Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν λες κάρτα ΑΤΜ εννοείς την χρεωστική Visa που είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό σου;

Σιγουρέψου ότι είναι η χρεωστική και αν ναι, πες μας τι αιτιολογία σου λέει όταν δεν την δέχεται.

 

Είναι η κάρτα που έχω για να βγάζω λεφτά απο το ΑΤΜ. Την έχω χρησιμοποιήσει και για αγορές στο eastbay χωρίς κάποιο πρόβλημα.

 

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, έβγαλα σήμερα μια prepaid για αγορές κλπ στην Αγροτική. (προμήθεια 2 ευρώ απο κισέ, 1 από ΑΤΜ).

Αν εγώ θέλω να κάνω πωλήσεις μέσω ίντερνετ, μπορώ να τραβάω τα λεφτά από την prepaid ή πρέπει να βγάλω άλλου είδους κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, εχω εδω και καιρο λογοριασμο αλλα ποτε δεν τον χρησιμοποιησα σημερα λοιπον εκανα τη πρωτη μου συναλλαγη και εχω την εξης απορεια .

 

Οταν παταω Accept μου βγαζει δυο επιλογες α) να τα βαλω σε πιστοτικη β) να τα βαλω σε λογαριασμο

 

Θελω να ρωτησω α) Τι γυνετε αν κανω accept χωρις να εχω τραπεζικο λογαρισμο β) Αν πρωτα συνδεσω τον τραπεζικο μου λογαρισμο που πρεπει να ρωτησω για αυτο γ)Τα λεφτα για ποσο καιρο μπορουν να μεινουν pending, υπαρχει κυνδηνος να τα χασω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα,εχω μια απορρια!Προχθες εκανα μια αγορα απο το ebay αξιας 7Ευρω.Ο πωλητης αμεσως μου εστειλε επισημανση οτι το πακετο εχει ταχυδρομηθει!Μετα ομως μου εστειλε μηνυμα οτι το προιον ειναι εκτος αποθεματος!Και με ρωτησε αν επιθυμω επιστροφη χρηματων η καποιο αλλο προιον!Του ειπα επιστροφη χρηματων και σημερα την εκανε!Ποσο καιρο κανει ομως να επιστρεψουν τα χρηματα στην καρτα μου?Γιατι αυτος την υπεβαλε αμεσως αλλα τα χρηματα δεν εχου ερθει ακομη στην καρτα μου!Γνωριζει καποιος ποσες μερες θα χρειαστουν για να μπουν τα χρηματα στην καρτα και να μπορω να τα χρησιμοποιησω?Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πληρωσες μεσω paypal στο οποιο εχεις καταχωρησει την καρτα σου, τα λεφτα θα μπουν στο paypal και οχι στην καρτα. στην επομενη αγορα θα τραβηχτουν απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πληρωσες μεσω paypal στο οποιο εχεις καταχωρησει την καρτα σου, τα λεφτα θα μπουν στο paypal και οχι στην καρτα. στην επομενη αγορα θα τραβηχτουν απο εκει.

Τα λεφτα ομως τραβηχτηκαν απο την καρτα που ειναι καταχωρημενη στο paypal!Τα χρηματα δηλαδη τωρα θα πανε στονλογαριασμο του paypal καιοχι στην καρτα?και σε ποσο καιρο θα ειναι διαθεσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρηματα ειναι αμεσα διαθεσιμα. αν πας μεσα στο λογαριασμο του paypal θα δεις λογικα στο balance 7 euro. αν πας και αγορασεις τωρα κατι παλι μεσω paypal που κανει πχ 10 ευρω, τα 7 θα τα παρει απο το paypal και τα υπολοιπα απο την καρτα. απλως δεν μπορεις να τα παρεις στα χερια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινω ομως στο λογαριασμο μου στο paypal και δεν εχουν μπει χρηματα!Και στα details τωρα προσεξα πως λεει οτι θα προστεθουν στην καρτα απο την οποια τραβηχθηκαν!Στον λογαριασμο του paypal δεν εχουν προστεθει χρηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μπουνε πιο μετα. παντως επειδη και εγω ειχα την ιδια περιπτωση με σενα, τα χρηματα μπηκαν στο paypal. νομιζω την επομενη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μπουνε πιο μετα. παντως επειδη και εγω ειχα την ιδια περιπτωση με σενα, τα χρηματα μπηκαν στο paypal. νομιζω την επομενη μερα.

Αν η καθυστερηση ειναι μονο μια μερα καλα ειναι...σ'ευχαριστω πολυ φιλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε, θέλω να συνδέσω τον τραπεζικό λογαριασμό ταμιευτηρίου που έχω στην Εθνική Τράπεζα με το Paypal.

 

Είμαι verified και premier member στο Paypal.

