Προς το περιεχόμενο

Πως, που και τι χρείαζεται για host με .gr ?? Ποιος διασφαλίζει την ακεραίοτητα του??


CHRIS_MALL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

To subdomain είναι της μορφής username.domain.net και όχι http://www.domainsomething.gr

 

Η εταιρεία που αναφέρεις δεν αναφέρει πουθενά οτι κανει regist domain.

Αν αγοράσει domain τότε μπορεί και βέβαια να φιλοξενηθεί απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφέρει όταν πάς να κάνεις παραγγελία ένα νέο free plan.

Αναφέρει ότι τα .gr domains κοστίζουν 30 ευρώ για 2 χρόνια. Το θυμάμαι καλά από την πολύ καλή εμπειρία που είχα μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To subdomain είναι της μορφής username.domain.net και όχι http://www.domainsomething.gr

 

Η εταιρεία που αναφέρεις δεν αναφέρει πουθενά οτι κανει regist domain.

Αν αγοράσει domain τότε μπορεί και βέβαια να φιλοξενηθεί απο εκεί.

 

Καλησπέρα,

 

Κανουν κανονικότατα κατοχύρωση ονομάτων, το αναφέρουν και στο forum τους. Το κόστος είναι 30 ευρώ αν δεν κάνω λάθος, αλλά αξίζει πραγματικά γιατί με αυτά τα λίγα έσοδα μπορούν να συνεχίσουν να παρέχουν την δωρεάν φιλοξενία τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ sorry αλλά δεν το έψαξα τόσο.

 

Απλά εγώ εχω βρεί μια εταιρεία που δίνει δωρεάν 20 mb χώρο με κάθε καταχώρηση domain (στην τιμή 12.5 ευρώ το χρόνο) και δεν τους αλλάζω με τίποτα γιατί έχουν βγεί σπαθί.

Μπορεί να μην έχουν ακόμα σύστημα διαχείρησης domain αλλά σύντομα θα το έχουν και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ sorry αλλά δεν το έψαξα τόσο.

 

Απλά εγώ εχω βρεί μια εταιρεία που δίνει δωρεάν 20 mb χώρο με κάθε καταχώρηση domain (στην τιμή 12.5 ευρώ το χρόνο) και δεν τους αλλάζω με τίποτα γιατί έχουν βγεί σπαθί.

Μπορεί να μην έχουν ακόμα σύστημα διαχείρησης domain αλλά σύντομα θα το έχουν και αυτό. www.std-consulting.gr

 

Εχω βρει μια εταιρια = εχω μια εταιρια....

 

Καλο θα ειναι να μην υπαρχει παραπλανητική διαφήμιση (εχω βρει εταιρια και κανει παπαδες). Πες ξεκαθαρα οτι εχεις εταιρια και κανει παπαδες, δεν ειναι ντροπη! Και στο edom και στο std-consulting στα meta tags αναφερεται το επωνυμο σου απο το οποιο προκυπτει και το username σου. Καλο θα ειναι εφοσον εχεις ξεκινησει σε αυτη την αγορα να εισαι οσο το δυνατον πιο ξεκαθαρος γινεται, ετσι θα σε εκτιμησει ο κοσμος και θα σε προτιμησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις μεγα λάθος φίλε μου μιας και η εταιρεία δεν είναι δική μου αλλά εγώ έχω αναλάβει την προβολή της στο διαδίκτυο.

Και μέσω αυτής προβάλω και την δουλειά μου.

Απλά λέω οτι μου έχουν βγεί σπαθί γιατι με έχουν αφήσει να κάνω σχεδόν απεριόριστη προβολή μέσα απο το site τους.

Είμαι ειλικρινής και δεν κρύβω κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθεί να μην ισχύει παρόλαυτα το "έχω βρεί μια εταιρία" , γιατί ισχύει το "δουλεύω για μια εταιρία". Δεν είναι κακό ούτε μεμτό αυτό από κανέναν, οπότε πές το ξεκάθαρα, δεν τρέχει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τόσο μικρό χώρο δεν αξίζει να αγοράσεις πακέτο από εταιρία, δες το http://www.freegreece.net

 

Ακούγοντας τις συμβουλές σας μάλλον θα καταλήξω σε κανένα free δικτυακό τόπο. H απορία μου όμως είναι η εξής:

 

Ο free δικτυακός τόπος απο θέμα προβολής στο διαδίκτυο είναι ίδιος ; δηλαδή έχει σχέση ποια θα προβάλλεται καλύτερα στο διαδίκτυο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, η προβολή σου στο διαδίκτυο εξαρτάται από την προώθηση που θα κάνεις στη σελίδα σου , μέσω διαφημιστικών προγραμμάτων, μέσω του σωστού κώδικα, φιλικού προς μηχανές αναζήτησης και μέσω του domain που θα κατοχυρώσεις.

Ο χώρος είναι το τελευταίο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...