Προς το περιεχόμενο

Άρης


bonomania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε κανεις λαθος. Συσπειρωση πρεπει να υπαρξει και στο μπασκετ και παντου γιατι μονο ετσι θα παει ο Αρης μπροστα. Με το να καθομαστε και να λεμε οτι ο super 3 κανει το ενα και το αλλο δεν υπαρχει κανενα κερδος. Και μην ξεχνας οτι στο μπασκετ κυριως ο super 3 στηριζει την ομαδα.

Η προταση του Γεωργουλη μπορει και να ισχυει, αλλα πιστευεις οτι αυτος θα σωσει το καραβι που παει να βουλιαξει? Α, και απο φερομενους επενδυτες στην Ελληνικο αθλητισμο εχουμε παραχορτασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 564
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σιγουρα δεν θα το σωσει ο Σαουριδης με τον Δαμιανιδη. Δεν θελουμε επενδυτη ανθρωπο να πληρωσει τα χρεη των 2 προηγουμενων θελουμε και να νοικοκυρεψει το σωματειο οπως δεν εκαναν αυτοι.

 

Μια χαρα γεματο ηταν το παλε όταν έκανε αποχη περσι ο σουπερ3 ;) Οσο κοσμο έχει παντα είχε περσι.. Δεν μπορω να καταλαβω πως στηριζει το μπασκετ ο σουπερ 3 οταν δεν γεμιζει καν το πεταλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τωρα γινεσαι υπερβολικος. Και συ ομολογησες οτι ενα διαστημα η προσφορα του super 3 ητανε ανεκτιμητη, αν και εγω πιστευω οτι ητανε για πιο μεγαλο χρονικο διαστημα.

Ατομο που να μπορει να πληρωσει τα χρεη με τα τρεχοντα οικονομικα δεδομενα της χωρας και δη του ελληνικου μπασκετ, πλην 2 ομαδων(ποιες αραγε??:unsure: :unsure:) δεν υπαρχει ουτε για δειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον εκανε προταση να τα αναλαβει, με την υπαρχουσα κατασταση δεν προκειται να τα αναλαβει κανεις αν γουσταρεις το συλλογο στη Β' εθνικη για να κανει κουμαντο ο Σαουρισης με τον Δαμιανιδη τοτε οκ, εγω ουτε αυτους γουσταρω ούτε τον συλλογο διαλυμενο, ουτε πιστευω ότι ο σουπερ3 ειναι η μονη λύση οπως διαλαλουν παντου.

 

Οριστε η κατασταση του συλλόγου: http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Aris/aleksandrhs_den_yparxei_kanenas.1586034.html

 

Αλεξανδρής από το ξεκίνημα των δηλώσεών του έδειξε να θέλει να εξωτερικεύσει το πώς έχει η κατάσταση στην ομάδα του Άρη λέγοντας: "Θα ξεκινήσω διαφορετικά. Φέτος ήρθα εδώ συναισθανόμενος την κατάσταση που βρίσκεται η ομάδα, με πολύ μεγάλη διάθεση συμμετοχής σε όποιο πρόβλημα υπάρχει και με μια τάση ενότητας που πάντοτε είχα στη ζωή μου, για να μπορέσομε να ξεπεράσουμε τα προβλήματα και να βρούμε λύσεις για να πάρει ο Άρης τον δρόμο του για εκεί που ανήκει, ψηλά.

 

Τη συγκεκριμένη στιγμή που μιλάμε δεν έχω το μυαλό μου ούτε στο Ντόνετσκ, ούτε σε καμιά ομάδα, ούτε σε τίποτα άλλο, παρά μόνο στα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε εδώ σαν ομάδα από την αρχή της χρονιάς, τα οποία δεν βγαίνουν επ' ουδενί προς τα έξω. Τα αντιμετωπίζουμε με αξιοπρέπεια, με πολύ μεγάλη διάθεση να τα επιλύσουμε, για να δούμε τον Άρη και πάλι ψηλά.

