Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στη χειρότερη νομίζω το paypal θα σου ζητήσει φωτοτυπία ταυτότητας. εκτός αν ο 4-digit κωδικός που λες, είναι τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας σου και όχι ο 3ψήφιος κωδικός που είναι στο πίσω μέρος.

Είναι και λίγο μπερδεμένη η ιστορία.

 

Στη Eurobank, όταν πας να βγάλεις προπληρωμένη κάρτα, σου ανοίγουν και κανονικό λογαριασμό. Τουλάχιστον εμένα έτσι έγινε. Μόλις άνοιξε ο λογαριασμός και πήρα και τη προπληρωμένη, μου έδωσε και κωδικούς e-banking, όπου μπορώ να διαχειριστώ και τη κανονική κάρτα και τη χρεωστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στη χειρότερη νομίζω το paypal θα σου ζητήσει φωτοτυπία ταυτότητας. εκτός αν ο 4-digit κωδικός που λες, είναι τα 4 τελευταία ψηφία της κάρτας σου και όχι ο 3ψήφιος κωδικός που είναι στο πίσω μέρος.

Είναι και λίγο μπερδεμένη η ιστορία.

 

Στη Eurobank, όταν πας να βγάλεις προπληρωμένη κάρτα, σου ανοίγουν και κανονικό λογαριασμό. Τουλάχιστον εμένα έτσι έγινε. Μόλις άνοιξε ο λογαριασμός και πήρα και τη προπληρωμένη, μου έδωσε και κωδικούς e-banking, όπου μπορώ να διαχειριστώ και τη κανονική κάρτα και τη χρεωστική.

 

Και με εμένα έτσι έγινε στη eurobank, μόνο που δε μπορούσα να μπω πουθενά!!! Τι κωδικό μου ζήτησε δε κατάλαβα καλά. Το θέμα μου όμως είναι ότι δε θέλω να τους στείλω τίποτα από τα στοιχεία που ζητάνε, κυρίως λόγου φόβου. Και που ξέρω εγώ τι θα γίνει και αν θα βρεθώ ξαφνικά με τίποτα δάνεια? Πως μπορούμε να είμαστε σίγουροι?? Ξέρει κάποιος?? Έχω τόσους φίλους με paypal και σε κανένα δε ζήτησαν τέτοια πράγματα. Και αν υποθέσουμε ότι είναι καινούργια πολιτική προστασίας, τι θα κάνουνε, θα ζητήσουν από όλους τους users αυτά τα στοιχεία??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε μια χρεωστική να τελειώνεις. Τι κόλλημα έχετε φάει με τις προπληρωμένες. Το 90% των προβλημάτων με το paypal που περιγράφονται στο φόρουμ αφορούν προπληρωμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε μια χρεωστική να τελειώνεις. Τι κόλλημα έχετε φάει με τις προπληρωμένες. Το 90% των προβλημάτων με το paypal που περιγράφονται στο φόρουμ αφορούν προπληρωμένες.

 

