Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τα φωτα σας!!εκανα μια συναλλαγη η οποια απετυχε και μου ζητησε να επαναλαβω την συνναλαγη αλλα τζιφος!Τα χρηματα εχουν φυγει απο τον λογαριασμο μου!τι κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια τα φωτα σας!!εκανα μια συναλλαγη η οποια απετυχε και μου ζητησε να επαναλαβω την συνναλαγη αλλα τζιφος!Τα χρηματα εχουν φυγει απο τον λογαριασμο μου!τι κανω τωρα?

 

Δεν χάνεις κάτι αν γράψεις στο support της paypal να ρωτήσεις τι παίζει. Επίσης κάπου διάβασα στα σχόλια ότι πολλές φορές τα λεφτά κάνουν μέρες να ξαναεμφανιστούν στον λογαριασμό τραπέζης σου, δεν ξέρω αν παίζει και αυτό κάποιο ρόλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το δικό μας για ελλάδα.

Ευτυχώς που το πήρες χαμπάρι νωρίς και δεν πέρασε η προθεσμία των 30 ημερών από την αποστολή.

 

Στις 19/12 έκανα εγώ το claim και 6/1 πήρα θετική απάντηση.

Σήμερα πιστώθηκε και το ποσό.

Κανονικά πρέπει μέσα σε 5 μέρες, αλλά σε ερώτησή μου, μου απάντησαν:

"Please be advised that we are experiencing high volumes at the moment which causes delays in our replies."

 

Οπότε αναλογικά με εσένα, εγώ που έκανα την αίτηση 29/12 μάλλον περιμένω την άλλη εβδομάδα απάντηση. Ευτυχώς που την έχω κάνει στο σωστό paypal. :P

 

Επίσης τους έχω στείλει και mail αλλά δεν έχουν απαντήσει εδώ και 5 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό είναι το δικό μας για ελλάδα.

Ευτυχώς που το πήρες χαμπάρι νωρίς και δεν πέρασε η προθεσμία των 30 ημερών από την αποστολή.

 

Στις 19/12 έκανα εγώ το claim και 6/1 πήρα θετική απάντηση.

Σήμερα πιστώθηκε και το ποσό.

Κανονικά πρέπει μέσα σε 5 μέρες, αλλά σε ερώτησή μου, μου απάντησαν:

"Please be advised that we are experiencing high volumes at the moment which causes delays in our replies."

 

Οπότε αναλογικά με εσένα, εγώ που έκανα την αίτηση 29/12 μάλλον περιμένω την άλλη εβδομάδα απάντηση. Ευτυχώς που την έχω κάνει στο σωστό paypal. :P

 

Επίσης τους έχω στείλει και mail αλλά δεν έχουν απαντήσει εδώ και 5 μέρες.

Γενικα το paypal εχει πολυ αργη εξυπηρετηση εαν περιμενεις λυσεις σε προβληματα μεσω email.Παντα να προτιματε τημ τηλεφωνικη εξυπηρετηση η οποια ειναι ΑΜΕΣΗ και ΑΡΙΣΤΗ με λυση του εκαστοτε προβληματος σχεδον επι τοπου ...Θα ελεγα λοιπον πως για θεματα τα οποια πραγματικα σας βασανιζουν να καλειτε την εξυπηρετηση πελατων και να μην ανταλλασετε email μιας και με το 1ο εχετε αμεσα αποτελεσμα ενω με το 2ο περνανε οι μερες και δεν γνωριζετε καν αν καποιος εχει δει το email ...Σας τα αναφερω ολα αυτα εκ πειρας..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το paypal εχει πολυ αργη εξυπηρετηση εαν περιμενεις λυσεις σε προβληματα μεσω email.Παντα να προτιματε τημ τηλεφωνικη εξυπηρετηση η οποια ειναι ΑΜΕΣΗ και ΑΡΙΣΤΗ με λυση του εκαστοτε προβληματος σχεδον επι τοπου ...Θα ελεγα λοιπον πως για θεματα τα οποια πραγματικα σας βασανιζουν να καλειτε την εξυπηρετηση πελατων και να μην ανταλλασετε email μιας και με το 1ο εχετε αμεσα αποτελεσμα ενω με το 2ο περνανε οι μερες και δεν γνωριζετε καν αν καποιος εχει δει το email ...Σας τα αναφερω ολα αυτα εκ πειρας..

 

Σωστό. Απλά έστειλα στον συνεργάτη τους (TELUS) ελπίζοντας για το καλύτερο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μια απλή ερώτηση για το paypal.

Όταν κάνουμε νέο λογαριασμό μας ζητά τα προσωπικά μας στοιχεία. Ένα από αυτά είναι η φυσική μας διεύθυνση. Οδός και αριθμός. Αυτό το στοιχείο όταν κάνουμε παραγγελία θα φαίνεται και θα έρχεται η παραγγελία μας σε αυτή την συγκεκριμένη διεύθυνση? Ή σε κάθε παραγγελία μας θα δηλώνουμε εμείς που να μας στείλουν την παραγγελία. Και αν εγώ αλλάξω οδό και αριθμό, μπορώ εύκολα να κάνω την αλλαγή στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Μια απλή ερώτηση για το paypal.

Όταν κάνουμε νέο λογαριασμό μας ζητά τα προσωπικά μας στοιχεία. Ένα από αυτά είναι η φυσική μας διεύθυνση. Οδός και αριθμός. Αυτό το στοιχείο όταν κάνουμε παραγγελία θα φαίνεται και θα έρχεται η παραγγελία μας σε αυτή την συγκεκριμένη διεύθυνση? Ή σε κάθε παραγγελία μας θα δηλώνουμε εμείς που να μας στείλουν την παραγγελία. Και αν εγώ αλλάξω οδό και αριθμό, μπορώ εύκολα να κάνω την αλλαγή στο paypal?

