Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτέ δεν έχει επιστρέψει κάποιος, κάτι που αγόρασε από ebay και να του στείλουν παρόμοιο email από το PayPal;

Μου στέλνουν συνέχεια Reminder με DeadLine τις 2/8 και δεν ξέρω τι να κάνω :(

 

 

Swyped from my Sense 3.0 HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γινετε να συνδέσω τον τραπεζικό μου λογαριασμό

με το paypal και να σηκώσω τα ευρα μου από την

τράπεζα και να τα βάλω στο paypal για περισσότερη

ασφάλεια ?(εν όψει χρεοκοπίας [λέμε τώρα])

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινετε να συνδέσω τον τραπεζικό μου λογαριασμό

με το paypal και να σηκώσω τα ευρα μου από την

τράπεζα και να τα βάλω στο paypal για περισσότερη

ασφάλεια ?(εν όψει χρεοκοπίας [λέμε τώρα])

 

Ναι αμε, αλλα αμα το PayPal σε κανει Limited, και δεν σε αφηνει να τα τραβηξεις τι γινεται μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άνοιξα έναν καταθετικό λογαριασμό ώστε να χρησιμοποιήσω τη χρεωστική για να ανοίξω λογαριασμό στο PayPal. Επειδή όμως στην Τράπεζα ως διεύθυνση κατοικίας έβαλα το πατρικό μου, στο PayPal θα υπάρξει πρόβλημα αν βάλω αυτή που μένω με ενοίκιο? Εννοώ κατά την ταυτοποίηση θα υπάρξει πρόβλημα?

Τί άλλο να προσέξω κατά την εγγραφή στο PayPal? Να δηλώσω την χρεωστική ή μια προπληρωμένη που μπορώ να βγάλω?

Thanks!!

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα έναν καταθετικό λογαριασμό ώστε να χρησιμοποιήσω τη χρεωστική για να ανοίξω λογαριασμό στο PayPal. Επειδή όμως στην Τράπεζα ως διεύθυνση κατοικίας έβαλα το πατρικό μου, στο PayPal θα υπάρξει πρόβλημα αν βάλω αυτή που μένω με ενοίκιο? Εννοώ κατά την ταυτοποίηση θα υπάρξει πρόβλημα?

Τί άλλο να προσέξω κατά την εγγραφή στο PayPal? Να δηλώσω την χρεωστική ή μια προπληρωμένη που μπορώ να βγάλω?

Thanks!!

 

καλησπερα

γιαμενα καλύτερα βγάλε μια προπληρωμένη για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

 

Τώρα με την διεύθυνση δε νομίζω να έχεις πρόβλημα αρκεί να ενημερώνεις τον πωλητη που θέλεις να στέλνει το πακέτο. να σκεφτεις εγώ αγόραζα από εδώ Ελλάδα με τι κανονική διεύθυνση μου και έστελνα τα δέματα σε διεύθυνση στη Γερμανία...Απλά έλεγα στο πωλητη να πάνε εκεί.

 

Μια ερώτηση και από εμενα παιδιά.

 

Αγόρασα κάτι από Ebay πλήρωσα κανονικά με paypal και μετά από λίγο με ενημερώνει πωλητης ότι δεν ισχύει ο λογαριασμός του εκεί.

 

Συμπλήρωσα στη σελίδα τις Paypal ένα έντυπο και μου είπαν ότι θα ενημερώσουν και το πωλητη αν όντως γίνανε έτσι τα πράγματα..

 

Έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο??? Υπάρχει περιπτωσει να πάρω τα χρήματα πίσω από Paypal η θα κάνει το κορόιδο?

 

Αν ο πωλητης λέει ψέματα και λειτουργεί κανονικά ο λογαριασμός του στη paypal και πήρε τα χρήματα(δε το αποκλείω) τι πρέπει να κάνω μετά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κι εγω κατι μολις εκανα λογαριασμο στο paypal αλλα δεν εχω καποια χρεωτικη.

 

Γινεται απλα απο τον λογαριασμο μου στην Εθνική τραπεζα να μεταφερω λευτα στο account μου στο paypal? Μου δινει εναν λογαριασμο στον οποιο κανω καταθεση και μετα απο 2-3 μερες εμφανιζονται τα λευτα που καταθεσα στο account μου στο paypal...

 

Ειναι ετσι οπως τα λεω η κανω σε κατι λαθος?

 

Επισης μπορω μετα απο την καταθεση στο account μου να μην αφησω το paypal να παραμείνει συνδεμένο με τον τραπεζικό μου λογαριασμό? Για λόγους ασφαλείας οχι τίποτε αλλο...