 

Σε όλη αυτή την περίοδο αυτό που μας κράτησε σαν ομάδα ήταν η αγάπη του κόσμου και η αγάπη η δική μου, την οποία μπορούσα να μεταφέρω στους παίκτες, για το άθλημα το οποίο χρίζει – θα έλεγα – εγχείρισης! Έχουμε πιάσει πάτο. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, είμαι πολύ φορτισμένος και ειδικά από το χθεσινό παιχνίδι και μετά, γιατί εδώ και 10 μέρες η ομάδα δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε να λειτουργεί.

 

Ξέρω και τα προβλήματα που υπάρχουν... Έχουμε πιάσει Ιανουάριο, είναι η αρχή του δεύτερου γύρου και τα παιδιά δεν έχουν πληρωθεί έναν μισθό. Γιατί να μιλήσουμε τώρα; Για ποιο πρόβλημα; Εδώ σήμερα ήρθαμε να κάνουμε προπόνηση και κάποιοι παίκτες έχουν αργήσει χαρακτηριστικά. Δεν υπάρχει κανένας στο γήπεδο από πλευράς διοίκησης. Κανένας!

 

Νιώθουμε μόνοι. Η παρέα μας είναι η μοναξιά μας πλέον και επιπλέον δεν έχει έρθει ο γυμναστής... Κι αυτό δείχνει κάτι. Μπορεί να του έτυχε κάτι, δεν ειδοποίησε εμένα αλλά τον Βασίλη Βουρτζούμη. Δεν έχει έρθει ο Δημήτρης Ελευθεριάδης να δέσει τους παίκτες να κάνουν προπόνηση. Τι να μιλάμε τώρα; Η αδιαφορία που υπάρχει προς αυτό το τμήμα, αυτά τα παιδιά, έχουν αντίχτυπο. Αυτό που εισέπραξα τις τελευταίες 10 μέρες από τους παίκτες, να μην έχουν διάθεση να προπονηθούν, να μην είναι συγκεντρωμένοι.

 

Δεν μπορώ να επιβάλλω με το ζόρι να κάνουν αυτά που πρέπει. Γι' αυτό και έχουμε χάσει τα επτά παιχνίδια στο τέλος, αν και τα περισσότερα ήταν εκτός έδρας. Κάποια από αυτά θα μπορούσαμε να τα είχαμε κερδίσει. Γιατί τι είναι τα τελευταία λεπτά; Συγκέντρωση, καρδιά και μυαλό. Αυτά απουσιάζουν. Δεν υπάρχει διάθεση και είμαι πολύ προβληματισμένος. Τα σωματεία αν δεν λύσουν τα εσωτερικά τους προβλήματα δεν μπορούν να προχωρήσουν, να κάνουν ένα βήμα παραπάνω...

 

Υπάρχει όχι μεγάλο πρόβλημα, αλλά αξεπέραστο. Εδώ τα προβλήματα τα αντιμετωπίζουμε σαν αρειανοί πρώτα και με μεγάλη αξιοπρέπεια. Έχουμε μείνει με αυτή τη κατάσταση. Μου έχουν χρεώσει αυτή τη στιγμή ένα σωματείο να το διαχειριστώ μόνος μου; Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Μπορώ ως ένα σημείο να πείσω κάποιους να βάλουν τα προβλήματα στην άκρη και να αγωνιστούν κανονικά, αλλά δεν μπορώ εγώ προσωπικά να δώσω λύση.

 

Αυτήν την στιγμή υπάρχει πρόβλημα και στο κομμάτι το εξωαγωνιστικό, αλλά τι θα κάνουμε; Τους ντετέκτιβ; Υπάρχουν προβλήματα και αυτά έχουν αντίκτυπο στο αγωνιστικό κομμάτι. Αν δεν βρεθούν σε αυτά λύση, δυστυχώς αυτή η προσπάθεια που ξεκίνημα φέτος με τόσα όνειρα μένει πίσω και είναι άδικο και για την ομάδα και για το μπάσκετ, γιατί μόνο αυτή η ομάδα μπορεί να αλλάξει τα δρώμενα στο μπάσκετ, γιατί έχει ιστορία, δυναμική, κόσμο και ανθρώπους που αγαπούν αυτό το τμήμα".

