Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πως γίνομαι verified member με prepaid της eurobank?

Συγνώμη αν εχει απαντηθεί αλλα ρωτησα στην τραπεζα για τον κωδικό αυτο που πρεπει να δωσω και μου παν οτι δεν βρισκουν κατι τετοιο στις τελευταιες αγορές μου, ενώ εχω πληρωσει κανονικα τα λεφτα που χρειαζονται στο paypal!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περίμενε τουλάχιστον 1 εβδομάδα να πάει στην τράπεζα η συναλλαγή και ξαναπάρε τότε θα το έχουν ... εκτός και δεν πάτησες όταν σου ζήταγε στην αρχή για να γίνει verified κι δεν σε χρέωσε η paypal..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@isspro

Το withdraw funds κανει 5-7 εργασιμες.

Η πληρωμη γινεται αμεσως, στη μεταφορα των χρηματων απο την paypal στην τραπεζα σου, η Paypal εκει που λεει 5-7 εργασιμες μερες εμενα κανει 2-3, αλλα και αυτο ειναι σχετικο, και δεν πρεπει να ζαλισεις την τραπεζα σου με θεματα paypal, γιατι μπορει να παραπονεθούν στην paypal και να σου κλεισουν το λογαριασμο.

2 προμήθεια ξερω για Eurobank, πολυ πιθανον να ειναι και στις αλλες τραπεζες τοσο.

 

αρα πληρωνεσαι μεσω ιντερνετ, στο καπακι σουβαζει το ΡΡ τα λεφτα στην καρτα και μετα απο 5-7 (2-3 για σενα :lol: ) μπορεις να πας να τα σηκωσεις (αν θελεις). μια χαρα!!

το ΡΡ χρεωνει και αυτο 1Ε για την "εξυπηρετηση"?

 

Παιδιά πως γίνομαι verified member με prepaid της eurobank?

Συγνώμη αν εχει απαντηθεί αλλα ρωτησα στην τραπεζα για τον κωδικό αυτο που πρεπει να δωσω και μου παν οτι δεν βρισκουν κατι τετοιο στις τελευταιες αγορές μου, ενώ εχω πληρωσει κανονικα τα λεφτα που χρειαζονται στο paypal!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εγω εγινα χθες βραδυ. μπες στο e-banking και θα δεις οτι απο τα λεφτα που ειχες στην καρτα κανονικα πρεπει να εχεις 1,50Ε λιγοτερο.. οταν ετρεξα την ενεργοποιηση απο ΡΡ μετα απο 2 μερες ειδα στο e-banking την χρεωση αυτη και ειχε κολλητα στην λεξη Paypal εναν 4ψηφιο αριθμο. αυτον χρειαζεσαι να περασεις για να "ενεργοποιηθεις"!

 

ολα αυτα με την προΪποθεση οτι εχει γινει η χρεωση απο ΡΡ.

 

Περίμενε τουλάχιστον 1 εβδομάδα να πάει στην τράπεζα η συναλλαγή και ξαναπάρε τότε θα το έχουν ... εκτός και δεν πάτησες όταν σου ζήταγε στην αρχή για να γίνει verified κι δεν σε χρέωσε η paypal..

 

εμενα 2 μερες μου πηρε... μπαμ μπαμ. απλο ηταν κ εγω το ειχα για δυσκολο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα πληρωνεσαι μεσω ιντερνετ' date=' στο καπακι σουβαζει το ΡΡ τα λεφτα στην καρτα και μετα απο 5-7 (2-3 για σενα ) μπορεις να πας να τα σηκωσεις (αν θελεις). μια χαρα!!

το ΡΡ χρεωνει και αυτο 1Ε για την "εξυπηρετηση"? [/quote']

 

Οχι ακριβως.

Πληρωνεσαι και τα λεφτα τα εχεις στο Paypal.. πρεπει να κανεις withdraw funds εσυ, όλα ή ένα μέρος τους, για να ξεκινησει η διαδικασια μεταφοράς των χρημάτων στο λογαριασμο σου, που διαρκει 5-7 εργασιμες.

