Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α παιδιά να πω και κάτι ακόμα για να βοηθήσω όσους φοβούνται ότι μπορεί να πέσουν θύματα απάτης? υπάρχει ένα πρόγραμμα που είναι από το επίσημο paypal ιδικά για απάτες αλλά πρέπει να χεις περασμένο το microsoft office outlook πρόγραμμα email η yahoo ... τες πα κάνεις απλά εγκατάσταση στο pc κανονικά και όταν έχεις μήνυμα απο paypal δίπλα εμφανίζετε (αντί για φάκελος όπως στα άλλα μηνύματα) ένα χρυσό λουκέτο ενώ στα fake τα δείχνει με απλό φακελάκι αν δεν εχει πάει στα ανεπιθύμητα με την μια.. παρακάτω στέλνω την σελίδα με το πρόγραμμα για όποιον θέλει να το χρησιμοποίηση

 

για οσους δεν το γνωριζουν

 

http://www.iconix.com/paypal/

 

λοιπόν για αρχή γράφω άλλο ένα paypal email που μου έστειλαν από το ίδιο περιστατικό μήνυμα και είναι και αυτό fake και γράφω και το εμαιλ από το οποίο στάλθηκε το email που υποτίθεται πως είναι από την ελληνική αστυνομία.. φυσικά και πιο κάτω και το email τη ακριβώς τι και τι λέει

 

[email protected]

 

[email protected]

 

 

 

 

 

CoA Astynomia poleon.svg

 

 

PayPal

 

Dear (xxxxxxxxxx)

 

It is important you know the status of the item purchased otherwise, legal action may be taken against you since you have not replied to the confirmation of payment made to your account by our client Chris Bent via PayPal,we request for the MTCN Numbers to prove that the excess money has been sent in less than 24hours and we will fund the money into your account or face the consequence of LEGAL ACTION.

 

 

We believed you entered into bidding agreement by requesting money through Pay Pal, and by non response to the payment confirmation made to your account you have violated PayPal agreement. However the buyer has already contacted us in other to make report about your non response. We are ensuring to make PayPal a safer place, therefore we need to set confidence on our users.

 

Therefore, if the Money is been credited into your Account before , that means you will relocate with the item. From Hellenic Police we give you 24hours to send the money to the information given to you by your buyer, and also send the MTCN (Money Transfer Control Numbers) immediately to us to verify the money.Immediately we confirm the MTCN with sender's name, you will receive a confirmation e-mail that your account has been credited.

 

NOTE:

Failure to Abide to this means your Name and Address will be forward to the law enforcement Agency and will get you Arrested, As you are practicing Scam, And your Account with Pay Pal will be BLOCKED, In order to free yourself from this'' Send the money within 24 hours and send the MTCN numbers to PayPal to Verify. If you have any comment on this issue do not hesitate to contact us.If the information you wish to provide pertains to an emergency situation. Although we check our e-mail frequently, we do not consider it to be an alternative to telephonic contact in emergency situations. Feel free to contact us directly to this mail ([email protected]).

 

 

 

Greek police logo.svg

 

MINISTER : Christos Papoutsis

 

Hellenic Police Headquarters

 

4 P. Kanellopoulou St., GR-101 77, Athens, Greece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α παιδιά να πω και κάτι ακόμα για να βοηθήσω όσους φοβούνται ότι μπορεί να πέσουν θύματα απάτης? υπάρχει ένα πρόγραμμα που είναι από το επίσημο paypal ιδικά για απάτες αλλά πρέπει να χεις περασμένο το microsoft office outlook πρόγραμμα email η yahoo ... τες πα κάνεις απλά εγκατάσταση στο pc κανονικά και όταν έχεις μήνυμα απο paypal δίπλα εμφανίζετε (αντί για φάκελος όπως στα άλλα μηνύματα) ένα χρυσό λουκέτο ενώ στα fake τα δείχνει με απλό φακελάκι αν δεν εχει πάει στα ανεπιθύμητα με την μια.. παρακάτω στέλνω την σελίδα με το πρόγραμμα για όποιον θέλει να το χρησιμοποίηση