Ώπα φιλαράκι. Μου εξηγείς τη διαφορά γιατί δεν τη ξέρω??? Αν είναι δηλαδή αυτό το πρόβλημα, να το λύσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με προπληρωμενη απο eurobank που την εβγαλα περυσι, δεν ειχα τετοιο θεμα με το paypal. μηπως επειδη ειχα καποια σταθερα χρηματα μεσα στο λογαριασμο. παντως τo paypal δεν ειναι μια τυχαια υπηρεσια. θεωρητικα δεν θα εχεις προβλημα να δωσεις τα στοιχεια. μηπως ζητανε επιπλεον στοιχεια αν εκτος απο αγοραστης θελει καποιος να γινει και πωλητης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,λυστε μου και εμενα μια απορια αν μπορειτε.Εχω εδω και μερικους μηνες μια ΑΤΕ Prepaid (απο την Αγροτικη Τραπεζα).Πριν απο κανενα μηνα περιπου παω να την φορτισω για να κανω μια αγορα που ηθελα (πριν απο αυτη ειχα κανει αρκετες αγορες,δεν ηταν η πρωτη φορα εννοω)και επειδη δεν θυμομουν ποσα ειχα μεσα,λεω ας πατησω πρωτα υπολοιπο να δω τι γινεται.Προς μεγαλη μου εκπληξη μου βγαζει υπολοιπο -25 ευρω.Το κοιταζω,το ξανακοιταζω παλι μειον ελεγε.Τελος παντων,επειδη η αγορα ηταν απο eBay και δεν ηθελα να καθυστερησω την πληρωμη,πληρωσα το μειον και εβαλα και τα λεφτα που ηθελα.Μετα απο λιγες μερες,λογω δουλειας,παω στο καταστημα που την ειχα βγαλει και το ειπα σε εναν υπαλληλο ο οποιος για τα -25 ουτε λογος.Καποια σελιδα μου ειπε σου τρωει λεφτα.Βρε του λεω,να εχω μεσα και να μου τα φαει καλα να κανει,μειον πως πηγε το υπολοιπο μου λες?

 

Τεσπα,επειδη δεν βρηκα ακρη,μου συνδεσε και το email στην καρτα οποια κινηση γινεται να μου ερχεται email.Προχτες την χρειαστηκα παλι.Παω να την φορτισω και ενω ειμαι 1000% σιγουρος οτι δεν ειχα μεσα καθολου χρηματα,μου εβγαλε υπολοιπο 23 ευρω τα οποια τα χρησημοποιησα κανονικα στην αγορα που εκανα.Αντε λεω θα ειναι το μειον που μου ειχε βγαλει τις προαλλες.Πριν απο λιγο,παω να την φορτισω παλι(πολλες αγορες,το ξερω) και μου βγαζει -23 κατι ευρω.Εχει τυχει σε κανενα σας κατι παρομοιο?Αντε και καποιος με κλεβει,μειον πως στο καλο παει η prepaid δεν μπορω να καταλαβω.Μηπως ειναι λιγο μπουρδελο το συστημα της Αγροτικης να παω σε καμια Κυπρου ξερω 'γω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,λυστε μου και εμενα μια απορια αν μπορειτε.Εχω εδω και μερικους μηνες μια ΑΤΕ Prepaid (απο την Αγροτικη Τραπεζα).Πριν απο κανενα μηνα περιπου παω να την φορτισω για να κανω μια αγορα που ηθελα (πριν απο αυτη ειχα κανει αρκετες αγορες,δεν ηταν η πρωτη φορα εννοω)και επειδη δεν θυμομουν ποσα ειχα μεσα,λεω ας πατησω πρωτα υπολοιπο να δω τι γινεται.Προς μεγαλη μου εκπληξη μου βγαζει υπολοιπο -25 ευρω.Το κοιταζω,το ξανακοιταζω παλι μειον ελεγε.Τελος παντων,επειδη η αγορα ηταν απο eBay και δεν ηθελα να καθυστερησω την πληρωμη,πληρωσα το μειον και εβαλα και τα λεφτα που ηθελα.Μετα απο λιγες μερες,λογω δουλειας,παω στο καταστημα που την ειχα βγαλει και το ειπα σε εναν υπαλληλο ο οποιος για τα -25 ουτε λογος.Καποια σελιδα μου ειπε σου τρωει λεφτα.Βρε του λεω,να εχω μεσα και να μου τα φαει καλα να κανει,μειον πως πηγε το υπολοιπο μου λες?

