώ κι εγώ κομμάτι αυτού του κόσμου και πως πάντα για μένα στο μυαλό μου θα βρίσκεται ένα σύνθημα: «ΑΡΗ ΘΥΜΗΣΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 564
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Κώστα Μενδρινού για τα επόμενα τρία χρόνια. Ο ποδοσφαιριστής αγωνίζεται στην μεσαία γραμμή. Έχει γεννηθεί στις 28-05-1985, έχει ύψος 1.79 και είναι 74 κιλά. Ξεκίνησε την καριέρα του από τον Ολυμπιακό όπου πέρα από την δεύτερη ομάδα το 2002 αγωνίστηκε σε ένα παιχνίδι στην πρώτη ομάδα. Την ίδια χρονιά δόθηκε δανεικός στον Ατρόμητο όπου σε 7 αγώνες σκόραρε μία φορά. Επέστρεψε στον Ολυμπιακό όπου έπαιξε και πάλι σε 3 αγώνες το πρώτο μισό του πρωταθλήματος πριν να πάει δανεικός στον Ιωνικό για το δεύτερο μισό όπου έπαιξε σε 10 αγώνες. Επέστρεψε και πάλι στον Ολυμπιακό και πήρε 3 συμμετοχές. Την επόμενη σεζόν 2005-06 αγωνίστηκε και πάλι δανεικός στον Ιωνικό σε 9 παιχνίδια. Τα επόμενα 3 χρονιά αγωνίστηκε στον Ολυμπιακό έχοντας 45 συμμετοχές (5 στα ευρωπαικά κύπελλα) και 5 γκολ. Πέρσι με την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννενα είχε 26 συμμετοχές και 2 γκολ. Έχει κατακτήσει 3 πρωταθλήματα, 2 κύπελλα και ένα Σούπερ Καπ. Είναι διεθνής με την εθνική ομάδα Κ21 όπου μετράει 10 συμμετοχές.

 

Πλήρες όνομα: Κώστας Μενδρινός

Ημ. Γεννησης: 28-05-1985

Ύψος : 1.79

Βάρος: 74κ

Χώρα: Ελλάδα

Θέση: Μέσος

 

«Θα δικαιώσω την διοίκηση για την ανωτερότητα της»

 

Αμέσως μετά την οριστικοποίηση της συμφωνίας ο Κώστας Μενδρινός τοποθετήθηκε στο http://www.arisfc.gr'>http://www.arisfc.gr για την μεταγραφή του στον ΑΡΗ: « Είμαι πολύ ικανοποιημένος από το γεγονός ότι θα συνεχίσω την καριέρα μου στην ομάδα του ΑΡΗ. Θα δικαιώσω απόλυτα την διοίκηση του ΑΡΗ που στην συγκεκριμένη περίπτωση έδειξε ανωτερότητα, αλλά και τους φιλάθλους του ΑΡΗ που μπορεί να είναι διστακτικοί με αυτή την απόφαση. Είμαι όμως σίγουρος πως αν εξηγήσω τους λόγους για τους οποίους πήρα πέρσι εκείνη την απόφαση θα με καταλάβουν απόλυτα. Και αυτό το ξεκαθάρισμα από την πλευρά μου θα γίνει πάρα πολύ σύντομα».

 

---------- Προσθήκη στις 19:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:50 ----------

 

