Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το balance του paypal σε δολαρια.Αν στειλω εμβασμα απευθειας στο balance μεσω τραπεζικου λογαριασμου σε δολαρια τι επιπλέον θα με χρεώσει η τράπεζα(Πειραιώς) εκτος απο το 1 ευρω?Θελω να πω συμφέρει η χρέωση της τράπεζας ή του paypal? Να έχεις το balance σε ευρώ ή σε δολάρια?

 

ΥΓ: Υπαρχει κάποια δημοσίευση πως στέλνουμε εμβασμα στο balance του paypal?

Αν οι αγορές σου ειναι σε δολάρια, τότε κάνεις εμβασμα σε δολάρια

 

 

'Αρα τι έμβασμα στέλνω όταν έχω το balance σε δολλαρια.Ευρώ ή δολλάρια? Μιλάω για έμβασμα από ΤΡΑΠΕΖΑ---> PAYPAL για να φορτώσω το balance.Μπερδεύτηκα!

Νομιζω σου εχω απαντήσει ηδη σε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να κάνεις ανάληψη θα πρέπει να συνδέσεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό στο paypal.

Συνδεεται κανονικα? Το μονο θεμα ειναι δεν μπορω απλα να βαλω λεφτα απο το λογαριασμο στο paypal? Στο να βγαλω δεν υπαρχει θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Paypal ο μόνος τρόπος για να κάνεις ανάληψη τα λεφτά σου, είναι σε τραπεζικό λογαριασμό και όχι μέσω κάρτας.

Δηλαδή, δεν γίνεται να πας σε ένα ATM και να κάνεις ανάληψη. Ποτέ δεν γινόταν αυτό και δεν ευθύνονται τα CC.

Άλλωστε, με τα CC έχουμε όρια και περιορισμούς για να βγάλουμε λεφτά από την Ελλάδα και όχι το αντίθετο.

Οπότε, αν έχεις ήδη συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό στο Paypal, θα κάνεις Withdraw μέσα από τη σελίδα και σε 3-4 μέρες θα εμφανιστούν τα λεφτά στον τραπεζικό λογαριασμό.

Αν δεν έχεις ήδη συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό στο Paypal, τότε εκεί υπάρχει μια μικρή ταλαιπωρία, γιατί λόγω των CC δεν μπορείς πλέον αυτόματα να προσθέσεις το IBAN στο Paypal. Θα πρέπει να τους στείλεις e-mail για να τους ενημερώσεις επ' αυτού και να σου ανοίξουν το σύστημα ή να τους πάρεις τηλ. (στην Ιρλανδία αν δεν κάνω λάθος) για πιο άμεσα.

Διάβασε λίγο τα posts από εδώ και κάτω για να δεις πώς είναι η διαδικασία μέσω μηνύματος στο Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή σε άλλο forum τον ισχυρισμό ότι συνδέονται απεριόριστες κάρτες, πάντως το Paypal έχει όριο στις κάρτες που μπορούν να συνδεθούν. Είναι 8. Προσπάθησα πριν λίγο να συνδέσω 9η και μου ζήτησε να αφαιρέσω κάποια από τις παλιές για να γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας.

Οταν έχουμε δωσει το pp email σε εταιρίες για να μας καταθέτουν (πληρωμές απο αυτούς προς εμάς), στις λεπτομέρειες των συνναλαγών μπορούν να δούν τα πλήρη pp  στοιχεία μας(όνομα) ή μόνο το pp email μας?

Αν όχι, μπορούν να το ζητήσουν απο το pp να τα δουν?

Πάντως στις "λεπτομέρειες συνναλαγής" που κοιταξα, αναφέρεται μόνο το email μου, παρόλο που τα δικά τους στοιχεία(του καταθέτη) τα βλέπω κανονικά. Δεν ξέρω όμως τι φαίνεται στις "λεπτομέρειες συνναλαγής" σε αυτούς. 

'Η μήπως τα δικά τους στοιχεία φαινονται επειδή έχουν εταιρικό/εμπορικό όνομα στο pp, ενώ αν ήταν φυσικό πρόσωπο δεν θα το έβλεπα?

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να στείλω έμβασμα απο Πειραιώς με e-banking στο paypal σε δολαρια και η προμήθεια ήταν 15 ευρώ! :o Το ίδιο ποσό το έκανα ευρώ και η προμήθεια έγινε μόνο 1 ευρώ.Τελικά έστειλα ευρώ.Εκανα κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι 500 ευρώ το μήνα/πελάτη/τράπεζα μπορείς να στείλεις στο paypal

υπάρχει όριο κ για το αντίθετο, δηλ "κατέβασμα" του balance στο συνδεμένο ΙΒΑΝ?    Επίσης,υπάρχει και προμήθεια του  pp γι αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει όριο κ για το αντίθετο, δηλ "κατέβασμα" του balance στο συνδεμένο ΙΒΑΝ?    Επίσης,υπάρχει και προμήθεια του  pp γι αυτό? 

Το Paypal δε χρεωνει προμήθεια για να πάρεις τα χρήματα στο λογαριασμο σου. Η Ελληνική τράπεζα όμως θα σε χρεωσει πιθανά κάποιο. ποσό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...