Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν στέλνεις τίποτα για ταυτοποίηση ούτε φωτογραφίες ούτε τίποτα μπορεί να το μπερδεύεις με τα bet sites .... .. και για να γίνεις verified απλά τηλεφωνείς στην τράπεζα ή στον αριθμό που έχει πάνω η κάρτα ή περιμένεις μέχρι να σου έρθει ο μηνιαίος λογαριασμός και εκεί θα λέει xxxxpaypal όπου θα είναι το τετραψήφιος κωδικός ..

 

Βασικά κατά κάποιο τρόπο αυτή είναι η ταυτοποίηση των στοιχείων διότι για να βρεις το verification code θα σου σταλεί στη διεύθυνση του ή θα επικοινωνήσεις με την τράπεζα που και εκεί δεν στα δίνουν χύμα θα ελέγξουν αν είσαι ο πραγματικός κάτοχος της κάρτας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατσε. εγω δεν πληρωνω λογαριασμους και τετοια πουθενα. ουτε σε τραπεζες ουτε τιποτα. μια maestro εχω και μια visa προπληρωμενη. οποτε πρεπει νσ ρωτησω την τραπεζα αν εχει ερθει τιποτα απο paypal?

 

κοιτα το προβλημα που εχω:

εχω account στο paypal αλλα δεν εχω στειλει εγγραφα και τετοια που μου ζηταει και εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να εχει ολοκληρωθει το register για την αξιοποιηση της υπηρεσιας. παρακατω παραθετω τι μου βγαζει (μενει να κανω) και θελω τα φωτα σας:

 

απο εδω,

eknyitzean8zylw64m79.jpg

παω εδω

d0q33ocok6r3qxym9x8d.jpg

και μετα εδω...

8twcmxffqg5ek1qhsgdj.jpg

αν εχω καταλαβει καλα θελει καποια εγγραφα. μπορω να στειλω μονο μια φωτογραφια του διπλωματος οδηγησης που γραφει τα στοιχεια μου και το ΑΦΜ και να γινει η δουλεια? να στειλω και ταυτοτητα?

scanner δεν εχω αλλα θα τα τραβηξω μπρος πισω με το κινητο η με την καμερα. γινεται ετσι η δουλεια? τωρα για λογαριασμους και τετοια ειναι ολα στο ονομα της μητερας μου, οτε, δεη, ευδαπ...

 

εσεις τι στειλατε σαν προσωπικα εγγραφα που να δηλωνουν ποιοι ειστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να στειλεις κανενα έγγραφο ή κατι τετοιο...

Απλα πατα εκει που λεει expanded enroll ,unverified, θα σε χρεωσει 1.5? στην καρτα σου και στο λογαριασμο σου θα φαινεται ενας τετραψηφιος... Αν εχεις e-banking μπορεις να το δεις σε 2-3 μερες αλλιως στον λογαριασμο της καρτας σου που ερχεται με τα ελτα.

Το συμπληρωνεις τον τετραψηφιο στο site tou Paypal και αυτο ηταν.

 

Το limite για unverified νομιζω ειναι 1000$.

Εχεις κανει αγορες μεχρι 1000$?

Αν δέχεσαι πληρωμες και εφτασες το limit τοτε πρεπει να κανεις τον λογαριασμο σου στην paypal upgrade.

 

P.S. που έχεις δηλωσει οτι μενεις? Εχεις δηλωσει Ελλαδα ή Αμερικη?

Το utility bill, μαλλον θα εννοει τον λογαριασμο της καρτα σου..

Αν και στο google αν το ψαξεις, βγαζει κατι εγραφα απο δημους, και φορους που πληρωνεις... Προφανως το θελουν για να πιστοποιησουν την διευθυνση σου.

Η διευθυνση σου δεν ειναι ιδια με της καρτας?

 

P.S.2 utility bill ειναι της ΕΥΔΑΠ, ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι Ελλαδα και τετοια τα εβαλα κανονικα...

 

Απλα πατα εκει που λεει expanded enroll ,unverified, θα σε χρεωσει 1.5? στην καρτα σου και στο λογαριασμο σου θα φαινεται ενας τετραψηφιος...

το εκανα, επισης e-banking εχω.

 

ελπιζω να γινουν οπως τα λες φιλε spell. σε ευχαριστω anyway!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το εξής πρόβλημα , το paypal ζητάει τα εξής στοιχέια

 

Submit Your Documents

 

Please submit each of the following documents:

 

- Valid photo ID

  • Passport
  • Driver's License
  • National Identity Card

- Proof of address

  • Utility Bill

έστειλα National Identity Card και Utility Bill με την επιλογή Upload Files

 

ξέρει κανείς αν αυτό αρκεί ή πρέπει να τα στείλω και με fax ?

και περίπου πόση ώρα κάνουνε ?

 

έστειλα τα αρχεία πριν από περίπου 9 ώρες αλλά ακόμα τίποτα

 

80ot7pw.jpg

 

821csjr.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@polos Υπάρχει διαφορα κοντα 9 ωρες μην ξεχνας, θα το δουν τωρα ξυπνανε...

 

Αυτα τα εγραφα σας τα ζητάνε, επειδη φτασατε το limit..?

Ρωτάω επειδη εμενα καποια χρονια που εχω paypal δεν μου ζητησανε ποτε να τους στειλω κατι.

verified βεβαια ειμαι, καινουργια κολπα ειναι αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι ολα αυτα ρε παιδια που λετε?

αυτο που το βλεπουμε?

και το ολο θεμα ειναι στο συνολικο παρε δωσε τις καρτας/λογαριασμου?

και αν φτασεις το οριο τι κανεις?