 

Τεσπα,επειδη δεν βρηκα ακρη,μου συνδεσε και το email στην καρτα οποια κινηση γινεται να μου ερχεται email.Προχτες την χρειαστηκα παλι.Παω να την φορτισω και ενω ειμαι 1000% σιγουρος οτι δεν ειχα μεσα καθολου χρηματα,μου εβγαλε υπολοιπο 23 ευρω τα οποια τα χρησημοποιησα κανονικα στην αγορα που εκανα.Αντε λεω θα ειναι το μειον που μου ειχε βγαλει τις προαλλες.Πριν απο λιγο,παω να την φορτισω παλι(πολλες αγορες,το ξερω) και μου βγαζει -23 κατι ευρω.Εχει τυχει σε κανενα σας κατι παρομοιο?Αντε και καποιος με κλεβει,μειον πως στο καλο παει η prepaid δεν μπορω να καταλαβω.Μηπως ειναι λιγο μπουρδελο το συστημα της Αγροτικης να παω σε καμια Κυπρου ξερω 'γω?

 

Αλλο παλι και αυτο. Δεν την ακυρωνεις λεω γω, να φτιαξεις μια καινουρια, γιατι η συγκεκριμενη καπου χανει?

 

Πρωτακουστα ολα αυτα... Καταρχας αν το υπολοιπο δεν υπαρχει λογικα δεν θα προχωρουσε η αγορα... Γιατι να παει "-" ? μαλλον το συστημα τους καπου την εχει ακουσει.

 

Πες τους οτι εχουν φαει ιο και βγαλε καρτα σε αλλη τραπεζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στη προπληρωμενη της eurobank που εχω εγω και την κοιταω/φορτιζω μεσα απο web banking, "μειον" μου εχει το υπολοιπο. μαλλον ειναι του συστηματος. αγορες εχω κανει παρα πολλες και τη φορτιζω μονο οταν ειναι να κανω αγορα. οποτε ξερω οτι δεν υπαρχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανεις αν το Paypal δέχετε Προπληρωμένες Eurobank Visa;

 

Δοκίμασα να βάλω μία αλλά δεν τα κατάφερα

 

Κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα στην συναλλαγή αρκεί να έχει μέσα χρήματα αλλιώς δεν την ''διαβάζει''

 

Μετά απο 5 χρόνια χρήσης δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε Ελλάδα και εξωτερικό με καμία συναλλαγή ενώ ήταν και ιδιαίτερα ικανοποιητικοί σε dispute που χρειάστηκε να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απλα μονο αυτο , μην βαλετε τη καρτα σας εδω στα κλεβουν απλα εκανα ποστ μην τη παθει καποιος αλλος.

 

 

(www.paysafecard2paypal.com

(www.psc2pp.com

(www.paysafecard2webmoney.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στη προπληρωμενη της eurobank που εχω εγω και την κοιταω/φορτιζω μεσα απο web banking, "μειον" μου εχει το υπολοιπο. μαλλον ειναι του συστηματος. αγορες εχω κανει παρα πολλες και τη φορτιζω μονο οταν ειναι να κανω αγορα. οποτε ξερω οτι δεν υπαρχει προβλημα.

Ναι,κατσε ομως τι μειον?Αμα σου λεει -30 ευρω πχ και θελεις να κανεις μια αγορα που κανει 50 ευρω,ποσα θα βαλεις?

 

 

Αλλο παλι και αυτο. Δεν την ακυρωνεις λεω γω, να φτιαξεις μια καινουρια, γιατι η συγκεκριμενη καπου χανει?

 

Πρωτακουστα ολα αυτα... Καταρχας αν το υπολοιπο δεν υπαρχει λογικα δεν θα προχωρουσε η αγορα... Γιατι να παει "-" ? μαλλον το συστημα τους καπου την εχει ακουσει.

 

Πες τους οτι εχουν φαει ιο και βγαλε καρτα σε αλλη τραπεζα...

 

Αυτο σκεφτομαι και εγω.Το προβλημα ομως ξερεις ποιο ειναι?Οτι πρωτον στην Αγροτικη εχω ηδη λογαρασμο και δευτερον εχει ΑΤΜ στα 2 χλμ απο εκει που ειμαι.Αν παω Κυπρου πχ πρεπει και να ανοιξω λογαριασμο,και να πηγαινω 60 χλμ περιπου για να φορτισω την καρτα.Για ταμειο πρωι δεν υπαρχει περιπτωση λογω δουλειας.Με εχει βολεψει απιστευτα η ΑΤΕ αλλα με αυτα που κανει με εχει ξενερωσει.