 

για οσους δεν το γνωριζουν

 

http://www.iconix.com/paypal/

 

λοιπόν για αρχή γράφω άλλο ένα paypal email που μου έστειλαν από το ίδιο περιστατικό μήνυμα και είναι και αυτό fake και γράφω και το εμαιλ από το οποίο στάλθηκε το email που υποτίθεται πως είναι από την ελληνική αστυνομία.. φυσικά και πιο κάτω και το email τη ακριβώς τι και τι λέει

 

[email protected]

 

[email protected]

 

 

 

 

 

CoA Astynomia poleon.svg

 

 

PayPal

 

Dear (xxxxxxxxxx)

 

It is important you know the status of the item purchased otherwise, legal action may be taken against you since you have not replied to the confirmation of payment made to your account by our client Chris Bent via PayPal,we request for the MTCN Numbers to prove that the excess money has been sent in less than 24hours and we will fund the money into your account or face the consequence of LEGAL ACTION.

 

 

We believed you entered into bidding agreement by requesting money through Pay Pal, and by non response to the payment confirmation made to your account you have violated PayPal agreement. However the buyer has already contacted us in other to make report about your non response. We are ensuring to make PayPal a safer place, therefore we need to set confidence on our users.

 

Therefore, if the Money is been credited into your Account before , that means you will relocate with the item. From Hellenic Police we give you 24hours to send the money to the information given to you by your buyer, and also send the MTCN (Money Transfer Control Numbers) immediately to us to verify the money.Immediately we confirm the MTCN with sender's name, you will receive a confirmation e-mail that your account has been credited.

 

NOTE:

Failure to Abide to this means your Name and Address will be forward to the law enforcement Agency and will get you Arrested, As you are practicing Scam, And your Account with Pay Pal will be BLOCKED, In order to free yourself from this'' Send the money within 24 hours and send the MTCN numbers to PayPal to Verify. If you have any comment on this issue do not hesitate to contact us.If the information you wish to provide pertains to an emergency situation. Although we check our e-mail frequently, we do not consider it to be an alternative to telephonic contact in emergency situations. Feel free to contact us directly to this mail ([email protected]).

 

 

 

Greek police logo.svg

 

MINISTER : Christos Papoutsis

 

Hellenic Police Headquarters

 

4 P. Kanellopoulou St., GR-101 77, Athens, Greece

 

Αυτα τα email δεν μπορεις να τα δηλώσεις καπου και αυτους που το στειλαν να τους πανε φυλακη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Astynomia poleon :lol:

@therock χλωμο να μπορει να γινει κατι τετοιο. Ψαξε βρες απο που ειναι αυτοι που το εστειλαν κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει μία παραγγελία από ebay και πλήρωσα με Paypal. Μου ήρθε mail στη διεύθυνση που έχω δηλώσει στο Paypal (από το service [at] intl.paypal.com) και γράφει το εξής:

Hello ...,

 

"Onoma Seller" has cancelled the shipping label for the reason below:

 

Label Did Not Print

 

Your package will no longer be shipped using PayPal Shipping with U.S. Postal

 

Service.

 

 

Τι εννοεί?

Το περίεργο είναι ότι στο ebay δε φαίνεται κάποια ακύρωση. Ούτε στις κινήσεις του Paypal έχω καμιά ακύρωση. Το mail είναι έγκυρο? Συνήθως στο hotmail που βλέπω τα mail μου, έχει ένα πράσινο Ν μποστά από τον αποστολέα, το συγκεκριμένο δεν είχε, αν και η παραπάνω διεύθυνση νομίζω είναι έγκυρη.