 

"Νιώθουν ότι τους κοροϊδεύουμε"

 

Σε ερώτηση αν ο Άρης κινδυνεύει με διάλυση από φυγή παικτών απάντησε: "Μέσα στον ίδιο χώρο κινούμαστε, πολλά έρχονται στα αυτιά μου. Υπάρχουν παίκτες είναι απογοητευμένοι, κάποιοι που θέλουν να αποχωρήσουν, κάποιοι που παρ΄ όλες τις υποσχέσεις που τους έχουμε δώσει, δεν έχουν τηρηθεί και νιώθουν ότι τους κοροϊδεύουμε. Λυπάμαι πολύ, έπρεπε να τα πω, τα κράτησα μέσα μου, δεν θέλω να σκάσω και γι' αυτό τα εξωτερικεύω. Αν κάποιοι ενδιαφέρονται όπως εμείς που είμαστε εδώ, ας βρουν την λύση, έτσι ώστε αυτό το τμήμα να ανακάμψει".

 

Κι όσο για το αν έχει έρθει ο ίδιος σε επαφή με τους μετόχους της ΚΑΕ Άρης απάντησε: "Εγώ δεν έχω ενημέρωση από κανέναν. Εμένα πρέπει να με ενημερώνει ο πρόεδρος. Αν με τον πρόεδρο μιλάς μια φορά τον μήνα, δεν είσαι ενημερωμένος. Από εκεί περιμένουμε την ενημέρωση και εγώ και οι παίκτες... Εξωθεσμικά δεν ξέρω...

 

Εμείς, εγώ και οι παίκτες ξέρουμε τον πρόεδρο. Εξωθεσμικά από τότε που ήρθα εδώ, δεν έχει έρθει κανείς σε μένα να μου πει ότι 'σε μένα ανήκει το σωματείο'. Εγώ παίρνω εντολές από τον πρόεδρο. Δεν ξέρω υπό ποιο καθεστώς διοικείται το σωματείο...".

 

Τέλος για τον αγώνα της Τρίτης με την Ντόνετσκ είπε: "Για μένα προέχει η ενότητα της ομάδας. Θα σπάσω το μυαλό μου να βρω λύσεις να ξεπεραστούν τουλάχιστον το αγωνιστικό κομμάτι, όσο είμαστε μέσα στο γήπεδο, όλα αυτά τα προβλήματα, για να βγάλουμε το πραγματικό μας πρόσωπο.

 

Η ομάδα θα πάει πλήρης, αλλά έχουμε κάποιους παίκτες, τον Χρήστο Ταπούτο και τον Σαμ Μάλντροου, που από την φυσιολογική κόπωση και καταπόνηση λόγω των συχνών παιχνιδιών και του μεγάλου χρόνου συμμετοχής έχουν κάποιες ενοχλήσεις. Μόνο νεκρός δεν θα μπει κάποιος μέσα στο αεροπλάνο!".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Μια πικρη μερα για το Μπασκετ και για τον Αρη συγκεκριμένα, πέθανε ο ΑΝεστης Πεταλίδης σε ηλικία 83 ετων.

 

Στερνό αντίο στον Ανέστη

 

Το όνομα του πιθανώς δεν λέει πολλά πράγματα στους νεότερους. Αλλά για όσους ξέρουν την ιστορία του μπάσκετ η φυσιογνωμία του Ανέστη Πεταλίδη ήταν ταυτόσημη με αυτή του μπασκετανθρώπου. Συνέδεσε το όνομα του με την ιστορία του μπασκετικού Άρη στον οποίο ξεκίνησε αρχικά ως παίκτης στη δεκαετία του '50 και αργότερα ανέλαβε τη θέση του προπονητή.