 

Μιλησα προχτες με μια και μου ειπε κατι παραξενα,οτι και καλα εκανα πολλαπλη αγορα και μπερδευτηκε το συστημα και κατι τετοια.Θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,λυστε μου και εμενα μια απορια αν μπορειτε.Εχω εδω και μερικους μηνες μια ΑΤΕ Prepaid (απο την Αγροτικη Τραπεζα).Πριν απο κανενα μηνα περιπου παω να την φορτισω για να κανω μια αγορα που ηθελα (πριν απο αυτη ειχα κανει αρκετες αγορες,δεν ηταν η πρωτη φορα εννοω)και επειδη δεν θυμομουν ποσα ειχα μεσα,λεω ας πατησω πρωτα υπολοιπο να δω τι γινεται.Προς μεγαλη μου εκπληξη μου βγαζει υπολοιπο -25 ευρω.Το κοιταζω,το ξανακοιταζω παλι μειον ελεγε.Τελος παντων,επειδη η αγορα ηταν απο eBay και δεν ηθελα να καθυστερησω την πληρωμη,πληρωσα το μειον και εβαλα και τα λεφτα που ηθελα.Μετα απο λιγες μερες,λογω δουλειας,παω στο καταστημα που την ειχα βγαλει και το ειπα σε εναν υπαλληλο ο οποιος για τα -25 ουτε λογος.Καποια σελιδα μου ειπε σου τρωει λεφτα.Βρε του λεω,να εχω μεσα και να μου τα φαει καλα να κανει,μειον πως πηγε το υπολοιπο μου λες?

 

Τεσπα,επειδη δεν βρηκα ακρη,μου συνδεσε και το email στην καρτα οποια κινηση γινεται να μου ερχεται email.Προχτες την χρειαστηκα παλι.Παω να την φορτισω και ενω ειμαι 1000% σιγουρος οτι δεν ειχα μεσα καθολου χρηματα,μου εβγαλε υπολοιπο 23 ευρω τα οποια τα χρησημοποιησα κανονικα στην αγορα που εκανα.Αντε λεω θα ειναι το μειον που μου ειχε βγαλει τις προαλλες.Πριν απο λιγο,παω να την φορτισω παλι(πολλες αγορες,το ξερω) και μου βγαζει -23 κατι ευρω.Εχει τυχει σε κανενα σας κατι παρομοιο?Αντε και καποιος με κλεβει,μειον πως στο καλο παει η prepaid δεν μπορω να καταλαβω.Μηπως ειναι λιγο μπουρδελο το συστημα της Αγροτικης να παω σε καμια Κυπρου ξερω 'γω?

φιλε εχω την ιδια καρτα με εσενα και web banking απο ατε. και μαλλιστα χαρικα που βρηκα εναν με καρτα ατε :)

αυτο που λες εγω πρωτη φορα το ακουω να παει μειων την στιγμη που ειναι prepaid. δεν ξερω αν εχεις web banking

αν εχεις παντος πρωτα δες τις κινησεις τις καρτας σου και αν δεις οτι δεν εχεις ξωδεψει καπου αυτα τα λευτα (τα πρωτα) επικοινωνισε με την τραπεζα μεσω του web banking και στειλτους αν χρειαστει και screen shot απο τον υπολογιστη,αν το θεμα ειναι σοβαρο ισως να πηγαινες και σε ενα καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις.Βασικα πηγα στο καταστημα που την εβγαλα και οταν ρωτησα τον υπαλληλο,μου ειπε "δεν ξερω" τι γινεται.Τον κοιταω,τεσπα,αφου δεν ηξερε τι να τον κανω,να τον δειρω?Πηρα τηλ στην ΑΤΕ καρτα στα κεντρικα και σε καθε μια που ελεγα τι συμβαινει,μου ελεγε "περιμενε λιγο" και μετα μιλουσα με διαφορετικη κοπελα.Με τα πολλα μιλησα με μια και μου ειπε αυτο που γραφω παραπανω.Οτι και καλα εκανα πολλαπλη αγορα και μπερδευτηκε το συστημα.