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ ανακοινώνει την απόκτηση του Μάρκου Βελλίδη για τα επόμενα τρία χρόνια. Ο ποδοσφαιριστής αγωνίζεται στην θέση του τερματοφύλακα. Έχει γεννηθεί στις 4 Απριλίου του 1987, έχει ύψος 1.84 και είναι 77 κιλά. Ξεκίνησε την καριέρα του από τον Παναθηναικό το 2005, συνέχισε στο Κορωπί την επόμενη σεζόν όπου είχε 17 συμμετοχές, ενώ τα τρία τελευταία χρόνια παρά το νεαρό της ηλικίας του ήταν ο βασικός τερματοφύλακας του Διαγόρα Ρόδου καταγράφοντας 36 συμμετοχές την σεζόν 2007-08 (Γ΄εθνική), 33 την σεζόν 2008-09 (Β΄Εθνική) και 32 συμμετοχές την περσινή σεζόν και πάλι στην δεύτερη τη τάξει εθνική κατηγορία. Συνολικά αν και μόλις 23 χρονών και στην ιδιαίτερη θέση του τερματοφύλακα έχει 118 συμμετοχές στις επαγγελματικές κατηγορίες. Είναι διεθνής με την εθνική ομάδα Κ21.

 

Πλήρες όνομα: Μάρκος Βελλίδης

 

Ημ. Γέννησης: 04-04-1987

 

Ύψος 1.84

 

Βάρος: 77 κ.

 

Χώρα: Ελλάδα

 

Θέση: Τερματοφύλακας

 

«Τεράστια τιμή για μένα»

 

Μετά την οριστικοποίηση της συμφωνίας ανάμεσα στις δύο πλευρές ο Μάρκος Βελλίδης μιλώντας στο http://www.arisfc.gr επεσήμανε: «Είναι τεράστια τιμή για μένα να φορέσω την φανέλα του ΑΡΗ. Θα προσπαθήσω να δικαιώσω τους ανθρώπους που με επέλεξαν και θα τα δώσω όλα ώστε να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις και η μεταγραφή μου στον ΑΡΗ να αποτελέσει απαρχή μίας μεγάλης καριέρας

 

---------- Προσθήκη στις 19:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:51 ----------

 

1440.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαμηλωνει ο πηχης με τετοιες μεταγραφες...

 

Μην το λες. Οι τυποι του σουπερ-3 διαφωνουν:

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

o μενδρινος ειναι ακριβως ιδιο στυλ παικτης με τον καραγκουνη(για αγωνιστικο στυλ μιλαω παντα μη παρεξηγηθω,οχι οτι εχουν ιδιο βαθμο ικανοτητων)...

 

πολλα τρεξιματα,καλο σουτ,καλη καθετη, καλη τεχνικη για ελληνας,πολλα κερδισμενα φαουλ,μαχητικος αμυντικα, 8αρο10αρι

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

''πολλα τρεξιματα'', ''μαχητικος αμυντικα'' με αυτα τα στοιχεια θα καλυψει ως ενα βαθμο τις οποιες αμυντικες αδυναμιες του για να παιξει ως κεντρικος χαφ στο 4-4-2 και απεναντι σε μικροτερες ομαδες ακομα πιο ανετα...στοιχεια που τα ειχε και ο φερναντες και δεν φαινοταν να υστερει τοσο πολυ αμυντικα σε ρολο κεντρικου χαφ...

 

ο καραγκουνης απο την αλλη αυτα τα χασε σε ενα βαθμο λογω ηλικιας και κορεσμου-βεντετισμου,λογικο να μην ανταπεξερχεται αμυντικα

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

Αλλος ενας Καστοριανος στον ΑΡΗ μας!

 

Να ναι γερος, δυνατος και ειμαι σιγουρος οτι θα προσφερει πολλα.

 

Σε μικρη ηλικια πηγε στον παο, στην Παιανια, δουλεψε αρκετα και τα τελευταια 2 χρονια πραγματοποιησε πολυ καλες εμφανισεις στη Ροδο με τη φανελα του Διαγορα.

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

Χαιρομαι που καταλαβε ποσο ΜΕΓΑΛΗ ΤΙΜΗ ειναι για τον ιδιο το γεγονος οτι ξαναειχε μετα το περσινο προταση απο τον ΑΡΗ.

 

Να ναι γερος και να προσφερει στην ομαδα.

 

Ξερω οτι πολλοι "ξινισαν" στο ακουσμα της μεταγραφης, αλλα πρεπει να περιμενουμε να τον δουμε στο γηπεδο.

