Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός ο λογαριασμός που έχει δώσει το PayPal είναι κοινός για όλους? Πως ξέρει αν κάνουν κατάθεση δύο άτομα με ίδιο όνομα σε ποιο λογαριασμό PayPal να πάνε τα λεφτά?

 

Διαφορετικός αριθμός ΙΒΑΝ για κάθε paypal account υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα.

Μία ερώτηση παρακαλώ.

 

Στο paypal έχω συνδέσει 3 κάρτες μία εκ των οποίων έχω κάνει primary.

Ομως κάθε φορά που κάνω οποιαδήποτε πληρωμή στο ebay, μόλις επιλέξω paypal και ανοίξει το παράθυρο,

έχει προεπιλεγμένη άλλη (πάντα την ίδια) και όχι την primary.

 

Σαν αποτέλεσμα αν δεν έχω το νου μου κάθε φορά να αλλάξω την κάρτα που θα χρεωθεί, να χρεώνεται άσχετη.

 

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να έχει πάντα προεπιλεγμένη την primary?

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να έχει πάντα προεπιλεγμένη την primary?

Ευχαριστώ...

 

Τίποτα, γιατί απλά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό που αντιμετωπίζεις. Απλά έχε το νου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,σημερα εγινε completed ενα refund απο ebay (απο 2 του μηνα εγραφε pending γιατι μου ειχε στειλει eCheck) και ενω γραφει refunded to balance,δεν τα βλεπω τα χρηματα εκει,υπαρχει περιπτωση να γυρνανε στην καρτα μου πισω?αλλα γραφει refunded to paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,σημερα εγινε completed ενα refund απο ebay (απο 2 του μηνα εγραφε pending γιατι μου ειχε στειλει eCheck) και ενω γραφει refunded to balance,δεν τα βλεπω τα χρηματα εκει,υπαρχει περιπτωση να γυρνανε στην καρτα μου πισω?αλλα γραφει refunded to paypal.

Eιναι απλο μπες στο ebanking και δες αν σου μπηκαν στον λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι προμήθεια κρατάει το paypal. στο site του paypal γράφει 3,4% + 0,35ευρώ

 

Πως γίνεται όμως αγόρασα κάτι με 6,13 ευρώ στο σύνολο βγήκε  6,39

                                                   με 6,37 ευρώ  στο σύνολο βγήκε 6,63

                                                    με 11.16 ευρώ στο σύνολο βγήκε 11.64

 

 

πως τα υπολογίζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρό τωρα είχα συνδεδεμένη μια χρεωστική Visa Πειραιώς η οποία έληξε το Σεπτέμβριο. Πηγα να βάλω τα νέα στοιχεία (αυτής που μου έστειλε η Πειραιώς) και μου λεει πώς δε δέχεται τη συγκεκριμένη κάρτα. Γιατί μπορει να συμβαίνει αυτο; Μήπως να τη διαγράψω και να την ξαναπροσθέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαγράψεις μια κάρτα από το paypal δεν μπορείς να  ξαναπεράσεις την ίδια κάρτα στον λογαριασμό σου παρά μόνο εάν επικοινωνήσεις με το customer support και αιτηθείς να την κάνουν reset , παλαιότερα μπορούσες να την διαγράψεις μέχρι και 3 φορές χωρίς να χρειάζεται reset δεν ξέρω εάν άλλαξε για όλους.

Προσπάθησες να την προσθέσεις ως νέα κάρτα ή πήγες να κάνεις Edit στα στοιχεία της παλιάς κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαγράψεις μια κάρτα από το paypal δεν μπορείς να  ξαναπεράσεις την ίδια κάρτα στον λογαριασμό σου παρά μόνο εάν επικοινωνήσεις με το customer support και αιτηθείς να την κάνουν reset.

Προσπάθησες να την προσθέσεις ως νέα κάρτα ή πήγες να κάνεις Edit στα στοιχεία της παλιάς κάρτας;

Πήγα να κάνω edit. Έβαλα δηλαδή μόνο νέα ημερομηνία λήξης και νέο CVC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι προμήθεια κρατάει το paypal. στο site του paypal γράφει 3,4% + 0,35ευρώ

 

Πως γίνεται όμως αγόρασα κάτι με 6,13 ευρώ στο σύνολο βγήκε  6,39

                                                   με 6,37 ευρώ  στο σύνολο βγήκε 6,63

                                                    με 11.16 ευρώ στο σύνολο βγήκε 11.64

 

 

πως τα υπολογίζει ;

Η προμήθεια που αναφέρεις είναι για πωλητές.

 

Εσύ ως αγοραστής δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω από αυτά που αξίζει το προιόν.

ΑΝ όμως το προιόν δεν είναι σε ευρώ τότε το παυπαλ ή η τράπεζα σου κάνουν την μετατροπή οπότε έχεις κάποια χασούρα λόγω συναλλάγματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άλλαξε αριθμό η νέα κάρτα που σου έστειλαν ;

 

Λογικά όχι. Προφανώς του έστειλαν νέα γιατί λήγει η προηγούμενη, οπότε μένει ίδιος ο αριθμός κι αλλάζει η ημερομηνία λήξης κι ο ccv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να κάνω edit. Έβαλα δηλαδή μόνο νέα ημερομηνία λήξης και νέο CVC.

Τα ιδια. Εκανα edit και update την νεα ημ.ληξης και cvc, φαινεται να τα πηρε αλλα δε μπορω να την χρησιμοποιησω... Οταν την επιλεγω να πληρωσω, μου βγαζει οτι δεν γινεται με την καρτα αυτη.

 

Προσθετω αλλη καρτα νεα.στελνει και αφαιρει το 1€ στο ιδιο λεπτο με αποτελεσμα να μη φαινεται η συναλλαγη με το 4ψηφιο (ουτε σε μενα ουτε στην τραπεζα) για να κανω confirm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια. Εκανα edit και update την νεα ημ.ληξης και cvc, φαινεται να τα πηρε αλλα δε μπορω να την χρησιμοποιησω... Οταν την επιλεγω να πληρωσω, μου βγαζει οτι δεν γινεται με την καρτα αυτη.

 

Προσθετω αλλη καρτα νεα.στελνει και αφαιρει το 1€ στο ιδιο λεπτο με αποτελεσμα να μη φαινεται η συναλλαγη με το 4ψηφιο (ουτε σε μενα ουτε στην τραπεζα) για να κανω confirm.

 

Είσαι ο liakos18 με άλλο account; Αν ναι, τότε οι κάρτες της Πειραιώς θέλουν ενεργοποίηση πριν χρησιμοποιηθούν ηλεκτρονικά (έτσι μου είχαν πει και έκανα τον περασμένο Αύγουστο που άλλαξε η VISA μου). Βάλτη σε ένα ΑΤΜ και άλλαξε το ΡΙΝ.

Όσο για την άλλη κάρτα που έβαλες, αμέσως την κάνει την πίστωση του 1€ μετά τη χρέωση. Δεν παίζει ρόλο αυτό. Θα τον βρεις τον 4ψήφιο κωδικό στις κινήσεις της κάρτας (όχι του λογαριασμού δηλαδή). Αν δεν τον βλέπεις, πάρε τηλέφωνο στο support της τράπεζας και ζήτησέ τον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...