 

Στη δεκαετία του '60, ο ''Πόντιος'' όπως τον φώναζαν λόγω καταγωγής, κατάφερε να δημιουργήσει μια ομάδα πρότυπο για την εποχή της. Εκείνος ο Άρης, λένε όσοι τον έχουν δει, έπαιζε μπάσκετ είκοσι χρόνια πριν την εποχή του: Πρες σε όλο το γήπεδο, γρήγορες επιθέσεις και μοντέρνα λογική. Το μεγάλο του παράπονο ήταν ότι εκείνη η ομάδα παρότι πλησίασε πολύ δύο τρεις σεζόν την κατάκτηση του τίτλου δεν μπόρεσε ποτέ να τον κατακτήσει. Το ισχυρό δίπλο της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού (κυρίως) του απαγόρευσε αυτό που άξιζε και που ήταν αδιανόητο για τα δεδομένα της εποχής: Μια ομάδα από τη Θεσσαλονίκη να πάρει το πρωτάθλημα.

 

Από εκείνα τα χρόνια ξεκίνησε η σχεση με τον Γιάννη Ιωαννίδη. Για τον ορφανό από πατέρα Ιωαννίδη ο Πεταλίδης έπαιξε το ρόλο του μέντορα, του προπονητή, του πνευματικού καθοδηγητή αλλά κυρίως του μετάγγισε τη μπασκετική λογική του. Οταν ο Πεταλίδης αποφάσισε να αποσυρθεί από την προπονητική ενορχήστρωσε ως παράγοντας δύο κινήσεις. Βλέποντας τον Ιωαννίδη να έχει γίνει αργός και να μη μπορεί πλέον να ανταποκριθεί ως παίκτης τον έπεισε το 1978 να σταματήσει το μπάσκετ και τον έχρισε αμέσως προπονητή της ομάδας.

 

Η κατάκτηση του πρώτου πρωταθλήματος από τον Άρη το 1979 τον δικαίωσε απόλυτα ενώ λίγο αργότερα ήταν από τους ανθρώπους που ασχολήθηκαν με ένα ομογενή από την Αμερική και έστειλε στις ΗΠΑ τον Τσιλιγγαρίδη για να πείσει την οικογένεια του να τον αφήσει να έρθει στην Ελλάδα. Το όνομα του παίκτη ήταν Νίκος Γκάλης. Επί ημερών Πεταλίδη ο Άρης πανηγύρισε την κατάκτηση ενός ακόμη τίτλου, το 1983 και το ίδιο καλοκαίρι όταν η ομάδα βρέθηκε σε οικονομικό αδιέξοδο λόγω των υπερβολικών απαιτήσεων του Νίκου Γκάλη ήταν πάλι αυτός που ανακάλυψε από μια σύμπτωση τον Χρήστο Μιχαηλίδη. Έμαθε ότι ένας πλούσιος νεαρός Θεσσαλονικιός επιχειρηματίας είχε εκτελωνίσει δύο πανάκριβα αυτοκίνητα (την ιστορία την είχα γράψει προ μηνών στην ένθετη στήλη της Κουρούνας τα Χ-Basket Files) και φρόντισε να τον συναντήσει. Τον έπεισε να αναλάβει την προεδρία του Άρη και αυτός ο συνδυασμός μαζί με τη μεταγραφή Γιαννάκη οδήγησε αργότερα στη δημιουργία της ''αυτοκρατορίας''.

