Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ρωτήσω και εγώ κάποια πράγματα έτσι πληροφοριακά. Αν υποθέσουμε ότι κάποιος πουλά πράγματα στο Internet (π.χ. μέσω eBay) και τα κέρδη του από τις πωλήσεις αυτές πηγαίνουν στο Paypal του και από εκεί στην κάρτα ή στον λογαριασμό του. Έστω ότι κερδίζει αρκετά χρήματα. Τα λεφτά αυτά πρέπει να τα δηλώνει στην εφορία ή μπορεί να το αποφύγει αυτό (χωρίς βέβαια να είναι παράνομο); Όλα αυτά αν είναι ένας απλώς ιδιώτης εννοείται. Πρέπει να εκδίδει αποδείξεις για αυτά που πουλάει; Μπορεί ένας ιδιώτης να το κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα εχω λογαριασμο paypal ...αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιησει ποτε στο παρελθον πως θα βαλω χρηματα απο λογαριασμο με χρεωστικη και πως θα αγορα κατι που χρειαζομαι online? ..ευχαριστω

Δεν χρειάζεται να βάλεις χρήματα στο paypal, απλά συνδέεις την χρεωστική σου και κάθε φορά που θα κάνεις μια αγορά θα τραβάει το ποσό αυτήν.

 

Να ρωτησω κάτι. Έχω περάσει στο paypal την χρεωστική μου. Επειδή θέλω να κάνω μια παραγγελία και δεν θέλω να πληρώσω πάλι κερατιάτικα για την φόρτιση της κάρτας, μπορώ να περάσω κατευθείαν τον τραπεζικό μου λογαριασμό? Θα μπορώ άμεσα να κάνω αγορές μετά ή θα πρέπει να γίνω verified και στον λογαριασμο?

Μήπως εννοείς ότι έχεις συνδέσει το paypal με προπληρωμένη κάρτα; Γιατί μόνο τότε είναι που υπάρχει προμήθεια κατά την φόρτιση, αν έχεις χρεωστική συνδεδεμένη με τον τραπεζικό σου λογαριασμό απλά βάζεις τα χρήματα στο λογαρισμό σου και δεν χρεώνεσαι προμήθεια.

 

οι είναι στο όνομά μου απλά έκανα πίσω κάτι νόμιζα ότι έκανα λάθος στα στοιχειά και μετά μου βγάζει αυτό το μήνυμα

είναι i visa της eurobank χρεωστική

Επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης από την φόρμα που έχει και ρώτα τους ακριβώς τι χαρτιά χρειάζονται, προφανώς θα πρέπει να τα σκανάρεις και να τα στείλεις ή απλά να τους στείλεις κάποια στοιχεία. Θα σου απαντήσουν πιθανότατα την επόμενη μέρα, στο θέμα της εξυπηρέτησης είναι γρήγοροι και κατατοπιστικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μολις εμαθα οτι μπορεις να στειλεις πληρωμες και εκτος λογαριασμου PayPal. Ποσο ασφαλες ειναι αυτο, και τι αποδεικτικο εχεις οτι πραγματοποιησες την πληρωμη?

 

Αυτο με ενδιαφερει σε περιπτωση που θες να χρησιμοποιησεις καποια καρτα μιας χρησης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση και εγω...

 

εχω κανει 30 αγορες απο το ιντερνετ μεσω winbank (προπληρωμενη καρτα virtual) και πληρωνω μεσω paypal απροβληματιστα,