 

Τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αντιμετοπιζω το εξης προβλημα με το paypal πηγα να διαγραψω μια πιστωτικη που την εχω ακυρωσει απο το paypal και μου βγαζει το εξης μηνυμα "You may not remove your funding source while an authorization is still pending." στελνω μηνυμα στο paypal και μου λεει οτι εκρεμμει μια πληρωμη στο zavvi απο 4 Ιουλιου και μου λενε να πω στο zavvi η να ολοκληρωσει την πληρωμη η να την ακυρωσει το θεμα ειναι οτι διπλα στην συναλλαγη λεει completed. εστειλα μυνημα στο zavvi να δω τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας σημερα αντιμετωπιζω τρομερα προβληματα με το paypal πηγα σημερα να κανω μια καταθεση στην bwin μεσω paypal με την πιστωτικη μου παταω pay now και μιυ βγαζει αυτο το μυνημα " You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card." και ενω εχω δηλωμενη και μια πιστωτικη Mastercard δεν υπαρχει σαν επιλογη πληρωμης στα funding options μου βγαζει μονο την visa Επικοινωνησα με το paypal για το θεμα της visa και μου απαντησαν αυτο

Dear ΧΧΧΧ

 

 

 

 

Thank you for contacting PayPal regarding your payment with your card ending 'ΧΧΧΧ'

 

 

 

We’re sorry for the difficulty you experienced with this credit card payment. Your transaction was denied due to a problem with your credit card company’s processing server. You can try to complete the payment again. If this issue continues, you may also want to contact your credit card company for further support.

 

Alternatively, you can use or add another credit card to your PayPal account to complete the payment.

 

 

Please let us know if you require any further assistance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Χρησιμοποιώ paypal εδώ και 5 χρόνια περίπου. Υπήρχαν κάποιες φορές που από κάποιες αγορές στο ebay έπρεπε να μου στείλει κάποιοσ refund και όταν το έστελνε, αυτομάτως τα χρήματα πήγαιναν στον τραπεζικό λογαριασμό με τον οποίο ήταν συνδεδεμένη η χρεωστική κάρτα που χρησιμοποιούσα.

Έκανα προ ημερών την πρώτη μου πώληση στο ebay. Μου έστειλε τα χρήματα ο άνθρωπος και φαίνονται στο balance. Πρέπει να περιμένω ή θα έρθουν μόνα τους στο λογαριασμο; Γιατί δεν ήρθαν κατευθείαν όπως τις άλλες φορές; Να σημειώσω ότι αυτή την στιγμή έχω 2 κάρτες χρεωστικές συνδεδεμένες με το paypal. Μήπως να βγάλω την μία ή δεν έχει να κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρειάζεται για να βάλω λεφτά από paypal στο ίντερνετ;

 

Προφανώς εννοείς να πληρώσεις από paypal κάτι σε κάποια σελίδα σωστά;

Αν ναι χρειάζεσαι

 

1. Να είσαι ενήλικας ή με τη συγκατάθεση γονέων να κάνεις ένα λογαριασμό στο όνομά του μπαμπά ή της μαμάς (γιατί συγκατάθεση θα στο εξηγήσω πιο κάτω)

2. Πας στο paypal κάνεις ένα λογαριασμό με αληθινά στοιχεία και εννοείται υπαρκτό mail

 

Και πώς παίρνω μία paypal από μία τράπεζα;Δηλαδή,τι θα χρειαστώ;

 

4. Πας στην τράπεζα και

α) Αν είσαι ενήλικας και δε θες να μπλέξεις με πιστωτικές ζητάς μία προπληρωμένη κάρτα την οποία θα την χρησιμοποιήσεις στο paypal

β) Αν δεν είσαι ενήλικας την παραπάνω διαδικασία την κάνει γονέας σου

 

5. Ρωτάς στην τράπεζα αν μπορεί με κάποιο τρόπο πέρα απο το να πας εσύ στο κατάστημα και να ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό, να σου πουν τον 4ψηφιο κωδικό χρέωσης. (δεν είναι απαραίτητο βήμα απλά βολεύει)

