Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάνω αυτή την ερώτηση γιατί με έχουν πρήξει 1-2 φίλοι με κάτι βλακίες που θέλουν να αγοράσουν. και επειδή δεν ασχολούνται πρέπει να βγάλω εγω το φίδι από την τρύπα.

έχουν βρει κάτι site, δε θα έλεγα περίεργα, αλλά άγνωστα.

απλά δε γουστάρω να συμβεί στραβή

Εγώ θα πρότεινα, αντί να ψάχνεις πως θα σώσεις την κατάσταση μετά, να ψάξεις πως θα σώσεις την κατάσταση πριν. Να ψάξεις δηλαδή την αξιοπιστία των μαγαζιών που θες να αγοράσεις, προκειμένου αν αποδειχθούν αναξιόπιστα να μην μπλέξεις καν.

Αν παρ' όλα αυτά επιμένεις να προχωρήσεις, ο όρος 13 του user agreement του paypal στο οποίο συμφώνησες όταν γράφτηκες τα εξηγεί όλα αναλυτικά. Διάβασε το, και αν έχεις περαιτέρω απορίες εδώ είμαστε. RTFM λοιπόν! Αν και, είναι τόσο αναλυτικά που αν έχεις απορίες που δεν καλύπτει ο όρος 13, μόνο αντιπρόσωποι του paypal μπορούν να βοηθήσουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://lostinmarket.gr/community/?p=833

 

Βρηκα αυτο το πολυ χρήσιμο ιστολόγιο με πληροφορίες για το θέμα των προπληρωμένων καρτών, τα υπέρ και τα κατά γενικά αλλα και για κάθε κάρτα που κυκλοφορει στην αγορά. επίσης αναφέρονται αναλυτικά οι χρεώσεις και οι προμήθειες σε κάθε κάρτα και είναι πλήρως ενημερωμένο.

 

για καποιον που ακούει προπληρωμενη και δε ξέρει τι και πως ειναι χρήσιμο ιστολογιο όπως επίσης για καποιον που δε ξερει ποια απο όλες να επιλέξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα σημερα μια χρεωστικη απο την eurobank και οταν παω να προσθεσω την καρτα στο πειπαλ μου βγαζει το εξης μηνυμα ''This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.'' Εννοειται πως βαζω σωστα τα στοιχεια,μηπως παιζει ρολο που δεν εχω ακομα λεφτα στην καρτα; Σημερα εβαλα 30ε στον τρεχουμενο λογαριασμο και βρισκονται ακομα στο λογιστικο υπολοιπο και οχι στο διαθεσιμο πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορω να τα φορτωσω την χρεωστικη,οταν φορτισω την χρεωστικη τοτε θα μου δεχθει την καρτα;

 

Θελω να ρωτησω οσους εχουν καρτα απο eurobank,μου εδωσαν δυο καρτες,την euroline debit που ειναi μαεστρο απο οτι μου ειπαν αυτην την χρησιμοποιω για το ατμ,βαζοντας και βγαζοντας λεφτα σε αυτην και μια αλλη την προπληρωμενη που ειναι visa την οποια δεν βαζω στο ατμ αλλα φορτωνω σε αυτην τα λεφτα που εχω στην euroline,θα θελα να μου πειτε αν τα λεω σωστα και αν αυτο παιζει ρολο που μου βγαζει σφαλμα το πειπαλ,συγγνωμη παλι για τις ερωτησεις μου αλλα ειμαι ασχετος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θελω να ρωτησω οσους εχουν καρτα απο eurobank,μου εδωσαν δυο καρτες,την euroline debit που ειναi μαεστρο απο οτι μου ειπαν αυτην την χρησιμοποιω για το ατμ,βαζοντας και βγαζοντας λεφτα σε αυτην και μια αλλη την προπληρωμενη που ειναι visa την οποια δεν βαζω στο ατμ αλλα φορτωνω σε αυτην τα λεφτα που εχω στην euroline,θα θελα να μου πειτε αν τα λεω σωστα και αν αυτο παιζει ρολο που μου βγαζει σφαλμα το πειπαλ,συγγνωμη παλι για τις ερωτησεις μου αλλα ειμαι ασχετος!

 

 

Κ σε μένα τα ίδια δώσανε και μάλιστα και e-banking.γιατί δεν τα έβαζες κατευθείαν στην προπληρωμένη?