 

Το καλοκαίρι του 1984 ήρθε σε ρήξη με διοίκηση και Ιωαννίδη (παρότι ποτέ δεν χάλασαν οι σχέσεις τους) γιατί θεωρήθηκε υπεύθυνος για την απώλεια του Κυπέλλου Ελλάδος στον θρυλικό τελικό των ΄΄ξυρισμένων κεφαλιών΄΄ με τον ΠΑΟΚ. Στην κλήρωση των διαιτητών είχε δεχτεί για πρώτη φορά σε αγώνα Άρη-ΠΑΟΚ να σφυρίξουν Θεσσαλονικείς διαιτητές (Πανταζής-Ιωάννου) και η ήττα με 74-70 και σφαγιαστική διαιτησία του χρεώθηκε. Πικραμένος αποχώρησε από τα διοικητικά και επέστρεψε στις αρχές της δεκαετίας του ΄90 σαν αντιπρόεδρος της διοίκησης που είχε σχηματίσει ο προσωπικός του φίλος καρδιολόγος Παναγιώτης Σπύρου. Η συγκεκριμένη ομάδα των παραγόντων προσπάθησε για ένα χρόνο να βγάλει από το αδιέξοδο τον ΄Αρη που είχε τεράστια οικονομικά προβλήματα και τελικά παρέδωσαν την ομάδα στον Θεόφιλο Μητρούδη.

 

Μέχρι το 1995 όταν αντιμετώπισε ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας το οποίο είχε ξεπεράσει ήταν πάντοτε παρών στο Αλεξάνδρειο στους αγώνες της ομάδας αλλά σταδιακά αποσύρθηκε και παρακολουθούσε από μακριά πλέον τα δρώμενα. Ακόμη και σε μεγάλη ηλικία συνέχισε το αγαπημένο του χόμπι: Κάθε Πέμπτη απόγευμα έπαιζε μπάσκετ στα ανοιχτά γήπεδα της ΧΑΝΘ με άλλους παλαίμαχους.

Ενας από τους τελευταίους πιονιέρους του ελληνικού μπάσκετ, εκπρόσωπος μιας άλλης εποχής, ο Ανέστης αναπαύθηκε σήμερα σε ηλικία 83 ετών κτυπημένος από ένα εγκεφαλικό επεισόδιο. Η κηδεία του θα γίνει αύριο το μεσημέρι στην εκκλησία της Αγίας Σοφίας Θεσσαλονίκης.

 

http://allstarkourou... ... ost_7.html

 

Και εδώ 1' βιντεο, που περιλαμβάνει όλη την ουσια του Αθλητισμού και του καλώς εννοούμενου οπαδισμου.

 

http://www.youtube.com/watch?v=u_YN1yqiZt8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 5 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 Πανικός γίνεται με τα εισιτήρια για το φιλικό προς τιμην του Γκάλη, οσοι ενδιαφέρονται μπορουν να πανε στο Αλεξάνδρειο μέχρι τις 4 παρα 15 που ειναι ο αγώνας με τον Καοδ ή αυριο 11 - 2, μετά δύσκολα να περισσέψει τίποτα, προβλέπω φαινόμενα μαυρης αγοράς εξω απο το παλε τη μέρα του φιλικου :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη νικη για τον Αρη που ειναι πολυ κοντα στα πλευ οφ αν δεν τα εξασφαλισε ηδη.

ΑΠο τον ΚΑΟΔ κραταμε μονο ενα καλο 15λεπτο στο δευτερο ημιχρονο πριν καταρευσει παλι στο τελευταιο πενταλεπτο και τιποτα αλλο.

Χαντ 8 βοηθησε σε σκοραρισμα και ριμπαουντ.Καλος στην αμυνα.

Βεργινης 7 Καλος στο κουμαντο και στην δημιουργοα φασεων

Σαρικοπουλος 7 Καλος σε αμυνα επιθεση,μαζεψε σκουπιδια

Τσιαρας 6 Εβγαλε ενεργεια οση ωρα επαιξε

Ασημακοπουλος 6 επαιξε καλη αμυνα

ΚΑΟΔ

Ροου 5Δεν οργανωσε καλα την ομαδα του,πολυ αστοχος

Κνοουλς 7 Την στιγμη που πατησε γκαζι η ομαδα της Δραμας ηταν ο κινητηριος μοχλος

Κακαρουδης 6 εβγαλε ενεργεια στο γηπεδο

Μισελ 6 Στο δευτερο ημιχρονο ηταν καλος.