και πως μπορω να βαλω λεφτα στο Paypal ενω εχω περασει την καρτα και μεσα στην καρτα εχω λεφτα (φαινεται στο e-banking) αλλα δεν φαινεται στο paypal?

 

sry για τις πολλες ερωτησεις.

επισης spell1977 ακολουθησα αυτο που μου ειπες και ολα οκ τωρα! thx man!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@isspro Δεν χρειαζεται να βαλεις λεφτα πουθενα... Οταν πληρωνεις με paypal, στην ουσια πληρωνεις με την πιστωτικη σου καρτα, με την μεγαλη διαφορα οτι δεν φαινονται τα στοιχεια της καρτας σου στην συναλλαγη, αλλα μονο το email που εχεις βάλλει στο paypal.

Αν δεν εισαι verified μπορεις να κανεις αγορες μεχρι 1000$. αν κανεις verification (που εκανες) δεν εχεις οριο στις αγορες, μιας και πιστοποιείς οτι η καρτα ειναι δικη σου.

Το receive limit ειναι, αν δεχεσαι πληρωμες μεσω paypal. αλλα αυτο εχει να κανει με personal kai business account. Σαν personal αν δεν κανω λαθος, δεχεσαι μεχρι 2500? το χρονο και μεχρι 5 πληρωμες και μια εκ αυτών απο gredit card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ενω εγω εχω πχ βαλει το πρωι 100 ευρω στην καρτα μεσω τραπεζης, στο Paypal δεν δειχνει κατι αλλα μπορω να παρω/αγορασω κατι μεσω paypal με 80 ευρω. σωστα?

 

Σαν personal αν δεν κανω λαθος, δεχεσαι μεχρι 2500? το χρονο και μεχρι 5 πληρωμες και μια εκ αυτών απο gredit card

 

μπορω να πληρωθω απο οπουδηποτε (μεσω paypal) συνολικα 5 φορες? λιγες μου φαινονται...

και για να με πληρωσει καποιος μεσω ΡΡ τι στοιχεια πρεπει να του δωσω και φυσικα πως τα "σηκωνω" αυτα τα χρηματα και ποτε.

 

spell αν σε ζαλισα συγνωμη αλλα αυτα ειναι τα τελευταια μου ερωτηματα! στα αλλα βοηθησες εσυ παλι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@isspro

εχεις pre-payed card ή debit απο οτι καταλαβα.. ναι αν βαζεις καποια λεφτα συγκεκριμενα στην καρτα σου και δεν ειναι πιστωτικη, τοτε οτι οριο εχει η καρτα σου.

2.500.? το χρονο ειναι για personal ( free account). Αν κανεις upgrade ( pay account) δεν εχεις οριο, και εχεις και καλυτερα exchange rates. Για να πληρωθεις δινεις το email σου που ειναι καταχωρημένο στο Paypal.

Για να παρεις τα χρηματα κανεις withdraw funds σε λογαριασμο τραπεζης δικο σου που εχεις καταχωρησει στο paypal.

Εμενα π.χ. στην Eurobank κανει 2-3 μερες να μεταφερθουν τα χρηματα στο λογαριασμο μου και η Eurobank χρεωνει 2?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και pre-payed card και debit αλλα στο PP δηλωσα μονο την pre-payed.

 

αυτη ειναι:

c3psr75r4fyjjqwb6jjg.jpg

 

και δινω σε εσενα πχ το mail μου, το χρησιμοποιεις στο ΡΡ για να με πληρωσεις και μετα αυτοματως σε 3 μερες κανω withdraw funds στο λογαριασμο μου και οταν μπω μετα στο e-banging θα δω τα λεφτα που μου εδωσες?

 

edit:

μια χαρουλα. ευκολο spell

kmi4xb0uvh85s04memtt.jpg

 

η χρεωση (παρακρατηση) των 2 ευρω γινεται απο ολες τις τραπεζες? θεωρω παντως οτι κραταει πολλα... εδω δινουμε που δινουμε 1Ε καθε φορα που βαζουμε χρηματα, μας κρατανε και οταν ειναι να παρουμε... +1 κραταει και το ΡΡ οταν ειναι απο 99.9Ε και κατω. αρα συνολο 3, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@isspro

Το withdraw funds κανει 5-7 εργασιμες.

Η πληρωμη γινεται αμεσως, στη μεταφορα των χρηματων απο την paypal στην τραπεζα σου, η Paypal εκει που λεει 5-7 εργασιμες μερες εμενα κανει 2-3, αλλα και αυτο ειναι σχετικο, και δεν πρεπει να ζαλισεις την τραπεζα σου με θεματα paypal, γιστι μπορει να παραπονεθούν στην paypal και να σου κλεισουν το λογαριασμο.

2? προμήθεια ξερω για Eurobank, πολυ πιθανον να ειναι και στις αλλες τραπεζες τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως έχει ξανασυζητηθεί, αλλά δεν το εντόπισα.

Έχω ακυρώσει την κάρτα μου και προς το παρόν δεν έχω άλλη. Σύντομα θα βγάλω νέα και θα τη βάλω στο λογαριασμό.

Μέχρι τότε φαντάζομαι μπορεί ο άλλος να μου στείλει χρήματα στο paypal έτσι; Απλά θα καταχωρούνται εκεί και δε θα μπορώ να τα μεταφέρω σε κάποιον λογαριασμό έτσι (από τη στιγμή που η μόνη κάρτα registered στον λογαριασμό μου έχει ακυρωθεί);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@djapal Ναι δεν υπαρχει προβλημα, και καθολου πιστωτική να μην βαλεις, πληρωμες μπορεις να δέχεσαι,και να κανεις αγορες απο το paypal balance... Δεν ξερω ομως για withdraw funds, αν δεχεται πιστωτικη, εχω την εντυπωση οτι θελει μονο λογαριασμο τραπεζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...