 

α) Το κάνουν είτε με mail

β) Είτε με τηλέφωνο αν έχεις συναλλαγές με την τράπεζα και έχεις κωδικό τηλεφωνικής εξυπηρέτησης (μερικές καλώς ή κακώς δίνουν το κωδικό απλά απο τα στοιχεία ταυτότητας)

 

6. Παίρνεις την κάρτα από την τράπεζα την ίδια μέρα αν μιλάμε για προπληρωμένη, βάζεις ένα Α ποσό μέσα

7. Πας στο Paypal account σου, προσθέτεις την κάρτα στο λογαριασμό σου και το paypal σου χρεώνει 1.5eyro την κάρτα (εδώ είναι ο κωδικός χρέωσης που είπα πιο πάνω)

8. Από την τράπεζα λοιπόν με έναν απο τους παραπάνω τρόπους που σου είπα, παίρνεις τον 4ψηφιο κωδικό και κάνεις verify την κάρτα σου στο Paypal.

9. Το 1,5ευρώ επιστρέφεται στο λογαριασμό σου στο paypal

 

Πλέον είσαι έτοιμος για αγορές.

Πας στο Site που θες να πληρώσεις. Επιλέγεις τρόπο πληρωμής το paypal και όταν έρχεται η ώρα της πληρωμής σε πάει στη σελίδα του paypal. Μπαίνεις στο λογαριασμό σου και απλά του λες πλήρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απορία και από εμένα παιδιά, Έχω κανει ένα λογαριασμό με ψεύτικα στοιχεία, δεν έδωσα αληθινο όνομα για λόγους ασφαλείας. Πλέον θα κάνω ένα με αληθινα στοιχεία. Η εερωτηση μου είναι για να μου δωσει πχ το fileserve τα λεφτά από τα 1000 downloads των αρχιων μου πρέπει να ειναι veryfy...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά, εγώ όπου να 'ναι θα τρελαθώ. Λοιπόν περιληπτικά, επειδή είχα φίλους που ειχαν paypal account, πήγα γνωρίζοντας τα περισσότερα. Η ιστορία μου ξεκινά στις 1 Δεκέμβρη, βγάζω προπληρωμένη κάρτα στην Eurobank, κάνω λόγαριασμό στην paypal με πραγματικά στοιχεία, κάνω verified και την επόμενη πάω στη τραπεζα να παρω τον τετραψηφιο. Δεν είχε βγει όμως και μου δινουν κωδικους για το e-banking. Στο e-banking δε μπορούσα να μπω και παιρνω τηλ. στην εξυπηρετηση όπου μου λένε ότι δεν μπορώ να μπω στο e-banking με την pre-paid γιατί λέει είναι ανώνυμο. Τους στόλισα λιγάκι, ευγενικά, και τελικά μπηκαν αυτοί στο λογαριασμό μου όπου είχε περαστεί ο τετραψήφιος και μου τον εδωσαν. Μπαίνω στην paypal περνάω και τον τετραψήφιο (verified και η καρτα) και ο λογαριασμός είναι limit. Και μου ζητάνε identity proof (με ολα τα παραπάνω που γράφετε). Έχω ανταλλάξει μαζί τους τουλάχιστον 10 email, εγώ άλλα τους λέω, αυτοί μου λένε συνέχεια ότι θέλουν αυτά τα στοιχεία και χθες στο τελευταίο μου έγραψαν ότι το ζητάνε λόγω του "know your customer" που επιβάλλεται λέει από την ευρωπαιοκή ένωση. Μέχρι και τηλ. με πήραν χθες!!!!! Δεν ξέρω πολύ καλά αγγλικά αλλά νομίζω μου ζήτησε τον 4-digit κωδικό της κάρτας μου!!! Δεν θέλω να στειλω αυτά τα στοιχεία που ζητά... ξέρει κανείς τι γίνεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...