Πλαμερ 4 Δεν φανηκε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου.Τραγικος.

MVP Χαντ    
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη νικη για τον Αρη που ειναι πολυ κοντα στα πλευ οφ αν δεν τα εξασφαλισε ηδη.

 

ΑΠο τον ΚΑΟΔ κραταμε μονο ενα καλο 15λεπτο στο δευτερο ημιχρονο πριν καταρευσει παλι στο τελευταιο πενταλεπτο και τιποτα αλλο.

 

Χαντ 8 βοηθησε σε σκοραρισμα και ριμπαουντ.Καλος στην αμυνα.

 

Βεργινης 7 Καλος στο κουμαντο και στην δημιουργοα φασεων

 

Σαρικοπουλος 7 Καλος σε αμυνα επιθεση,μαζεψε σκουπιδια

 

Τσιαρας 6 Εβγαλε ενεργεια οση ωρα επαιξε

 

Ασημακοπουλος 6 επαιξε καλη αμυνα

 

ΚΑΟΔ

 

Ροου 5Δεν οργανωσε καλα την ομαδα του,πολυ αστοχος

 

Κνοουλς 7 Την στιγμη που πατησε γκαζι η ομαδα της Δραμας ηταν ο κινητηριος μοχλος

 

Κακαρουδης 6 εβγαλε ενεργεια στο γηπεδο

 

Μισελ 6 Στο δευτερο ημιχρονο ηταν καλος.

 

Πλαμερ 4 Δεν φανηκε σε κανενα σημειο του παιχνιδιου.Τραγικος.

 

MVP Χαντ    

 

Προς στιγμην νομιζα οτι μιλουσες για ποδοσφαιρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Bγαζω το καπελο στον Σουλη Παπαδοπουλο.

Ενα λαικο παιδι που ανελαβε εναν Αρη με το χειροτερο ροστερ στην Α εθνικη και θα τον σωσει εκτος απροοπτου.

Τωρα προηγειται του Αστερα στο ημιχρονο με 2-0.

Γκολαρα του Τατου.Απορω πως αυτος ο παικτης δεν παιζει στον Ολυμπιακο και παιζει ο Γκρεκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bγαζω το καπελο στον Σουλη Παπαδοπουλο.

 

Ενα λαικο παιδι που ανελαβε εναν Αρη με το χειροτερο ροστερ στην Α εθνικη και θα τον σωσει εκτος απροοπτου.

 

Τωρα προηγειται του Αστερα στο ημιχρονο με 2-0.

 

 

 

???????? :blink: :wacko: :blink:

Απο ποιον πλανητη κατεβηκες????????

 

Ο Σουλης Παπαδοπουλος λες να κερδιζει τα παιχνιδια????? :eek:

Το στησιμο για το 3 στα 3 (με Ατρομητο/Αστερα Τριπολης και Σκοντα Ξανθη αν και ισως να μην χρειαστει και με Ξανθη νικη) θα το καταλαβαινε και παιδί.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tραγικος ο Αστερας.Σιγουρα φταινε και οι πολλες αλλαγες του τσιωλη.

Οχι οτι επαιξε καμια μπαλαρα ο ΑΡης απλως αξιοποιησε ολες του τις φασεις .Οτι πηγαινε μεσα εγ=γραψε.

Κορυφαιοι για τον Αρη οι Τατος,Παπαζαχαριας,Πουλιδο.Σοου Τατου με 3 γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 28 αγωνιστικές κρυβεστε πίσω από το δαχτυλο σας όσοι ασχολειστε με το ποδοσφαιρο και το σαπιαλιγκ και έρχεστε την 29η να κραξετε αυτους που στήνουν αγώνες; Ειστε σοβαροι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...