 

Η οταν κανεις απλα καταθεση στο paypal δεν παραμενει συνδεμενο καπου και απλως εχεις να υπολοιπο χρηματων στο account σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επειδη εχω μπερδευτει καποιος παρακαλω να βοηθησει. ειμαι ο buyer ειναι ο seller(σε αγορα εκτος εβαυ).πως θα του στειλω λεφτα μεσω του paypal ωτε να ειμαι καλυμενος αν κατι παει στραβα?θα του ζητησω να μου κανει request money αυτος η θα παω εγω στο send money στον πινακα ελεγχου του paypal και θα του τα στειλω ως payment owed?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

παιδιά καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα.. λοιπόν έβαλα μια αγγελία να πουλήσω ένα παλαιό αντικείμενο που χα από γιαγιά μεταχειρισμένο και ξεκινά να μου στέλνει μια τύπισσα στα αγγλικά με το που δα εγώ τα αγγλικά την ψιλιαστικα την δουλειά αλλά λέω ας το παίξω ξανθιά (που δεν είμαι) μπας και.. με τα πολλά μου έστειλε κάτι και καλά ενημέρωσης του paypal ότι μπήκαν χρήματα αλλά με ασφάλεια και ότι θα πρέπει να στείλω σε μια διεύθυνση στο εξωτερικό με μια εταιρία μεταφοράς χρημάτων και καλά κάτι χρήματα (αρκετά χρήματα) και να της στείλω την απόδειξη αποστολής τον χρημάτων για να μπορέσω να πάρω τα χρήματα που στέλνει αυτή να σημειώσω πως τα χρήματα αυτά έλεγε είναι για την μεταφορά του αντικειμένου και ότι εκείνη δεν μπορούσε για κάποιο λόγο να τα στήλη η ίδια οπότε θα έπρεπε να τα στείλω εγώ στην εταιρία κουριερ. Λυπών το εμαιλ παυ παλ είναι ψεύτικο το ξέρω γιατί το έψαξα σας το γράφω και πιο κάτω να το ξέρεται προσέξτε το καλά όσοι δεν το χετε δει... το θέμα μου δεν είναι ούτε αυτη ούτε το ψεύτικο email καθώς έστειλα email και στην εταιρία που ζητούσαν να στείλω τα χρήματα η οποία με διαβεβαίωσε πως πρόκειται για απάτη(δεν το ξέρα λολολολ) τες πα και φυσικά το ανέφερα και στο παυ παλ.. φυσικά η συναλλαγή δεν φαίνετε στο παυ παλ από την στιγμή που δεν την έχω κάνει γιατί η όποια μα όποια συναλλαγή και αν έχει γίνει μέσω παυ παλ ακόμα και αν χρήματα δεν έχουν μπει αλλά θα μπουν αφού στείλετε απόδειξη αποστολής η κάτι παρόμοιο.. θα το λέει στο παυ παλ ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα.. το θέμα μου είναι ότι έσκασε ένα email που λέει στα αγγλικά τώρα έτσι ότι είναι από την ελληνική αστυνομία και να στείλω τα λεφτά και δεν ξέρω και εγώ τι γιατί αλλιώς θα κινηθούν νομικά εναντίον μου και τέτοια.. και να σημειώσω πως και το παυ παλ το ψεύτικο που μου στάλθηκαν τα μηνύματα και το email αυτό γράφουν ένα επίθετο παρόμοιο με το δικό μου.. βασικά τι γίνεται… στα αγγλικά το επίθετο μου γράφεται απλά στα κριγγλις που λέμε αλλά αν το Βάλης σε μεταφραστικό πρόγραμμα το μεταφράζει σε κάτι που μάλλον είναι κάποια αγγλική λέξι η κάτι τέτοιο αν και εγώ δεν την ξέρω.. τες πα και το έστειλαν έτσι (κορυφαίοι οι τύποι έτσι??? εεε??ε?? δεν έχετε να πείτε?) τες πα τώρα εγώ τι κάνω στέλνω και ένα εμαιλ στην ελληνική δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος στο εμαιλ που χουν στην επίσημη ελληνική ιστοσελίδα για σιγουριά??? η λέτε να μπλέξω??? θα μου πεις πως θα μπλέξω αφού δεν έγινε ποτέ αυτή η συναλλαγή?? ε ξέρω και εγώ δεν λένε φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά?? για πείτε καμιά βοήθεια γιατί παιδιά η αλήθεια έτσι πέρα από την πλάκα αν δεν ήξερα από ιντερνέτ και απάτες στο πρώτο εμαιλ μπορεί να μην την πατούσα αλλά στα άλλα θα την πάταγα...