 

Εχω καλη εικονα για τον παικτη, μεγαλο προσον του ειναι πως ΣΟΥΤΑΡΕΙ και αυτο εχει λειψει απο την ομαδα τοσα χρονια. Γυρω γυρω ολοι...

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

καλως ηρθες στη φαμιλια Νικο

πιστευω οτι μπορει να εξελιχθει σε πολυ χρησιμη μεταγραφη

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ.ΕΧΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΣΕΝΤΕΡΜΠΑΚ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΣ. ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠ ΑΥΤΟΝ. ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ.

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ,ΔΥΝΑΤΟΣ,ΠΑΘΟΣ,ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ.ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΙΠΟΥΝ.ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ.

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ,ΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ,ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

μπραβο στην παε!!!!!

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

Και μια που εφυγε ο Αρανο:

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

Λοιπόν επειδή πλέον αποτελεί παρελθόν ας τα χώσω.

Ποιός Αράνο ρε μάγκες?

Αυτός που τον έκανε γιογιο ο Βιερίνια?

Αυτός που έφαγε βλακώδη κάρτα και δεν έπαιξε τελικό? (μην θυμηθώ και τον Νάτσο το 2008)

Αυτός που έφταιγε 95% στην ισοφάριση της αεκ?

 

και τελευταίο και σημαντικότερο ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΧΝΙΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΙ ΕΒΓΑΙΝΕ Ο ΑΜΟΙΡΟΣ Ο ΝΑΣΟΥΤΙ ΣΑΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΡΩΓΑΜΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΒΡΟΧΗ?

 

Ξεκολλήστε ορισμένοι δεν με νοιάζει κι αν έπαιξε και σε 5 Λιμπέρταδόρες πιο πριν και ψόφησε.

Ο Αράνο ήταν πολύ λίγος για τον Άρη που ΟΛΟΙ ΜΑΣ ελπίζω ονειρευόμαστε.

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

 

 

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

τον είδα τον παίκτη στα βιντεάκια. είναι απίστευτος. Πιστεύω οτι θα γκρεμίσει τα τσιμέντα του ναού.

Δεν τον έχω δει ποτέ μου αλλά μου φαίνεται καλύτερος από αυτούς που αναφέρεις.

♪♫♪♪♫♪♪♪♪♫♫♪♪♫♪♪♫♪♪♫♫♫♪♪♫♫♫

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να σου απαντησω γιατι δεν ξερω τι ομαδα εισαι

 

---------- Προσθήκη στις 13:46 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:33 ----------

 

«Ο τελευταίος εραστής του ποδοσφαίρου»

 

 

 

Με μια συγκινητική ευχαριστήρια επιστολή επέλεξε το Σωματείο Φίλων και Φιλάθλων Απόλλωνα Σμύρνης «Αναγέννηση» να αποχαιρετήσει από την ενεργό δράση τον Σταύρο Λαμπριάκο, δίνοντας έμφαση στο ήθος και την πολυετή προσφορά του στα ελληνικά γήπεδα.

 

Πιο συγκεκριμένα η επιστολή αναφέρει: «Το πλήρωμα του ποδοσφαιρικού χρόνου έφτασε... Η ποδοσφαιρική κλεψύδρα άδειασε και ένα από τα κοσμήματα του αθλήματος, αποφάσισε να κρεμάσει τα παπούτσια του και να αποχωρήσει από την ενεργό δράση.

 

Ο λόγος για το Σταύρο Λαμπριάκο, ο οποίος σε ηλικία 35 ετών πήρε μία από τις σημαντικότερες αποφάσεις της ζωής του. Ο Ιούνης του 2010 θα μείνει χαραγμένος ανεξίτηλα στις θύμησες του ξανθομάλλη Θεσσαλονικιού, αφού σ΄αυτό το χρονικό σημείο αποφάσισε να σταματήσει το ποδόσφαιρο.