 

Τεσπα,εγω κολλαω στο οτι πριν καμποσο καιρο ηθελα να κανω μια αγορα και μολις πηγα να την φορτισω μου εβγαλε ενα υπολοιπο,καπου στα 8€ αν θυμαμαι καλα.Αυτο που δεν θυμαμαι ειναι,και αυτος ειναι και ο λογος που δεν το ψαχνω προς το παρον περισσοτερο,αν πραγματικα ειχα αυτο το υπολοιπο.Εγω δλδ νομιζω οτι ειχα υπολοιπο μηδεν.Εννοω οτι αν δεν ειχα αυτα τα 8€,τοτε δεν μου λειπουν καθολου χρηματα.

 

Τα μειον 17€ που μου ειχε γραψει τις προαλλες,μου τα εδωσε μετα απο κανενα 10ημερο,τα βρηκα δλδ στο υπολοιπο της prepaid.Τα μειον 23 που μου εγραψε πριν μερικες μερες,και αυτα τα βρηκα στο υπολοιπο.Που κολλας θα μου πεις.Κολλαω στο οτι οι πιο πολλες αγορες που κανω,ειναι στο eBay.Αμα κανω εγω την παραγγελια και παω μετα να φορτισω την καρτα και δω κανα -300€ τι κανω?Τα πληρωνω και περιμενω αν τα ξανα προσθεσει στο υπολοιπο?Να καθυστερησω την αγορα δεν θελω,αρνητικο feedback και τετοια.Να μην την φορτισω και να παω στην τραπεζα να δω αν βρω ακρη,λογω δουλειας μπορει να γινει και μετα απο μια εβδομαδα,οποτε παλι καθυστερει η πληρωνη στο eBay.Ειναι μπερδεμα.

 

Προσωρινα θα το αφησω και αν ξανα γινει μπερδεμα μαλλον με βλεπω για Κυπρου.Κατι αλλο που θελω να σε ρωτησω.Το web banking πως το εβγαλες?Τι χρειαζεται δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,κατσε ομως τι μειον?Αμα σου λεει -30 ευρω πχ και θελεις να κανεις μια αγορα που κανει 50 ευρω,ποσα θα βαλεις?

 

-30 σημαινει οτι εχω 30 ευρω υπολοιπο. οποτε αν θελω να κανω αγορα για 50 βαζω αλλα 20 και παει -50. μπορει να ακουγεται καπως αλλα πρεπει να ειναι του συστηματος γιατι ολες τις χρεωσεις τις εχει με "θετικο" και ολες τις πιστωσεις με "αρνητικο". μια εξηγηση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι δεν ειναι κανονικη πιστωτικη καρτα. δλδ για να τη δουλεψεις πρεπει να εχει χρηματα μεσα. και ισως να ειναι πιο ευκολο για το συστημα να λειτουργει με αυτο τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-30 σημαινει οτι εχω 30 ευρω υπολοιπο. οποτε αν θελω να κανω αγορα για 50 βαζω αλλα 20 και παει -50. μπορει να ακουγεται καπως αλλα πρεπει να ειναι του συστηματος γιατι ολες τις χρεωσεις τις εχει με "θετικο" και ολες τις πιστωσεις με "αρνητικο". μια εξηγηση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι δεν ειναι κανονικη πιστωτικη καρτα. δλδ για να τη δουλεψεις πρεπει να εχει χρηματα μεσα. και ισως να ειναι πιο ευκολο για το συστημα να λειτουργει με αυτο τον τροπο.

Εμ αλλο η δικια σου.Εμενα αμα λεει -30 και βαλω 20€,θα γραψει -10.Εσενα ετσι ειναι το συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...