Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως είχα αναφέρει και στην σελιδα 256 είχα κανει μια αγορά απο ebay αλλά ακόμη μέχρι και σήμερα το status είναι ακόμη pending και η πληρωμή δεν έχει ολοκληρωθεί. Σε επικοινωνία που είχα με τον πωλητή μου απάντησε οτι πρωτα θα ολοκληρωθεί η πληρωμή και μετα θα μου κανει αποστολή το αντικείμενο.

Έχουν περάσει 11 μέρες και ακόμη είναι pending αν είναι δυνατόν.

Τι πρεπει να κάνω δηλαδή για να λυθεί το πρόβλημα μου. Δεν ξέρω ποιος είναι ο τυχερός που θα τα ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση εχω καρτα της revolut συνδεμενη στο paypal και θελω να στειλω καποια λεφτα σε ενα φιλο μου στην γερμανια .ΑΛΛΑ ζηταει fees για να τα στειλει ειναι λογικο ? Ο φιλος μου με λεει οτι αυτος για να στειλει σε δικους του φιλους δεν χρεωνεται τιποτα αλλα χρησιμοποιει τον λογαριασμο τραπεζης που εχει συνδεμενο στο paypal και οχι την καρτα . Εγω το προσπαθησα αλλα μου βγαζει σαν επιλογη μονο την καρτα και οχι τον συνδεδεμενο λογαριασμο μου ? Γιατι γινεται αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα και μου εχει fees για ποσο των 47,8     1 κ κατι ψιλα ευρω

 

Προφανώς έχει Paypal account με δηλωμένη διεύθυνση σε χώρα εκτός της Ε.Ε. ο φίλος σου.Εκεί υπάρχει προμήθεια και για τη friends and family αποστολή χρημάτων.  Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο παρά να χρεωθείς την προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανική διεύθυνση έχει μάλλον άλλος είναι ο λογος

Αν δεν έχεις balance (δεν το κατάλαβα αρχικά), υπάρχει προμήθεια για να στείλεις λεφτά χρησιμοποιώντας την κάρτα σου ακόμα και σε friends and family. Χωρίς προμήθεια είναι μόνο για αποστολή από balance. Ο φίλος σου μάλλον διατηρεί balance και στέλνει στους φίλους του από αυτό. Διάβασε εδώ:

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside&locale.x=en_GR

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_display-xborder-fees&countries=

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία γίνεται να γεμίσω το balance μου από την revolut ? Η δεν συμφέρει έχει και αυτό fees ? Οπότε του τα στελνω απευθείας από την καρτα

 

Όχι, δεν γίνεται. Το paypal balance φορτίζει μόνο με έμβασμα.Του στέλνεις απευθείας από την κάρτα. Δεν είναι και κανένα σημαντικό ποσό η προμήθεια στην τελική για το ποσό που συζητάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν γίνεται. Το paypal balance φορτίζει μόνο με έμβασμα.Του στέλνεις απευθείας από την κάρτα. Δεν είναι και κανένα σημαντικό ποσό η προμήθεια στην τελική για το ποσό που συζητάς...

1€ κοστίζει το εμβασμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1€ κοστίζει το εμβασμα

 

Θέλει και 2-3 μέρες όμως να εμφανιστεί η πίστωση στο balance. Για να γλυτώσει τα "κ κατι ψιλα ευρω" που λέει πάνω από το 1€ (αφού αυτό θα το πληρώσει όπως και να έχει) δεν νομίζω ότι αξίζει η αναμονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσέχετε πολύ για email phishing που μοιάζουν πολύ με αυτά του paypal.

 

Τελευταία μου ήρθαν 2 μηνύματα σχετικά με ένδειξη:

"[Resolved Issue] Your account has been Iimited" και "payment received". Προφανώς και αν πατήσει κάποιος τα link μέσα οδηγείται σε ιστοσελίδα υποκλοπής στοιχείων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...