προσφατα εκανα μια αγορα αλλα εκανε λαθος ενας γερμανος(ebay) και εκανα αμαν να το επιστρεψω πισω... τελικα το πηρε πισω και μου επεστρεψε τα χρηματα μου μεσω paypal, τα "βλεπω" στο balance μου στο paypal μου.. και θελω να ρωτησω γιατι δεν μου εχει ξανασυμβει.. θα μπουν αυτοματα στην καρτα που εχω συνδεσει με το paypal?? και αν.. ποσες εργασιμες μερες?? χρειαζεται να κανω κατι απο μερος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πάνε στην κάρτα πρέπει να τα μεταφέρεις στον ταπεζικό λογαριασμό με τον οποίο είναι συνδεδεμένη, αυτό γίνεται από την επιλογή Withdraw. Διαφορετικά μένουν στο balance και χρησιμοποιούνται για μελλοντικές αγορές μέσω paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πάνε στην κάρτα πρέπει να τα μεταφέρεις στον ταπεζικό λογαριασμό με τον οποίο είναι συνδεδεμένη, αυτό γίνεται από την επιλογή Withdraw. Διαφορετικά μένουν στο balance και χρησιμοποιούνται για μελλοντικές αγορές μέσω paypal.

 

Αν και δεν ξερω το λογο..στον λογαριασμο που εχω τον λογαριασμο αλλα και την καρτα μεσω winbank δεν μου τον εκανε δεκτο μεσω ΙΒΑΝ (μου ελεγε οτι αυτος ο λογαριασμος χρησιμοποιτε). τελος παντων εβαλα αλλον λογαριασμο(ΙΒΑΝ) απο αλλη τραπεζα και εγινε δεκτο! ολα μια χαρα.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω λογαριασμό στην Πειραιώς. Έχω βγάλει την εικονική πιστωτική webuy (πως διάολο λέγεται). Αλλά βαρέθηκα να πληρώνω 1€ κάθε φορά που θέλω να κάνω μια παραγγελία. Και είπα να προσθέσω στο paypal τα στοιχεία απο την κάρτα του ΑΤΜ που είναι visa. Βάζω τα στοιχεία κανονικά αλλα μου βγάζει error οτι η τράπεζα δεν αφήνει να γίνει η καταχώριση...

 

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω λογαριασμό στην Πειραιώς. Έχω βγάλει την εικονική πιστωτική webuy (πως διάολο λέγεται). Αλλά βαρέθηκα να πληρώνω 1€ κάθε φορά που θέλω να κάνω μια παραγγελία. Και είπα να προσθέσω στο paypal τα στοιχεία απο την κάρτα του ΑΤΜ που είναι visa. Βάζω τα στοιχεία κανονικά αλλα μου βγάζει error οτι η τράπεζα δεν αφήνει να γίνει η καταχώριση...

 

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

 

παιδια καλυτερα μεσω paypal ..ειναι πολυ απλο ανοιγεις λογαριασμο ''συσχετιζεις'' καρτα και λογαριασμο σε καποια τραπεζα και αυτο ειναι ολο ..οταν κανεις αγορα απλα επιλεγεις την επιλογη paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλυτερα μεσω paypal ..ειναι πολυ απλο ανοιγεις λογαριασμο ''συσχετιζεις'' καρτα και λογαριασμο σε καποια τραπεζα και αυτο ειναι ολο ..οταν κανεις αγορα απλα επιλεγεις την επιλογη paypal

 

Μα αυτό εννοώ, πάω να την συνδέσω και δεν την δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν λογαριασμό στην Πειραιώς. Σε αυτόν λοιπόν, έχω ενεργοποιήσει την εικονική πιστωτική webuy που έχουν και την έχω συνδέσει αυτή στο paypal για τις αγορές μου. Απλά επειδή κάθε φορά που της βάζω τα χρήματα που θέλω με χρεώνουν με 1€ αν είναι κάτω απο 100 η φόρτιση και παραπάνω παίρνουν 1% με μέγιστο τα 5€.

 

Ε αποφάσισα να συνδέσω την κάρτα ΑΤΜ που έχω απο αυτό τον λογαριασμό που έχει και το λογότυπο VISA, αλλα μόλις πάω να την προσθέσω στο paypal μου βγάζει error και οτι δεν αφήνει η τράπεζα να γίνει η σύνδεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες κάρτα ΑΤΜ εννοείς την χρεωστική Visa που είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό σου;

Σιγουρέψου ότι είναι η χρεωστική και αν ναι, πες μας τι αιτιολογία σου λέει όταν δεν την δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...