 

εδώ είναι το fake = ψεύτικο email που υποτίθεται πως είναι του paypal άλλα δεν είναι

(((([email protected])))) =fake

για αρχή σου φαίνετε ίδιο αλλά δεν είναι το κανονικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

παιδιά καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα.. λοιπόν έβαλα μια αγγελία να πουλήσω ένα παλαιό αντικείμενο που χα από γιαγιά μεταχειρισμένο και ξεκινά να μου στέλνει μια τύπισσα στα αγγλικά με το που δα εγώ τα αγγλικά την ψιλιαστικα την δουλειά αλλά λέω ας το παίξω ξανθιά (που δεν είμαι) μπας και.. με τα πολλά μου έστειλε κάτι και καλά ενημέρωσης του paypal ότι μπήκαν χρήματα αλλά με ασφάλεια και ότι θα πρέπει να στείλω σε μια διεύθυνση στο εξωτερικό με μια εταιρία μεταφοράς χρημάτων και καλά κάτι χρήματα (αρκετά χρήματα) και να της στείλω την απόδειξη αποστολής τον χρημάτων για να μπορέσω να πάρω τα χρήματα που στέλνει αυτή να σημειώσω πως τα χρήματα αυτά έλεγε είναι για την μεταφορά του αντικειμένου και ότι εκείνη δεν μπορούσε για κάποιο λόγο να τα στήλη η ίδια οπότε θα έπρεπε να τα στείλω εγώ στην εταιρία κουριερ. Λυπών το εμαιλ παυ παλ είναι ψεύτικο το ξέρω γιατί το έψαξα σας το γράφω και πιο κάτω να το ξέρεται προσέξτε το καλά όσοι δεν το χετε δει... το θέμα μου δεν είναι ούτε αυτη ούτε το ψεύτικο email καθώς έστειλα email και στην εταιρία που ζητούσαν να στείλω τα χρήματα η οποία με διαβεβαίωσε πως πρόκειται για απάτη(δεν το ξέρα λολολολ) τες πα και φυσικά το ανέφερα και στο παυ παλ.. φυσικά η συναλλαγή δεν φαίνετε στο παυ παλ από την στιγμή που δεν την έχω κάνει γιατί η όποια μα όποια συναλλαγή και αν έχει γίνει μέσω παυ παλ ακόμα και αν χρήματα δεν έχουν μπει αλλά θα μπουν αφού στείλετε απόδειξη αποστολής η κάτι παρόμοιο.. θα το λέει στο παυ παλ ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα.. το θέμα μου είναι ότι έσκασε ένα email που λέει στα αγγλικά τώρα έτσι ότι είναι από την ελληνική αστυνομία και να στείλω τα λεφτά και δεν ξέρω και εγώ τι γιατί αλλιώς θα κινηθούν νομικά εναντίον μου και τέτοια.. και να σημειώσω πως και το παυ παλ το ψεύτικο που μου στάλθηκαν τα μηνύματα και το email αυτό γράφουν ένα επίθετο παρόμοιο με το δικό μου.. βασικά τι γίνεται… στα αγγλικά το επίθετο μου γράφεται απλά στα κριγγλις που λέμε αλλά αν το Βάλης σε μεταφραστικό πρόγραμμα το μεταφράζει σε κάτι που μάλλον είναι κάποια αγγλική λέξι η κάτι τέτοιο αν και εγώ δεν την ξέρω.. τες πα και το έστειλαν έτσι (κορυφαίοι οι τύποι έτσι??? εεε??ε?? δεν έχετε να πείτε?) τες πα τώρα εγώ τι κάνω στέλνω και ένα εμαιλ στην ελληνική δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος στο εμαιλ που χουν στην επίσημη ελληνική ιστοσελίδα για σιγουριά??? η λέτε να μπλέξω??? θα μου πεις πως θα μπλέξω αφού δεν έγινε ποτέ αυτή η συναλλαγή?? ε ξέρω και εγώ δεν λένε φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά?? για πείτε καμιά βοήθεια γιατί παιδιά η αλήθεια έτσι πέρα από την πλάκα αν δεν ήξερα από ιντερνέτ και απάτες στο πρώτο εμαιλ μπορεί να μην την πατούσα αλλά στα άλλα θα την πάταγα...

 

εδώ είναι το fake = ψεύτικο email που υποτίθεται πως είναι του paypal άλλα δεν είναι

(((([email protected])))) =fake

για αρχή σου φαίνετε ίδιο αλλά δεν είναι το κανονικό

Στη Νιγηρια θελει να το στειλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι κατάλαβα Αγγλία αλλά το καλύτερο ξέρεις πιο είναι? ότι σε προηγούμενο εμαιλ μου ανέφερε πως μένει Αμερική και ότι για αυτό θα νε πανάκριβα τα μεταφορικά και ότι θα έπρεπε να βάλω και κάτι παραπάνω για το τελωνείο

ααα επίσης όταν της ζήτησα να μιλήσουμε τηλεφωνικός μου πε πως είναι κωφάλαλη (νιαουυνιαουυυυυυ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα ορκιζομουν πως ειναι Νιγηρια.

Ignore παντως, μην κανεις τιποτα. Παρεμπιπτοντως ποσταρε αν θελεις και το μεηλ που σου εστειλαν απο την "ελληνικη αστυνομια" για την ιστορια. Διαγραφοντας τα στοιχεια σου φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...