 

Ο Λαμπριάκος είναι ένας από τους ελάχιστους εναπομείναντες εραστές του ποδοσφαίρου. Και φρόντισε να το αποδείξει μέχρι και στην κορυφαία στιγμή της πλούσιας καριέρας του.

 

Όταν στον τελικό του κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, συνάντησε έναν φίλο του, ο οποίος τον ρώτησε πως αισθάνεται που δεν είναι στην 11αδα του Κούπερ. Και η απάντηση του Λαμπριάκου, πρωτοφανής για τα δεδομένα που διέπουν το επαγγελματικό ποδόσφαιρο.

 

Γυρνώντας το βλέμμα του στην κερκίδα με τους χιλιάδες Αρειανούς που βρέθηκαν στο ΟΑΚΑ, είπε στον άναυδο –Απολλωνιστή- φίλο του : «Δεν με νοιάζει που δεν παίζω. Μπορούμε να το σηκώσουμε εδώ μέσα, γι΄ αυτούς; »

 

Αυτός είναι ο Λαμπριάκος. Ένας από τους τελευταίους καψούρηδες της μπάλας. Εκείνος που θέλησε με κάθε κόστος –ακόμη και οικονομικό- να κλείσει την καριέρα του, στην ομάδα της καρδιάς του.

 

Είναι ο ίδιος άνθρωπος που σε κάποια συνέντευξη του, έκανε ιδιαίτερη αναφορά στους φιλάθλους –και όχι οπαδούς- του Απόλλωνα, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Ο Απόλλωνας είναι στην καρδιά μου και θα ήθελα να τον δω πάλι στην πρώτη κατηγορία. Συγχαρητήρια στα παιδιά που ακολουθούν ακόμη αυτή την ομάδα. Εγώ αυτούς τους φίλαθλους γουστάρω»

 

Κι εμείς ρε Σταύρο αυτούς τους παίκτες γουστάρουμε. Αυτούς που γουστάρουν αυτό που κάνουν, αυτούς που μπαίνουν στο γήπεδο και το μόνο που σκέφτονται είναι πως θα ευχαριστηθούν τον αγώνα και πως θα ικανοποιήσουν τους φιλάθλους που βρίσκονται στην εξέδρα.

 

Αυτούς του παίκτες γουστάρουμε Σταύρο. Εκείνους για τους οποίους το χρήμα δεν είναι το παν, που όταν σκοράρουν ή νικάει η ομάδα τους, πηγαίνουν στην κερκίδα και νιώθουν ότι αποτελούν κομμάτι των φιλάθλων.

 

Σταύρο σ΄ ευχαριστούμε. Όχι μόνο για όσα συναισθανθήκαμε στην Ριζούπολη, αλλά για όσα μας προσέφερες με την συνολική παρουσία σου στα ελληνικά γήπεδα. Σταύρο σ' ευχαριστούμε και να ξέρεις ότι για πάντα θα είσαι –εκτός από Αρειανός- και ένας Απολλωνιστής σαν και εμάς».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Καμπορα δε δεχτηκε μειωση συμβολαιου και αποχωρησε

Σημαντική απωλεια για τον Αρη, δυσκολο να καλυφθει το κενο εστω και με τον Τσεζαρεκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Καμπορα δε δεχτηκε μειωση συμβολαιου και αποχωρησε

Σημαντική απωλεια για τον Αρη, δυσκολο να καλυφθει το κενο εστω και με τον Τσεζαρεκ

 

Απο τετοια Α(θ)ΛΗΤΙΚΑ sites ενημερωνεστε?Ο Καμπορα εφυγε για προσωπικους οικογενειακους λογους τους οποιους τους ειχε και πριν υπογραψει το νεο συμβολαιο πριν εναμιση μηνα.Πλεον ηταν ανυπερβλητοι και ζητησε να φυγει.Επειδη το ρεπορταζ βλεπω ειναι και ενυπογραφο καλο ειναι αυτος που το εγραψε να παει να παραδωσει απο τωρα την δημοσιογραφικη του ταυτοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...