 

Θα τα βάλεις ολόσωστα όλα τα στοιχεία που σου ζητάει. Στη διεύθυνση που δηλώνεις στο Paypal γίνεται η αποστολή όταν κάνεις "express checkout" με Paypal (ή κάπως έτσι). Στη διεύθυνση που δηλώνεις στο εκάστοτε site αγορών, γίνεται αποστολή αν κάνεις την κανονική διαδικασία του site.  Σε κάθε περίπτωση πρέπει να είναι σωστή η διεύθυνση και πάντα επικαιροποιημένη. Αν αλλάξεις τόπο διαμονής μπορείς να αλλάξεις και τη διεύθυνση (ή να προσθέσεις 2η).

Επεξ/σία από theopan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να μου απαντήσει, λογικό το βρίσκω και δεν περίμενα σίγουρη απάντηση όταν απευθύνθηκα εδώ για βοήθεια. Το topic ξεκίνησε το 2006 με μια ερώτηση 3 γραμμών greeklish και έχει πλέον φτάσει τις 260 σελίδες, έψαξα όσο μπορούσα και κάποιες απορίες μου λύθηκαν ωστόσο δεν μπορώ να καθίσω και να δω όλα τα σχόλια και στις 260 σελίδες. Η αναζήτηση επίσης δεν βοηθάει καθόλου. 

 

Αν κάποιου του είναι εύκολο, όπως εσένα καλή ώρα προηγουμένως, απαντάει. Παρομοίως και εγώ πλέον που θα γνωρίζω θα μπορώ να εξηγήσω σε κάποιον, ουρανοκατέβατο ή όχι, πως έχουν τα πράγματα και δεν θα τον στείλω να διαβάσει ένα topic 260 σελίδων για να καταλάβει μόνος του. Σίγουρα υπάρχει και αυτή η εναλλακτική, που ίσως να μου είναι και πιο εύκολη, αλλά γιατί να μην δώσω 5 λεπτά από την ζωή μου αν είναι να γλιτώσω στον άλλο 1 ώρα ψάξιμο; 

Kαλά φίλτατε η λογική σου... Αμα έχεις μάθει μια ζωή στα έτοιμα... ''Τα αγαθά κόποις κτώνται ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά φίλτατε η λογική σου... Αμα έχεις μάθει μια ζωή στα έτοιμα... ''Τα αγαθά κόποις κτώνται ''

 

Καλά χαλαρώστε λίγο… Λες και εσείς σε ένα θέμα με 3900 μηνύματα κάθεστε και τα διαβάζεται όλα.. τι άλλο θα ακούσουμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal blalance πλεον δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορες πχ απο ebay; Παλαιοτερα θυμαμαι οταν υπηρχε το "τραβαγε" αυτοματα και συμπληρωνε το υπολοιπο απο τις καρτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal blalance πλεον δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορες πχ απο ebay; Παλαιοτερα θυμαμαι οταν υπηρχε το "τραβαγε" αυτοματα και συμπληρωνε το υπολοιπο απο τις καρτες.

Για να γινει αυτο που περιγράφεις πρεπει το νόμισμα αγοράς, το νόμισμα της κάρτας και το νόμισμα του blalance να είναι ίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αναλογικά με εσένα, εγώ που έκανα την αίτηση 29/12 μάλλον περιμένω την άλλη εβδομάδα απάντηση. Ευτυχώς που την έχω κάνει στο σωστό paypal. :P

 

Επίσης τους έχω στείλει και mail αλλά δεν έχουν απαντήσει εδώ και 5 μέρες.

 

Παραθέτω τον εαυτό μου για να ενημερώσω ότι σήμερα πήρα την θετική απάντηση από την TELUS.  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα πρόβλημα με το Paypal.

 

Ένας πωλητής μου έκανε partial refund και είπε να περιμένω 6-10 μέρες για να εμφανιστούν τα λεφτά στο λογαριασμό μου ή στην κάρτα.

 

Το θέμα είναι ότι περίμενα από τις 6 Ιανουαρίου εώς σήμερα και ακόμα δεν μου εμφανίστηκαν....

 

Γράφει Refund Pending..

 

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; Πρώτη φορά γίνεται αυτό γιατί στα υπόλοιπα refunds έμπαιναν σε 2-4 μέρες.

 

Γνωρίζει κανείς αυτό το πρόβλημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοπτικά: περνάνε όλες οι Ελληνικές κάρτες πλέον για την πλειοψηφία των αγορών από το εξωτερικό. Σύνδεσε μια ή περισσότερες, όρισε την επιλογή "Bill me in sellers currency" σε καθεμιά και τέλος. Αυτός ήταν και ο κανονικός τρόπος λειτουργίας του Paypal από την 1η μέρα που ιδρύθηκε (ούτε φορτίσματα balance ούτε τίποτα).

Κι εγώ μετά από καιρό θα ξαναβάλω κάρτα. Τέλος το balance σιγά σιγά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να αλλάξεις το email. Προφανώς δεν με αφήνει να βάλω αυτό που θέλω γιατί τώρα που το θυμήθηκα το είχα χρησιμοποιήσει για το κόλπο με την μεταφορά χρημάτων όταν είχαν βγει τα capital controls.

 

τα ίδια ακριβός και σε εμένα που δοκίμασα να κάνω αλλαγή mail σήμερα

 

μήπως έβγαλες άκρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...