δεν θυμάμαι αν ενεργοποιείται αμέσως η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μου ειπαν πως μονο η χρεωστικη μπαινει στο ατμ και οχι η προπληρωμενη και πως για να εχω λεφτα στην προπληρωμενη πρεπει πρωτα να τα περασω απο την χρεωστικη και μετα να τα στειλω εκει μεσω e-banking. Αληθεια γινεται να τα βαλω με τη μια στην προπληρωμενη; Τοτε ποιος ο λογος να υπαρχει η χρεωστικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως δεν γίνεται..θα πας να τα βάλεις από τον γκισέ και είσαι κομπλέ.καλά έκανες και έχεις κάρτα και για το ατμ σε περίπτωση που είναι σκ και θες να φορτώσεις την προπληρωμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προπληρωμενη δεν μπαινει στο ατμ ετσι; Την φορτωνω μονο απο την χρεωστικη η απο το ταμειο; Για το πειπαλ μπορεις να με βοηθησεις; το βγαζει αυτο επειδη δεν εχει ακομα ενεργοποιηθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ατμ βάζεις μόνο την χρεωστική.φόρτιση μόνο από ταμείο ή ατμ με την χρεωστική.

επειδή δεν έχω την τρελή εμπειρία έχω την εντύπωση επειδή δεν έχει λεφτά ακόμα δεν μπορείς, γιατί σε χρεώνει 1.5 ευρώ και στο ξανά πιστώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω λίγη βοήθεια..

 

Εκεί που λέει ''Address Line 1'' πατάω ας πούμε Heliopoleos, 463

 

Στο 'City' ''HELIOUPOLI''

 

Και στο 'State / Province / Region' ΑΤΗΕΝS, ATTICA, GREECE??

 

(Τα στοιχεία αυτά είναι παραδείγματα...)

 

Είμαι πολύ μπλεγμένος, ειδικά με το τελευταίο...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω λίγη βοήθεια..

 

Εκεί που λέει ''Address Line 1'' πατάω ας πούμε Heliopoleos, 463

 

Στο 'City' ''HELIOUPOLI''

 

Και στο 'State / Province / Region' ΑΤΗΕΝS, ATTICA, GREECE??

 

(Τα στοιχεία αυτά είναι παραδείγματα...)

 

Είμαι πολύ μπλεγμένος, ειδικά με το τελευταίο...

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!

στο state βαζεις αττικη ή ATTICA όπως θες.θελει δηλαδη το νομο σου να εισάγεις. αν και ATHENS να βαλεις δε θα εχεις προβλημα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.

Έχω μια απορία. Έχω ένα λογαριασμό Paypal στον οποίο έχω συνδέσει μια χρεωστική. Το 1,5ε (της επιβεβαίωσης) μου έχει επιστραφεί στο balance του Paypal.

Έκανα μια αγορά από ebay χρησιμοποιώντας το Paypal αλλά τα λεφτά "τραβήχτηκαν" μόνο από την κάρτα μου (το 1.5ε έμεινε στο paypal)..

Δεν θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει πρώτα το 1.5ε από το Paypal balance και να συμπληρώσει το υπόλοιπο ποσό από την κάρτα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο αντιμετώπισα κι εγώ σε σημερινή μου αγορά. Τις άλλες φορές τραβούσε ότι υπήρχε στο balance και το υπόλοιπο από την κάρτα. Τώρα δεν τράβηξε από το balance :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τελειώσουν τα χρήματα από την κάρτα μονο τότε τραβάει από το balance

 

δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες.

τουλάχιστον όχι σε μένα.

 

ενεργοποίησα το λογαριασμό κάνω μια αγορά 10€ και μου τράβηξε 8,5€ από την κάρτα και τα 1,5€ balance.

λεφτά υπήρχαν στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομίζω να ισχύει αυτό που λες.

τουλάχιστον όχι σε μένα.

 

ενεργοποίησα το λογαριασμό κάνω μια αγορά 10€ και μου τράβηξε 8,5€ από την κάρτα και τα 1,5€ balance.

λεφτά υπήρχαν στην κάρτα.

 

Έκανες πρόσφατα αυτήν την αγορά?

 

Έστειλα μέιλ στο πέιπαλ, αν μου απαντήσουν θα το ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...