1? χρεώνει για ποσο κάτω των 100?.

100? και πανω ειναι free, οπότε σε συμφέρει να τα μαζεύεις αν ειναι πολλές πληρωμες.

 

Υ.Γ. έχε υποψιν οτι ολα τα χρηματα στο paypal πρεπει να ειναι σε ευρω, plus οτι αν δεχεσαι πληρωμες απο καρτες ή debit σε δολαρια θα σου χρεώνει πέρα από την συναλαγη ( διαβασε τα exchange rates) και την μετατροπη τους σε ευρα.

Οπότε αν πουλάς κατι π.χ. μέσω ebay υπολογισε και αυτα στην τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Enter Expanded Use Number

 

 

 

 

When you began enrollment in PayPal's Expanded Use Program, we charged a ?1.50 EUR fee to your card.

 

Please check your credit card statement (monthly transaction history) online or when it arrives in the mail from the credit card issuer. On this statement, you will see a ?1.50 EUR charge from PayPal. Next to this charge you will see the 4-digit Expanded Use Number, which can be found directly before the word PAYPAL. Note that it may take 3-4 working days for the number to appear on your statement.

 

Please enter your unique Expanded Use Number below:

 

 

 

 

 

 

Τι ειναι αυτο τι πρεπει να κανω?

Πρεπει να στειλουν στην τραπεζα κατι?

Eurobank prepaid εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις νορμαλ περιπτωσεις στο τελος του μηνα σου ερχεται σπιτι μια λιστα με τις συναλλαγες που εκανες με την καρτα. Το paypal θα σε χρεωσει 1.5 και στην καταχωρηση στην μηναια ενημερωση θα δεις 4 νουμερα που στελνεις στο paypal για να επιβεβαιωσεις οτι ο λογαρισμος ειναι δικος σου.

 

 

Τωρα στην δικη σου περιπτωση δεν ξερω αν σταλει τετοιο ενημερωση. Ρωτησε την τραπεζα και αν δεν σταλει ρωτα αν θα μπορουν να σε ενημερωσουν προφορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nik1992 ακριβως το ιδιο "προβλημα" το ειχα και εγω πριν μια εβδομαδα....

 

2 πραγματα πρεπει να κανεις και θα τα βρεις 2 σελιδες πριν....

κοιτα απο το ποστ μου #392 και μετα... ο spell λυνει ολες τις αποριες!

και μετα αν ειναι ποσταρεις παλι ;)

 

e-banking εχεις σωστα? κοιτα να δεις αν εχεις 1.50? λιγοτερο αποτι ειχες πριν "παιξεις" με ΡΡ και μετα μεσα απο το e-banking δες σαν τι χρεωθηκε και που αυτο το ποσο και στην ονομασια που θα σου δινει θα εχει ενα 4ψηφιο αριθμο κολλητο. αυτο τον αριθμο θελεις...

θα το βρεις στο Καρτες/Προπληρωμενες/Πληροφοριες και θα κανεις κλικ στα 2 ασπρα παραθυρακια αριστερα απο τον αριθμο τις καρτας. ε, μετα καπου εκει θα σου τον λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσπαθώ να κάνω add μια κάρτα στο λογαριασμό μου στο Paypal (για να φτιάξω λογαριασμό στο rapid share)αλλά δεν με αφήνει. Μου βγάζει το μήνυμα: This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

Η κάρτα είναι debit card της Εμπορικής και είναι Visa. Ξέρει κανείς γιατί δεν με αφήνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς τη χρεωστική της eurobank νομίζω έχει ξαναειπωθεί στο φορουμ ότι δεν την δέχεται το paypal. Κάνε ένα search να δεις.

 

Όχι της Eurobank,τη χρεωστική της Εμπορικής. Έχει και αυτή πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να μιλησεις με την τραπεζα να σου πει αν μπορεις να την χρισημοποιησεις οnline κλπ. προφανως οχι οποτε μιλα και πες τους η να στην κανουν να "παιζει" online η να σου βγαλουν μια χρεωστικη που να μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...