 

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

Στο Paypal άμα πας στο withdraw funds για να συνδέσεις τον λογαριασμό με το Paypal σου ζητάει τα εξής στοιχεία.

 

Country

 

First Name

 

Last Name

 

Bank Name

 

Bank Location

 

Account Type με δύο επιλογές Checking & Savings

 

IBAN Number

 

Εντάξει τα τρία πρώτα καθώς και το IBAN είναι self explanatory αλλά όταν λέει Bank Name τι βάζω; "Ethniki Trapeza?" "NBG?"

 

Επίσως Bank Location βάζω ένα απλό Athens ή πρέπει να δώσω την οδό και περιοχή που βρίσκεται;

 

Επίσης ποια είναι η διαφορά στο Account type μεταξύ Checking & Savings;

 

Τι πρέπει να επιλέξω στην περίπτωση μου; Θέλω απλά όποια λεφτά βρίσκονται στο Paypal Balance να τα τραβάω και να τα βάζω στον τραπεζικό μου λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η καθυστερηση ειναι μονο μια μερα καλα ειναι...σ'ευχαριστω πολυ φιλε!

Αν πρόκειται για refund τότε τα χρήματα επιστρέφουν στην κάρτα από την οποία τραβήχτηκαν όχι στο balance. Όσο για το χρονικό διάστημα εξαρτάται που βρίσκεται αυτός με τον οποίο έκανες την συναλλαγή, αν έιναι εκτός Ευρώπης μπορεί να κάνει και 10 εργάσιμες.

 

--------------------

 

Επίσως Bank Location βάζω ένα απλό Athens ή πρέπει να δώσω την οδό και περιοχή που βρίσκεται;

Δες τι λέει ακριβώς στο βιβλιάριο σου εκεί που λέει "κατάστημα".

 

Επίσης ποια είναι η διαφορά στο Account type μεταξύ Checking & Savings;

Savings = Λογαριασμός ταμιευτηρίου

Checking = Τρεχούμενος

 

Τι πρέπει να επιλέξω στην περίπτωση μου; Θέλω απλά όποια λεφτά βρίσκονται στο Paypal Balance να τα τραβάω και να τα βάζω στον τραπεζικό μου λογαριασμό.

Πας στην επιλογή Withdraw και συμπληρώνεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου και το ποσό που θέλεις να μεταφέρεις σε αυτόν.

Επεξ/σία από Kosmas70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, εχω εδω και καιρο λογοριασμο αλλα ποτε δεν τον χρησιμοποιησα σημερα λοιπον εκανα τη πρωτη μου συναλλαγη και εχω την εξης απορεια .

 

Οταν παταω Accept μου βγαζει δυο επιλογες α) να τα βαλω σε πιστοτικη β) να τα βαλω σε λογαριασμο

 

Θελω να ρωτησω α) Τι γυνετε αν κανω accept χωρις να εχω τραπεζικο λογαρισμο β) Αν πρωτα συνδεσω τον τραπεζικο μου λογαρισμο που πρεπει να ρωτησω για αυτο γ)Τα λεφτα για ποσο καιρο μπορουν να μεινουν pending, υπαρχει κυνδηνος να τα χασω ?

 

Κανεις να με βοηθησει please :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για refund τότε τα χρήματα επιστρέφουν στην κάρτα από την οποία τραβήχτηκαν όχι στο balance. Όσο για το χρονικό διάστημα εξαρτάται που βρίσκεται αυτός με τον οποίο έκανες την συναλλαγή, αν έιναι εκτός Ευρώπης μπορεί να κάνει και 10 εργάσιμες.

 

 

εμενα παντως ειχαν παει στο balance. εκτος αν παιζει ρολο οτι ηταν partial και οχι full refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως ειχαν παει στο balance. εκτος αν παιζει ρολο οτι ηταν partial και οχι full refund.

Xμ ίσως παίζει ρόλο κι αυτό. Στην περίπτωσή μου ήταν full refund.

 

Καλησπερα παιδια, εχω εδω και καιρο λογοριασμο αλλα ποτε δεν τον χρησιμοποιησα σημερα λοιπον εκανα τη πρωτη μου συναλλαγη και εχω την εξης απορεια .

 

Οταν παταω Accept μου βγαζει δυο επιλογες α) να τα βαλω σε πιστοτικη β) να τα βαλω σε λογαριασμο

 

Θελω να ρωτησω α) Τι γυνετε αν κανω accept χωρις να εχω τραπεζικο λογαρισμο β) Αν πρωτα συνδεσω τον τραπεζικο μου λογαρισμο που πρεπει να ρωτησω για αυτο γ)Τα λεφτα για ποσο καιρο μπορουν να μεινουν pending, υπαρχει κυνδηνος να τα χασω ?

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς, που πατάς accept; Τι εννοείς τα λεφτά να μείνουν pending;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...